Yaşlılar Evlerimizin Bereketi
Mahallelere sefer yapan yeni otobüsler faaliyete geçti. 65 yaş üstü yaşlıları ücretsiz taşıma mecburiyeti olan otobüslerin, her durakta adeta yaşlılarımıza “suçlu gibi bakmaları” şiddetle eleştiriliyor. Evlerimizin ulu çınarları ve bereketleri olan insanlara yapılan yanlış muameleleri yapanları vatandaşların ilgili mercilere şikayet etmeleri bir insanlık görevi olarak bekliyor.
Tarih: 8.5.2018 05:40:17/ 1340okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

Evlerimizin bereketi, insanlık onurumuzun ulu çınarları yaşlılar, OTOBÜS ŞOFÖRLERİNİN bir kısmından son derece şikayetçiler. Duraklarda yanlarında genç olmadığı zaman alınmadıklarını, alınsalar bile sert bakışlar ile karşılandıklarını belirten yaşlılar, bu çürümüş zihniyete sahip şoförlerin bu tutum ve davranışlardan vaz geçmeleri gerektiğini dile getiriyorlar.

Kendilerinin ücretsiz binmesi gerektiğine dair devlet takibi ve güvencesi olduğu halde, bir kısım şoförlerin onları almamak için uğraş verdiklerini anlayamadıklarını dile getiriyorlar.

Yaşlı amcaları ve teyzeleri duraklarda almamak için uğraşan şoförlerin, halkımız tarafından İNSANLIK NAMINA şikayet edilmeleri bekleniyor.

Ayrıca otobüse binen yaşlılarımıza sert muamelede bulunan şoförlerin de duyarlı vatandaşlarca ilgili mercilere şikayet edilmelerinin bir insanlık görevi olduğu belirtiliyor..
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yaşlılar Evlerimizin Bereketi
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
agah koçer
16.5.2018 15:55:28
sivas belediyesi özellikle Ak Partinin getirdiği ve bütün 65 yaş üzeri yaşlıların memnun olduğu bu hizmetin uygulamasında maalesef sınıfta kalmıştır.Sivas Belediyesi şehir içi ulaşımı tamamen özel halk otobüslerinin ve işletmecilerinin insafına terk etmiştir.hiç bir denetim yapılmamaktadır.Vatandaş bu konu özelinde gördüğü yanlışları belediyeye şikayet ettiği zaman otobüs şoförleri değil vatandaş suçlanmaktadır.Sivas Belediyesi bu konuya hizmet odaklı yaklaşmamaktadır.Belediye başkanı görevlendireceği kişilerle otobüslerde denetim yapmalıdır.Otobüsler duraklarda gördükleri yaşlıları almamakta,yaşlılar hasbelkader binebilirlerse otobüs ani bir şekilde hareket ettirilmekte ve otobüs içerisinde şoför homurdanarak yaşlı yolcuları rencide etmekte ve bindiğine pişman etmektedir.Bunun tek sorumlusu şehir içerisinde kendi imkanlarıyla ulaşıma vatandaş lehine kendi araçlarıyla müdahil olmayan belediye yönetimindedir.Şehir içi ulaşım kamu görevinin önemli bir parçasıdır ve öel araçlara bırakılamayacak kadar değerlidir.aksi takdirde özel halk otobüslerinin bu yaptığı insanlık dışı yaklaşımların önüne geçilemez
kimsesiz
16.5.2018 16:06:49
bu olaya duyarlılık göstermenizden dolayı sivas postasına teşekkür ederim türkiye genelinde yaşlıların şehir içi ulaşımda ücretsiz olarak taşınması devletimizin çıkarmış olduğu kanunla yapılmıştır bunun ücreti devlet tarafından karşılandığı halde ısrarla devletten ücret almadıklarını söyleyerek durakta bekleyen yaşlıları görünce gene bedavacılarmı diye hakerete başladıkları rencide edici tavırlar sergiledikleri herkes tarafından bilinmekte ne yazıkki defalarca şikayet edilmesine rağmen tamam cezasını vereceğiz deyip vatandaşı avutmaktalar tekel durumunda olan taşımacılık sisteminde kimi kime şikayet edecek bu vatandaş !!!!
Bu EŞSİZ Yer SAHİPSİZ!
Bu EŞSİZ Yer SAHİPSİZ!
Deniz gibi berrak suyu, bir birinden farklı kuş türleri, eşsiz doğası ve seyir alanları ile keşfedilmeyi bekleyen Hafik Gölü, her ne hikmetse değerlendirilemiyor. SİVAS İl Özel İDARESİ vasıtasıyla artık bu eşsiz doğa harikasının değerlendirilmesi bekleniyor...
Seçim Sathı
Seçim Sathı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
"SIR"
"SIR"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
UFKA BAK UFKA!
UFKA BAK UFKA!
Komşumuz MALATYA, Sinema dünyasının önde gelen isimleri ile 8. FİLM FESTİVALİNİ yaparken, SİVAS “Etli Pideyi” tescil ettirip, sosyal deney ile deyim yerindeyse “dilenciliği” özendiriyor.
Bölük Pörçük
Bölük Pörçük
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
Buhara´dan SİVAS´a II
Buhara´dan SİVAS´a II
İbrahim BALABAN Yazdı...
Adil DARICI Rahmetle Anılıyor
Adil DARICI Rahmetle Anılıyor
Güzel insanlar, güzel izler bırakırlar insan hafızasında…Varlar ve yoklar içinde devinip duran dünya, zarif bir insanı konuk etti az bir zaman… Ve o iyi insanlar, doru atlara binerek, sonsuzluğa doğru uzanıverdiler apansız…
Yeni Bir SİVAS Düşlemeli
Yeni Bir SİVAS Düşlemeli
Çekememezlik, bir birinin kuyusunu kazma, ben olmayayım sen de olma türü sığ zihniyet tortuları bir kenara bırakılarak, “biz varız ve bütün hayalimiz şehrimizin ortak geleceğidir” felsefi derinliğine odaklanma zamanıdır…
Vali AYHAN
Vali AYHAN
Abdülhadi GÜLER Yazdı...
SUBLİMİNAL Saçmalık!
SUBLİMİNAL Saçmalık!
Komşumuz MALATYA Film Festivali ile Türk Sinemasının duayenlerini MALATYA´da ağırlayıp Türkiye ve Dünya sinemasının dikkatini çekerken, SİVAS´ın “abi 5 lira verebilir misin” türü üretmeden tüketme subliminal mantığı ile gündem olması hayret ve ibret ile izleniyor.
Türkülerle Söyleşiriz
Türkülerle Söyleşiriz
Bilir misin kırık gönüllerin yanık türkülerle sarmaş dolaş sohbetini? Duyar mısın yıkık hayallerin viran köşelerinden yankılanan türkülü inlemeleri? Anlar mısın hayat bilmecesinin türkülerle yolladığı sır perdelerini?
Turan TOPGÜL
Turan TOPGÜL
Üzeyir YİĞİT Yazdı
"Oyalı Yazma"
"Oyalı Yazma"
Bir şafak vakti at arabası ile Babam, Ben, Anam ve TATAR Emmi yola çıktı. KUŞLUK zamanı köye vardık. TATAR HOCA önde biz arkada vardık TÜRBE HOCASININ elini öptük.
Kitaplarla Yola Devam
Kitaplarla Yola Devam
Yazarımız Meral DEMİR´in kitapları beğeni ile takip ediliyor.
Bürokratlıktan VALİLİK Makamına
Bürokratlıktan VALİLİK Makamına
Bülent ÖZÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar