Yerel Seçimlerde Kara Göründü
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Tarih: 6.1.2019 13:51:08/ 1109okunma / 0yorum

Yerel seçimlerde kara göründü! 
-İlçe başkan adayları, ilimiz için artık belirlendi. 

-Artık müstakbel başkanlarımızın hepsi halk nazarında daha bir mercek altında. Nerelerde kimle geziyor, kimle oturup kalkıyor... takip ediyor ve üç aşağı beş yukarı buradan da bir ekip algısı çıkartıyor. 
-Bize burada düşen, adaylıkta yasal sürece kadar, duyduklarımızı yazmak. 
***
-Duyduğumuza göre AK Parti adayımız Hilmi Bilgin´in belediye başkan yardımcıları, Özbelsan müdürü gibi önemli vazifelerde taksimat yapılmış gibi öne çıkmış isimler var. Hilmi bey makam mı dağıtıyor, ya da bu isimler, kendi kendilerine gelin güvey mi oluyorlar.
-Ama bu isimler yıpranmış ve şaibeli olarak değerlendiriliyor konuşmalar arasında. Sami Aydın´a neden kızıyorduk ki? Ne idi halkın benimsemediği şey? 

***
-Organize sanayide müdür bir arkadaşın ‘başkan yardımcısıyım´ gibi hareket etmesi, bu arkadaşın Sami beyle olan itfaiye binası diyalogları, Osman Yıldırım´la olan ünsiyeti ile birlikte değişmeyen yükselişi... 
-Öyle ki; kapanmış bir partinin yöneticisi ve belediyede encümen olan, Hilmi Beye yakın bir isim, bazı tepkilerden ötürü encümen veya başkan yardımcılığını kaçırmış ama Özbelsan için anılıyor. Bu arkadaşla alakalı, Aksu civarında bir vatandaşla yaşadığı arsa ihtilafı mahkemeye intikal etmiş ve belediyenin mahkemeye cevap vermeme direnci falan anlatıldı. Bizimkisi, kurda kuzu teslim etmek olmasın!    
***
-AK Parti, BBP ile yakınlaşmasını henüz bir yere oturtamadı. Geçen, Mustafa Destici, ‘Devlet Bahçeli resti´ çekti! ama kimsenin duyacağını sanmıyorum. Zaman daraldı. Doğan Ürgüp halen ‘ne şiş yansın ne kebap´ mantığı ile hareket ediyor. Biri Doğan Beye ‘siz başka bir partinin adayısınız´ demeli. Bende demiyorum ki; kır, dök... ama kuş dilini bırak. Önceki dönemden en çok eleştiri aldığın yönün, kadron idi! Sanki bir saklama, gizleme gibi algılanmasın isterim tavırların! 
***
-Hilmi Bey de henüz sokakta boy göstermedi. Siyasete alışkın mecralardaki toplantılarda alıştırma yapıyor. Ama ekibini çekip konuşmalı, ‘bu sözler halk arasında konuşuluyor sizi dinlemek istiyorum´ demeli! Ya birilerinin dili gevşek, ya da birileri, olmak istedikleri yeri tartışmaya açmak istiyor. Biz de tartışıyoruz! 
-AK Parti ilçe adaylarında beklenen oldu. İl başkanı daha çok inisiyatif alarak belirleyici oldu. Şarkışla´da çetin bir savaş olacak gibi ama AK Parti Şarkışla´da doğru adayla ‘yola devam´ dedi. Diğer ilçelerle alakalı az bilgi almam gerekecek ama mevcudu koruması demek büyük başarı. Sayın Bakan da Kendi İlçesini kazanırsa iyi olacak. Ama anlaşma olurda, MHP´ye bırakılır diye dua ediyorda olabilir.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yerel Seçimlerde Kara Göründü
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Muhsin Yazıcıoğlu
Muhsin Yazıcıoğlu
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Mahkemeye Sayılı Günler Kaldı!
Mahkemeye Sayılı Günler Kaldı!
SİVAS´ta görev yaptığı yaklaşık 3 yıl boyunca eğitim öğretim haricinde her şey ile uğraşıp, şehri bir birine adeta düşman eden Mustafa ALTINSOY, Nisan ayında hakim karşısına çıkacak.
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
SİVAS´ta son zamanlarda “küçük çıkarlara, küçük korkulara, küçük hesaplara” tapınan kişiliksiz karaktersiz insan sayısı giderek artıyor.
Annemin Günlükleri
Annemin Günlükleri
Elenora BALCİS Yazdı...
Muhsin Yazıcıoğlu´nun Şehadetinin 10.Yılı
Muhsin Yazıcıoğlu´nun Şehadetinin 10.Yılı
Bahadır KOÇ Yazdı
Güzel Bir Haber!
Güzel Bir Haber!
Bu toprakların yetiştirdiği çok önemli hekimlerden biri olan ORTAPEDİ ve TRAVMATOLOJİ umanı Zekeriya ÖZTEMÜR, Profesör oldu.
Adamı Eşşek Belleme!
Adamı Eşşek Belleme!
Çıkarken de KALAYCIYA demiş ki “adamı eşşek belleme, denesi de yok bunun” demiş…
Kültür Ocağı SİVAS!
Kültür Ocağı SİVAS!
Türk Edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Peyami SAFA´nın babası İsmail SAFA´nın kabri ALİAĞA CAMİ Haziresinde…
Genç Bilaller Yarışacak!
Genç Bilaller Yarışacak!
SİVAS´ta eğitim öğretim anlamlı güzel farkındalıklar ortaya koyan “İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi” koordinatörlüğünde Ezan Okuması yarışması yapılacak.
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
SİVAS´ın en köklü okullarından biri olan Halil Rıfat Paşa Lisesi, pür neşe içinde baharın gelişini kutladı.
Halı Müzesi Kurulmalı
Halı Müzesi Kurulmalı
Dünyada eşi olmayan ŞARKIŞLA halıları yok olmak üzere. Selçuklu zamanından kalma yaklaşık 30 civarında ŞARKIŞLA halısının olduğu bilgisine ulaşılırken, bu paha biçilmez halıların depolarda bekletilmesi ise tuhaf bulunuyor. Vali AYHAN´ın, bu ve benzeri tarihi halıların bir arada bulunacağı bir “HALI MÜZESİ” fikrini hayata geçirmesi bekleniyor.
NİSAN´da Hakim Karşısında!
NİSAN´da Hakim Karşısında!
SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında eğitim öğretimi kilitleyip MİLLİ EĞİTİMİ´i içinden çıkılmaz duruma getiren ALTINSOY, Nisan´ın 10´un da “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” yargılanacak.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar