Bugün, 23 Eylül 2021 Perşembe

Abdülhadi Güler


Vali AYHAN


Siyaset kendi mecraında ilerlerken, geçtiğmiz günlerde SİNCAN´da bir dost yemeğine iştirak ettik. Zannederim bir 10 kişi kadar var İdi..

Birkaç da Ankara VEKİLERİNDEN dostlarımız iştirak ettiler.

Bilirsiniz bu tür yemekler uzun olur ve konusu da siyaset olur ki zaten pek çoğu siyaseti bilen insanlardı.

Yemek esnasında BAĞLAMA da konuştu elbette sağolsun ev sahibimiz.

Konu SİVAS´â geldi zaman ilerledikçe.

Belediye Başkanı Kim olur, Vekiller ne yapar, Sivaslı bürokratlar ne yapar, Yeni Vali ne yapar konuşuldu durdu.

Ben burada sözlerimin başında hareketimizin lideri Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ´ın tensipleri ile SİVAS´a atanan Sayın Salih AYHAN´ı tebrik etmek istiyorum.

Allah yar ve yardımcısı olsun Muaffak etsin.

Sayın Salih AYHAN´în ?karşılanma? şeklini ANKARALI vekil arkadaşların biraz eleştirdiler. Bu tür görüntüleri Sayın Cumhurbaşkanımızın hazzetmediğini söylediler.

Ben de söze girerek bu karşılamadan Sayın Salih AYHAN´ın haberi olduğuna inanmadığımı dile getirdim. İşgüzar birkaç bürokrat bunu ayarlamıştır dedim.

Yine de sözlerimi somuta erdirmek için o toplantıda SİVAS´a canlı bağlantı kurdum telefonla.

Fikrine değer verdiğim kenti bilen bir dostu aradım. Kalabalığın şahitliği huzurunda sordum ki ?Sayın Salih AYHAN´ı karşılayan kalabalığın içeriği nedir? dedim.

SİVAS´ta bize cevap veren değerli arkadaşım dedi ki; ?BU karşılamadan Vali AYHAN´ın haberi olup olmadığını bilmiyorum.Yalnız dikkatimi çeken Vali AYHAN, ANKARA´ya giderken sevinenlerin neredeyse yüzde 95 i karşılamaya gelmişlerdi? dedi.

Bu sözlere başta ANKARALI birkaç vekil ben çok güldük ve şaşırdık?

Sayın Vali AYHAN´ın ben şehirde başarılı olmasını arzulamaktayım. SİVAS, kendisi için bence bir başlangıç. Ya başarılı olur MİA birikimini perçinler, ya da olumsuzluklarla gündeme gelir başarısız olur.

Ben Vali AYHAN´ın başarılı olacağına inanıyorum. Göreve yeni geldi ancak atacağı adımlar ve bürokraside yapacağı değişiklikler bunda belirleyici olacak.

Sayın Vali AYHAN , bürokrasi değişimlerinde ?ilişkilere? göre mi irade gösterecek yoksa ?liyakate? göre mi irade gösterecek bu bizim için belirleyici bir tespit olacak.

SİVAS çok önemli bir kent. Yapılan her adım ANKARA´da yakından izlenmekte.

Sayın Vali AYHAN, hareketimizin lideri Sayın CUMHURBAŞKANIMIZIN tensipleri ile yüce bir göreve başladı.

Ben Sayın AYHAN´ın bu iradeyi halkımızın yararına içtenlikle kullanacağına inanıyorum.