Bugün, 28 Eylül 2021 Salı

İlknur ARTUĞ


İnsanlığa Işığıyla Yol Olan Alfa Kadın!


Hayatta bazı insanların var olması, üretmesi başka insanlara pusuladır. Rotasını arayan yüzlerce hatta binlerce seyyah bu ışık vasıtasıyla yolunu bulabilir. Çevrenizdeki insanları dikkatli inceleyin. Farkındalığı yüksek, bir o kadar da ego kavramına ruhunu teslim etmeyen insanları daha iyi gözlemleyin.

Yaşamınızın beklenmedik bir anında, beklenmedik bir olayında sizi manevi olarak besleyecek bu zorluktan çıkmanıza yardımcı olacak güçlü bir kalemdenbahsetmek istiyorum sizlereSevgili Yazar Pınar ÇAĞLINER.

ALFA KADINI seçilen Pınar ÇAĞLINER Genel Yayın Yönetmeni, Editör ve Yazar olarak görev yapan, çok üretken bir edebiyat insanı.Birçok başarılı esere de imzasını atmış bulunmakta. Yazarın Salıncak adlı kitabı okuyucuya merhaba dediği ilk kitabıdır. Daha sonra Salıncak Beklenen Yolcu, Utandım, 13 (Göbeklitepe´de Dünya Tarihi Yeniden Mi Yazılıyor?) Dogma ve Elif´in Sihirli Maceraları Serisinin ilk kitabı Rüyalar Ülkesi raflarda yerini aldı. Okuyucu Alfa Kadın Yazar Pınar Çağlıner´in kalemine yansıyan naif kişiliğini çok sevdi. Her çalışması dikkatle takip ediliyor. 13 (Göbeklitepe´de Dünya Tarihi Yeniden Mi Yazılıyor?) kitabı basıldığı ilk hafta tükendi ve hızla yeni baskılarına geçildi. Bunun yanı sıra üniversitelerde söyleşilere davet ediliyor, köşe yazarlığı yapıyor. Bilinçli bir anne olarak, evladına iyi bir gelecek hazırlama adına onurlu bir duruş sergiliyor.

Edebiyat kelimesinin kökeninde ?edep´ kavramının olduğunu vurgulayan yazar toplumsal etik ve ahlak kurallarına uygun başarıya koşan eserler üretmeye devam ediyor.

Edebiyata, sanata ve insana dair görüşmek üzere?

 

İlknur ARTUĞ

Kültür Sanat Editörü