Yetkililer Göreve!
SİVAS Numune Hastanesi doktor yetersizliği nedeniyle yeterince hizmet veremiyor. İlçelerden, köylerden, kasabalardan gelenler, hastalarının tedavisi için yeterli doktor olmadığından şikayet ediyorlar.
Tarih: 17.8.2018 21:51:36/ 1994okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS NUMUNE HASTANESİ onca kalabalık ve talebe rağmen halkın dertlerine yeterince çare olamıyor. Yetersiz park alanı, trafik alanlarının kilitlenmesi, plansız ve programsız yapılması bir yana, son günlerde ayrılan doktor sayısı ile de gündemde.

SİVAS POSTASI HABER MERKEZİNE ulaşan bilgiler ise şehir adına üzüntü verici. Hastaneye giden vatandaşlar istedikleri doktoru bulamazken, çareye başka yerlerde aramaya devam ediyorlar.

Göğüs bölümünde var olan doktor sayısı 8 den 3´e düşerken, diğer bölümlerde de yeterli doktor olmamasından dolayı vatandaşların çaresiz kalmaya devam ettikleri bilgilerine ulaşıldı.

Devletin onca masraf edip yaptığı hastanenin işlevsel hale getirilip, doktor eksiğinin tamamlanması yönünde nasıl bir adım atıldığı ise bilinmiyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yetkililer Göreve
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
vatandaş
19.8.2018 12:34:07
liyakatsız kişileri il sağlık müdürlüğüne getirirseniz olacağı bu.il sağlık müdürünü gören tanıyan bilen varmı ?
sabırlı
23.8.2018 20:01:45
Hastane yönetimi engellilere ayrılan otoparkı iptal etti gerekçe otopark yetersiz diye
AKPARTİLİYİM ama Mesele Memleketse
19.8.2018 20:42:56
İktidar Partisi AKPARTİM kimliği altında ilimize hizmet kurumlarına sahip çıkma sorumluluğu ve mecburiyeti olan ilimiz vekil Tüm teşkilat sorumlularının aracı ve referans olup kurumlarımızın idari kadrolarına getirilen kişileri idari kadrolardan alın oralar boş kalsın iddia ediyorum o kurumlar bugünkinden çok daha başarılı olur. İlimizin Siyaseten karar verenlerine soruyorum sır sizin tanıdığınız için ya da size ulaşabilme ve sizi etkileyebilme gücü ve imkanı olan aracı ve referans olduğunuz ve 81 milyonun tek hizmet kapısı Kamuyu kendi malınız gibi görüp hizmetini bilgisini liyakatını adamlığını bilmediğiniz kişlerin idari görevlere gelmesine aracı ve referans olurken bunun hesabını düşündünüz mü Allah katında vebalini verecek gücünüz var mı?
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Umut...
Umut...
/ Şu göğüs kafesimi genişleten umudum var oldukça/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar