Yeniden Ürgüp!
Murat KALENDER Yazdı...
Tarih: 1.2.2019 22:07:00/ 4341okunma / 3yorum

Yeniden ÜRGÜP!
Aslında vatandaşın çokta umursamadığı bir seçim için geri sayım başladı...
Siyasetin ve iktidarın sahibi Ak Partinin yanlış ismi aday göstermesi seçimin önüne geçti.
Şehirde karşılığı olmayan hatta partili partisiz çoğunluğun haz etmemesine rağmen şehrül emin olmak üzere aday gösterilen Himi Bilgin´le Ak Partinin 2009 seçim sonucunun benzerine hazırlıklı olması gerekiyor.
Siyasette sanki başka isim yok gibi topu topu 50 kişinin yerelde Ak partinin bu isimlerden kurtulamaması veya kendini mahkum etmesi bence artık yeter kardeşim denmesinin en önemli etkeni olacak...
Hatayı eleştirenlerde arayıp susturmak için çaba yerine 17 yıllık siyasetinde vatandaşı peşinden sürükleyebilecek isimler arayışında olmaması ben çok güçlüyüm diyen bu partinin muhakkak ki yok oluşunun da yegane sebebi olacaktır.
Teknik donanımlı geleceği çok yönlü düşünebilen proje üretip uygulama için alt yapısını oluşturabilecek teşkilatta acaba kaç kişi vardır.
Ha diyorsanız ki kapıkulu işte o çok...
Veya birilerini vekil, belediye başkanı yapabilen bakanların Sivas Özel Kalemiyim diye dolaşan köstebekte çok...
Seçim Ak parti tarafından kazanılsa da kaybedilse de bu bakış açısı her zaman kaybettirir...
Gelelim kim seçilire!
Başlıkta belirttiğim gibi yeniden Ürgüp...
Her seçim dönemi onlarca anket yapılır. Bana sorsalar adaylar içinde Sivas´ta kim belediye başkanı olmalı diye. Tereddütsüz Ürgüp cevabını veririm...
Nedeni basit!
Kendisi ile çok kez karşı karşıya gelmemize rağmen adaylar içerisinde bu işi yapabilecek isim O...
Tanıdığım kadarıyla yapılan hatalar muhakkak not edilmiştir.
Ve muhtemelen kazanırsa da bir dönem için bunca zahmete girmeyecektir. 
Bakalım ve görelim...
Şimdilik bu kadar deyip kulislere bir sonraki yazı ile giriş yapalım....
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yeniden Ürgüp
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Talha
2.2.2019 08:26:31
Haklısınız.Çarşı pazar el yakıyor.Bununla ilgili sorumluları bulmak yerine, bakkal ve market denetimleriyle vatandaşın tepkisi azaltılmaya çalışıyor.Aday kadar, ekonomi de belediye seçimlerini etkileyecek.
abdullah yağmur
2.2.2019 14:52:27
Efendim ne bekleniyordu ki ben sivasta akpartinin içindeki akplilerin seçim alma gibi bir niyetleri olduğunu düşünmüyorum,kamuda sivaslı müdür,yönetici bırakmadınız(,stklar kapalı kapılar ardında sayın cb recep tayip erdoğan düşmanlığı yapanlara teslim edildi,dava dava diyen adamlar kendi dava insanını adeta yok etmek istercesine üstüne oynuyor, son olarakta ne yazıkki türkiye geneli seçimleri etkileycek beraat gafımız oldu, geçmiş olsun diyelim, tankla tüfekle yıkılmayan davalar içteki münferit insan ve olaylarla acize duruma düşürülmeye mahkum edildi.
Nejat DEMİR
7.2.2019 09:45:07
Zihni Fikri Dili zalimlerin oyunlarına gelmemeli pahası ve bedeli ne olursa olsun ülkemizin bölgemizin dünyamızın barışına huzuruna gayret ve çabanın mücadelenin ismi Sayın Cumhurbaşkanımızdan uzaklaşmamalı ona daha yakın olunmalı yanıltanlara kişisel çıkarlarına teslim olmuşlara el birliğiyle mani olunmalı yalnız bırakılmamalı sessiz çığlıklar yerine sesimizi duyuracağımız yaklaşımlar içerisinde olmalıyız. İkinci bir Recep Tayyip ERDOĞAN çok zor gelir var olana pahası bedeli ne olursa olsun sahip çıkmalıyız.
Cumhuriyetin Rantçıları I
Cumhuriyetin Rantçıları I
Murat KALENDER Yazdı...
Masraflar KİMDEN?
Masraflar KİMDEN?
SİVAS BELEDİYESİ bünyesinde bulunan Birim Müdürleri ve Meclis Üyelerinden oluşan bir OTOBÜS insanın BATUM ve Azerbaycan´a gittiği bilgilerine ulaşıldı. Millet geçim sıkıntısı ile cebelleşirken, bu insanların geziye kendi ceplerinden mi yoksa BELEDİYE yani HALKIN cebinden mi gittikleri merak ediliyor.
Modern Aklın Eleştirsi
Modern Aklın Eleştirsi
Hayata ve insana dair ileri sürülen bazı düşünceler; toplum hayatını, girift insan yaşayışını düzenleme ve ona yön verme iddiasındaki birçok ideolojinin de temelini oluşturmuştur.
Eşkiya
Eşkiya
/yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım/
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Bilenler de Susarsa!..
Bilenler de Susarsa!..
“KUL HAKKI, LİYAKAT, MÜLAKATLARDA HAKKANİYET” gibi konularda görüş bildirmeyen şehrimiz İLAHİYAT ULEMASINA kolayından iki soru sorarak ilmi açıklamalarını kamuoyu adına bekliyoruz.
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Cumhuriyet Üniversitesi REKTÖRLÜK seçimleri yaklaşırken, bu dönem artık TIP kökenli bir rektör üniversitede konuşulurken, HİLMİ ATASEVEN´in alttan alta REKTÖRLÜĞÜN aile içinde kalması mantığı ile adaylığa hazırlandığı, haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Dostoyevski´nin Köpeği
Dostoyevski´nin Köpeği
Hayatları boyunca haksızlığa ve kötü davranışlara maruz kalmış insanların, köpek örneğinde olduğu gibi, iyi bir davranış ile karşılaştıklarında nasıl davranacaklarını bilemeyip bocalayabileceklerini dile getirir…
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
BELEDİYE BAŞKANLIĞINI kim alırsa alsın, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK anlayışı gereği, koltuğa oturmadan önce İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNİN davet edilerek bir incelme yapılmasının kamu yararı gereği önemli olduğu vurgulanıyor.
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Kalabalık ortamlarda şiir okuması ile tanınan Mevlana Mahalle Muhtarı Kazım GÖZEL´in yine kendi yazdığı bir şiiri bağırarak okuduğu gözlemlendi. GÖZEL´in bağırması ile irkilen bazı dinleyicilerin “CENK Mİ” var düşüncelerinin belirdiği yorumları yapıldı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar