Yaşlılar Evlerimizin Bereketi
Mahallelere sefer yapan yeni otobüsler faaliyete geçti. 65 yaş üstü yaşlıları ücretsiz taşıma mecburiyeti olan otobüslerin, her durakta adeta yaşlılarımıza “suçlu gibi bakmaları” şiddetle eleştiriliyor. Evlerimizin ulu çınarları ve bereketleri olan insanlara yapılan yanlış muameleleri yapanları vatandaşların ilgili mercilere şikayet etmeleri bir insanlık görevi olarak bekliyor.
Tarih: 8.5.2018 05:40:17/ 1187okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

Evlerimizin bereketi, insanlık onurumuzun ulu çınarları yaşlılar, OTOBÜS ŞOFÖRLERİNİN bir kısmından son derece şikayetçiler. Duraklarda yanlarında genç olmadığı zaman alınmadıklarını, alınsalar bile sert bakışlar ile karşılandıklarını belirten yaşlılar, bu çürümüş zihniyete sahip şoförlerin bu tutum ve davranışlardan vaz geçmeleri gerektiğini dile getiriyorlar.

Kendilerinin ücretsiz binmesi gerektiğine dair devlet takibi ve güvencesi olduğu halde, bir kısım şoförlerin onları almamak için uğraş verdiklerini anlayamadıklarını dile getiriyorlar.

Yaşlı amcaları ve teyzeleri duraklarda almamak için uğraşan şoförlerin, halkımız tarafından İNSANLIK NAMINA şikayet edilmeleri bekleniyor.

Ayrıca otobüse binen yaşlılarımıza sert muamelede bulunan şoförlerin de duyarlı vatandaşlarca ilgili mercilere şikayet edilmelerinin bir insanlık görevi olduğu belirtiliyor..
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yaşlılar Evlerimizin Bereketi
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
agah koçer
16.5.2018 15:55:28
sivas belediyesi özellikle Ak Partinin getirdiği ve bütün 65 yaş üzeri yaşlıların memnun olduğu bu hizmetin uygulamasında maalesef sınıfta kalmıştır.Sivas Belediyesi şehir içi ulaşımı tamamen özel halk otobüslerinin ve işletmecilerinin insafına terk etmiştir.hiç bir denetim yapılmamaktadır.Vatandaş bu konu özelinde gördüğü yanlışları belediyeye şikayet ettiği zaman otobüs şoförleri değil vatandaş suçlanmaktadır.Sivas Belediyesi bu konuya hizmet odaklı yaklaşmamaktadır.Belediye başkanı görevlendireceği kişilerle otobüslerde denetim yapmalıdır.Otobüsler duraklarda gördükleri yaşlıları almamakta,yaşlılar hasbelkader binebilirlerse otobüs ani bir şekilde hareket ettirilmekte ve otobüs içerisinde şoför homurdanarak yaşlı yolcuları rencide etmekte ve bindiğine pişman etmektedir.Bunun tek sorumlusu şehir içerisinde kendi imkanlarıyla ulaşıma vatandaş lehine kendi araçlarıyla müdahil olmayan belediye yönetimindedir.Şehir içi ulaşım kamu görevinin önemli bir parçasıdır ve öel araçlara bırakılamayacak kadar değerlidir.aksi takdirde özel halk otobüslerinin bu yaptığı insanlık dışı yaklaşımların önüne geçilemez
kimsesiz
16.5.2018 16:06:49
bu olaya duyarlılık göstermenizden dolayı sivas postasına teşekkür ederim türkiye genelinde yaşlıların şehir içi ulaşımda ücretsiz olarak taşınması devletimizin çıkarmış olduğu kanunla yapılmıştır bunun ücreti devlet tarafından karşılandığı halde ısrarla devletten ücret almadıklarını söyleyerek durakta bekleyen yaşlıları görünce gene bedavacılarmı diye hakerete başladıkları rencide edici tavırlar sergiledikleri herkes tarafından bilinmekte ne yazıkki defalarca şikayet edilmesine rağmen tamam cezasını vereceğiz deyip vatandaşı avutmaktalar tekel durumunda olan taşımacılık sisteminde kimi kime şikayet edecek bu vatandaş !!!!
CHP´de DURULTAY
CHP´de DURULTAY
CHP de, Muharrem İnce meselesi için kurultaydan ziyade, acil bir“DURULTAY”elzem görünüyor.
GÜZ Kokusu Gelmeye Başladı
GÜZ Kokusu Gelmeye Başladı
Ağustos ayına yaklaştığımız şu günlerde Sivas´ta da hasat mevsimine girildi. Pek çok yerde ekinler biçilirken, asırlara varan halk irfanı ve bilgeliğinde yer edinen “fireze bas kara bas” sözü ise hala geçerliliğini koruyor. Ekinlerin biçilmesi akabinde, güneşin sararıp yavaş yavaş güz kıvamına girdiği ve akşam üzerine doğru rüzgarın esiş hızının artmaya başladığı gözlemleniyor.
Hacc ve Sosyo-Psikolojik Anlamı
Hacc ve Sosyo-Psikolojik Anlamı
Hac çağrısı, “insanlığa” yönelik bir çağrıdır.
insanlık ölmesin!
insanlık ölmesin!
insanlık ölmesin!
Neredeeen nereye?
Neredeeen nereye?
Yıllardır FETÖ ile mücadele eden ve bedel ödeyen haysiyetli onurlu insanları "BUNLAR FETÖCÜ" diye suç duyurusunda bulunan ve şikayet eden Sami AYDIN´ın, bu heyecanı ve korkusunun nedenleri kamuoyu tarafından merak ediliyor.
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Bütün hakikatleri yoklamak, Bütün yalanların maskesini yırtmak, Kalabalığa doğruyu göstermek.
Hisseli Harikalar Kumpanyası
Hisseli Harikalar Kumpanyası
İcraat, halkın gönlüne girme gayreti yerine sosyal medya odaklı sanal içerikle belediye günleri heba edilirken,dizilerdeki kötü karakterlerin SİVAS´ta karşılanması ve ERZURUM SİVAS kar yağışı atışmaları gibi 0-7 yaş zeka esprisi ile yolun sonuna gelindiği gözlemleniyor.
Vah vah vaaaaaahhh!
Vah vah vaaaaaahhh!
Yaşları 65 e dayanan Muaz UZUN ve Ahmet ÖZAYDIN kara kara düşünüyorlar. TEKAÜTE ayrılacak olan bu isimlerin,bir yolunu bulup gerekse Meclis Üyeliğine asılmayı dahi düşündükleri öğrenildi.
Camiyi Bitirelim
Camiyi Bitirelim
Yeni kurulan AHMET TURAN GAZİ MAHALLESİ´nde iki yıl önce bir gurup idealist insanın bir araya gelerek başlattıkları cami projesi adım adım ilerliyor.Hayırseverlerin bu işe el atması durumunda yazın caminin tamamlanacağı belirtildi.
Bunu da Gördük!
Bunu da Gördük!
Yıllardır Kültür Müdürlüğü koltuğunda “oturan” Kadir PÜRLÜ bir skandala imza attı. “Eski Türkiye bürokratik hantallığı ve kast sistemi anlayışının en somut örneği olan ve şehirde “duran adam” olarak tabir edilen İl Kültür ve Turizm Müdürünün, 16 yıla dayanan Müdürlüğünde şehre ne kazandırdığı merak ediliyor.
Şehir Bürokrasisi Değişmeli
Şehir Bürokrasisi Değişmeli
TÜRKİYE değişip her alanda yenilenirken, SİVAS bürokratik yapısı hala aynı yerinde duruyor. “YÜZ ESKİMESİ” ne uğramış pek çok ismin hala yerlerinde durması şaşkınlık oluşturuyor.
Eski Vekil Kamuoyunu Aydınlatacak mı?
Eski Vekil Kamuoyunu Aydınlatacak mı?
SİVAS´taki “ÜLFET HUKUK DERNEĞİ” yapılanması tam anlamıyla araştırılmayı bekliyor. Bu derneğin bir zamanlar içinde olan Eski Vekil Hilmi BİLGİN´in “dokunulmazlığı” da kalktığına göre bildiklerini anlatması arzulanıyor.
Üçü Bir Arada!
Üçü Bir Arada!
SİVAS yerel seçimlere odaklandı. Vekilliği sona eren Hilmi BİLGİN´in, yerel seçimler için satranç oyunu başlattığı kamuoyunda konuşuluyor. Sami AYDIN´ı Belediye Başkanlığı için, Ahmet KUZU´yu da İl Başkanı olarak hazırlayan BİLGİN´in, İsmet YILMAZ´ın etki alanını kırmak için de yoğun çaba gösterdiği haber merkezimize gelen bilgiler arasında.
Sivas Bir Kültür Şehri Değildir!
Sivas Bir Kültür Şehri Değildir!
Lafı dolandırıp döndürmeye gerek yok sevgili okurlar. Sivas bir kültür şehri değildir. Sivas, tarihinde kültürel anlamda en dar ve en içine kapalı dönemini yaşıyor.Turizm konusuna hiç girmeyeceğim, zira kültürel bir yavanlığa boğulan şehirde turizmden bahsetmek komiklik olur.
Aşka Güvenin...
Aşka Güvenin...
Aşk belki çok acı veren bir şeydir ama yine de ona güvenin...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar