Vicdanınız SIZLAMIYOR MU?
Yüksek Hızlı Tren Güzergahının Üniversite tarafına zorla götürülmesi kamuoyunda sert karşılık görmüşken, gerek tren güzergahının o tarafa götürülmesi gerekse yapılan maddi kaybın 200 trilyon olduğu vurgulanıyor. Birde burada 2. Hat olacağı komedisi işin uzmanlarınca komik bulunuyor.
Tarih: 28.9.2019 06:23:06/ 793okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER

Konunun uzmanlarınca HIZLI TREN güzergahının normal tren hattı olması gerekirken, şehri değil kendini düşünen küçük “mutlu bir azınlık” tarafından ÜNİVERİTE tarafına kaydırılması ve buraya epey bir MİLLET MALININ heba edildiği kamuoyuna yansımıştı.

TREN GÜZERGAHININ eski hatta yeniden getirilmesi memnuniyet oluştururken, gerek bu hat değişimi ısrarına gerekse o bölgede yapılan çalışmalardan dolayı devletin 200 trilyonunun(eski para ile) heba edildiği işin uzmanlarınca dile getiriliyor.

Bu hat değişiminin en baş savunucularından Sami AYDIN´ın harcanan bu millet parası karşısında vicdanının sızlayıp sızlamadığı merak konusu.

Diğer bir komedi bölümün ise 2. Hat düşüncesi olduğu vurgulanıyor. SAnki köy otobüsü gibi birkaç noktada dura dura gideceği varsayılmış gibi ikinci bir hattın yapılacağının söylenmesi ise akla, bilime, ve fenne aykırı oldu ifade ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Vicdanınız SIZLAMIYOR
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
mimar
29.9.2019 10:38:48
kime göre neye göre? bu durumdan kim memnun oldu? kimlere rant sağlandı? istimlak edilen araziler kimindi ? yol güzergahı üzerinde hangi sivas büyüklerinin arsa-tarlaları var? bu işe başlanmadan bir planlama yapılmadı mı ? neden 3 kez yol değiştiriyor? kimlerin çıkarları çarpıştı. yapılan köprüler viyadükler ne olacak boşa mı gitti? bunun sorumluları kim? hemen sami aydına suç atılsın geçilsin suçlusu sami aydın mı ? ne kadar büyük adam mış milyon dolarlık ihalenin yolunu bir belediye başkanı belirliyor. Araştırmadan arkasını bilmeden yorum yapmayın. Emin olun sivasta ki büyük firmalar belediye başkanından daha yetkili, oda başkanları daha fazla söz sahibi. hızlı treni siz biz değil de bırakın bakanlar bakan yardımcıları yetkili mühendisler tartışsın siz dönün de eğri köprü üniversite toki tarafındaki dikilen taş yapılara bakın. kimler ne kadara aldı kimler bağış rüşvet sayesinde belediye içerisinde toprak aldı imar düzenlendi. Son imza sami aydın yine onun suçu der şimdi millet. 2020 yılına gireceğiz trilyon diye bir para birimi olmadığını artık 100 yaşındaki nenem bile biliyor terimler değişince miktar büyümüyor.
mustafa
28.9.2019 17:26:43
kamulaştırma bilirkişilerinin yaptığına ne demeli. güpegündüz devleti zarara uğrattılar. sayın valimiz dahil herkes bunu biliyor fakat hiçbir işlem yapılmıyor. lütfen artık şu haksızlığa birisi DUR desin. yapanın yanına kar kalmasın.
Nasıl DUA Edilmeli?
Nasıl DUA Edilmeli?
Ömer Yıldız Yazdı...
EMEKLİ OLUYOR!
EMEKLİ OLUYOR!
SİVAS´ta göreve başladığı günden bu yana şehirle ünsiyet kurmada zorluk çeken İl Müftüsü AKKUŞ´ın önümüzdeki günlerde emekli olarak SAKARYA´ya yerleşeceği öğrenildi.
BUYRUK Ailesinin Acı Günü!
BUYRUK Ailesinin Acı Günü!
SİVAS´ın yetiştirdiği çok değerli bilim insanlarından Prof. Dr. Ertan BUYRUK´un abisi İlhan BUYRUK Sonsuzluğa uğurlandı.
UFKA BAK UFKA!
UFKA BAK UFKA!
Dünya baş döndürücü bir yarış halinde ekonomik gücüne güç katarken, SİVAS´ta horoz dövüşleri yaşanıyor. Köy mantığı zihniyetinden çıkamayan şehir her geçen gün köyleşmeye doğru emin adımlarla ilerliyor.
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
SİVAS POSTASI´na Manşet Olmanız An Meselesi!
Şehrin TEK ÖZGÜR GAZETESİ Sivas Postası, ortaya koyduğu düşünceler, şehre dair ürettiği projeler ile gerek il içinde gerekse il dışında ki okurların dikkatini çekiyor.
GÖL KURTARILACAK!
GÖL KURTARILACAK!
Dünyadaki tek HİTİT GÖLÜ olan 1900 rakımdaki SUPPİTASSU´nun yolu yapıldı.
Sen UYU SİVAS!
Sen UYU SİVAS!
Tarihi KULMAÇ DAĞLARI´nın eteklerinde bulunan şifalı “KOKMUŞ SUYU” değerlendirilemiyor.Böbreklerdeki taşları düşüren ve idrar yolu hastalıklarına iyi gelen tarihi kaynak su, kaderine terk edilmiş bir durumda. Yöre Kaymakamları, belediye başkanları ve muhtarların ne düşündükleri ise tam bir muamma!
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
Artin KORKOR Yazdı...
Samimiyettir Anadolu
Samimiyettir Anadolu
Gece inende sıra sıra dizili dağlar üzerine, bir başka sukut kaplar dört bir yanı. Uzun uzadıya dinmeyen köpek havlamaları, gecenin eksik olan musikisini tamamlarlar adeta. Bir yer sofrasında kurulur bereket şiirleri… Bir öteye bir beriye salınır hatıraların miski amberi…
Kültür Ocağı SİVAS!
Kültür Ocağı SİVAS!
Türk Edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Peyami SAFA´nın babası İsmail SAFA´nın kabri ALİAĞA CAMİ Haziresinde…
Harikalar Diyarı SİVAS!
Harikalar Diyarı SİVAS!
Tarihi ve turizm alanları ile keşfedilmeyi bekleyen SİVAS´ta acilen kültür ve turizmin felsefesinin yapılması gerekiyor.
SİVAS SAHİPSİZ DEĞİL
SİVAS SAHİPSİZ DEĞİL
SİVAS POSTASI, Şehrin görünmeyen yüzünde yaşanan olayları ve kamuoyu gündeminin nabzını tutmaya devam ediyor.
Haykır
Haykır
Yalnızlık girdaplarının dönel sularına, çağıldayan zamanın ipinde sallanan ruhlara haykır! Sakın susma seni senden alan basitliğin hırçın cellâtlarına. Kalabalıkların geniş ovalarından, muhabbet dağının çetin yamaçlarına sığın.
İyi ki SİVAS POSTASI Var!
İyi ki SİVAS POSTASI Var!
SİVAS POSTASI kamu yararına pek çok konuyu gündeme taşımaya devam ediyor. OSB´de mevcut bulunan İTFAİYE binası ve yeri hakkındaki tartışmalara ise taraflardan bir açıklama gelmemesi ibret ile takip ediliyor.
Artık ŞE-HİR-LE-ŞE-LİM!..
Artık ŞE-HİR-LE-ŞE-LİM!..
SİVAS´a köy ve kasabalardan gelip de hala, oradaki yaşam tarzlarını şehre hakim kılıp “klan” mantığının sürdürülmesi, SİVAS´ı köyleştirmeye devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar