Vali Davut GÜL
Sayın Cumhurbaşkanımızın nazarında SİVAS çok önemli bir yere sahip. Bu kent her zaman Devletinin ve Cumhurbaşkanımızın yanında durmuştur.
Tarih: 15.12.2017 21:37:11/ 3195okunma / 1yorum

Sayın Cumhurbaşkanımızın geçen haftaki SİVAS ziyareti çok önemli idi. Tarihi bir hüviyeti de içerisinde barındırmakta idi.Sayın Cumhurbaşkanımız halk ile kucaklaştı, hem dünyaya hem de değerli Sivas halkına güzel mesajlar verdi.

Sayın Cumhurbaşkanımızın nazarında SİVAS çok önemli bir yere sahip. Bu kent her zaman Devletinin ve Cumhurbaşkanımızın yanında durmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımızın SİVAS ziyaretinde, şehrin Devlet adına temsilcisi Sayın Vali GÜL´ün, başarılı bir performans gösterdiği herkesin nazarı dikkatini celbetmiştir.

Aldığı eğitim ve MİA( Mülkü İdare Amiri) felsefesine son derece hakim olduğu konusunda bütün konukların hemfikir olduğunu gözlemledim.

Hatta çok değerli eski bir Siyasi arkadaş, “Vali GÜL´e bu şehir ve başta biz siyasiler sahip çıkıp 5 sene bu kentte kalması için Sayın Cumhurbaşkanımızdan rica etmeliyiz” dedi.

Birkaç gün önce şehir merkezinde bir arkadaş ile telefonda 1 saat kadar istişarede bulunduk. Siyasi bağlantısı olmayan, partilerin kapısını dahi bilmeyen tek derdi SİVAS daha nasıl ileri gider diye çaba gösteren bir insan bu. SİVAS´ta fikir üreten, ürettiği fikrin peşinde koşan, hiçbir kişi ve kurumdan bir talebi olmayan entelektüel bir insan bu.

Dedim Ki:

“Vali Bey nasıl halk nazarında?”

Bana dedi ki:

Son yılların en gayretkeş idarecisi. Sabah 8 olmadan evinden çıkıyor Valilik´e geçiyor.Pazar Günü bile alışılmış Mülki Amir dışında çıkıp okulların toplantılarına iştirak ediyor. Vali GÜL geldiğinden bu yana VALİLİK makamını, Sayın Cumhurbaşkanı ismi namına en iyi temsil ediyor ve güçlendiriyor. Yeni projelere açık. FİLM FESTİVALİ, Sivas Kongresinin 100.yılına 100 proje gibi düşünceleri hem benimsiyor hem de takip ediyor ” dedi.

Bu sözler beni ziyadesiyle sevindirdi?

Sorularıma devam ettim istişare mahiyetinde

Peki dedim:

 “Vali GÜL´ü en çok ne zorlamakta?”

O arkadaşın verdiği cevap çok ilginç?

“Vali GÜL´ün en büyük şansızlığı hızına yetişebilecek ne yazık ki bir tek bürokrat dahi yok” demesine ben dahi şaşırmadım zira ben denizde aynı kaanatteyim.

Mülki İdare Amirliği hattı zatında çok zor ağır mesuliyetleri olan bir vazife.MİA felsefesini içselleştirmek bu işin en önemli tarafı olsa gerek.

Sayın Cumhurbaşkanımızın son ziyaretinde, ben SİVAS halkını ve Sivas Valiliğini Sayın Cumhurbaşkanımızın yönetim felsefesini tam anlamıyla kavradıklarına şahit oldum.

Konuştuğum bir çok insanın da Sayın Vali GÜL´ün şehre bir sinerji getirdiğini dile getirmelerine pek çok misafir de şahitlik ettiler.

Bir tek insanin dahi olumsuz bir kaanatinin olmamasına herkes şaştı kaldı.

Ben bunu SİVASIMIZ adına gurur verici bulmaktayım. Birlik beraberlik ve kardeşliğin tesisi ve kentin geleceğe ivedi düşüncelerle yönelmesinde VALİLİLİK makamının hayati önemi mevcuttur.

Bu önemi ve çabayı göstererek kısa müddet zarfında şehir insanında önemli yeri edinen Sayın Vali Davut GÜL´ü kutluyorum.

                                                                Abdülhadi GÜLER

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Vali Davut
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Doğruya Doğru
17.12.2017 00:42:57
Doğru söylemişler, allah yardımcısı olsun valinin, gücüne güç ömrüne ömür versin. bir bakıyorsunuz cenazede bir bakıyorsunuz maçta, bir bakıyorsunuz denetlemede, kimse kusura bakmasında son yılların en aktif valisi
KERKÜK´e Selam Olsun
KERKÜK´e Selam Olsun
Abdurrahman KIZILAY´ın dilinden düşmeyen o muhteşem KERKÜK Türküsü, yeniden dilden dile dolaşıyor.
Çiğ Çağa Soylu İki Direniş
Çiğ Çağa Soylu İki Direniş
Sivas´taki pek çok dindarın sekülerleştiği, anlı şanlı mücahitlerin müttehitleştiği, ortak mücadeleler için tek kuruş paranın ayrılmayıp, mangalda külün ise bırakılmadığı son zamanlarda, bu barbarlıklara meydan okuyan iki dev yürek, duyarlı bir azınlık tarafından hasretle yad ediliyor.
Bu Güzellikler Çoğalsın!
Bu Güzellikler Çoğalsın!
İstanbul Milletvekili hemşehrimiz Osman BOYRAZ, doğduğu toprakları hiçbir zaman unutmuyor. Gürün Meslek Yüksek okulu Tören alanının yapımını gerçekleştiren BOYRAZ, buranın bilgisayar ihtiyacını da temin etti. Geçen yıl SİVAS MERKEZ´de başarılı öğrenciler gönderdiği tabletler de hala unutulamadı.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
BELEDİYE´nin yaptığı İMAR tadilatı dudak uçuklatır mahiyette.Yaklaşık 1200 metre karelik yeşil alanın hangi saikle proje alanına dahil edildiği merak ediliyor. Her isteyene BELEDİYE´nin yeşil alanları inşaat alanına çevirme hakkını verip vermediği merak edilirken, bu satışın ne kadara yapıldığı ve BELEDİYE´nin zararının olup olmadığını da kamuoyu sorguluyor.
LAMİNANT Parkeleri Bile Söktü!
LAMİNANT Parkeleri Bile Söktü!
SİVAS´tan, İZMİR´e giden C.Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Profesörü Öcal BERKAN, taşınırken odasını topladı. Odasını toplamakla da kalmayan BERKAN, yerlerdeki LAMİNANT PARKELERİ bile söktürdü.
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Sonuçları Kamuoyu İle Paylaşmalılar!
Sonuçları Kamuoyu İle Paylaşmalılar!
SİVAS İlahiyat Fakültesi hocalarını son zamanlarda hummalı düşüncelerin sardığı öğrenildi. Pek çok alana ilgi duyan İLAHİYAT hocalarının, KÖK HÜCREYE” merak sardıkları ve bunu araştırmaya başlayacakları bilgilerine ulaşıldı. KÖK hücrenin her ortamda varlık gösterme bilimsel analizinin yakın bir zamanda irdelenip kamuoyu ile paylaşılacağı sanılıyor.
Rektör TEKNİK Bir İsim Olmalı!
Rektör TEKNİK Bir İsim Olmalı!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından, içinde SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesin de bulunduğu 18 Üniversiteye REKTÖR atanacak. Şehir kamuoyu, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi felsefesi ve kriterine uygun bir isim olan Prof. Dr. Ertan BUYRUK´un etrafında kenetlendi. Sosyal tabanı olan BUYRUK´un, kendi alanı ile ilgili bir üniversiteye rektör atanması durumunda, kurulacak üniversitenin sağlam temellerinin oluşacağı belirtiliyor.
Belediye Kiracılarına Müjde!
Belediye Kiracılarına Müjde!
Bütün TÜRKİYE´de enflasyonla mücadele için % 10 indirim hayata geçiyor. SİVAS BELEDİYESİ´nin kirada olan dükkanların kiralarını %10 indireceği öğrenildi. Bu indirim ile kiracı esnafın az da olsa nefes alacağı belirtildi.
Bu İddialar Doğru Olmamalı!
Bu İddialar Doğru Olmamalı!
ÖZBELSAN´ı yıllardır VEKALETEN idare eden Şaban KAYA´nın ÖZBELSAN´da çalışan kamyonları olduğu iddiası dilden dile dolaşıyor.
Ne Anlattı Acaba!
Ne Anlattı Acaba!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM´un MEVLANA TÜNELİ ziyareti renkli görüntülere neden oldu. Bakanı çiçekle karşılayan Mahalle muhtarının “BAKANA ŞİİR OKUDUĞU” sanılıyor.
BELEDİYE Kimden Yana?
BELEDİYE Kimden Yana?
İhalesi yapılarak uygulamaya geçen OTOPARK sisteminde vatandaş mağdur ediliyor. Yol kenarlarını da kapsayan otopark uygulamasında, büyük şehirlerde olduğu gibi GENEL ABONMAN uygulamasına geçilmesi bekleniyor.BELEDİYE´nin ise vatandaştan yana olmaması tepki çekiyor.
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
Yeniden Yargı Yolu Açılmalı!
28 ŞUBAT´ta bir oldu bitti ile hayatı karartılan mazlumların yeniden yargılanması talep ediliyor. Toplum vicdanında dinmeyen bir yara olan 28 ŞUBAT´TA pek çok insan bir siyasi yargılama ile hapiste çürümeye devam ediyor.
İLÇE, Yarınlara Hazır!
İLÇE, Yarınlara Hazır!
Yolları olmayan, suyu yetmeyen, halkın ihtiyaçlarına cevap veremeyen adeta bir köy görünümündeki ALTINYAYLA´yı geçen 4 yıl içerisinde tepeden tırnağa değiştiren Ak Partili Belediye BAŞKANI Necmettin MERMER´in çalışmaları dikkat çekiyor.
Sivas TV NET´te...
Sivas TV NET´te...
Türkiye´nin kültür ekranı olan TV NET´te yayınlanan “UZUN HİKAYE”, bir birinden ilginç konular ile adeta kültür arşivi oluşturuyor. Cuma akşamı yayınlanan programda SİVAS ve Kirkor DEĞİRMENCİYAN da gündeme geldi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar