Bugün, 23 Eylül 2021 Perşembe

Etem Gölbaşı


Sayın MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ


Efendim;

Sayın Milli Eğitim Müdürümüz SAVAŞÇI BEY, şehrimizde güzel hizmetler ifa etmeye devam ediyorlar.

Vazifesi çok ağır çünkü LGS´de şehrimizin 59. olması bizi de üzdü.

Zatı alileri hemen bir ekip oluşturarak çalışmayan okul idarecileri hakkında inceleme başlattı.

Bu görevi ifa ederken, Sayın Salih Ayhan Beyfendi ile Ak Parti İl Başkanı Sayın Hakan AKSU beyefendi irade göstererek bu çalışmanın arkasında durdular.

Sayın Salih AYHAN beyfendinin ?çalışmayan idarecilerin arkasında kimsenin durma hakkı yok bu şehre ihanet olur? söylemi takdire şayandı.

Sayın Hakan AKSU beyfendinin de her yerde deklare ettiği ?akrabam, eşim, dostum dahi olsa çalışmayan okul idarecileri görevden alınmalı? söylemi de takdire şayan idi.

Sayın SAVAŞÇI´nın gerek resmi irade, gerekse siyasi iradeyi de arkasına alarak çalışmayan idarecileri eleme girişimi kamuoyunda olumlu bulundu.

Çünkü kimsenin çalışmadan elde etme hakkı yok. Şu benim torpilim, şu benim arkamda anlayışı bu şehre ve devletimizin yüceliğine ihanettir.

Böyle habis girişimde olanlara Sayın Salih AYHAN beyefendi ve Sayın Hakan AKSU beyfendinin geçiş vermeyeceklerine inanmaktayım.

Böyle bitirici eylemlerle SİVAS´ın LGS de ilk 20´ye gireceğin          i Sayın Salih AYHAN beyefendi belirttiler. Mühim olan bu iradeyi bozmadan devam etmek. Eğer bu irade bu felsefe bozulursa her tarafa SİVAS rezil olur daha söyleyecek söz biter efendim.

Önemli olan kurumların iş yapma hacimlerini ve niteliğini geliştirmek. Orada çalışan personelin hal ve hareketleri ile değerlendirilmesi de elzemdir.

Çalışan ile çalışmayanı ayırt etmek, çalışan personeli çalışmıyor gibi değerlendirip, kurum çalışanlarını da zor durumda bırakmamak gerekli.

Lakin çalışmayanların da ayıklanması bir zarurettir.

Sivas hepimizin şehri. Eğitimde birkaç çıta atlarsak bu şehre güzel hizmetler sunmuş oluruz.

Efendim ben deniz Sayın Ebubekir SAVAŞÇI BEY´in bu iradeyi göstereceğine inanıyorum..

Saygılarımla?