Yetkililer Göreve!
Şehir insanının sağlık sorunlarına çözüm bulması gereken SİVAS NUMUNE HASTANESİ, en başarısız dönemini yaşıyor. NUMUNE´ye giden hastalara gayrı resmi telkinler ile KAYSERİ ve ANKARA yolu gösterildiği bilinirken, şimdi de “İŞ YAVAŞLATMA” şehrin gündemine girdi.
Tarih: 13.3.2019 16:31:16/ 1785okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS NUMUNE HASTANESİ sorunlar yumağı olmaktan bir türlü kurtulamıyor. Dertlerine çözüm bulmak için hastanenin yolunu tutan SİVASLILAR, şimdi de bazı hekimlerin “iş yavaşlatma” durumu ile karşı karşıya kaldıklarını dile getiriyorlar.

Randevulu hasta alındığı ve bu sayının da 30 civarında olduğu haber merkezimize ulaşırken, bazı hekimlerin, doktor azlığı yüzünden iş yavaşlatmaya gittikleri iddia ediliyor.

NUMUNE de devam eden olumsuzluklardan dolayı pek çok hastanın ÜNİVERSİTE, ÖZEL HASTANE veya diğer illerin yolunu tutmak zorunda kaldıkları belirtiliyor.

Vali AYHAN´ın biran önce NUMUNE HASTANESİNİN daha seri çalışması ve şehre katkı sunmasını sağlaması bekleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yetkililer Göreve
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
kemal ersöy
14.3.2019 11:23:25
iyide vatandaş hakkını arasın sorsun şikayet mekanizmaları var hastanenin başhekimi,müdürü ve bu şehrin sağlık il müdürü var o da yetmezse cimer denilen bir şikayet mercii var o da yetmezse siyasiler var kapı arkasından konuşmasınlar milletvekilleri sokakları geziyor vatandaşla görüşüyor demekki herkes halinden memnun ne diyelim
biliyoruzda
15.3.2019 16:42:02
idareci rumuzlu kişiye cevaben:hiçbir halttan anlamaz dediğin müdür son bir sene içinde hastaneye teknoloji olarak çağ atlatacak cihazlar getirdi zira bunları yetkisi dahilinde halletti. doktor yok ve istifa ederse sen sağlık müdürü olsan ne yapardın acaba iftiracı. hadi yazda bilelim.
Balık baştan kokar.
17.3.2019 14:55:01
Sorunlar neden kişilere yükleniyor? Bu sorunun kaynağı 663 tür. Çıkış amacından sapmıştır. Güya başarısız olan sözleşme yenilemeyecekti. Kişiler başarısız olsa dahi siyasetin, bazı grupların sendikaların sayesinde yine göreve geliyorlar ve bu kişilere taban saygı duymuyor nasıl duysun ki? Bakanlık bilmiyor mu sonuçlarını tabiki biliyor. Haberlerde görülüyor daire başkanı görevden alındı. Çok mu önemli bu daire başkanlığından alınıyor diğerine geçiyor hep aynı adamlar. Demem o ki bakanlık karar vericileri ne ki taşra ne olsun aldım seni ordan verdim oraya. Adı sözleşmeli yönetici sen sözleşmeli personel alırken kpss ye bak yönetici alırken torpile bak. Madem sözleşmeli devam edecek o zaman sözleşmeli yönetici sınavı yapılsın ve sınav puanının etkisi fazla olsun. Bu sistem arızalı bir sistem sonuçları görülüyor. Aşırı iş yükü altında çalışan sağlık personeli bu da yetmezmiş gibi saçma sapan kişilerin makam mevki egosuna maruz kalıyor. Bunların sonucu sizce halka yansımıyor mu? Nereye gitsek gergin bir sağlık personeli karşımıza çıkıyor. Sebepleri araştırılıyor mu? Liyakat sahibi olmayanların T.C. kanunlarından yönetmeliklerinden kısacası mevzuattan haberi olmayanların olduğu bir sistemde yaşanan bütün sıkıntılar doğal bir tezahürdür. Balık baştan kokar. Sistem ve bakanlık politikacıları sorumludur. Acilen çağdaş liyakat esasına dayanan yönetici atama sistemi getirilmelidir.
İdareci
14.3.2019 16:27:12
Yeter be kardeşim sağlıktaki tüm olumsuzlukları numune hastanesi yönetimine yüklemeyin artık.Suçlu cemaatçilere il müdürlüğünü teslim edendedir,liyakatsiz kadroları atatıp nefsi hareketlerle çalışanların üstünü çizendedir,hiç bi halttan anlamayan adamı en önemli başkanlığa getirenin,63 yaşındaki adamdan il müdürlüğünde atom parçalamasını bekleyenindir.nokta
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
SİVAS´ın en köklü okullarından biri olan Halil Rıfat Paşa Lisesi, pür neşe içinde baharın gelişini kutladı.
Halı Müzesi Kurulmalı
Halı Müzesi Kurulmalı
Dünyada eşi olmayan ŞARKIŞLA halıları yok olmak üzere. Selçuklu zamanından kalma yaklaşık 30 civarında ŞARKIŞLA halısının olduğu bilgisine ulaşılırken, bu paha biçilmez halıların depolarda bekletilmesi ise tuhaf bulunuyor. Vali AYHAN´ın, bu ve benzeri tarihi halıların bir arada bulunacağı bir “HALI MÜZESİ” fikrini hayata geçirmesi bekleniyor.
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
NİSAN´da Hakim Karşısında!
NİSAN´da Hakim Karşısında!
SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında eğitim öğretimi kilitleyip MİLLİ EĞİTİMİ´i içinden çıkılmaz duruma getiren ALTINSOY, Nisan´ın 10´un da “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” yargılanacak.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Klasiklerimizi Okumak
Klasiklerimizi Okumak
İsmet TANRIVERDİ Yazdı...
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
SOĞUK KIŞ GÜNLERİNİ, kısır ve etli pide ile geçiren şehrimiz insanı, PAŞABAHÇE´yi hasretle bekliyor. Mangal kokusu ile pür neşe olmak için gün sayan halkımız, piknik malzemelerini hazır kıta bekletiyor.
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
SİVAS´ta son zamanlarda “küçük çıkarlara, küçük korkulara, küçük hesaplara” tapınan insan sayısı giderek artıyor.
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Selim Yıldız Yazdı...
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Sağlık Bakanlığı 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle hekimleri ödüllendirdi. SİVAS´ta da başarılı ve fedakar Gögüs Doktoru Hayrullah GÖLEN ödüle layık görüldü.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar