Yerel Seçimlerde Kara Göründü
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Tarih: 6.1.2019 13:51:08/ 1030okunma / 0yorum

Yerel seçimlerde kara göründü! 
-İlçe başkan adayları, ilimiz için artık belirlendi. 

-Artık müstakbel başkanlarımızın hepsi halk nazarında daha bir mercek altında. Nerelerde kimle geziyor, kimle oturup kalkıyor... takip ediyor ve üç aşağı beş yukarı buradan da bir ekip algısı çıkartıyor. 
-Bize burada düşen, adaylıkta yasal sürece kadar, duyduklarımızı yazmak. 
***
-Duyduğumuza göre AK Parti adayımız Hilmi Bilgin´in belediye başkan yardımcıları, Özbelsan müdürü gibi önemli vazifelerde taksimat yapılmış gibi öne çıkmış isimler var. Hilmi bey makam mı dağıtıyor, ya da bu isimler, kendi kendilerine gelin güvey mi oluyorlar.
-Ama bu isimler yıpranmış ve şaibeli olarak değerlendiriliyor konuşmalar arasında. Sami Aydın´a neden kızıyorduk ki? Ne idi halkın benimsemediği şey? 

***
-Organize sanayide müdür bir arkadaşın ‘başkan yardımcısıyım´ gibi hareket etmesi, bu arkadaşın Sami beyle olan itfaiye binası diyalogları, Osman Yıldırım´la olan ünsiyeti ile birlikte değişmeyen yükselişi... 
-Öyle ki; kapanmış bir partinin yöneticisi ve belediyede encümen olan, Hilmi Beye yakın bir isim, bazı tepkilerden ötürü encümen veya başkan yardımcılığını kaçırmış ama Özbelsan için anılıyor. Bu arkadaşla alakalı, Aksu civarında bir vatandaşla yaşadığı arsa ihtilafı mahkemeye intikal etmiş ve belediyenin mahkemeye cevap vermeme direnci falan anlatıldı. Bizimkisi, kurda kuzu teslim etmek olmasın!    
***
-AK Parti, BBP ile yakınlaşmasını henüz bir yere oturtamadı. Geçen, Mustafa Destici, ‘Devlet Bahçeli resti´ çekti! ama kimsenin duyacağını sanmıyorum. Zaman daraldı. Doğan Ürgüp halen ‘ne şiş yansın ne kebap´ mantığı ile hareket ediyor. Biri Doğan Beye ‘siz başka bir partinin adayısınız´ demeli. Bende demiyorum ki; kır, dök... ama kuş dilini bırak. Önceki dönemden en çok eleştiri aldığın yönün, kadron idi! Sanki bir saklama, gizleme gibi algılanmasın isterim tavırların! 
***
-Hilmi Bey de henüz sokakta boy göstermedi. Siyasete alışkın mecralardaki toplantılarda alıştırma yapıyor. Ama ekibini çekip konuşmalı, ‘bu sözler halk arasında konuşuluyor sizi dinlemek istiyorum´ demeli! Ya birilerinin dili gevşek, ya da birileri, olmak istedikleri yeri tartışmaya açmak istiyor. Biz de tartışıyoruz! 
-AK Parti ilçe adaylarında beklenen oldu. İl başkanı daha çok inisiyatif alarak belirleyici oldu. Şarkışla´da çetin bir savaş olacak gibi ama AK Parti Şarkışla´da doğru adayla ‘yola devam´ dedi. Diğer ilçelerle alakalı az bilgi almam gerekecek ama mevcudu koruması demek büyük başarı. Sayın Bakan da Kendi İlçesini kazanırsa iyi olacak. Ama anlaşma olurda, MHP´ye bırakılır diye dua ediyorda olabilir.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yerel Seçimlerde Kara Göründü
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
ALOŞ, etrafta dönen oyunları bildiği için o da bir damın üstüne çıkarak köylülere bağırmış;
Yetkililer Göreve!
Yetkililer Göreve!
SİVAS Toplum Ruh Sağlığı adeta dökülüyor. Bu merkezde PSİKİATRİ doktoru olması gerekirken psikiyatri doktoru da bulunmuyor. Hastalar perişan, aileler perişan, çalışanlar perişan…
Vali AYHAN
Vali AYHAN
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar