Bugün, 28 Eylül 2021 Salı

Serpil Bozkurt


Dostluk


Hepimizin çok arkadaşı var. Şuan en popüler olan, sosyal sayfalardaki arkadaş sayısı. Belli bir sayının altındaysanız işte o vakit komik durumdasınız demektir. Bu durum kimine gören önem teşkil eder. Özenti kurbanları diye adlandırmak daha hoşuma gidiyor.

Öğrendim ki daha iyi anlayabilmek için yaşamak gerekir. Arkadaşlık ve dostluk ikisi de farklı şeyler artık bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Benim bir DOSTUM var.

Benim Dostum! Sıcacık, samimi, içten, biraz deli dolu, sert bakışı altındaki yumuşaklığı, yol gösteren, tuttuğunu koparan, aniden karşıma geçip sormadan anlatmaya başlayan, mücadeleci tabi bunu hayatının her alanına koymayı başarabilmiş, tam bir fotoğraf tutkunu iyi güzel ne varsa çeker durur.

Onu anlayabilmek beni hiç yormadı. Daha doğrusu yormadık birbirimizi anladık, anlatabildik. En çok sevdiğim huyun haksızlığa karşı kavgacı olman kırıp dökerek değil hiç susmadan konuşarak.

İki zıt kutup gibiyiz. Biri deli dolu diğeri sakin, biri konuşmayı seven diğeri daha çok susup dinleyen, biri durup bekleyen diğeri durmadan koşan…

Anlaşamayacak iki kişi gibi gözüksekte sanırım birbirimizi tamamlayabildik. Sanırım eksikler fazlalıklarla dengelendi.

Elimi uzatmadan omzumda hissettiğim sıcak bir el! İnsan ihtiyacı olduğunda yanında birilerini ister. Benim ise ihtiyaç duymaya gerek kalmadan her daim yanımda olan bir dostum var. Kötü gün dostu vardır. Benim iyi gün dostumda var. Tek bir tanımı yok. Paylaşmak, fedakârlık, kendinden ödün verme, güven, doğallık…

Şimdi aramızda mesafeler var. Ben yeni bir yere yeni bir hayata alışmaya çalışırken sen her sabah benim odamda bana ait anılarla güne başlıyorsun. Bunun zorluğunu anlayabiliyorum. Yeni insanlar tanımaya başladıkça eksiliğini daha bir fark ettim.

Eğer gerçek bir dostunuz varsa sıkıca tutunun ona bu zamanda bulunmaz bir hazineye sahipsiniz demektir. Ve sizde onun için bulunmaz bir hazine olun. Birbirinizin değerini bilin iyi bir dost her zaman bulunmaz. Uzaklar yakın olsun bütün dostlara

Sen özlemeyi severdin bense hiç sevmezdim. Halen özlemeyi seviyor musun?