Vali Davut GÜL
Sayın Cumhurbaşkanımızın nazarında SİVAS çok önemli bir yere sahip. Bu kent her zaman Devletinin ve Cumhurbaşkanımızın yanında durmuştur.
Tarih: 15.12.2017 21:37:11/ 3083okunma / 1yorum

Sayın Cumhurbaşkanımızın geçen haftaki SİVAS ziyareti çok önemli idi. Tarihi bir hüviyeti de içerisinde barındırmakta idi.Sayın Cumhurbaşkanımız halk ile kucaklaştı, hem dünyaya hem de değerli Sivas halkına güzel mesajlar verdi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın nazarında SİVAS çok önemli bir yere sahip. Bu kent her zaman Devletinin ve Cumhurbaşkanımızın yanında durmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımızın SİVAS ziyaretinde, şehrin Devlet adına temsilcisi Sayın Vali GÜL´ün, başarılı bir performans gösterdiği herkesin nazarı dikkatini celbetmiştir.

Aldığı eğitim ve MİA( Mülkü İdare Amiri) felsefesine son derece hakim olduğu konusunda bütün konukların hemfikir olduğunu gözlemledim.

Hatta çok değerli eski bir Siyasi arkadaş, “Vali GÜL´e bu şehir ve başta biz siyasiler sahip çıkıp 5 sene bu kentte kalması için Sayın Cumhurbaşkanımızdan rica etmeliyiz” dedi.

Birkaç gün önce şehir merkezinde bir arkadaş ile telefonda 1 saat kadar istişarede bulunduk. Siyasi bağlantısı olmayan, partilerin kapısını dahi bilmeyen tek derdi SİVAS daha nasıl ileri gider diye çaba gösteren bir insan bu. SİVAS´ta fikir üreten, ürettiği fikrin peşinde koşan, hiçbir kişi ve kurumdan bir talebi olmayan entelektüel bir insan bu.

Dedim Ki:

“Vali Bey nasıl halk nazarında?”

Bana dedi ki:

Son yılların en gayretkeş idarecisi. Sabah 8 olmadan evinden çıkıyor Valilik´e geçiyor.Pazar Günü bile alışılmış Mülki Amir dışında çıkıp okulların toplantılarına iştirak ediyor. Vali GÜL geldiğinden bu yana VALİLİK makamını, Sayın Cumhurbaşkanı ismi namına en iyi temsil ediyor ve güçlendiriyor. Yeni projelere açık. FİLM FESTİVALİ, Sivas Kongresinin 100.yılına 100 proje gibi düşünceleri hem benimsiyor hem de takip ediyor ” dedi.

Bu sözler beni ziyadesiyle sevindirdi?

Sorularıma devam ettim istişare mahiyetinde

Peki dedim:

 “Vali GÜL´ü en çok ne zorlamakta?”

O arkadaşın verdiği cevap çok ilginç?

“Vali GÜL´ün en büyük şansızlığı hızına yetişebilecek ne yazık ki bir tek bürokrat dahi yok” demesine ben dahi şaşırmadım zira ben denizde aynı kaanatteyim.

Mülki İdare Amirliği hattı zatında çok zor ağır mesuliyetleri olan bir vazife.MİA felsefesini içselleştirmek bu işin en önemli tarafı olsa gerek.

Sayın Cumhurbaşkanımızın son ziyaretinde, ben SİVAS halkını ve Sivas Valiliğini Sayın Cumhurbaşkanımızın yönetim felsefesini tam anlamıyla kavradıklarına şahit oldum.

Konuştuğum bir çok insanın da Sayın Vali GÜL´ün şehre bir sinerji getirdiğini dile getirmelerine pek çok misafir de şahitlik ettiler.

Bir tek insanin dahi olumsuz bir kaanatinin olmamasına herkes şaştı kaldı.

Ben bunu SİVASIMIZ adına gurur verici bulmaktayım. Birlik beraberlik ve kardeşliğin tesisi ve kentin geleceğe ivedi düşüncelerle yönelmesinde VALİLİLİK makamının hayati önemi mevcuttur.

Bu önemi ve çabayı göstererek kısa müddet zarfında şehir insanında önemli yeri edinen Sayın Vali Davut GÜL´ü kutluyorum.

                                                                Abdülhadi GÜLER

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Vali Davut
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Doğruya Doğru
17.12.2017 00:42:57
Doğru söylemişler, allah yardımcısı olsun valinin, gücüne güç ömrüne ömür versin. bir bakıyorsunuz cenazede bir bakıyorsunuz maçta, bir bakıyorsunuz denetlemede, kimse kusura bakmasında son yılların en aktif valisi
Şehrin Ufkunu Açacak Proje
Şehrin Ufkunu Açacak Proje
SİVAS POSTASI düşünce ekibinin yıllardır dile getirdiği GÖKEVİ Projesinin artık hayata geçmesi bekleniyor.
SİVAS POSTASI´nın Bir Hukuk Zaferi Daha
SİVAS POSTASI´nın Bir Hukuk Zaferi Daha
Halk adına ilkeli ve onurlu bir görev ifa eden SİVAS POSTASI GAZETESİ, bir biri ardına HUKUK ZAFERLERİ kazanmaya devam ediyor.
Buraya Bir El Atılmalı!
Buraya Bir El Atılmalı!
Deniz gibi berrak suyu, bir birinden farklı kuş türleri, eşsiz doğası ve seyir alanları ile keşfedilmeyi bekleyen Hafik Gölü, her ne hikmetse değerlendirilemiyor. Bu gölün çevre düzenlemesinin yapılması durumunda şehre ve turizme önemli katkılar sunacağı biliniyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı
Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı
Hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın annesi vefat etti. GÜRÜN ULU CAMİİ´nde İkindi namazı akabinde binlerce kişi tarafından dualarla sonsuzluğa uğurlandı.
Sivas Şairlerin Otağı
Sivas Şairlerin Otağı
Şairlerin, ozanların, söz sultanlarının otağı olan SİVAS, kültür hayatımıza katkılar sunmaya devam ediyor.80 yaşında olmasına rağmen okumadan yazmadan geri durmayan Mahmut CAMCI ikinci kitabını yayınladı.
GOKPINAR Büyülüyor!
GOKPINAR Büyülüyor!
Sivas´ın Gürün İlçesinde bulunan Gökpınar insanları büyülemeye devam ediyor...
GüRüN´den Güzel Haber
GüRüN´den Güzel Haber
Rakımı yüksek olan SİVAS, birkaç yıldır rüzgâr enerjisi yatırımları ile göz dolduruyor. Özellikle KANGAL, GÜRÜN arasında 1900 rakımlı tepelerde Rüzgâr Enerjisi Santrallerinin ardı ardına kurulması, gelecek adına ümit veriyor.
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
Filozof Nuri PAKDİL, binlerce insanın aydınlanmasında etkin olmaya devam ediyor. Sezai KARAKOÇ, Akif İNAN, Necip Fazıl KISAKÜREK,Rasim ÖZDENÖREN gibi düşünürlerden biri olan PAKDİL, bir milletin yeniden dirilişi için dik duruş sergileyen ender düşünürlerden biri olarak ilgiyle okunuyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS Valisi Davut GÜL´ün girişimleri makes buldu.Valiliğin önerisini kabul eden ÖSYM, SUŞEHRİ´ni sınav merkezi olarak kabul etti.
ŞARKIŞLA Şehitlerini Uğurladı
ŞARKIŞLA Şehitlerini Uğurladı
Bölücü hainler tarafından Şehid edilen Nurcan KARAKAYA ve 11 aylık Bebek Bedirhan KARAKAYA, ŞARKIŞLA´da mahşeri bir kalabalığın duaları ile son yolculuklarına uğurlandı.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
Biz de Bir Soru Soralım!
Biz de Bir Soru Soralım!
SİVAS´ta İLAHİYAT FAKÜLTESİ önemli bir yer tutuyor. Pek çok vatandaş da her ortamda rastladıkları İLAHİYAT HOCALARINA kafalarını kurcalayan soruları sormayı ihmal etmiyorlar.
Gülelim, Ağlanacak Halimize!
Gülelim, Ağlanacak Halimize!
SİVAS, “kültür ve turizmde” yıllardır oluşturulan “oligarşiyi” kıramıyor. Şehre TURİST uğramazken, dün HAL civarında görülen yabancı uyruklu biri heyecan uyandırdı.
Böyle Saf Bakabilsek Keşke!
Böyle Saf Bakabilsek Keşke!
İyi niyetin, dürüstlüğün, adam gibi adam olmanın kullanılır görüldüğü, samimiyetin bir değerinin olmadığı,tavır sahibi olmanın, dik duruşun, güç unsurlarına boyun eğmemenin anlaşılamadığı b u çiğ çağda,anlamın anlamını içselleştirmiş bakışlar yok da değil!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar