Yaşlılar Evlerimizin Bereketi
Mahallelere sefer yapan yeni otobüsler faaliyete geçti. 65 yaş üstü yaşlıları ücretsiz taşıma mecburiyeti olan otobüslerin, her durakta adeta yaşlılarımıza “suçlu gibi bakmaları” şiddetle eleştiriliyor. Evlerimizin ulu çınarları ve bereketleri olan insanlara yapılan yanlış muameleleri yapanları vatandaşların ilgili mercilere şikayet etmeleri bir insanlık görevi olarak bekliyor.
Tarih: 8.5.2018 05:40:17/ 1265okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

Evlerimizin bereketi, insanlık onurumuzun ulu çınarları yaşlılar, OTOBÜS ŞOFÖRLERİNİN bir kısmından son derece şikayetçiler. Duraklarda yanlarında genç olmadığı zaman alınmadıklarını, alınsalar bile sert bakışlar ile karşılandıklarını belirten yaşlılar, bu çürümüş zihniyete sahip şoförlerin bu tutum ve davranışlardan vaz geçmeleri gerektiğini dile getiriyorlar.

Kendilerinin ücretsiz binmesi gerektiğine dair devlet takibi ve güvencesi olduğu halde, bir kısım şoförlerin onları almamak için uğraş verdiklerini anlayamadıklarını dile getiriyorlar.

Yaşlı amcaları ve teyzeleri duraklarda almamak için uğraşan şoförlerin, halkımız tarafından İNSANLIK NAMINA şikayet edilmeleri bekleniyor.

Ayrıca otobüse binen yaşlılarımıza sert muamelede bulunan şoförlerin de duyarlı vatandaşlarca ilgili mercilere şikayet edilmelerinin bir insanlık görevi olduğu belirtiliyor..
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Yaşlılar Evlerimizin Bereketi
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
agah koçer
16.5.2018 15:55:28
sivas belediyesi özellikle Ak Partinin getirdiği ve bütün 65 yaş üzeri yaşlıların memnun olduğu bu hizmetin uygulamasında maalesef sınıfta kalmıştır.Sivas Belediyesi şehir içi ulaşımı tamamen özel halk otobüslerinin ve işletmecilerinin insafına terk etmiştir.hiç bir denetim yapılmamaktadır.Vatandaş bu konu özelinde gördüğü yanlışları belediyeye şikayet ettiği zaman otobüs şoförleri değil vatandaş suçlanmaktadır.Sivas Belediyesi bu konuya hizmet odaklı yaklaşmamaktadır.Belediye başkanı görevlendireceği kişilerle otobüslerde denetim yapmalıdır.Otobüsler duraklarda gördükleri yaşlıları almamakta,yaşlılar hasbelkader binebilirlerse otobüs ani bir şekilde hareket ettirilmekte ve otobüs içerisinde şoför homurdanarak yaşlı yolcuları rencide etmekte ve bindiğine pişman etmektedir.Bunun tek sorumlusu şehir içerisinde kendi imkanlarıyla ulaşıma vatandaş lehine kendi araçlarıyla müdahil olmayan belediye yönetimindedir.Şehir içi ulaşım kamu görevinin önemli bir parçasıdır ve öel araçlara bırakılamayacak kadar değerlidir.aksi takdirde özel halk otobüslerinin bu yaptığı insanlık dışı yaklaşımların önüne geçilemez
kimsesiz
16.5.2018 16:06:49
bu olaya duyarlılık göstermenizden dolayı sivas postasına teşekkür ederim türkiye genelinde yaşlıların şehir içi ulaşımda ücretsiz olarak taşınması devletimizin çıkarmış olduğu kanunla yapılmıştır bunun ücreti devlet tarafından karşılandığı halde ısrarla devletten ücret almadıklarını söyleyerek durakta bekleyen yaşlıları görünce gene bedavacılarmı diye hakerete başladıkları rencide edici tavırlar sergiledikleri herkes tarafından bilinmekte ne yazıkki defalarca şikayet edilmesine rağmen tamam cezasını vereceğiz deyip vatandaşı avutmaktalar tekel durumunda olan taşımacılık sisteminde kimi kime şikayet edecek bu vatandaş !!!!
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Umut...
Umut...
/ Şu göğüs kafesimi genişleten umudum var oldukça/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar