Yetkililer Göreve!
SİVAS Toplum Ruh Sağlığı adeta dökülüyor. Bu merkezde PSİKİATRİ doktoru olması gerekirken psikiyatri doktoru da bulunmuyor. Hastalar perişan, aileler perişan, çalışanlar perişan…
Tarih: 22.1.2019 12:03:32/ 3525okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

Sağlık alanında SİVAS 20 yıl geriye giden uygulamalarla tanışıyor. Sıkıntılı hastaların olduğu Eski Demiryolları Hastanesi TOĞPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİNE dönüştürülürken, burada hizmetin ise sıfırın altında olduğu öğrenildi.

Hasta yakınlarının haber merkezimize verdiği bilgiler ise çok ilginç. Merkezde hastalar ile anı anına ilgilenmesi gereken PSİKİYATRİ doktorunun olmadığını belirten hasta yakınları, sıkıntılı durumlarla personelin elinden geleni yaptığı lakin PSİKİYATRİ doktoru olmamasından dolayı perişanlıkların had safhaya ulaştığı bilgilerine ulaşıldı.

Var olan sıkıntıları  YETKİLİLERİN bildiği lakin bir türlü tedbir almamaları ise hayret ibret ve kuşku ile karşılanıyor.

Vali AYHAN´ı göreve davet eden vatandaşlar, aksaklıkları CUMHURBAŞKANINA kadar götüreceklerini dile getirdiler.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yetkililer Göreve
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
reis
23.1.2019 12:08:23
5 sene önce birileri yaptı ve sessiz sedasız sivasdan ayrıldılar sonraki gelenler hizmetleri ileri götüreceği yerde, eldekileri de bozdular, sivasın kaderi malesef bu. şuanki yöneticiler sabah mükellef kahvaltılarla güne başlayıp, kakara kikiriyle günü bitirmekteler
SİVAS
27.1.2019 11:05:02
Zamanın Genel Sekreteri Uz.Dr. Yavuk ORAK´ın Sivas´ta sağlıkta en çok önem verdiği bölümlerden birisiydi. Yazık.Numuneye yeni yapılan 3. blok, aynı alana yapılan diğer ek bina bunların hepsi Yavuz Bey´in Sivas için bizzat kişisel çabaları ile kazanılmış yatırımlar. Üzüntüm bu güzel insanın emek verdiği her şeyi bırakın korumayı yerle yeksan ediyorlar.
kadir sanli
27.1.2019 20:07:22
O cok ovdugun yavuz orak degilmiydi hastaneyi tek e dusurup milleti tek hastaneye nahkum eden.neyse simdi hatalardan donme vaktidir.acilen tam tesekkullu ikinci bir hastane sehrin farkli yerine yapilmalidir.tek hastane ile olmuyor.tek cozum ikinci hastane ve hatta jadin dogum ve cocuk hastaneside ayrica olmali.numune hastanesi yetmitor yetmez.turkiyede numune hastanesi yogunkukta 7.sirada.buradan hesap edin halimizi
Cumhuriyetin Rantçıları I
Cumhuriyetin Rantçıları I
Murat KALENDER Yazdı...
Masraflar KİMDEN?
Masraflar KİMDEN?
SİVAS BELEDİYESİ bünyesinde bulunan Birim Müdürleri ve Meclis Üyelerinden oluşan bir OTOBÜS insanın BATUM ve Azerbaycan´a gittiği bilgilerine ulaşıldı. Millet geçim sıkıntısı ile cebelleşirken, bu insanların geziye kendi ceplerinden mi yoksa BELEDİYE yani HALKIN cebinden mi gittikleri merak ediliyor.
Modern Aklın Eleştirsi
Modern Aklın Eleştirsi
Hayata ve insana dair ileri sürülen bazı düşünceler; toplum hayatını, girift insan yaşayışını düzenleme ve ona yön verme iddiasındaki birçok ideolojinin de temelini oluşturmuştur.
Eşkiya
Eşkiya
/yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım/
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Bilenler de Susarsa!..
Bilenler de Susarsa!..
“KUL HAKKI, LİYAKAT, MÜLAKATLARDA HAKKANİYET” gibi konularda görüş bildirmeyen şehrimiz İLAHİYAT ULEMASINA kolayından iki soru sorarak ilmi açıklamalarını kamuoyu adına bekliyoruz.
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Cumhuriyet Üniversitesi REKTÖRLÜK seçimleri yaklaşırken, bu dönem artık TIP kökenli bir rektör üniversitede konuşulurken, HİLMİ ATASEVEN´in alttan alta REKTÖRLÜĞÜN aile içinde kalması mantığı ile adaylığa hazırlandığı, haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Dostoyevski´nin Köpeği
Dostoyevski´nin Köpeği
Hayatları boyunca haksızlığa ve kötü davranışlara maruz kalmış insanların, köpek örneğinde olduğu gibi, iyi bir davranış ile karşılaştıklarında nasıl davranacaklarını bilemeyip bocalayabileceklerini dile getirir…
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
BELEDİYE BAŞKANLIĞINI kim alırsa alsın, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK anlayışı gereği, koltuğa oturmadan önce İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNİN davet edilerek bir incelme yapılmasının kamu yararı gereği önemli olduğu vurgulanıyor.
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Kalabalık ortamlarda şiir okuması ile tanınan Mevlana Mahalle Muhtarı Kazım GÖZEL´in yine kendi yazdığı bir şiiri bağırarak okuduğu gözlemlendi. GÖZEL´in bağırması ile irkilen bazı dinleyicilerin “CENK Mİ” var düşüncelerinin belirdiği yorumları yapıldı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar