Zor Seçim
Yusuf Ağah Yazdı
Tarih: 10.12.2018 21:51:09/ 1778okunma / 1yorum

 

Belediye seçimlerine doğru giderken partilerin adaylarının büyük çoğunluğu belli olmaya başladı. Mevcut adaylar hakkında konuşulan düşünceleri dile getirmeye çalışacağım.

Ak Parti; Hilmi Bilgin; Vatandaş Ak Partinin aday belirlemesinden rahatsız olduğunu dile getirmektedir.Aday hakkında sosyal medyada dolanan birtakım iddialar ve milletvekilliği sürecinde Sivas için ne yaptığı sorgulanmakta ve konuşulmaktadır.Yinede Sayın Cumhurbaşkanına duyulan sevgi ,saygı ve güvenin seçim sandıklarına yansıması olarak görerek´´ biz Tayyip Erdoğan için oraya oy vereceğiz aday bizi ilgilendirmiyor´´ denilmektedir.

Diğer bir iddia oyları artırma yönünde bir şeyler ortaya koyamayacağı oylarda düşüş yaşanacağı sebebinin gösterilen aday yüzünden olacağı ifade edilmektedir.Ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler denilmekte bazı kesimler, aday belirlenmesine boş bir ifade şekli olmasına rağmen bu olana kadar keşke Sami Aydın başkan aday olsaydı gibi düşünceler de ortaya konulmaktadır.Yinede kazanmaya en yakın adaylardan birisidir.

MHP; Mehmet Er; Şahıs olarak fazla tanınmamakta ticari kimliği ile Sivas´ta faaliyet göstermektedir. Sosyal alanda vatandaşın tanıyamadığı toplumla fazla haşır neşir olmayan bugüne kadar Sivas´ın sorunları veya çözümleri noktasında yerel basında kendisinden hiç söz ettirmeyen birisi olarak değerlendirilmektedir.Eğer ki ciddi projeler ortaya koyar ve kendisini iyi ifade ederse kazanma olasılığı yüksek bir adaydır.Çünkü bu güne kadar hiç fırsat verilmemiş ve denenmemiş bir siyasi parti adayıdır.Halkı kucaklayacağına ,çözümler üreteceğine, herkesin belediye başkanı olacağına toplumu inandırmalıdır.Sadece parti içerisinde ki tanınmış bazı simalarla fotoğraflar paylaşmakla bu işin olmayacağını kendisi bilmelidir ve ortadadır.

BBP; Doğan Ürgüp; Sayın merhum MUHSİN YAZICIOĞLU ‘nun vefatı sonrası kendisine ahde vefa göstermek ve başkanın emaneti olarak bakıldığı için duygusal davranarak vatandaş tercihini kendisinden taraf kullanmıştır. Başkanlığı döneminde iyi bir kadro oluşturamaması , ciddi projeler ortaya koyamaması ve son olarak yeni ata sanayi bölgesinin(haklı olmasına rağmen) projelendirimesindeki yaşanan olumsuzlukların basında yansıtılış şekli hanesine eksi olarak kayıt edilmiştir.

Hükümet yanlısı partinin adayı olmasa da başarı gösterebilir imajını zedelemiştir.Eskişehir örneğini başarısını yakalayamamıştır.Vatandaşta, hükümet yanlısı olmayan bir belediye başkanı başarılı projeler ortaya koyamaz düşüncesi oluşmuştur.Neticesinde tanınan denenmiş birisidir.Vatandaş geçmişte yaptıkları hizmetlerin karşılığı olarak sandıkta tercihini gösterecektir.Ak parti adayına gösterilecek tepki oylarının Doğan Ürgüp´e verileceği ve ne olursa olsun toplumu germediği ve şehre sahip çıktığı konuşulmaktadır.

CHP;Ali Akyıldız;Milletvekilliği döneminde iyi bir performans sergilediği Sivas ‘ın sorunlarını devamlı dile getirdiği için sempati duyulmaktadır.Seçime uzun bir süre vardır.Eğer ciddi projelerle ortaya çıkar kendini iyi yanıtırsa CHP nin oylarında büyük artış yaşanacağı tepki oylarını toplayacağı ifade edilmektedir.

İYİ parti ve Saadet Partisi şuan belediye başkan adaylarını açıklamamıştır. Vatandaşın görmek istediği hangi parti olursa olsun ayakları yere basan ciddi projeler ve kadrolarında kimlerin yer aldığını bilmesi ,oyların yönünü belirleyecekir. Şuan seçmenin gözünde Doğan Ürgüp ve Hilmi Bilgin biraz fazla ağır basmaktadır. Fakat vatandaşın çoğunluğunun henüz hangi partiye oy vereceği netleşmemiş görünmektedir.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Seçim
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
mehmet toydemir
12.12.2018 17:42:32
Ben iyi bir akparti destekcisiyim....Hiç yapmadığım bir işe kalkışacağım ve oyumu Doğan Ürgüp ten Yana kullanacağım...ELEŞTİRİM KİMSEYE DEĞİL AMA BİR CEZA VERİLMESİ GEREKLİ ARTIK...BELEDİYECİLİĞİ EN İYİ İÇLERİNDE YAPACAK KİŞİDE DOĞAN ÜRGÜPTÜR...BU SEFERLİK BÖYLE
BEKA İÇİN
BEKA İÇİN
Sivas kararını nasıl verecek...
Maaş Arttı, Talep Patladı!
Maaş Arttı, Talep Patladı!
MUHTARLIK maaşlarında yaşanan artış MUHTARLIĞI gözde meslek haline getirdi.
Saadet Seçime Hızlı Girdi!
Saadet Seçime Hızlı Girdi!
Saadet Partisi Belediye seçimlerine sürpriz bir isimle girmeye karar verdi. Sivas Belediye tarihine “RÜŞVET İLE MÜCADELE EDEN BAŞKAN” olarak geçen Osman SEÇİLMİŞ´in oğlu Melih SEÇİLMİŞ aday gösterildi.
TÜDEMSAŞ Sivas´ındır!
TÜDEMSAŞ Sivas´ındır!
TBMM Genel Kurulunda SİVAS´ın sorunlarını dile getiren Ahmet ÖZYÜREK, şehirde gündem oldu. TÜDEMSAŞ´ın SİVAS´ın bir değeri olduğunu belirtirken, KENEVİR üreten iller içerisine SİVAS´ın da alınması gerektiğini dile getirdi.
YEREL NABIZ!
YEREL NABIZ!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Habib SOLUK Beye Cevaben
Habib SOLUK Beye Cevaben
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sanki ADAY Gösterildi?
Sanki ADAY Gösterildi?
Ak Parti Genel Merkezi tarafından SİVAS halkının tepkisi dikkate alınarak aday gösterilmeyen, halk tarafından da siyasi karşılığı biten Sami AYDIN´ın, sanki yeniden aday gösterilmiş gibi her ortamda varlık göstermesi, tuhaf yorumlamalara kapı aralamaya devam ediyor.
Kafa Konforum ve Vali Bey
Kafa Konforum ve Vali Bey
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Yeni Bir Üniversite Garip Bir Rektör
Yeni Bir Üniversite Garip Bir Rektör
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir Devrin Sonu!
Bir Devrin Sonu!
Belediye seçimlerine yaklaşık 3 ay gibi bir zaman kala, mevcut yönetim de yavaş yavaş veda etmeye hazırlanıyor.
Belediye Seçimleri
Belediye Seçimleri
Osman ADA Yazdı...
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS´ın güzel ilçelerinden biri olan GÜRÜN, siyaset dünyasına yetiştirdiği isimler ile de dikkat çekiyor. GÜRÜNLÜLER, Ak Parti İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ´ın her fırsatta kendilerine destekte bulunmaya devam ettiğini dile getiriyorlar. Son olarak BOYRAZ´ın girişimleri ilçeye gönderilen 15 adet modern kamelya çeşitli yerlere yerleştirilmeye başladı.
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a V.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TBMM de SİVAS konulu bir basın toplantısı düzenleyen hemşehrimiz İstanbul MHP Milletvekili Hayati ARKAZ, Sivas´ın adeta ÜVEY EVLAT durumuna düştüğünü dile getirdi.
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
KÖYDÜ ŞEHİR YAPTI
SİVAS´ın en başarılı BELEDİYE BAŞKANLARINDAN biri olan Necmettin MERMER, yaptığı hizmetler ile ALTINYAYLA ve çevre köylerinin en sevilen ismi oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar