Bugün, 27 Eylül 2020 Pazar


ah met
13.09.2020 14:23:08
o müfettiş bozuntusu mumbaba caddesinde de faaliyet gösteriyor kaç kişiye sabah 7.30 civarında park yasağı işareti bile olmayan yerde ceza yazmış sabah 7 de ceza yazmak nedir ulan karga b... yemeden nasıl bir ruh halindesin gece ne yaşıyorsun yada yaşamıyorsunda sabah 7 de ceza yazıyorsun millete

Anahtar Kelimeler: YETKİLİLER GÖREVE!

YETKİLİLER GÖREVE!

Emniyet Müdürlüğü tarafından eline ceza makbuzu verilip ortaya salınan ve adına fahri trafik müfettişi denilen bir kısım insanlar adeta halka zulüm saçıyorlar.İL Emniyet Müdürlüğü'nün bu tür keyfiyete müsade etmemesi bekleniyor.

SPHM ÖZEL HABER

Emniyet Müdürlüğü tarafından eline ceza makbuzu verilip ortaya salınan ve adına fahri trafik müfettişi denilen bir kısım insanlar adeta halka zulüm saçıyorlar. Vatandaşlar, bu konunun SivasValiliği ve Emniyet Müdürlüğü tarafından bir an önce incelenerek soruna bir çözüm getirilmesini beklediklerini ifade ediyorlar.

Son iki aydan beri özellikle Halil Rıfat paşa caddesine dadanan ve fahri trafik müfettişi (!)olarak yetki verilmiş kişinin,sinsi bir şekilde ortalıkta dolaşarak cadde sakinlerine ceza üstüne ceza yağdırması tepkilere yol açıyor. Mahalle ve cadde sakinleri, gizemli olduğu kadar ruh halini de merak ettikleri bu kişinin, emniyet müdürlüğü tarafından fahri trafik müfettişi adı altında ortalığa salınmış olmasını da ayrıca sorguluyorlar.

Bu kişinin fahri trafik müfettişliği konusunda yetkinliğinin olup olmadığıve hatta bu kişinin vatandaşa olur olmadık yerde ceza yazmaktan hoşlanan psikopat ruhlu birisi olup olmadığı merak ediliyor.Cadde sakinleri,bu kişinin tespit edilebilmesi için adeta pusuya yattıklarını ve amansız bir takibe başladıklarını belirtiyorlar.

Bu kişi tarafından, cadde sakinlerine gün geçmiyor ki bir trafik cezası tebligatı gelmesin. Postacı bile tebligat dağıtmaktan bunalmış durumda. Bazı cadde sakinleri yedikleri ilk otopark cezasından sonra ikinci ceza tebligatlarını almaya başlamış durumdalar.

Vatandaşlar, Sivas Lisesi kavşağının dört adet giriş ve çıkışının olduğunu, caddelerin başında ve her iki yönde olmak üzere otopark yasaktır levhası, bulunduğunu buna rağmen Sivas Lisesi kavşağı ile Ellinci yıl sitesi kavşağı arasında ki Evliya Caddesinin sağlı sollu ücretli otopark olarak kullanıldığı halde ücretli olduğu için,o caddenin başında ki ve sonunda ki, otopark yasağı levhalarının görmezden gelindiğini ve hükümsüz(!) olduğunu,  Sivas Lisesi kavşağının diğer üç giriş çıkışından itibaren bu caddelerin neresinde durursanız durun, fahri müfettiş tarafından ceza  yazıldığını ve hatta bu cezaların Pazar günü dahi yazıldığını ve bu durumun kabul edilemez olduğunu belirterek yetkilileri göreve davet ediyorlar.

Vatandaşlar, konu hakkında trafik şube müdürlüğüne müracaat edildiğinde, haklısınız ama bir şey yapamayız dendiğini, Belediye Ulaştırma müdürlüğüne müracaat edildiğinde, haklısınız ama bir şey yapamayız dendiğini ifade ediyorlar. Bazı cadde sakinleri ise “Devlet, bir meczubun eline yetki vermiş,  o kişinim yetkisini kötüye kullanılmasından dolayı, devletle millet karşı karşıya gelmiş durumdayız, bu olacak iş mi ?”  Diyerek, bu konuyu çözecek olanların,yine bu yetkileri olur olmaz adamlara dağıtanlar olduğunu söylüyorlar.

Ayrıca vatandaşlar, “Araçlarımızı nereye koyacağız, otopark var da, biz mi koymuyoruz? Bu ne zulümdür. Her ay veya iki hafta da bir bu psikopatın yüzünden bütün bir cadde halkı sürekli olarak trafik cezası mı ödeyeceğiz?” Diyerek, yetkilileri duyarlı olmaya davet etmektedir.

Evliya Caddesi ve birçok cadde de olduğu gibi, cadde boylarının ücretli otopark hale getirilmesi ile trafik kurallarının arkasından dolaşılarak aynı kuralın geçersiz hale getirme anlamsızlığı kadar adına fahri müfettiş denen bir meczubun cezazulmünden bıkan mahalle sakinleri artık ilgililerin bir an önce konuya el koymalarını bekliyorlar.