REKTÖR Cevap Ver!
Tarih: 5.11.2017 16:23:12 / 7492okunma / 11yorum
Turan Metin

Öncelikle bulunduğu makamın gücünü kullanarak gerçekleri yazan SİVAS POSTASI GAZETESİNİ birilerini kullanarak gözdağı verdiğini zannediyorsan bilesin ki, zerre kadar etkilenmiyoruz.

Daha önce bu yöntemi sayısız deneyen oldu ve isimleri cisimleri dahi unutuldu silinip gittiler…

Korkaklık ve sinmek bizim defterimizde yoktur bunu böyle bilesin.Tam tersi etki yapıyor ve yapılan yanlışlıklar mercek altına alınıyor. Ve şunu unutma ki sayın Rektör sayılı gün çabuk geçer…

Elbette bir gün keser döner sap döner… Gün gelir hesap döner…

Cumhuriyet Üniversitesinde bırakıp gitmek isteyen o kadar çok hoca ve çalışan var ki… Neden üniversiteyi bu kadar geriyorsunuz? Hiç düşündünüz mü?Neden insanlar üniversiteden gitmek istiyor.Sürekli göç veren bir iliz.İnsanların gitmesine mani olmalıyız.

Üniversite bizim can damarımız.

Sivas´ın lokomotifi.

Sayın Rektör,Cumhuriyet Üniversitesi tüm Sivaslıların.Bütün ülkenin sadece sizin değil.Benim gibi düşünmeyenler, bana oy vermeyenler ayrımı ne kadar doğru?

Üniversite evrensel anlamda düşüncelerin tartışıldığı karşıt görüşlerin bir biri ile bilimsel manada aynı potada seyir halinde olması gereken yer değil midir?

Neden yeni bir proje yok ortalıkta? Yeni ne yaptınız?

Eski yönetimin yaptıklarını ben yaptım demekle olmuyor.

Yeni yapılan 280 yataklı hastane, Kapalı Spor Salonu, Yeni Yemekhane, Yeni Kültür Merkezi Teknokent kuluçka merkezi,, Mimarlık Fakültesi, Veterinerlik Fakültesinin Eğitim Binaları, Yıldız Dağındaki Üniversite Spor Tesisleri,sizin zamanınızda mı yapıldı?

Neden bunları sanki siz planlamış ve koordine etmiş gibi anlatıyorsunuz?

Hastaneyi perişan ettiniz.

Borçları azaltacağım dediniz tam tersine çoğalttınız.Hocaların döner sermaye paylarını bile veremez oldunuz.Hastaneye gelen hasta sayısı arttı mı azaldı mı?

Azaldı ise neden azaldı?

Hastanenin gelirlerini artırmak iççin çözüm önerileriniz neler?

Herhangi bir tabibin gelmesi için girişimleriniz var mı?

Lütfen açıklayın vede öğrenelim.

Sayın Rektör Organ Nakli ünitesi ne durumda? Hiç haber var mı?

Onkoloji hastanesinin 80 yataklı kısmı için resmi gazetede yer aldığı halde neden yapılmıyor?

Gelelim VAKFA…

Söz verdiniz ücretleri indirecektiniz hani ne oldu?

Cumhuriyet Üniversitesi vakfına ait şirketlerin hisselerini yeğeninizin olduğu iddia edilirken, yakın köylünüze devredilmesi iççin hocaları arayıp hisse devrini gerçekleştirmediniz mi?

Vakfın hisselerini yakınınız olduğu iddia edilen birine devredip sonra da tepkiler üzerine bundan vaz geçmediniz mi?

Bu mu siizn adalet ve hakkaniyet anlayışınız?

Vakıf şirketlerinden hisseleri %1 oranındasını Turan TOPGÜL´e devrettiğiniz anlatılmakta.Bunun dışında kimlere de devrettiniz?Açıklasanız da bunları tek tek bilsek!

Artık üniversitede kalite iççin uğraşsanız?

Diğer üniversiteler aldı başını gidiyor siz ne yapıyorsunuz?

Diyorsunuz ki, URAP sıralamasında üstlere çıktık. Sizde biliyorsunuz kki, bahsettiğiniz URAP verileri 2016 yılına ait.Siz 2016 yılının sonunda geldiniz. Yani bu ilerleme sizin bir başarınız değil.

Neden sizin başarınız gibi göstermeye çalışıyorsunuz.Sizden öncekileri yok saymanın etik midir?

Sizin yönetiminizdeki URAP verilerini 2018 yılında göreceğiz.

Ben rektörüm ve ben dar çevrem ile üniversiteyi çekip çevirirm diyorsanız yanılmaktasınız.

Bu bir dernek veya vakıf değil yada şiir meclisi.

Koca üniversite ve akademik kadroları hiyerarşisi var. Siz akıl danışmadan, istişare etmeden hareket ederseniz çuvallarsınız.

Siz göreve geleli epey bir süre oldu.

Tarafsız bir kamuoyu şirketine bir analiz yaptırınız ve göreceksiniz ki Üniversite eleştirilmekte…

Anahtar Kelimeler: REKTÖR, Cevap
Okuyucu Yorumları (11 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Öğretim Üyesi
5.11.2017 17:42:44
Üniversite de güvenlik projesi yapıldı. Hızlı geçiş sistemi ile birlikte yollar 4 şerit oldu. Asfalt yapıldı. Her hocanın yıllık 1000 tl olan sempozyuma-kongreye katılma ücreti 3000 ile yapıldı. Vakıf borcu 6 milyon tl den 3 milyon tlye düşürüldü 1 yılda.Cafe saltanatına son verildi. Bilgisayarı olmayan hocalara dizüstü bilgisayar verildi. Hobi bahçeleri yapıldı. Domuz ve yabani hayvanların kampüse girişine set çekildi. Tıp fakültesinde örneğin çocuk bölümünde 2 hoca varken şimdi 6 hoca var. Giden hoca sayısı 20 iken gelen hoca sayısı 40. Hoca ve öğrenciler banka baskısından kurtulup şahsi kimlik kartı alıyorlar. Hukuk ve Turizm fakültesi kuruldu. Son bir yılda üniversite de uluslararası 30 sempozyum yapıldı. Yeni sosyal tesisler yapılıyor. Otel yenilendi ve modern hale getirildi. Yeni sentetik çim saha yapıldı. Bunlar benim hatırladıklarım. Unuttuğum varsa muhakkak arkadaşlar ekleme yapacaklardır. Ben yönetimimden memnumum. Yıllardır üniversitede ilk kez bu kadar çalışan bir yönetim gördüm. Teşekkür ediyorum.
Selahattin yörük
26.11.2017 11:23:25
Üniversite öğrencisi olarak gururlandım URAP sıralamasında 45. sıradan 8 sıra yükselerek 35. sıraya yükselmiş 2016/2017 yılı verileri ile.
Rüstem demirli
5.11.2017 20:24:51
Tehtidle öğretim görevlilerini emekliliğe zorlandığı söyleniyor. Rektör bey cevap verir mi dersiniz?
Faruk Son
6.11.2017 14:18:03
Geçen hafta akademik kurul yapıldı fakültemizde uzun zaman sonra bir rektör gördük böyle bir toplantıda. Ben mevcut yönetime oy vermedim ama bana da bilgisayar verdiler. Ayrıca çok onore oldum. Tabii ki bu bilgisayar üzerime zimmetli yani hibe değil. Akademik çalışma yapalım diye verilmiş anladığım kadarı ile. Üniversitenin bilgisayar vermesi takdir edilmesi gerekirken eleştirilmesi aslında ne kadar bencil düşünüldüğünün ispatıdır. En azından imkanları paylaştırıyorlar çalmıyorlar.Yazılanları görünce utandım. Ben sayın rektörüme hizmetleri için teşekkür ediyorum.
Selim Dağı
6.11.2017 18:20:33
Şunu sormak istiyorum hastahane ye bir şey alınacağı zaman içerde alacağı olan firmaların haricinde diğer firmalar ihaleye giriyormu.İhalede verilen fiyatlar geç ôdendiği için yüksek mı değilmiş?Bu hastahane Sivasımızın gôz bebeği yazık olmasın
Hamdi sôz
6.11.2017 18:31:39
Hayırdır kardeş kendinde bir isim bulmuşsun son kale diye telaşla bir savunma.Devlet gôrev verir ve hesap sorar bundan rahatsız olmamak şeffaf olmak gerekir.Kalelelerimizi bekleyen vatansever ,Devletin bekasını herşeyi n üzerinde tutan milyonlarca vatan evladı var son kale falan bırak bu işleri de vatana memlekete insanlığa hizmet et.Vatanınını en çok seven gôrevini en iyi yapandır
Öğrenci
3.1.2018 23:50:57
Öncesinde böyle bir zam görmedi bu okul arkadaş yüzde 25 hatta yüzde 50 bile anlarım ama yüzde yüz zam nedir yahu 75 kuruşa içtiğimiz kahve bir anda 1.5 lira oldu iki sene önce yüzde 25 zam yapmaya cesaret edemediler geri çektiler biz öğrenciler varken daha ne lambalar yaparlar onuda malzeme eder kendileride hortuma giderler neyseki okul bitiyor bizden sonrakilere yazık valla tercih etmeyin bu okulu arkadaş tabi babanızın holdingleri yoksa kime sorsam şikayetci arkadaş liseye staja gidiyoruz çayı 50 kuruşa içiyoruz vakıf efendi de 1 lira bunlar söylediklerim içinden geçenleri söyleyemiyorum bunlara hakaret olmasın diye yazıklar olsun size...
kadir koç
6.11.2017 13:34:34
burda basın şunu dedi bu bunu dedi her şeyi bır tarafa bırakalım.Hastahanenin durumu borcu ne kadardır.Borç yüzünden malzeme alınamadığı,değişen idarecilierin nerden geldikleri ve işin ehli olıp olmadıkları kimler olduğu,maaşlarının ne kadar olduğu doktorlardan kimlerin liyakatsızlaştırma sonucu gittiğini izah etmelerini isterim ben bir Sivas halkı olarak bunları öğrenmek istiyorum.tasarruf tedbirlerinin uygulanması gerekirken yeni rektörlük binasına tadilat adı altında ne kadar para harcanmıştır.Diyorsunuz ki hocalara bilgisayar dağıtıldı.Bu hocaların bilgisayar alacak paraları yokmuydu devletimin parasıyla onlara alana kadar başarılı öğrencilere alaydınız daha doğru olmazmıydı bunu kabul eden akademisyen nasıl kabul etti.Adam kayrıma ve devşirme kimler dışarıdan getirildi işin ehillerimiydi o yüzdenmi getirildi yılarını üniversite içerisinde ömrünü hizmete adamış o kadar insanımız varken ne den liyakatsizleştirme yapılmıştır.Yıllardır taşöeren olarak çalışan alt kadrolara iyileştirme yapılmamiştır gerçi bu işlerin suçlularıda onlardır tamam suçluyda bulduk artık.Bir sivas lı ve samimi Cumhurbaşkanı sevadlısı olarak bu yapılanlarında şehirde Cumhurbaşkanı atamadımı kardeşim denildimi zoruma gidiyor kardeşim.Sizden vatandaşa devlete hizmet bekliyoruz sizin başka bir işiniz yok hizmet etmek için talip oldunuz devlet fazla fazla maaş veriyor lojman veriyor makam veriyor size ne oluyor yaptığınız eylemlerle hiç bir makamı sıkıntıya sokmaya hakkınız yok
ogretim gorevlisi
5.11.2017 23:41:24
ogretim uyesi arkadas amma heyecanlisiniz yonetimle bir duygusal baginizmi var acaba ama yazilan faaliyetler yeterli yazilmamis sunlari da eklemek lazim rektorun yakin akrabalari onemli gorevlere getirildi haber konusu oldu galiba rektor danismani enes beyin bir istedigi iki edilmedi yakin es dost kadro sorunu cekmedi rektor danismani taner beyin esi yuksek lisansa alindi simdi ogretim gorevlisi kadrosu icin yer bakiliyordur hakan yekbasin yigeni cusam a vakif elemani olarak alindi diye duyduk eski rektor yardimciniz in cocugunun biri kadrosunu aldi digeri alirken ne hikmetse ayrildi. Vakif borcunuz indi madem niye bir yilda vakif baskani degistirdiniz??? Evet bir yilda cok sey yaptiniz. Bu arada bu yolun maliyeti nasil karsilandi merak ediyoruz.///Ayrica bilgisayar dagitilmis hocalara dagittiginiz bilgisayarlari alan hocalar cok memnunlarmis ciddi maas alan hocalar mutlu olmuslardir. Tuh bilgisayarlari yokmus.Dogru bir yilda cok yol alindi Alper duranin universiteye kazandirilmasindan daha buyuk faaliyet olamaz sadece bununla ovunulse yeter.
SonKale
5.11.2017 23:58:26
Sayın Turan Metin, size bu bilgileri kim veriyor, bilmiyorum ama bu kadar yanlış ve yanlı hatta iftiraya varan iddialar doğrusu bizi üzüyor. Siz hep etik değerlerden bahsediyorsunuz ama doğru olmayan yalan yanlış bilgilerle kamuoyunu yanlış bilgilendiriyorsunuz. Kusura bakmayın ama bunun arkasında kensinlikle kötü niyet olduğunu düşünüyorum. "Öğretim Üyesi" rumuzlu arkadaşın bahsettiği hizmetler, son bir yılda yapılanların yarısı bile değil. Gelip bunları yerinde görmeniz mümkün. Tabi iyi niyetliyseniz.Lütfen şu bilgileri düzeltiniz. 1. Onkoloji Hastanesi 80 yataklı iken Rektör Beyin girişimleri sayesinde 230 yatağa çıkarıldı. Ancak bununla da yetinilmeyerek 830 yataklı bir hastanenin Bakanlıktan sözü alındı ki geçen hafta Bakanlık uzmanları bu konuda olumlu raporlarını yazdılar. 2. Vakfın zararı şehrin beyaz Türklerinden Ertan denilen zatın marifeti. Zahir Hocamın 1,5 milyon TL kârla bıraktığı Vakıf, bu zatın marifetleri yüzünden 5 milyon zararla bırakıldı ki orada dönen kirli oyunlar açığa çıkarıldığı için birçok kişi bundan rahatsız. Umarım siz de bundan dolayı rahatsız değilsinizdir. 3. Hocalara baskı iddiasını ispatlayamayan namerttir. Dedikoduyla, iftirayla iş yapılmaz. Bu tür iddilar, yıllardır odalarını kilitleyip hasta bakmayan hocaların iddialardır. Sivas´a ve Üniversiteye hiçbir faydası olmayan bu insanların avukatlığını yapmak size düşmüşse vay halimize. 4. Yazınızda bahsettiğiniz projelerden hiçbirini Alim Hoca, benim projem diye anlatmamıştır. Buna şu sıralar bütün fakültelerde yapılan akademik kurullardaki hocalar da şahittir. 5. Hastanenin zararı ve bugünkü durumu tamamen eski yönetimin kabahatidir. 2012 yılında kasada 12.750 milyon varken 2016 Ağustos´da 90 milyona yakın borçla bıraktılar. Neden döner sermaye ödenmiyor diyorsunuz. Sorarım size zarar eden bir hastanede önceliğiniz doktorlara döner sermaye ödemek mi olur, yoksa ilaç vb. ihtiyaçlar için harcama yapmak mı olur? Bu yazıyı yayınlarsanız daha da ekleyeceğim bazı bilgiler olacaktır. Saygılarımla...
ATTİLA PAMUK
12.1.2018 20:41:39
Rektörün icraat yapması övünülecek sayfalarca yazılacak bir durum değil zaten göreve geliş amacı bu, yazılması gerekenler sayın metin´inde değindiği gibi problemli konular, her hafta burada iyi şeyleri yazmanın üniversite duyuru sayfasından bir farkı olmaz, bence hepbirlikte bu köşeyi ciddiye alıp olaylara dikkat etmeliyiz.Yorum yazan birçok hesabın ısmarlama yazdığı çok bariz anlatılıyor.Bu yazı herhangi bir Facebook duvarında yazılmıyor, Sivas´ın önemli bir gazetesinin en çok okunan köşesinde yazılıyor, rektörün cevap vermesi şart!!!
Yazarın Diğer Yazıları
ÜNİVERSİTEDE Yaprak Dökümü II (07 Ekim 2017 - Cumartesi)
SiVAS´ı Seyrediyorum (30 Eylül 2017 - Cumartesi)
ÜNİVERSİTEDE Yaprak Dökümü (23 Eylül 2017 - Cumartesi)
Yeni BAKANIMIZ (21 Temmuz 2017 - Cuma)
ÜNİVERSİTEDE Neler Oluyor III (09 Temmuz 2017 - Pazar)
Sayın BAKANIMIZ Ne Zaman Dur Diyecek? (03 Temmuz 2017 - Pazartesi)
Gölgelerin Gücü Adına Güç Sende! (19 Haziran 2017 - Pazartesi)
İktidarın Gücünü SİVAS´a Taşımak mı? (12 Haziran 2017 - Pazartesi)
Üniversitede Neler Oluyor II (29 Mayıs 2017 - Pazartesi)
BAŞKAN Nereye Koşuyor? (20 Mayıs 2017 - Cumartesi)
ÜNİVERSİTEDE Neler Oluyor 1 (13 Mayıs 2017 - Cumartesi)
Şehri Yönetenler 2 (06 Mayıs 2017 - Cumartesi)
SİVAS´ı Yönetenler (29 Nisan 2017 - Cumartesi)
SİVAS´ta Neler Oluyor? (24 Mart 2017 - Cuma)
Sayfa:
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar