Yetkililer Göreve!
SİVAS Numune Hastanesi doktor yetersizliği nedeniyle yeterince hizmet veremiyor. İlçelerden, köylerden, kasabalardan gelenler, hastalarının tedavisi için yeterli doktor olmadığından şikayet ediyorlar.
Tarih: 17.8.2018 21:51:36/ 2100okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS NUMUNE HASTANESİ onca kalabalık ve talebe rağmen halkın dertlerine yeterince çare olamıyor. Yetersiz park alanı, trafik alanlarının kilitlenmesi, plansız ve programsız yapılması bir yana, son günlerde ayrılan doktor sayısı ile de gündemde.

SİVAS POSTASI HABER MERKEZİNE ulaşan bilgiler ise şehir adına üzüntü verici. Hastaneye giden vatandaşlar istedikleri doktoru bulamazken, çareye başka yerlerde aramaya devam ediyorlar.

Göğüs bölümünde var olan doktor sayısı 8 den 3´e düşerken, diğer bölümlerde de yeterli doktor olmamasından dolayı vatandaşların çaresiz kalmaya devam ettikleri bilgilerine ulaşıldı.

Devletin onca masraf edip yaptığı hastanenin işlevsel hale getirilip, doktor eksiğinin tamamlanması yönünde nasıl bir adım atıldığı ise bilinmiyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yetkililer Göreve
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
vatandaş
19.8.2018 12:34:07
liyakatsız kişileri il sağlık müdürlüğüne getirirseniz olacağı bu.il sağlık müdürünü gören tanıyan bilen varmı ?
sabırlı
23.8.2018 20:01:45
Hastane yönetimi engellilere ayrılan otoparkı iptal etti gerekçe otopark yetersiz diye
AKPARTİLİYİM ama Mesele Memleketse
19.8.2018 20:42:56
İktidar Partisi AKPARTİM kimliği altında ilimize hizmet kurumlarına sahip çıkma sorumluluğu ve mecburiyeti olan ilimiz vekil Tüm teşkilat sorumlularının aracı ve referans olup kurumlarımızın idari kadrolarına getirilen kişileri idari kadrolardan alın oralar boş kalsın iddia ediyorum o kurumlar bugünkinden çok daha başarılı olur. İlimizin Siyaseten karar verenlerine soruyorum sır sizin tanıdığınız için ya da size ulaşabilme ve sizi etkileyebilme gücü ve imkanı olan aracı ve referans olduğunuz ve 81 milyonun tek hizmet kapısı Kamuyu kendi malınız gibi görüp hizmetini bilgisini liyakatını adamlığını bilmediğiniz kişlerin idari görevlere gelmesine aracı ve referans olurken bunun hesabını düşündünüz mü Allah katında vebalini verecek gücünüz var mı?
Bu EŞSİZ Yer SAHİPSİZ!
Bu EŞSİZ Yer SAHİPSİZ!
Deniz gibi berrak suyu, bir birinden farklı kuş türleri, eşsiz doğası ve seyir alanları ile keşfedilmeyi bekleyen Hafik Gölü, her ne hikmetse değerlendirilemiyor. SİVAS İl Özel İDARESİ vasıtasıyla artık bu eşsiz doğa harikasının değerlendirilmesi bekleniyor...
Seçim Sathı
Seçim Sathı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
"SIR"
"SIR"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
UFKA BAK UFKA!
UFKA BAK UFKA!
Komşumuz MALATYA, Sinema dünyasının önde gelen isimleri ile 8. FİLM FESTİVALİNİ yaparken, SİVAS “Etli Pideyi” tescil ettirip, sosyal deney ile deyim yerindeyse “dilenciliği” özendiriyor.
Bölük Pörçük
Bölük Pörçük
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
Buhara´dan SİVAS´a II
Buhara´dan SİVAS´a II
İbrahim BALABAN Yazdı...
Adil DARICI Rahmetle Anılıyor
Adil DARICI Rahmetle Anılıyor
Güzel insanlar, güzel izler bırakırlar insan hafızasında…Varlar ve yoklar içinde devinip duran dünya, zarif bir insanı konuk etti az bir zaman… Ve o iyi insanlar, doru atlara binerek, sonsuzluğa doğru uzanıverdiler apansız…
Yeni Bir SİVAS Düşlemeli
Yeni Bir SİVAS Düşlemeli
Çekememezlik, bir birinin kuyusunu kazma, ben olmayayım sen de olma türü sığ zihniyet tortuları bir kenara bırakılarak, “biz varız ve bütün hayalimiz şehrimizin ortak geleceğidir” felsefi derinliğine odaklanma zamanıdır…
Vali AYHAN
Vali AYHAN
Abdülhadi GÜLER Yazdı...
SUBLİMİNAL Saçmalık!
SUBLİMİNAL Saçmalık!
Komşumuz MALATYA Film Festivali ile Türk Sinemasının duayenlerini MALATYA´da ağırlayıp Türkiye ve Dünya sinemasının dikkatini çekerken, SİVAS´ın “abi 5 lira verebilir misin” türü üretmeden tüketme subliminal mantığı ile gündem olması hayret ve ibret ile izleniyor.
Türkülerle Söyleşiriz
Türkülerle Söyleşiriz
Bilir misin kırık gönüllerin yanık türkülerle sarmaş dolaş sohbetini? Duyar mısın yıkık hayallerin viran köşelerinden yankılanan türkülü inlemeleri? Anlar mısın hayat bilmecesinin türkülerle yolladığı sır perdelerini?
Turan TOPGÜL
Turan TOPGÜL
Üzeyir YİĞİT Yazdı
"Oyalı Yazma"
"Oyalı Yazma"
Bir şafak vakti at arabası ile Babam, Ben, Anam ve TATAR Emmi yola çıktı. KUŞLUK zamanı köye vardık. TATAR HOCA önde biz arkada vardık TÜRBE HOCASININ elini öptük.
Kitaplarla Yola Devam
Kitaplarla Yola Devam
Yazarımız Meral DEMİR´in kitapları beğeni ile takip ediliyor.
Bürokratlıktan VALİLİK Makamına
Bürokratlıktan VALİLİK Makamına
Bülent ÖZÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar