Vay, Vay, Vaaaaaaaay!
Kurulduğu günden bu güne kişiye özel imtiyazlarla gündeme gelen Cumhuriyet Üniversitesi bu hastalığına çare bulamıyor.Üniversitede görevli pek çok hoca Osmanlı´nın son dönemlerinde adeta kronikleşmiş “beşik uleması” mantığını devam ettirme girişiminden ödün vermiyor.Rektör Yardımcısı Ali TAŞKIN´ın bir uygulaması ise şaşkınlık derecesinde.ÖSYM´ci TAŞKIN´ın kızını Fen Fakültesi Mikrobiyoloji alanında doktora yapmış olmasına rağmen içerik açısından farklı olmasına ve DANIŞTAY kararlarına rağmen döner sermayeden yararlandırma maksatlı Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji kadrosuna geçirmeye çalıştığı iddia edilmekte.
Tarih: 9.7.2017 16:14:13/ 1883okunma / 3yorum

 

    Bilimle, sanatla, kültürle, akademik başarı ve liyakatla gündeme gelmesi gereken Üniversitede olaylar durulmuyor. Daha önce yine SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin ilk defa gündeme getirdiği Rektör Yardımcısı Mehmet ÇİMEN´in oğlunu ve akabinde de gelinini kendi bölümüne aldırması kamuoyunda tepki çekmiş ve “beşik uleması” üniversitede hüküm mü sürüyor serzenişini gündeme taşımıştı

Şimdi ise yeni bir iddia söz konusu. Sosyal Medyada felsefi sözler paylaşan Rektör Yardımcısı Ali TAŞKIN´ın, bu sözleri kamu yararına değilde kendi şahsına kullandığı izlenimi oluşturulmakta. ÖSYM ci Rektör Yardımcısı Ali TAŞKIN´ın kızını Fen FAKÜLTESİ Mikrobiyoloji alanında doktora yapmış olmasına rağmen içerik açısından çok farklı olmasına rağmen  ve emsal DANIŞTAY kararlarına rağmen yeni bir emrivaki kadroyla ben istediğimi yaparım edasıyla TIP FAKÜLTESİ MİKROBİYOLOJİ bölümüne kadrosunu çıkartmaya çalıştığı üniversitede konuşulan konuların başında geliyor.

Döner sermayeden kızını yararlandırma arzusu içinde olup olmadığın ın TAŞKIN tarafından dini ve felsefi yönünün kamuoyuna anlatılması bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde de yine yenilenen lüks rektör yardımcıları odası ile gündeme gelen TAŞKIN´ın, kızına “beşik uleması” mantığın ile kıyak çekip çekmeyeceği kamuoyunda merak ediliyor.

TAŞKIN´ı tanıyanlar, Ali TAŞKIN´ın buna tenezzül etmeyeceğini olsa olsa bunun bir yanlış anlamadan ibaret olabileceği görüşlerini dile getiriyorlar.

Filozofların sözlerini paylaşan ve ilahiyat kökenli olan TAŞKIN´ın hiç kimseye ayrıcalık yapacak biri olmadığını dile getiriyorlar.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Vaaaaaaaay
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Cengiz Durmaz
15.9.2017 14:52:26
Ali hoca yapmaz öyle şey. kadro açılmıştır. Kızıda başvurmuştur. Onun hakkı olmuştur. erzincandaki mecburi hizmette kendiliğinden kalmıştır. Ali hoca gibi ilahiyat kökenli dürüst bir insanın torpille işi olmamıştır. Herşey kendiliğinden gerçekleşmiştir. Şaka gibi değil mi?
Selma Fırat
15.9.2017 14:45:45
Ali Taşkının kızının Erzincan Üniversitesinde mecburi hizmeti varken, Fen Fakültesi biyoloji doktoralı iken, Ali Taşkının kızından akademik anlamda çok çok daha başarılı akademisyenler CÜ´ye kabul edilmezken, Ali Taşkının kızının bir biyoloğun girebileceği ennnn kaymaakklııı yere girmesi ne kadar adaletli değilmi? Bu ünive sağcıda solcuda gelse hiçbirşey değişmiyor. Faruk Kocacık yönetimide bu işlerin uzmanıydı. Torpil torpil torpil.Yediğiniz kul haklarında boğulun. Mahşerde hesaplaşacağız.Haramzadeler sizi.
çağrıcı kuş
11.7.2017 18:38:16
Bu çok muhterem hocam hiç para ve gösterişi sevmez adeta adalet simgesidir ne görev dağılımında ne de cömertlikte eline kimse su dökemez adaylığı döneminde de şu anki rektöre hiç ağır konuşmamıştır Allah bilir ve en önemlisi bu rektör adayı seçimlerde birleşmeyeceğini ağır sözlerle şu andaki rektöre de veryansın ederek dile getirmemiş bir melektir ve ayrıcada güzel felsefi sözlerlede facebookundan sadece bayan takipçilerini beğenerek ve güzel cümleler kurarak mezuniyet balolarından göbek atmamıştır yani yumurta tavuktan çıkmıştır.
En Zor Bakanlığı Yönetiyor
En Zor Bakanlığı Yönetiyor
Hükümetin en önemli Bakanlıklarından olan Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Temmuz ihaneti akabinde, FETÖ temizliğinin de ivedilikle yapıldığı bakanlıklardan en başta geleni. FETÖ´nün dersaneler başta olmak üzere en köklü örgütlendiği MİLLİ EĞİTİMDE, Bakan YILMAZ´ın dirayetli duruşu ile bu yapının temizliğinin peyder pey yapılarak, eğitim öğretimin sekteye uğramadan devam ettiği biliniyor.
SİVAS Bunları Konuşuyor!
SİVAS Bunları Konuşuyor!
Ayrıntılar yakında SİVAS POSTASI´nda
CÜSAM Göreve
CÜSAM Göreve
Sivas´ın kültürel değerlerini araştırmak için kurulan Sivas Kültür Araştırmalar Merkezi (CÜSAM)´ın işlerlikli çalışmalar ortaya koyması bekleniyor. Sivas´ın halk kültüründe yeri olan lakin karıştırmalara sebep olan atın yavrusuna ne denildiğinin araştırılarak kamuoyu ile paylaşılması arzulanıyor.
DİVRİĞİLİ Dahi Rahmetle Anılıyor
DİVRİĞİLİ Dahi Rahmetle Anılıyor
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ, ölüm yıldönümünde rahmetle anılıyor.DİVRİĞİ doğumlu olup üstün bir yetenek ve girişimcilik kabiliyetine sahip olan DEMİRAĞ, aynı zamanda bir Sivas sevdalısı olarak biliniyor.
Bylock ve Fetö Mağdurları
Bylock ve Fetö Mağdurları
Süleyman ÖZIŞIK´ın internethaber´de kaleme aldığı çok çarpıcı bir yazı...
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Binlerce insanın yetişmesine önderlik yapmış olan hocaların hocası Mehmed Zahid Kotku Hazretleri Ölüm yıl dönümünde dualarla anılıyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS eğitim tarihinde bir ilk yaşanıyor. İlk defa bir Vali, Okul Aile Birliği Toplantılarının neredeyse tamamına katılarak, şehrin eğitim geleceği için istişarelerde bulunuyor. Tatil günü PAZAR olmasına rağmen 4 okulun toplantısına katılan Vali Davut GÜL´ün, eğitim odaklın bu duyarlılığı vatandaşların takdirini topluyor.
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir gurup İDEALİST insanın ilk adımı atarak hayata geçirdikleri cami projesi mucizevi bir gayret ve çalışma ile belli bir aşamaya geldi. 2 minaresi tamamlanan caminin minarelerine bayrak çekilerek bu gayret ölümsüzleştirildi.
Genç Gitti, Türk Geldi
Genç Gitti, Türk Geldi
Belediyelerin hassas karnı olan İMAR MÜDÜRLÜKLERİNİN göz önünde olduğu biliniyor. Sivas BELEDİYESİ´nde imar müdürlüğünde ise bir değişim yaşandı. İmar Müdürü Erol GENÇ´in yerine Haydar TÜRK getirildi.
Sağlıkta Yeni Dönem
Sağlıkta Yeni Dönem
Sivas Sağlık Müdürlüğü´ne atanan Selçuk MOĞOLKOÇ Sivas´a geldi. Dün itibariyle şehre intikal eden MOĞOLKOÇ´un,PAZARTESİ günü göreve başlayacağı bilgisine ulaşıldı.
Güzel Günler Göreceğiz
Güzel Günler Göreceğiz
Mardin DERİK´te halka hitap eden Bakan YILMAZ, Türkiye´nin büyüyüp geliştiğini ve güzel günlerin bizi beklediğini söyledi.
TEOG Yerine Fırsat Eşitliği
TEOG Yerine Fırsat Eşitliği
TEOG yerine yeni modeli açıklayan YILMAZ, “Veli tercihine bağlı serbest kayıt sisteminin” fırsat eşitliğinin esas alındığını söyledi. Sınav stresinden öğrencilerin kurtarılacağına vurgu yapan YILMAZ, kültür, sanat, spor ve becerilere ağırlık verileceğini belirtti.Ayrıca Bakan YILMAZ, çocukları sınava değil hayata hazırlamalıyız dedi.
SİVAS Köyleşiyor mu?
SİVAS Köyleşiyor mu?
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Milli Eğitim Bakanı YILMAZ´ın eğitim anlamlı ekonomik desteği ve Vali GÜL´ün takibi ile şehirde 220 milyon liralık yatırımın devam ettiği bilgisine ulaşıldı. Bu rakamın ise bir önceki yılın 3 katı, onarımlar için harcanan rakamın ise bir önceki senenin 12 katı olduğu öğrenildi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:29 07:10 12:27 15:05 17:25 18:54
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar