Vicdanınız SIZLAMIYOR MU?
Yüksek Hızlı Tren Güzergahının Üniversite tarafına zorla götürülmesi kamuoyunda sert karşılık görmüşken, gerek tren güzergahının o tarafa götürülmesi gerekse yapılan maddi kaybın 200 trilyon olduğu vurgulanıyor. Birde burada 2. Hat olacağı komedisi işin uzmanlarınca komik bulunuyor.
Tarih: 28.9.2019 06:23:06/ 1015okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

Konunun uzmanlarınca HIZLI TREN güzergahının normal tren hattı olması gerekirken, şehri değil kendini düşünen küçük “mutlu bir azınlık” tarafından ÜNİVERİTE tarafına kaydırılması ve buraya epey bir MİLLET MALININ heba edildiği kamuoyuna yansımıştı.

TREN GÜZERGAHININ eski hatta yeniden getirilmesi memnuniyet oluştururken, gerek bu hat değişimi ısrarına gerekse o bölgede yapılan çalışmalardan dolayı devletin 200 trilyonunun(eski para ile) heba edildiği işin uzmanlarınca dile getiriliyor.

Bu hat değişiminin en baş savunucularından Sami AYDIN´ın harcanan bu millet parası karşısında vicdanının sızlayıp sızlamadığı merak konusu.

Diğer bir komedi bölümün ise 2. Hat düşüncesi olduğu vurgulanıyor. SAnki köy otobüsü gibi birkaç noktada dura dura gideceği varsayılmış gibi ikinci bir hattın yapılacağının söylenmesi ise akla, bilime, ve fenne aykırı oldu ifade ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Vicdanınız SIZLAMIYOR
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
mimar
29.9.2019 10:38:48
kime göre neye göre? bu durumdan kim memnun oldu? kimlere rant sağlandı? istimlak edilen araziler kimindi ? yol güzergahı üzerinde hangi sivas büyüklerinin arsa-tarlaları var? bu işe başlanmadan bir planlama yapılmadı mı ? neden 3 kez yol değiştiriyor? kimlerin çıkarları çarpıştı. yapılan köprüler viyadükler ne olacak boşa mı gitti? bunun sorumluları kim? hemen sami aydına suç atılsın geçilsin suçlusu sami aydın mı ? ne kadar büyük adam mış milyon dolarlık ihalenin yolunu bir belediye başkanı belirliyor. Araştırmadan arkasını bilmeden yorum yapmayın. Emin olun sivasta ki büyük firmalar belediye başkanından daha yetkili, oda başkanları daha fazla söz sahibi. hızlı treni siz biz değil de bırakın bakanlar bakan yardımcıları yetkili mühendisler tartışsın siz dönün de eğri köprü üniversite toki tarafındaki dikilen taş yapılara bakın. kimler ne kadara aldı kimler bağış rüşvet sayesinde belediye içerisinde toprak aldı imar düzenlendi. Son imza sami aydın yine onun suçu der şimdi millet. 2020 yılına gireceğiz trilyon diye bir para birimi olmadığını artık 100 yaşındaki nenem bile biliyor terimler değişince miktar büyümüyor.
mustafa
28.9.2019 17:26:43
kamulaştırma bilirkişilerinin yaptığına ne demeli. güpegündüz devleti zarara uğrattılar. sayın valimiz dahil herkes bunu biliyor fakat hiçbir işlem yapılmıyor. lütfen artık şu haksızlığa birisi DUR desin. yapanın yanına kar kalmasın.
SİVAS Ne Zaman Uyanacak?
SİVAS Ne Zaman Uyanacak?
SİVAS´tan da geçen DOĞU EKSPRES, Kars´ı abad ediyor. KIŞ TURİZMİ için “KAZ ETİ” konuklara sunulurken,KAZ üreticileri bir tane kazı 180 liradan satıyorlar. KAZ üretimi için ideal olan SİVAS´ta ise Turizmin ve Tarımın felsefesinin yapılamamasından dolayı, bu yönde bir girişim ortaya konulamıyor
Üniversite REKTÖRÜNÜ Arıyor!
Üniversite REKTÖRÜNÜ Arıyor!
ÜNİVERSİTE, yeni rektörünü ararken, bu seçime SİVAS kamuoyunun da doğrudan müdahil olduğu gözlemleniyor. ÜNİVERSİTE´de köklü bir değişim beklenirken, ehliyet ve liyakat üzre genel bir anlayışın, ÜNİVERSİTE kurulduğu günden bu yana, ilk defa bu denli güçlü arzulandığı görülüyor.
Bu Köyden SİVAS´ın Haberi Var mı?
Bu Köyden SİVAS´ın Haberi Var mı?
Sivas´ın Tuğut köyüne niçin el atılmaz? Niçin köy koruma altına alınmaz?
GÖZETLEME Deliği Rağbet Görüyor!
GÖZETLEME Deliği Rağbet Görüyor!
Evlerin dış kapılarında bulunan gözetleme deliği kabul görmeye devam ediyor.
KİMLER GELDİ GEÇTİ!
KİMLER GELDİ GEÇTİ!
Aslan ÜLKER Yazdı...
BU SORUNUN CEVABI ARANIYOR?
BU SORUNUN CEVABI ARANIYOR?
Yayın hayatına başladığı 10 yılı aşkın bir zamandır FETÖ yapısının karanlık yüzünü deşifre eden SİVAS POSTASI, bu yapının en güçlü olduğu zamanlarda dahi onlarla mücadele etmeye ara vermedi. DEVLETİN ve MİLLETİN yanında yer alan SİVAS POSTASI, “CIAMAAT”ın karanlık yüzünün perdelerini aralayarak sorgulamaya devam ediyor.
"EZDİM ELEDİM, ÇÖZDÜM BELEDİM"
"EZDİM ELEDİM, ÇÖZDÜM BELEDİM"
Öyle ya KUL değil ki insanı daralta, o sonsuz KUDRET sahibi koca TANRI, hiç insanı darda kor mu?”
"PARALEL VİCDANLAR"
"PARALEL VİCDANLAR"
Tacettin KEPENEK Yazdı...
HODRİ MEYDAN!
HODRİ MEYDAN!
SİVAS POSTASI´nın 10 yılı aşkın arşivleri incelendiğinde FETÖ ayrıntıları ortaya çıkmaktadır.
Okuma Güçlüğü
Okuma Güçlüğü
Prof.Dr. Nazım ELMAS Yazdı...
Site- Kentler
Site- Kentler
Perihan Mağden, günümüzde “Üç Büyük Günah: Yaşlılık, yalnızlık ve çirkinlik” diyor.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Yine baktım ki hemşerilerim hepimiz GÖZ YAŞLARIMIZI AVUÇLARIMIZIN İÇİ İLE SİLMEKTEYİZ.
YETKİLİLER GÖREVE!
YETKİLİLER GÖREVE!
SİVAS işsizlik sorunu ile boğuşurken, bu işsizliğe çözüm bulma noktasında çözüm ortaya koyma mecburiyeti olan OSB ise vatandaşca sorgulanıyor. TEŞVİK alan bazı isimlerin fabrika yapmadıkları iddia ediliyor.
TELEFONLARDAN CIZIRTI GELİYOR!
TELEFONLARDAN CIZIRTI GELİYOR!
SİVAS´ta halka iletişim hizmeti sunan GSM operatörlerinin, halkın daha sağlıklı konuşması için alt yapı yatırımlarına ağırlık vermesi bekleniyor.
Artık ŞE-HİR-LE-ŞE-LİM!..
Artık ŞE-HİR-LE-ŞE-LİM!..
SİVAS´a köy ve kasabalardan gelip de hala, oradaki yaşam tarzlarını şehre hakim kılıp “klan” mantığının sürdürülmesi, SİVAS´ı köyleştirmeye devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar