Zülum ve Sen!
Tarih: 10.4.2017 10:53:21 / 300okunma / 1yorum
Canan Yıldırım
“Kelimelerin kanserine yakalananlar
Şiirsizler HEYY !!!
Huzurlu kentlerinizde sıcak evlerinizde
Mutluluğun veremine tutularak
Mezar taşları gibi
Kazıklar çakarak dünyaya
İniltiler ustalarına döneceksiniz
Ve birbirinize konforunuzu bulaştırarak 
İçinde ebedi kalacaklarmış gibi
Kendi uçurumlarınızı oyacaksınız
RABBİM şiirsizlere şuur
Hüznüme cevap ver” 
                      Tuncay YERLİKAYA

 Çok uluslu batının riyakarlığını, iki yüzlülüğünü biz ne olduğunu iyi biliyoruz.Belki bu yüzden yaptığına şaşırmıyoruz.Fakat en şaşılacak şey 2 milyara varan İslam dünyasının apaçık yapılan zulüm karşısında vurdumduymazlığı ,aymazlığı,suskunluğu,susuşumuz.. Aslında dünyaya insanın hakimiyetinden bu yana zulüm ve adaletsizlik, güçlü ile güçsüzün kavgası durmaksızın devam etmekte.

Bilinen ilk zulmü yapan Kabil ile başlayan bu kanlı ve haksız süreç günümüzde de hiç ivme kaybetmeden devam etmekte . Kabilin elinde yaptığı zulme ortak eylediği araç (o gün için taş ) bugün sadece şekil değiştirmiş durumda (silah ,top ,kimyasal bombalar ,roketler gibi).

O günden bugüne değişmeyen bir hakikat var ki o da o gün Kabile elini havaya kaldırıp kardeşinin başına vurmasına kanını dökmesine neden olan düşünce sistemi ( yok etme,öfke ,nefret ,kin, kıskançlık) hiç değişmeden kapkara sinelerde miras gibi 21.yy insanında nüfusunu devam ettirmekte.

En son ülkemizde yaşanan ve gerçekten millet olarak canımızı çok acıtan Beşiktaş patlaması , ardından Halepte yaşananlar ve Halebin düşmesi bir kez daha zülmun ,haksızlığın,öfke ve kin duygularının ne denli güçlü ve yıkıcı olduğunu hafızalarımıza kazıdı.

Bazı sosyal medya hesapları üzerinde terör yandaşlarının sevinç naraları atmasına sebep olan Beşiktaş patlaması ve sınır komşumuz Halepte (Kilis _Halep arası 60 km ve Halep Suriyede en yoğun Türk halkının bulunduğu şehir) durmaksızın akıtılan kan ve Halebin düşmesiyle dış basında manşete gecen başlıklar (CNN TURK Halep katliamına zafer dedi) yeniden zihinlerimize batının ve yandaşlarının kokuşmuş ,mide bulandıran gerçek yüzünü gözümüze sokar gibi yineledi.

Nurettin Zengi´nin inşa ettiği ve asırlarca şifa dağıtan hastaneler (Bimaristan) şimdi Halep halkına mezar olmakta.Halid bin Velid komutasındaki sahabe ordusunun ümmete hediye ettiği bu şehir tarih boyunca Moğol istilaları dahil olmak üzere bir çok meydan okumalara direndi ,geçit vermedi de bugün milyarlarca Müslümanın sessizliğine yenildi.

‘´Allahım Muhammmet ümmeti bizi unuttu gönder yardımcılarını ‘´ Diye acizlikle inleyip ,bunca insan yığınının içinde Rabbin kapısından başka çalacak kapı bulamaz hale geldiler.

Oysa biz Halebi yakın tarihte Çanakkale den tanırız.Niceyiğidin anadan babadan,yardan serden geçip gelerek bu topraklarda kanlarının kanlarımıza karışmasından biliriz.

Daha 100 yıl öncesinin birlik _ kardeşlik ruhunu dünyevi ve şahsi çıkarlarına satmış olanlar elbette batıdan ithal emperyalist düşünceyi benimseyip afyonlanmış gibi küffara nefer olup bugünün üç maymununu oynayacaktır. Zulmün ve haksızlığın karşısında birlik olamayan insanlığın hangi maneviyatı kutsallığı kalmıştır ki ??? KORKU ve sindirilmişlikle başına düşecek bombaları bekleyen mazluma omuz olamayanlar !!! Tarih boyunca binlerce kıyımı görüp KIYAMA geçemeyenler !!! Yaptığı tek şey ebabil çağırmak ve kuru dua olan acizler (ben /biz ) !!! Daha iki adım ötesindeki yöneticisine işsiz kalmak korkusuyla SEN HAKSIZSIN diyemeyen korkak !!! Ettiği vaazlarda alacağı tepkiyi düşünüp Allahın ayetini gizleyen senn hocaefendi !!! Batının ve doğunun orduları ,terör örgütleri ,yeryüzünün dişlerinden mazlumun kanı sızan canileri hep birlikte bir medeniyeti,Müslümanları,ağzı süt kokanları ,şehirleri yok ederken susanlar !!! İşlenen en büyük insanlık cürmüne ortak olanlar!!! İnsanlığın kalbi bombalanırken ses çıkaramayanlar !!! Bugün oturduğu yerden lanet okuduğunuz ABD,İRAN,RUSYA,PKK,PYDK,NEMRUT,FİRAVUN dan nedir farkımız söyler misiniz???

Size ne oluyor da, Allah yolunda ve “Ey Rabbimiz! Bizleri halkı zalim olan şu memleketten çıkar, katından bize bir dost ver, bize katından bir yardımcı ver” diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz? ( NİSA suresi /75. Ayet).Bu ayet bile başlı başına dünya ve ukba utanç olarak bize yetecektir Açların sadece dua ederek doymadığı gibi ,çıplaklığın sadece duayla giyinemediği gibi mazlumun akan kanı ve gözyaşı sadece duayla dinmeyecektir.

Cihad elbette bir tek cephede değildir.Malıyla,kalemiyle,ilmiyle ,aklıyla ,Hakkın safında korkusuzca yerini tutmakla yapılıcak bir devrim hareketidir aynı zamanda……

Şimdi cevap ver Ey İnsanlık Nereye gömeriz bunca insanın yalnızlığını ,kimsesizliğini, bunca bebeğin elindeki oyuncağından daha az yaşamış cesedini hangi toprak saklar bağrında ??

Anahtar Kelimeler: Zülum
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mehmet Salim Gencer
17.12.2016 14:07:26
Bütün bu süreç İslamı kabul ettim ve Müslümanın diyen bu coğrafyadaki halkların Hucurat Suresi Ayet 13 ü inkarından meydana geliyor Müslümanlar Kuranı Kerimi Rehber edinmedikçe önümüz dahada karanlık görünüyor Rabbim feraset versin..
Yazarın Diğer Yazıları
Düşünmek (06 Aralık 2016 - Salı)
Yakında SİVAS POSTASI´nda (04 Aralık 2016 - Pazar)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:56 05:43 12:45 16:30 19:27 20:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar