Yeni Oluşum ve Abdullah GÜL!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Tarih: 16.3.2019 08:47:11/ 523okunma / 0yorum

-Başkanlık seçiminde, muhalefetin Tayyip Erdoğan´a rakip olarak çıkartılmak istediği ve kendisi de son güne kadar, ‘muhalefet tek isim olarak beni çıkartırsa, varım´. diyen Abdullah Gül, halen her sıkıntılı dönemde, etrafa bakınca en belirgin görünen alternatif isim. 
-Başkan adaylığı süreci ve o sürece gelene kadar ki emeklilik süresinde AK Parti´nin gidişatından rahatsız olduğu, parti içinde ki huzursuz isimlerin de sürekli etrafında toplandığı Abdullah Gül; aslında o süreci iyi değerlendiremedi. 
-Toplumun aşırı rahatsız olduğu süreçlerde risk almamasına, başkan adaylığı sürecinde de kötü bir imtihan vermesine rağmen, alternatif isim olarak halen akılda ki ilk isim. 
-Bu durum siyaset kurumun lider üretememe ve halen AK Parti´nin baskın kimlik oluşundan kaynaklanıyor sanırım. 
-Abdullah Gül ismi neden hep çekici? 
-Yeni bir siyasi parti beklentisi denen şeyin iki ayağından birisi de, huzur! Halk, uzun süren AK Parti iktidarının son dönemlerde baş gösteren kutuplaştırıcı ve şiddet dilini benimsemiyor. Ve Abdullah Gül´ün yüzü sükunet olarak okunuyor. 
***
-Abdullah Gül, Ali Babacan üzerinde etkili bir isim. Ama Ahmet Davutoğlu ile çok yan yana gelmek istemiyor. Sayın Gül´ün, bazı sebeplerden ötürü Davutoğlu´nun tek başına parti kurmasını da pek istediğini, düşünmüyorum. Basına yansıyan ‘yeni iki parti´ söylemi, biri en azından Abdullah Gül´ün içinde olmadan kontrol edeceği bir parti demektir. 
-Abdullah Gül, yine kendisi içine girmeden; kendine bir ortam hazırlansın çalışması içinde. Bu konuda manevi bir kimlik gibi durmakta. Bu sebeple muhaliflere sürekli bir umut ışığı vermesi tek silahı! Ama yinede umudu onda görenler! Lider gibi davranmadığını, risk almadığını, korkak hareket ettiğini de söylemekten geri kalmıyorlar. 
-Sayın Gül´ün, daha sağlamcı ve derinden hareket ettiğini görmemiz lazım.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yeni Oluşum Abdullah
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Kral Çıplak Olsa Ne Yazar
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
Mutluluğun Resmini Yaptılar!
SİVAS´ın en köklü okullarından biri olan Halil Rıfat Paşa Lisesi, pür neşe içinde baharın gelişini kutladı.
Halı Müzesi Kurulmalı
Halı Müzesi Kurulmalı
Dünyada eşi olmayan ŞARKIŞLA halıları yok olmak üzere. Selçuklu zamanından kalma yaklaşık 30 civarında ŞARKIŞLA halısının olduğu bilgisine ulaşılırken, bu paha biçilmez halıların depolarda bekletilmesi ise tuhaf bulunuyor. Vali AYHAN´ın, bu ve benzeri tarihi halıların bir arada bulunacağı bir “HALI MÜZESİ” fikrini hayata geçirmesi bekleniyor.
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Uyumamak İçin SİVAS POSTASI Okunur!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
NİSAN´da Hakim Karşısında!
NİSAN´da Hakim Karşısında!
SİVAS´ta görev yaptığı süre zarfında eğitim öğretimi kilitleyip MİLLİ EĞİTİMİ´i içinden çıkılmaz duruma getiren ALTINSOY, Nisan´ın 10´un da “GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” yargılanacak.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Klasiklerimizi Okumak
Klasiklerimizi Okumak
İsmet TANRIVERDİ Yazdı...
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
Halkımız PAŞABAHÇE´ye Hazır!
SOĞUK KIŞ GÜNLERİNİ, kısır ve etli pide ile geçiren şehrimiz insanı, PAŞABAHÇE´yi hasretle bekliyor. Mangal kokusu ile pür neşe olmak için gün sayan halkımız, piknik malzemelerini hazır kıta bekletiyor.
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
SİVAS´ta son zamanlarda “küçük çıkarlara, küçük korkulara, küçük hesaplara” tapınan insan sayısı giderek artıyor.
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Selim Yıldız Yazdı...
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Sağlık Bakanlığı 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle hekimleri ödüllendirdi. SİVAS´ta da başarılı ve fedakar Gögüs Doktoru Hayrullah GÖLEN ödüle layık görüldü.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar