Bugün, 26 Ekim 2021 Salı


VALİLİĞE DİLEKÇE AZİZ YILDIRIM STADA ALINMASIN!

Fenerbahçe Genel Kurul Üyeleri Recep Özcan ile Timur Özcanoğlu, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım`ın Sivasspor maçına alınmaması için avukatları aracılığıyla Sivas Valiliğine başvuruda bulundu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü`ne ulaşan

Fenerbahçe Genel Kurul Üyeleri Recep Özcan ile Timur Özcanoğlu, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım`ın Sivasspor maçına alınmaması için avukatları aracılığıyla Sivas Valiliğine başvuruda bulundu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü`ne ulaşan dilekçe ile ilgili Valilik nezdinde bir görüşme yapılacağı öğrenildi.

Sivasspor ile Fenerbahçe arasında pazar günü oynanacak maçta konuk ekibin Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım`ın stada alınmaması yönünde Fenerbahçe Genel Kurul Üyeleri Recep Özcan ve Timur Özcanoğlu`nun Sivas Valiliği`ne dilekçe gönderdiği öğrenildi.

Recep Özcan ile Timur Özcanoğlu`nun avukatları aracılığı ile hazırladığı dilekçe Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü`ne ulaştırıldı.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım`ın 16`ıncı Ağır Ceza Mahkemesi`nden şike ve örgüt suçlarından ceza aldığı, kararın Yargıtay tarafından onandığı ve bu kararla birlikte dernek yöneticisi olmaktan ömür boyu men edildiğine dikkat çekildi.

Bu nedenle 9 Şubat`ta oynanacak Sivasspor - Fenerbahçe maçında Aziz Yıldırım`ın seyirden yasaklanma kararı çerçevesinde stada alınmaması istendi.

Benzer bir dilekçenin daha önce İstanbul`da oynanan Fenerbahçe-Torku Konyaspor maçında da İstanbul Valiliği`ne gönderildiği öğrenildi.

VALİLİK NEZDİNDE GÖRÜŞÜLECEK

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü`ne ulaşan dilekçe ile ilgili Valilik nezdinde bir görüşme yapılacağı öğrenildi.

Her maç öncesinde güvenlik güçlerince seyirden yasaklı kişilerin listelerinin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü`ne gönderildiğini, Fenerbahçe maçı öncesinde de gönderilecek listede Aziz Yıldırım`ın isminin olup olmayacağının henüz belli olmadığı öğrenildi.

Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım`ın maça gelip gelmeyeceğinin de Sivasspor Kulübü aracılığı ile kesinleştirileceği, gelmemesi durumunda ise dilekçe ile ilgili herhangi bir işlem yapılmayacağı belirtildi.