Üniversitede Belediye Hizmetleri
Cumhuriyet Üniversitesi Belediye hizmetlerine yöneldi.Çeşme, yol, lamba yapma işi ile iştigalde dur durak bilmeyen üniversitenin Rahmeti rahmana karışmış şehir büyüklerini yılda bir kaç kere ne zaman anacağı merak ediliyor. Bilimsel atılım ve C.Üniversitesini yukarlara taşıma düşüncesinin ise bu hengamede yer alıp almayacağı bilinmiyor.
Tarih: 18.12.2017 05:48:09/ 2940okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS Cumhuriyet üniversitesinde Rektörün talimatıyla bir yıldır belediyecilik hizmetleri hummalı bir şekilde devam ederken bilimsel gelişim adeta kaplumbağa hızı gibi yol aldığı biliniyor...

Sivas için çok kıymetli olan hastaneden ayrılan hocaların olduğu öğrenilirken, bunun önüne Rektörlük yönetiminin nasıl geçeceği ise merak ediliyor.

Yeni HGS yeni yol sistemini arabanın üzerinden gece çekimleriyle heyecanlanarak görsel showlarnı kamuoyuyla paylaşan üniversitenin çehresini değiştiriyoruz diye yolla lambayla omuzlarını gererek yürüyen yönetimin onkoloji birimindeki hizmet eksikliğine örtü sererek kapatmasının ise ilginç olduğu ifade ediliyor..

 Lamba tarlasına dönerek ışıl ışıl parlıyor diyerek göğüs geren üniversite yönetiminin bu lambaların hastanede onkoloji servisinde umut bekleyen hastalara çare olacağını mi düşünüyor soruları akıllara gelmeye devam ediyor..

Bilimsel yönüyle öne çıkması gereken üniversitenin bir yıldır belediye hizmetlerine kafa yorması acaba Rektör Bey diğer donem belediye başkanlığına mi aday olacak sorularını sordurmaya baslatmis durumda.

Bir bucuk yıldır özellikle eş dost alımlarına heves gösteren çeşme yol lamba gibi görsel ağır likli sunumlara kafa yoran yönetimin hastanenin büyük yüklü borçlarına çözüm bulmak yerine acili yeti tartışılacak şeylere ödenek ayırması ise garip bulunuyor.

Onkoloji hastanesine gelen hastaların lambalardan keyif alacak hallerinin olmadığı ve bir diğer iddiaya göre ise, bir doktorun hem numune de hem de üniversitede hastalara baktığı söyleniyor.

Yollardaki ışınlar hastaları tedavi etmiyorsa, bunca şatafatın anlamının ne olduğu merak ediliyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Üniversitede Belediye Hizmetleri
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ATALAR DER Kİ:
ATALAR DER Kİ:
/büyük lokma ye, büyük söz söyleme/
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Hiçbir zaman terk etmeyip tüneyecek bir ağaç bulan serçeler, hiçbir gün yiyecek sıkıntısı çekmediler. Bayat ekmekleri parçalayarak serçelerin önüne sunan şehrin insanının, genlerinde taşıdığı merhamet ışığını söndürmemesi ümitli olmamız için yeter de artar bile…
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Bir Siyah Sancaktır Gece
Bir Siyah Sancaktır Gece
Emsali Karaduman Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Kumru kuşları “hu hu” diyorlar, aşağıda da Fakı Amca “hu hu” diyordu. Bir Ramazan Amca, bir kuşlar, sıralarını sekitmeden “hu hu” diyorlardı.
Yalansın Dünya Yalan!
Yalansın Dünya Yalan!
Edebiyatımızıın "Dede Korkut" u 88 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç, Kahramanmaraş´ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
SİVAS´ta gündemi sadece ama sadece SİVAS POSTASI Belirler...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Osman ADA Yazdı...
YALAKALIK...
YALAKALIK...
Yalaka için vatan yoktur, yurt yoktur, kurum menfaati ve dostlarının değeri yoktur. Her biri geçici birer binek ve araçtır. O, liyakatle tırnaklarıyla dişleriyle hak ederek yükselenler gibi değil, yalaya yalaya yükselmeye çalışır.
Memleketimden İnsan Manzaraları
Memleketimden İnsan Manzaraları
Yüreği tok midesi tok pala dayının kendiyle emeğiyle yürümüş gelmiş bu yaşına..
GÜRÜN´de Güzel Şeyler Oluyor!
GÜRÜN´de Güzel Şeyler Oluyor!
GÜRÜN, güzel günler yaşıyor. İlçeye DOĞALGAZ´ın gelme sevincine ek olarak, ŞUĞUL VADİSİ de Bakan YILMAZ´ın desteği ve Vali Davut GÜL´ün takibi ile turizme kazandırıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar