Yeni Başkan Kim Olacak?
Cumhur İttifakı diye tabir edilen partiler ittifakı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti ile MHP anlaşırlarken, BBP´nin de ittifaka gireceği belirtiliyor. Bu ittifakın BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimlerine de yansıyacağı ve SİVAS BELEDİYE Başkanlığını özellikle MHP ve BBP´nin istediği vurgulanıyor.
Tarih: 21.2.2018 20:20:58/ 1410okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

TÜRKİYE partiler ittifakını konuşurken, ittifakın SİVAS ayağında ise değişik kulis bilgileri gelmeye devam ediyor. Belediye seçimlerine 1 yıl kala iyiden iyiye adaylar netleşmeye başlarken, MHP ve BBP´nin de SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞINI istediği kamuoyunda yavaş yavaş konuşulmaya başladı.

BBP ayağında Doğan ÜRGÜP´ün vekillik ve Başkanlık için adı geçtiği lakin BBP´lilerin özellikle ÜRGÜP´ü Başkanlıkta görmek istedikleri belirtiliyor.

Geçtiğimiz dönem Belediye Başkanlığında başarısızlıklar yaşayan ÜRGÜP´e şans tanınmazken diğer aday adaylarından biri olan Aytekin KULMAÇ´a da şans tanınmıyor. KULMAÇ´ın Mecliste kameraları görmesi akabinde hararetli tartışmalara dahil olma haricin de proje bazlı üretimler yapamadığı ve dolayısıyla siyasi hayatının da bu dönem sonuna geldiği belirtiliyor.

Sessiz bir şekilde siyasi gelişmeleri yoklayan MHPliler ise olası Belediye Başkanlığın için yetişmiş elemanlarının olduğunu her fırsatta dile getirmeye devam ediyorlar. MHP´nin bu ittifaktan dolayı Sivas Belediye Başkanlığına talip olmasının ise kuvvetle muhtemel olduğu yorumları yapılıyor.

Ak Parti cenahı ise pek çok aday ile yine gündemde. Nevzat YANMAZ, Hakan AKKAŞ, Ziya ŞAHİN, Selami UZUN, H.İbrahim KARADEMİR, Hamza YERLİKAYA gibi isimler kulislerde dolaşırken, Sancak Tepe Belediye Başkanının da ismi SİVAS için geçmeye başladı.

Bu isimler dışında müteahhitlik ve parti bağlantısı olmayan bazı isimlerin de Genel Merkez tercihi ile sahneye girebilecekleri öngörülüyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yeni Başkan Olacak
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
metin
22.2.2018 01:57:38
Doğan ürgüp yakışır, adam kısa zamanda çok iş yaptı,neyseki terminali ve birçok kültür binası ve yolları yapmış, yoksa mevcut belediye hala eski terminale mahkum edecekti milleti, adamda heyecan vardı, özgüven vardı, bak sanayi öylece kaldı,kale öylece kaldı, trafik sıkıntısı sürüyor,hal berbat durumda, turizm bitti, istihdam bitti,otobüslerde hala üstüsteyiz şubat bitt,hiçbir ileriye dönük proje yok, kaldırım taşı , boş meydanlar ve iki, üç alt geçitle geçen bir dört yıl mevcut başkan havlu atmış gibi sanki,
sinan korkmaz
22.2.2018 09:49:06
doğan ve sami bu memleketi bitirdi şu sivasın haline bak ama kendileri çağ atladı allah ikisinede fırsat vermesin bu iki ismin her seçimde bi hesabı oluyo ama unutmasınlarki allahın hesabı başka samı doğan size süzüm size
Sivas Sevdalısı
22.2.2018 19:45:16
Yeni Bir Sivas İçin BURHANETTİN KURU İle El Ele.Sivas a Hizmetkâr Olması İçin En Uygun Başkan BURHANETTİN KURU.
hacı bekir
24.2.2018 12:24:06
doğan ürgüpün şehrin içine çaktığı terminal kazığını iyi bir şeymiş gibi yorumlamış yorumcu
FERHAT
27.2.2018 17:39:46
Belediye,imar müdürü, yapı denetim şirketi birlikte müteahhitle ortak olursa, imarın katli olur. Mevcut durumda katledilen imarın sorumlusu kirli ilişkiler içinde olanlardır
Oyun İçinde Oyun
Oyun İçinde Oyun
Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin organize ettiği ve İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in de dahil olduğu ihraç tiyatrosu devam ediyor.
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İl Başkanı adayıyım. İl Başkanı olacağım derken, ters köşe yapılarak partiden kesin ihracı için çalışılan ve Ak Parti Genel Merkezine kesin ihraç olarak dosyası gönderilen Toraman´a soğuk bir duş yaşattılmıştı. Daha sonrasında ise İl genel meclis başkanı ve bir kaç üyeye de ihraç sopası gösterilmiş ancak sonrasında eylem gerçekleşmeyip söylemlerde kalmıştı.
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Eski Numune Hastanesi halkın gündeminde. Partilerden Saadet Partisi açıklama yaparken, asıl İktidar Partisi İl Teşkilatının konu ile ilgili ne düşündüğü merak konusu.
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
SİVASLILAR, Belediye Başkanının kim olacağına yoğunlaşmışken, görev süreleri az kalan mevcut yönetimin, geçen sürede ne yapıp ne yapmadıkları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Siyaset Kulislerini yakından takip eden SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER, Belediye seçimlerine özel önem veren Ak Parti´nin Büyükşehirler başta olmak üzere gündemde olan BÜTÜNŞEHİR BELEDİYE Başkanlıklarını almak için bazı üst düzey Bakan ve vekilleri Başkan adayı olarak göstereceği bilgilerine ulaştı.
Yav He He!
Yav He He!
Belediye Başkanlığı seçimlerine bir yıl kala değişik adaylar da yavaş yavaş kulislerde boy göstermeye başladılar. Bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ içerisin de olan ve o zamanlar “kılıcının önü de arkası da kesen” Hilmi BİLGİN´in Başkanlık istediği iddia ediliyor. Toplumda tabanı olmayan ve şehirde en çok eleştirilen bir ismin böyle bir niyetinin olması başta Ak Partililer olmak üzere her kesim tarafından komik bulunuyor.
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Belediye seçimlerine bir yıl kala pek çok adayın da yavaş yavaş siyasi arenayı koklaması, bu seçimin kıran kırana geçeceği öngörülüyor.
Su Çatlağını Bulur
Su Çatlağını Bulur
TÜRKİYE, tek vucut olarak sınırları yanı başında bir terör oluşumunu engellemek için var gücü ile mücadele ediyor. Dış destekli PKK ve onun uzantılarına aman vermeyen TÜRKİYE, yerinde hamleler ile tarihi başarılara imza atıyor.
Bir Garip Basın Açıklaması
Bir Garip Basın Açıklaması
MHP teşkilatının yaptığı basın duyurusu kafaları karıştırdı. Genelde hiçbir konuda sesi soluğu çıkmayan Sivas teşkilatının, apar topar bir açıklama yapması analiz edilmeye çalışılıyor.
SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS´ın önümüzdeki aylarda BÜYÜK ŞEHİR Belediyesi olma ihtimali yükselirken, Büyük Şehir olması durumunda başta İl Özel İdaresi araç gereçleri Belediyeye geçecek. Bütün ilçe ve köyler de tek merkezden yönetilecek. Devasa bir şehri yönetecek Belediye Başkanı´nın ise halkın takdirini kazanmış, müteahhitlik ilişkileri olmayan,şehir menfaatleri doğrultusunda iş bitirici, analitik zekaya sahip biri olması kamuoyunda arzulanıyor.
Partiyi Kim Yönetiyor?
Partiyi Kim Yönetiyor?
Ak Parti´de gündem olan bir konu herkesin dilinde. Özellikle Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın partiyi şekillendirmek için özel çabası kamuoyuna yansırken, İl Başkanı yeniden olmasına rağmen, psikolojik üstünlüğü bir türlü ele alamayan Ziya ŞAHİN´in ise neden sessiz kaldığı anlaşılamıyor.
SIRA ve GÜÇ KİMDE!
SIRA ve GÜÇ KİMDE!
Disiplin sırasında kim veya kimler var... Kim disiplin yolunu ve neden gösterdi...
Bunları Yapabiliriz!
Bunları Yapabiliriz!
Hızlı Tren İstasyonunun, mevcut GAR olarak dizayn edilmesi şehirde büyük bir memnuniyet oluşturdu. Orada bulunan geniş alanların da dahili ile, burada dünyanın en güzel YHT İSTASYONUNUN yapılarak TÜRKİYE´ye örnek bir çalışma armağan edilmesi bekleniyor. SİVASLILAR bu işi, şehrin TBMM´deki iki güçlü ismi olan YILMAZ ve SOLUK´un hayata geçirebileceğini ve bu hizmet ile de SİVAS tarihine altın harflerle yazılacaklarını dile getiriyorlar.
Halef Selef Kısır Döngüsü
Halef Selef Kısır Döngüsü
Belediye Başkanlığı seçimlerine az bir zaman kala SİVAS siyasi kulisleri hareketlendi. Eski Başkan ÜRGÜP, yeniden Belediye Başkanlığını almak için hazır kıta beklerken, mevcut Başkan AYDIN da üç yıl aradan sonra yavaş yavaş halkla kucaklaşmada büyük çaba sarf ediyor.
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Sıradışı bakışı, analitik düşüncesi, teknik birikimi ile SİVAS için bir şans olan Mehmet Habip SOLUK, HIZLI TREN konusunda son noktayı koydu. Şehirde son günlerin en popüler ismi olan SOLUK´un, HIZLI TRENİN eski güzergaha gelip, mevcut GAR´ın kullanılacağını açıklaması tarihi bir anlamla hafızalara kazındı. Şimdi ise GAR alanına SOLUK´un teknik bakışıyla TÜRKİYE´nin en modern şeklinin verilmesi bekleniyor...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar