Yetkililer Göreve!
SİVAS Numune Hastanesi doktor yetersizliği nedeniyle yeterince hizmet veremiyor. İlçelerden, köylerden, kasabalardan gelenler, hastalarının tedavisi için yeterli doktor olmadığından şikayet ediyorlar.
Tarih: 17.8.2018 21:51:36/ 2239okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS NUMUNE HASTANESİ onca kalabalık ve talebe rağmen halkın dertlerine yeterince çare olamıyor. Yetersiz park alanı, trafik alanlarının kilitlenmesi, plansız ve programsız yapılması bir yana, son günlerde ayrılan doktor sayısı ile de gündemde.

SİVAS POSTASI HABER MERKEZİNE ulaşan bilgiler ise şehir adına üzüntü verici. Hastaneye giden vatandaşlar istedikleri doktoru bulamazken, çareye başka yerlerde aramaya devam ediyorlar.

Göğüs bölümünde var olan doktor sayısı 8 den 3´e düşerken, diğer bölümlerde de yeterli doktor olmamasından dolayı vatandaşların çaresiz kalmaya devam ettikleri bilgilerine ulaşıldı.

Devletin onca masraf edip yaptığı hastanenin işlevsel hale getirilip, doktor eksiğinin tamamlanması yönünde nasıl bir adım atıldığı ise bilinmiyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yetkililer Göreve
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
vatandaş
19.8.2018 12:34:07
liyakatsız kişileri il sağlık müdürlüğüne getirirseniz olacağı bu.il sağlık müdürünü gören tanıyan bilen varmı ?
sabırlı
23.8.2018 20:01:45
Hastane yönetimi engellilere ayrılan otoparkı iptal etti gerekçe otopark yetersiz diye
AKPARTİLİYİM ama Mesele Memleketse
19.8.2018 20:42:56
İktidar Partisi AKPARTİM kimliği altında ilimize hizmet kurumlarına sahip çıkma sorumluluğu ve mecburiyeti olan ilimiz vekil Tüm teşkilat sorumlularının aracı ve referans olup kurumlarımızın idari kadrolarına getirilen kişileri idari kadrolardan alın oralar boş kalsın iddia ediyorum o kurumlar bugünkinden çok daha başarılı olur. İlimizin Siyaseten karar verenlerine soruyorum sır sizin tanıdığınız için ya da size ulaşabilme ve sizi etkileyebilme gücü ve imkanı olan aracı ve referans olduğunuz ve 81 milyonun tek hizmet kapısı Kamuyu kendi malınız gibi görüp hizmetini bilgisini liyakatını adamlığını bilmediğiniz kişlerin idari görevlere gelmesine aracı ve referans olurken bunun hesabını düşündünüz mü Allah katında vebalini verecek gücünüz var mı?
Cumhuriyetin Rantçıları I
Cumhuriyetin Rantçıları I
Murat KALENDER Yazdı...
Masraflar KİMDEN?
Masraflar KİMDEN?
SİVAS BELEDİYESİ bünyesinde bulunan Birim Müdürleri ve Meclis Üyelerinden oluşan bir OTOBÜS insanın BATUM ve Azerbaycan´a gittiği bilgilerine ulaşıldı. Millet geçim sıkıntısı ile cebelleşirken, bu insanların geziye kendi ceplerinden mi yoksa BELEDİYE yani HALKIN cebinden mi gittikleri merak ediliyor.
Modern Aklın Eleştirsi
Modern Aklın Eleştirsi
Hayata ve insana dair ileri sürülen bazı düşünceler; toplum hayatını, girift insan yaşayışını düzenleme ve ona yön verme iddiasındaki birçok ideolojinin de temelini oluşturmuştur.
Eşkiya
Eşkiya
/yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım/
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Bilenler de Susarsa!..
Bilenler de Susarsa!..
“KUL HAKKI, LİYAKAT, MÜLAKATLARDA HAKKANİYET” gibi konularda görüş bildirmeyen şehrimiz İLAHİYAT ULEMASINA kolayından iki soru sorarak ilmi açıklamalarını kamuoyu adına bekliyoruz.
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Cumhuriyet Üniversitesi REKTÖRLÜK seçimleri yaklaşırken, bu dönem artık TIP kökenli bir rektör üniversitede konuşulurken, HİLMİ ATASEVEN´in alttan alta REKTÖRLÜĞÜN aile içinde kalması mantığı ile adaylığa hazırlandığı, haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Dostoyevski´nin Köpeği
Dostoyevski´nin Köpeği
Hayatları boyunca haksızlığa ve kötü davranışlara maruz kalmış insanların, köpek örneğinde olduğu gibi, iyi bir davranış ile karşılaştıklarında nasıl davranacaklarını bilemeyip bocalayabileceklerini dile getirir…
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
BELEDİYE BAŞKANLIĞINI kim alırsa alsın, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK anlayışı gereği, koltuğa oturmadan önce İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNİN davet edilerek bir incelme yapılmasının kamu yararı gereği önemli olduğu vurgulanıyor.
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Kalabalık ortamlarda şiir okuması ile tanınan Mevlana Mahalle Muhtarı Kazım GÖZEL´in yine kendi yazdığı bir şiiri bağırarak okuduğu gözlemlendi. GÖZEL´in bağırması ile irkilen bazı dinleyicilerin “CENK Mİ” var düşüncelerinin belirdiği yorumları yapıldı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar