Bugün, 26 Ekim 2021 Salı


Anahtar Kelimeler: !

YENİ BİR ADIM!

SİVAS’ta 4 Eylül Gazeteciler Cemiyet resmen kurularak çalışmalarına başladı.

SİVAS’ta basın kuruluşları 2021 yılının ilk günlerinde bir araya gelerek bir cemiyet kurdular. SİVAS basın anlayışına yeni bir renk getirmek için yola çıkan ekip, en kısa zamanda önemli çalışmalar yapacaklarını kamuoyuna deklare ettiler. . Dernek yönetim kurulu üyeleri Kongre Binası önünde bir basın açıklaması yaparak hedefleri hakkında bilgi verdi.

EKSPRES GAZETESİ GENEL YAYIN YÖNETMENİ Kurucu Başkan Muhittin Karahan, iki mutluluğu bir arada yaşadıklarını söyleyerek, “Birincisi, Sivas'ta farklı kurumlarda görev yapan basın mensuplarının bir araya gelerek oluşturduğu Sivas 4 Eylül Gazeteciler Cemiyeti'nin kuruluşunu açıklamak, ikincisi ise 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günümüzü kutlamaktır” dedi. Karahan açıklamasının devamında, “İlimizde basın mensuplarının bir çatı altında toplanması, mesleki, sosyal ve toplumsal çalışmalar yapması hedefiyle yeni bir yapılanma oluşturulmuştur.

‘Milli sınırlar içerisinde vatan bir bütündür, bölünemez" ve "Manda ve himaye kabul edilemez’ kararları ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda temel taşlardan biri olan Sivas Kongresi'nin yapıldığı 4 Eylül tarihini isim olarak kabul eden cemiyetimiz, 4 Ocak 2021 tarihi itibariyle resmen kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır. Kentimizde teşkil edilen her sivil toplum kuruluşu gibi Sivas 4 Eylül Sivas Gazeteciler Cemiyetimiz de ülkemizin ve kentimizin milli menfaat ve değerlerini ilk sırada gözeterek, mesleği icra eden basın mensuplarının her alanda gelişim ve temsili noktasında önemli çalışmalar yapmak amacı ile yola çıkmış bulunmaktadır. Bu süreçte hiç kimseyi ötekileştirmeden, mesleği temsil eden herkese ve her kesime kucak açmak, birlik ve beraberlik içerisinde güzellikler ortaya çıkarmak temel amacımızdır. Bu doğrultuda kuruluşunu tamamlayan cemiyetimiz üye yapılanmasını da hızla tamamlayarak faaliyetlerine başlayacaktır. “ dedi…