Yeni Başkan Kim Olacak?
Cumhur İttifakı diye tabir edilen partiler ittifakı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti ile MHP anlaşırlarken, BBP´nin de ittifaka gireceği belirtiliyor. Bu ittifakın BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimlerine de yansıyacağı ve SİVAS BELEDİYE Başkanlığını özellikle MHP ve BBP´nin istediği vurgulanıyor.
Tarih: 21.2.2018 20:20:58/ 1828okunma / 6yorum

SPHM ÖZEL HABER

TÜRKİYE partiler ittifakını konuşurken, ittifakın SİVAS ayağında ise değişik kulis bilgileri gelmeye devam ediyor. Belediye seçimlerine 1 yıl kala iyiden iyiye adaylar netleşmeye başlarken, MHP ve BBP´nin de SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞINI istediği kamuoyunda yavaş yavaş konuşulmaya başladı.

BBP ayağında Doğan ÜRGÜP´ün vekillik ve Başkanlık için adı geçtiği lakin BBP´lilerin özellikle ÜRGÜP´ü Başkanlıkta görmek istedikleri belirtiliyor.

Geçtiğimiz dönem Belediye Başkanlığında başarısızlıklar yaşayan ÜRGÜP´e şans tanınmazken diğer aday adaylarından biri olan Aytekin KULMAÇ´a da şans tanınmıyor. KULMAÇ´ın Mecliste kameraları görmesi akabinde hararetli tartışmalara dahil olma haricin de proje bazlı üretimler yapamadığı ve dolayısıyla siyasi hayatının da bu dönem sonuna geldiği belirtiliyor.

Sessiz bir şekilde siyasi gelişmeleri yoklayan MHPliler ise olası Belediye Başkanlığın için yetişmiş elemanlarının olduğunu her fırsatta dile getirmeye devam ediyorlar. MHP´nin bu ittifaktan dolayı Sivas Belediye Başkanlığına talip olmasının ise kuvvetle muhtemel olduğu yorumları yapılıyor.

Ak Parti cenahı ise pek çok aday ile yine gündemde. Nevzat YANMAZ, Hakan AKKAŞ, Ziya ŞAHİN, Selami UZUN, H.İbrahim KARADEMİR, Hamza YERLİKAYA gibi isimler kulislerde dolaşırken, Sancak Tepe Belediye Başkanının da ismi SİVAS için geçmeye başladı.

Bu isimler dışında müteahhitlik ve parti bağlantısı olmayan bazı isimlerin de Genel Merkez tercihi ile sahneye girebilecekleri öngörülüyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yeni Başkan Olacak
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
metin
22.2.2018 01:57:38
Doğan ürgüp yakışır, adam kısa zamanda çok iş yaptı,neyseki terminali ve birçok kültür binası ve yolları yapmış, yoksa mevcut belediye hala eski terminale mahkum edecekti milleti, adamda heyecan vardı, özgüven vardı, bak sanayi öylece kaldı,kale öylece kaldı, trafik sıkıntısı sürüyor,hal berbat durumda, turizm bitti, istihdam bitti,otobüslerde hala üstüsteyiz şubat bitt,hiçbir ileriye dönük proje yok, kaldırım taşı , boş meydanlar ve iki, üç alt geçitle geçen bir dört yıl mevcut başkan havlu atmış gibi sanki,
sinan korkmaz
22.2.2018 09:49:06
doğan ve sami bu memleketi bitirdi şu sivasın haline bak ama kendileri çağ atladı allah ikisinede fırsat vermesin bu iki ismin her seçimde bi hesabı oluyo ama unutmasınlarki allahın hesabı başka samı doğan size süzüm size
Sivas Sevdalısı
22.2.2018 19:45:16
Yeni Bir Sivas İçin BURHANETTİN KURU İle El Ele.Sivas a Hizmetkâr Olması İçin En Uygun Başkan BURHANETTİN KURU.
hacı bekir
24.2.2018 12:24:06
doğan ürgüpün şehrin içine çaktığı terminal kazığını iyi bir şeymiş gibi yorumlamış yorumcu
FERHAT
27.2.2018 17:39:46
Belediye,imar müdürü, yapı denetim şirketi birlikte müteahhitle ortak olursa, imarın katli olur. Mevcut durumda katledilen imarın sorumlusu kirli ilişkiler içinde olanlardır
selçuk
28.4.2018 12:08:32
Habib Soluk belediye başkanı adayı olursa oy veririm, digerler , Reis in adıyla daha nah oy alırsınız, yetti artık, bundan sonra partiye değil adama oy devri başladı.
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar