Vali Davut GÜL
Sayın Cumhurbaşkanımızın nazarında SİVAS çok önemli bir yere sahip. Bu kent her zaman Devletinin ve Cumhurbaşkanımızın yanında durmuştur.
Tarih: 15.12.2017 21:37:11/ 2931okunma / 1yorum

Sayın Cumhurbaşkanımızın geçen haftaki SİVAS ziyareti çok önemli idi. Tarihi bir hüviyeti de içerisinde barındırmakta idi.Sayın Cumhurbaşkanımız halk ile kucaklaştı, hem dünyaya hem de değerli Sivas halkına güzel mesajlar verdi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın nazarında SİVAS çok önemli bir yere sahip. Bu kent her zaman Devletinin ve Cumhurbaşkanımızın yanında durmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımızın SİVAS ziyaretinde, şehrin Devlet adına temsilcisi Sayın Vali GÜL´ün, başarılı bir performans gösterdiği herkesin nazarı dikkatini celbetmiştir.

Aldığı eğitim ve MİA( Mülkü İdare Amiri) felsefesine son derece hakim olduğu konusunda bütün konukların hemfikir olduğunu gözlemledim.

Hatta çok değerli eski bir Siyasi arkadaş, “Vali GÜL´e bu şehir ve başta biz siyasiler sahip çıkıp 5 sene bu kentte kalması için Sayın Cumhurbaşkanımızdan rica etmeliyiz” dedi.

Birkaç gün önce şehir merkezinde bir arkadaş ile telefonda 1 saat kadar istişarede bulunduk. Siyasi bağlantısı olmayan, partilerin kapısını dahi bilmeyen tek derdi SİVAS daha nasıl ileri gider diye çaba gösteren bir insan bu. SİVAS´ta fikir üreten, ürettiği fikrin peşinde koşan, hiçbir kişi ve kurumdan bir talebi olmayan entelektüel bir insan bu.

Dedim Ki:

“Vali Bey nasıl halk nazarında?”

Bana dedi ki:

Son yılların en gayretkeş idarecisi. Sabah 8 olmadan evinden çıkıyor Valilik´e geçiyor.Pazar Günü bile alışılmış Mülki Amir dışında çıkıp okulların toplantılarına iştirak ediyor. Vali GÜL geldiğinden bu yana VALİLİK makamını, Sayın Cumhurbaşkanı ismi namına en iyi temsil ediyor ve güçlendiriyor. Yeni projelere açık. FİLM FESTİVALİ, Sivas Kongresinin 100.yılına 100 proje gibi düşünceleri hem benimsiyor hem de takip ediyor ” dedi.

Bu sözler beni ziyadesiyle sevindirdi?

Sorularıma devam ettim istişare mahiyetinde

Peki dedim:

 “Vali GÜL´ü en çok ne zorlamakta?”

O arkadaşın verdiği cevap çok ilginç?

“Vali GÜL´ün en büyük şansızlığı hızına yetişebilecek ne yazık ki bir tek bürokrat dahi yok” demesine ben dahi şaşırmadım zira ben denizde aynı kaanatteyim.

Mülki İdare Amirliği hattı zatında çok zor ağır mesuliyetleri olan bir vazife.MİA felsefesini içselleştirmek bu işin en önemli tarafı olsa gerek.

Sayın Cumhurbaşkanımızın son ziyaretinde, ben SİVAS halkını ve Sivas Valiliğini Sayın Cumhurbaşkanımızın yönetim felsefesini tam anlamıyla kavradıklarına şahit oldum.

Konuştuğum bir çok insanın da Sayın Vali GÜL´ün şehre bir sinerji getirdiğini dile getirmelerine pek çok misafir de şahitlik ettiler.

Bir tek insanin dahi olumsuz bir kaanatinin olmamasına herkes şaştı kaldı.

Ben bunu SİVASIMIZ adına gurur verici bulmaktayım. Birlik beraberlik ve kardeşliğin tesisi ve kentin geleceğe ivedi düşüncelerle yönelmesinde VALİLİLİK makamının hayati önemi mevcuttur.

Bu önemi ve çabayı göstererek kısa müddet zarfında şehir insanında önemli yeri edinen Sayın Vali Davut GÜL´ü kutluyorum.

                                                                Abdülhadi GÜLER

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Vali Davut
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Doğruya Doğru
17.12.2017 00:42:57
Doğru söylemişler, allah yardımcısı olsun valinin, gücüne güç ömrüne ömür versin. bir bakıyorsunuz cenazede bir bakıyorsunuz maçta, bir bakıyorsunuz denetlemede, kimse kusura bakmasında son yılların en aktif valisi
Bu Acı Unutulmuyor!
Bu Acı Unutulmuyor!
RUS soykırımına maruz kalan Çerkesler, sürgünün yıl dönümünde o acıları tekrar hissediyorlar. Sürgün zamanında günde 150-200 Çerkesin öldüğü o acı yıllar hala hafızalarda.
Ak Parti SİVAS Listesi
Ak Parti SİVAS Listesi
AK PARTİ SİVAS listesi belli oldu. Bakan YILMAZ ve Habib SOLUK ilk başlarda yer alırken, özellikle Hilmi BİLGİN´in listede olmamasını, insanların bir birilerine telefon açarak müjdelemeleri şehrin gündemine oturdu.
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince görmezden geliniyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRIK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
Mazlumlar Unutulmadı!
Mazlumlar Unutulmadı!
Dünyanın dört bir yanında mazlumlara ulaşan TÜRKİYE, onlara ümit kapısı olmaya devam ediyor. ARAKAN´da ise TİKA günde 5000 kişiye iftar ve kuru gıda dağıtıyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS´ın gururu ESTAŞ, İstihdam seferberliği kapsamında Türk Sanayisine örnek olmaya devam ediyor. 40´ın üzerinde ülkeye ihracat yapan ESTAŞ, 1000 civarında çalışanı ile Milli ve Yerli Sanayi duruşunun en iyi örneklerinden olmaya devam ediyor.
Dünya Sadece Seyrediyor!
Dünya Sadece Seyrediyor!
Terör Devleti İSRAİL, Filistin´de katliam yapmaya devam ediyor.
ORUÇ, Sivas´ı Tutacak mı?
ORUÇ, Sivas´ı Tutacak mı?
Geçen yıl SİVAS´ta, 10 çeşit kadar yemeğin hazırlandığı birçok iftar daveti hoş karşılanmamıştı. Sadeliğin, asaletin, soy duruşun, yemekle içmekle alakası olmadığı, hayata karşı dik duruş ve yanlışlara karşı asi tavrın, mutlaka ama mutlaka gösterilmesi gerektiği belirtiliyor.
TAŞERON İşçiler Dertli!
TAŞERON İşçiler Dertli!
Taşeron işçiler ortada olan belirsizlik ve iletişimsizlikten dert yanıyorlar.Kendilerine vaad edilen hakların biran önce derli toplu verilmesi gerektiğini dile getiriyorlar.
"Çocukluk Öğretilemez"
"Çocukluk Öğretilemez"
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 10. düzenlenen Kitap Fuarı yoğun ilgi görüyor. Türkiye´nin en büyük kitap fuarlarından biri olan Kocaeli Kitap Fuarı, pek çok etkinliği de içinde barındırıyor. SİVAS POSTASI Yazarı Hüseyin KAYA´da etkinliklerde yer aldı.
Kadir Amca Ölmüş Dediler!
Kadir Amca Ölmüş Dediler!
Kendisinde “Bir Şehrin Beş Hali”ni imzalamasını ama imzanın “Ulu Cami´de Sabah” yazısının bulunduğu sayfada olmasını istediğimi söylediğimde benim kadar O da duygulandı.
Bir Başkadır Benim Memleketim!
Bir Başkadır Benim Memleketim!
ESNAF odaları Genel Kurul yaptı. Kurulda Beşir KÖKSAL 5.defa başkan seçildi.Şehirde birkaç kuşağın doğumundan askere gittiği dönemi kapsayan uzun başkanlık dönemi böylelikle devam etmeyi sürdürdü.
Yalansın Dünya Yalan!
Yalansın Dünya Yalan!
SİVAS´ın kültür köşe taşlarından biri olan Kadir ÜREDİ, hayata veda etti. Kadir ÜREDİ´nin hayatı, 2011 yılında yazar Osman ÇELİK tarafından kaleme alındı. Aynı zamanda şehre dair kitapları ile de tanınıp sevilen ÜREDİ, uzun zamandır tedavi görüyordu.
Yarınlar Türk Milletinin Olacak
Yarınlar Türk Milletinin Olacak
Türkiye´nin köklü birlikteliği olan TÜRK OCAKLARI güzel bir etkinliğe imza attı. 3 Mayıs Türkçülük Günü vesilesiyle SİVAS TÜRK OCAĞI´da bir etkinlik düzenledi.
YAŞASIN 1 MAYIS
YAŞASIN 1 MAYIS
Sosyal Demokratların “Beyaz Türkleştiği”, muhafazakârların “dünyayı kutsadığı”, İslamcıların “sekülerleşip slogandan öteye geçemediği” Sivas´ta, alın terinin kutsallığına inananlar için 1 Mayıs değer taşıyor. Sivas´ta evine ekmek götürme kavgasındaki “nasırlı eller” alın terinin erdemini yüceltiyor.
Hitit Gölü 1900 Rakımda
Hitit Gölü 1900 Rakımda
Kulmaç Dağlarının eteğinde bulunan SUPPİTASSU GÖLÜ, gece ziyaretçilerinin uğrak yeri olmaya devam ediyor. Uzayıp giden sıradağların bağrında bulunan bu tarihi göl, ayın göl yüzeyine düşen silueti ile ziyaretçileri adeta büyülüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar