Bugün, 24 Temmuz 2021 Cumartesi

İlknur ARTUĞ


HAYALLERİNE UÇAN GÜVERCİNLER

İlknur ARTUĞ'un yazısı


HAYALLERİNE UÇAN GÜVERCİNLER

Merhaba değerli okurlar. Yaşamın dinamizminde hepimiz bir yerlere yetişmek için çabalıyoruz. Bizlere sunulan sanat kavramına zaman ve fırsat vermemiz bu koşuşturmacadan yorulan ruhumuzu dinlendirmek için büyük bir fırsattır aslında. Ne kadar çok okursak; evrende yaşadığımız hayatı ve insanları daha iyi algılar, farkındalığı yüksek bireyler olarak hayatımıza anlamlar katarız. Edebiyatın gücü galip gelecektir her tükenen kavrama.

Sizlere Sevgili Yazar Gülsen Çakmak’ın yeni çıkan farkındalığı yüksek romanı ‘Hayallerine Uçan Güvencinler’ adlı romanından bahsetmek istiyorum. Sanat editörlüğü (editör ve redaktör) onurla üstlendiğim romanda, kadınların Anadolu’da farklı pencerelere açılan yaşam mücadelelerini okuyarak empati gücünüzü en yüksek seviyeye çıkaracak bir eser. Derman ana olarak karşınıza çıkan ana karakter hepimizin hayatından bir karedir. Kimimizin ninesi, kimimizin annesi, kimimizin bacısıdır. Acıların ve sancıların ortak paydada buluştuğu Anadolu’da din, mezhep, ırk ayrımı olmadan tek dilin konuşulduğu bir coğrafyanın başkentinde ağırlıyor sizleri. Topraklarında milatlarının son gününe kadar direnen kadınların hikayedir ‘Hayallerine Uçan Güvercinler’ romanı.

‘Yüreğimin Kaleminden’ adlı şiir kitabından sonra ikinci kitabı olarak ‘Hayallerine Uçan Güvercinler’ adlı romanla okurla buluşan Yazar Gülsen Çakmak aslen Sivas -Koyulhisar Gökdere köyü doğumludur. Evli ve Başaran adında bir oğlu olan Çakmak, çocukları çok sevdiğinden dolayı eserlerinin yanına çocuk kitabı eklemeye hazırlanıyor. Sanatsız bir yaşam düşünemeyen yazar,şiir seslendirmenin en büyük tutkularından biri olduğunu söylüyor.

Eserleri:

  • Kalemlerin Dansı (Kolektif bir çalışma)
  • Yüreğimin Kaleminden (Şiir)
  • Hayallerine Uçan Güvercinler (Roman)
  • Çocuk kitabı yazım aşaması devam etmekte.

Hayatınızdan kitapları eksik etmememiz, sevdiklerinize hediye olarak kitap almanız ve okuma adına yapılan çalışmalara destek vermeniz dileğiyle…

Araştırmacı Yazar / Sanat Editörü

İlknur ARTUĞ