Yaşlılar Evlerimizin Bereketi
Mahallelere sefer yapan yeni otobüsler faaliyete geçti. 65 yaş üstü yaşlıları ücretsiz taşıma mecburiyeti olan otobüslerin, her durakta adeta yaşlılarımıza “suçlu gibi bakmaları” şiddetle eleştiriliyor. Evlerimizin ulu çınarları ve bereketleri olan insanlara yapılan yanlış muameleleri yapanları vatandaşların ilgili mercilere şikayet etmeleri bir insanlık görevi olarak bekliyor.
Tarih: 8.5.2018 05:40:17/ 1415okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

Evlerimizin bereketi, insanlık onurumuzun ulu çınarları yaşlılar, OTOBÜS ŞOFÖRLERİNİN bir kısmından son derece şikayetçiler. Duraklarda yanlarında genç olmadığı zaman alınmadıklarını, alınsalar bile sert bakışlar ile karşılandıklarını belirten yaşlılar, bu çürümüş zihniyete sahip şoförlerin bu tutum ve davranışlardan vaz geçmeleri gerektiğini dile getiriyorlar.

Kendilerinin ücretsiz binmesi gerektiğine dair devlet takibi ve güvencesi olduğu halde, bir kısım şoförlerin onları almamak için uğraş verdiklerini anlayamadıklarını dile getiriyorlar.

Yaşlı amcaları ve teyzeleri duraklarda almamak için uğraşan şoförlerin, halkımız tarafından İNSANLIK NAMINA şikayet edilmeleri bekleniyor.

Ayrıca otobüse binen yaşlılarımıza sert muamelede bulunan şoförlerin de duyarlı vatandaşlarca ilgili mercilere şikayet edilmelerinin bir insanlık görevi olduğu belirtiliyor..
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yaşlılar Evlerimizin Bereketi
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
agah koçer
16.5.2018 15:55:28
sivas belediyesi özellikle Ak Partinin getirdiği ve bütün 65 yaş üzeri yaşlıların memnun olduğu bu hizmetin uygulamasında maalesef sınıfta kalmıştır.Sivas Belediyesi şehir içi ulaşımı tamamen özel halk otobüslerinin ve işletmecilerinin insafına terk etmiştir.hiç bir denetim yapılmamaktadır.Vatandaş bu konu özelinde gördüğü yanlışları belediyeye şikayet ettiği zaman otobüs şoförleri değil vatandaş suçlanmaktadır.Sivas Belediyesi bu konuya hizmet odaklı yaklaşmamaktadır.Belediye başkanı görevlendireceği kişilerle otobüslerde denetim yapmalıdır.Otobüsler duraklarda gördükleri yaşlıları almamakta,yaşlılar hasbelkader binebilirlerse otobüs ani bir şekilde hareket ettirilmekte ve otobüs içerisinde şoför homurdanarak yaşlı yolcuları rencide etmekte ve bindiğine pişman etmektedir.Bunun tek sorumlusu şehir içerisinde kendi imkanlarıyla ulaşıma vatandaş lehine kendi araçlarıyla müdahil olmayan belediye yönetimindedir.Şehir içi ulaşım kamu görevinin önemli bir parçasıdır ve öel araçlara bırakılamayacak kadar değerlidir.aksi takdirde özel halk otobüslerinin bu yaptığı insanlık dışı yaklaşımların önüne geçilemez
kimsesiz
16.5.2018 16:06:49
bu olaya duyarlılık göstermenizden dolayı sivas postasına teşekkür ederim türkiye genelinde yaşlıların şehir içi ulaşımda ücretsiz olarak taşınması devletimizin çıkarmış olduğu kanunla yapılmıştır bunun ücreti devlet tarafından karşılandığı halde ısrarla devletten ücret almadıklarını söyleyerek durakta bekleyen yaşlıları görünce gene bedavacılarmı diye hakerete başladıkları rencide edici tavırlar sergiledikleri herkes tarafından bilinmekte ne yazıkki defalarca şikayet edilmesine rağmen tamam cezasını vereceğiz deyip vatandaşı avutmaktalar tekel durumunda olan taşımacılık sisteminde kimi kime şikayet edecek bu vatandaş !!!!
Cumhuriyetin Rantçıları I
Cumhuriyetin Rantçıları I
Murat KALENDER Yazdı...
Masraflar KİMDEN?
Masraflar KİMDEN?
SİVAS BELEDİYESİ bünyesinde bulunan Birim Müdürleri ve Meclis Üyelerinden oluşan bir OTOBÜS insanın BATUM ve Azerbaycan´a gittiği bilgilerine ulaşıldı. Millet geçim sıkıntısı ile cebelleşirken, bu insanların geziye kendi ceplerinden mi yoksa BELEDİYE yani HALKIN cebinden mi gittikleri merak ediliyor.
Modern Aklın Eleştirsi
Modern Aklın Eleştirsi
Hayata ve insana dair ileri sürülen bazı düşünceler; toplum hayatını, girift insan yaşayışını düzenleme ve ona yön verme iddiasındaki birçok ideolojinin de temelini oluşturmuştur.
Eşkiya
Eşkiya
/yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım/
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Bilenler de Susarsa!..
Bilenler de Susarsa!..
“KUL HAKKI, LİYAKAT, MÜLAKATLARDA HAKKANİYET” gibi konularda görüş bildirmeyen şehrimiz İLAHİYAT ULEMASINA kolayından iki soru sorarak ilmi açıklamalarını kamuoyu adına bekliyoruz.
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Cumhuriyet Üniversitesi REKTÖRLÜK seçimleri yaklaşırken, bu dönem artık TIP kökenli bir rektör üniversitede konuşulurken, HİLMİ ATASEVEN´in alttan alta REKTÖRLÜĞÜN aile içinde kalması mantığı ile adaylığa hazırlandığı, haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Dostoyevski´nin Köpeği
Dostoyevski´nin Köpeği
Hayatları boyunca haksızlığa ve kötü davranışlara maruz kalmış insanların, köpek örneğinde olduğu gibi, iyi bir davranış ile karşılaştıklarında nasıl davranacaklarını bilemeyip bocalayabileceklerini dile getirir…
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
BELEDİYE BAŞKANLIĞINI kim alırsa alsın, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK anlayışı gereği, koltuğa oturmadan önce İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNİN davet edilerek bir incelme yapılmasının kamu yararı gereği önemli olduğu vurgulanıyor.
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Kalabalık ortamlarda şiir okuması ile tanınan Mevlana Mahalle Muhtarı Kazım GÖZEL´in yine kendi yazdığı bir şiiri bağırarak okuduğu gözlemlendi. GÖZEL´in bağırması ile irkilen bazı dinleyicilerin “CENK Mİ” var düşüncelerinin belirdiği yorumları yapıldı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar