Sivaslı Değişimde Israrlı!
Ak Parti bütün illerde değişime gidiyor.Yeniden kabinede görev alan Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ´ın, şehir kamuoyuna kulak vererek, tepeden tırnağa bir değişimi gerçekleştirmesi bekleniyor.
Tarih: 23.7.2017 14:33:49/ 2832okunma / 4yorum

 

Sivas Ak Parti teşkilatlarının adeta çelik çomak oyunu oynayarak ANKARA´yı yanıltmaya çalıştıkları kamuoyunda ifade ediliyor. Halk tabanı olmayan yerel isimlerin uzun zamandır Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın ismi ile kamuoyunda varlarmış gibi hareket ettikleri, lakin donanım ve ileri öngörü konusunda bir farkındalık ortaya koyamadıkları sıklıkla eleştirilen konuların başında.

Ak Parti İl Teşkilatı ve diğer birimlerin adeta emeklilerin toplanıp çay içtikleri yere dönüşmesi ise daha bir tepki çekiyor. Ak Parti´nin Sivas´ta seçimlere iyi hazırlanamadığını dile getiren partililer, Cumhurbaşkan ı ERDOĞAN´ın mesajları da olmasa partinin büyük oy kaybına uğrayacağını söylüyorlar.

Başbakan YILDIRIM´ın SİVAS ziyaretinin ise iyi değerlendirilemediği belirtiliyor. Eski stadyum yerinin yeşil alan olması haricinde kamuoyuna doyurucun bir vaadin verilememesinin asıl müsebbiplerinin İl ve Merkez İlçe teşkilat yapılanması olduğu vurgulanıyor.

Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yapılanmasının ise derinlikli bir yapılanma yerine yüzeysel bir yapılanma olduğu gerekçesi ile eleştiri alıyor.

Şehrin mevcut Ak Parti yapılanmasının yerel diğer unsurların da başına buyruk hareket etmesinde en öncelikli  konu olduğu biliniyor.İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in şehrin temel dinamiklerini algılama sorunu yaşadığı bilinirken, ŞAHİN´in indirmeye konumlu Ahmet KUZU´nun da aynı durumda olduğu ve bu içe dönüklüğün İktidar Partisini kadükleştirdiği yorumları yapılıyor.

Koltuklarını kaybetme değişimi ile karşı karşıya kalan yöneticilerin, çanların kimin için çaldığından habersiz, başkaları için çanların çaldığını sanmaları ise tuhaf bir algı daralması olarak kayıtlara geçiyor.

Ak Parti içinde ihaleci bir zümrenin de git gide güçlendiği ve Bakan İsmet YILMAZ´ın biran önce bu keyfiyete müdahale ederek partiyi yenilemesi bekleniyor.

 Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Teşkilatlar Değişiyor
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ahmet çelik
2.5.2017 11:10:38
ziya sahın oldugu surece sivasda bırsey olmaz ve olmuyacaktır. reis bu kısılerı almadıı diskalıfıye etmedıgı surece yanında olmamızı beklemesın...
taner
26.4.2017 23:23:10
BU RESİMDEKİLERİN HİÇ BİRİNİ HALK SEVMİYOR, İSTEMİYOR, TAYYIP ERDOĞANA VERİLEN OYU BUNLAR BİZ ALDIK SANIYORLAR, PARTİ BİNASI DÖRT TANE DEMİRYOLU EMEKLİSİ VE PİYASADA NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN TİPLERİN İŞGALİNDE , ACİL TEMİZLENMELİ VE KALİTE ARTIRILMALI, İŞGALİNDE,
Yusuf Kul
27.4.2017 12:02:41
%73 oy ile ilk ülke genelinde 10 a girerek rekor kıran bu kadro kesinlikle devam etmelidir.Bu başarı alkışlanmalıdır.:))))
Ediz Cem Demir
26.7.2017 11:21:29
İl Başkanı Ziya Şahin ufku vizyonu dar bir arkadaş. Temsil kabiliyeti yetersiz. Sivas´ta Ak Partinin oyuna zerre katkı sağlayamamış pasif biri. Ak Parti 2019 seçimlerine daha liyakatli bir başkanla hazırlamalı.
Posta, SİVAS Sınırlarını Aştı
Posta, SİVAS Sınırlarını Aştı
Gerçeklerin, dürüstlüğün, adaletin,vatanseverliğin, azmin ve kararlılığın KALESİ olan SİVAS POSTASI GAZETESİ, her hafta başı Cumhurbaşkanlığı´na gönderilecek.
ŞEN OLA DÜĞÜNÜM, ŞEN OLA…
ŞEN OLA DÜĞÜNÜM, ŞEN OLA…
Düğünden çok siyasetin nabzı attı... Selamlamalar, jet hızıyla gelip giden konuklar, öpülen eller, siyasi beklentiler konuşuldu...
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
ADİSYONU Kim Ödeyecek?
ADİSYONU Kim Ödeyecek?
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
Aşka, Şiire ve KİTABA Dönmek!
Aşka, Şiire ve KİTABA Dönmek!
Sivas Kitap Günleri başladı. Tarihi Kent Meydanında 8 -14 Eylül arasında sürecek olan etkinlikler SİVASLILAR´ı bekliyor.
Hayret SİVAS Hiç Üzerine Alınmıyor!
Hayret SİVAS Hiç Üzerine Alınmıyor!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın yaptığı açıklama SİVAS´ta konuşuluyor. Yolsuzluğa bulaşanlara ve liyakatsiz kadrolaşmalara izin verilmeyeceğini dile getiren ERDOĞAN´ın açıklamaları toplum tarafından beğeni topladı. AK PARTİ içindeki AKP´liler tarafından DEVLETİN ve CUMHURBAŞKANI´nın altını oymak için “vasıfsız ve çapsız” isimlerin belli kadrolara getirildiği iddia ediliyor.
Cumhuriyetin Temeli SİVAS´ta Atıldı
Cumhuriyetin Temeli SİVAS´ta Atıldı
4 Eylül SİVAS Kongresi´nin yıldönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, bir mesaj yayınladı.
SİVAS´ta da Değişim Bekleniyor
SİVAS´ta da Değişim Bekleniyor
Metal yorgunluğuna uğramış teşkilatların değişmesi gerektiğini her ortamda dile getiren Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, “mukaddes yüke hamal olanlarla yolumuza devam edeceğiz” dedi. Cumhurbaşkanı, Belediyelerin ise asla ve asla yolsuzluklar içinde olmaması gerektiğini vurguladı.
SİVAS Teşkilatlarını Korku Sardı!
SİVAS Teşkilatlarını Korku Sardı!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın parti teşkilatlarının yenilenmesine dair açıklamaları SİVAS´ta dikkatle takip ediliyor.Cumhurbaşkanının açıklamalarını izleyen SİVAS Ak Parti teşkilatlarının ise dizlerinin bağının çözüldüğü ve koltuklarını kaybetme korkusu içine girdikleri haber merkezimize gelmeye devam ediyor. Parti sırtından kazananlar, parti gücü ile ihale alanlar, parti etiketi ile imar takip edenler, inşaat işleri iyice büyüyenler, parti gücü ile resmi kurumların davalarını alanlar, parti gücü ile Cafe işletmeciliği alanlar, parti gücü ile servetine servet katanların, SİVAS teşkilatlarından ayıklanacak olması SİVASLILAR tarafından ayakta alkışlanıyor
Cazibe İllerine Yatırım Yağacak!
Cazibe İllerine Yatırım Yağacak!
SİVAS, ekonomik kalkınmasını gerçekleştirecek yatırımları alma noktasında beceri gösteremiyor. Komşumuz MALATYA ve KAYSERİ alıp başını giderken, İç Anadolu da yalnız bir şehir olarak kalan SİVAS ise, kara kara düşünmeye devam ediyor.
Belediyesiz Çermik!
Belediyesiz Çermik!
Sivas, SOĞUK ÇERMİK´in önemini anlayamıyor. Özel doğası, görsel güzelliği ve vadiye yayılmış yerleşimi ile yerli ve yabancı gezginlerin dikkatini çeken SOĞUK ÇERMİK, bir tek SİVAS BELEDİYESİ´nin dikkatini çekmiyor. Belediye hizmetlerinin adeta olmadığı Çermikte, zerrece bir mimari düzenlemenin de olmaması ise tepki çekiyor.
Liyakat, Liyakat, Liyakat
Liyakat, Liyakat, Liyakat
FRANSA “liyakat” esaslı bir yapılanmayı hayata geçirilirken,sözde manevi duyarlılığı ile bilinen pek çok kişi SİVAS´ta ahlak ve liyakat ilkesinin kıyısına bile yaklaşamıyor.İşi ehline verme yerine, “oğluna, kardeşine, kızına, amcaoğluna,yakın arkadaşına,yeğenine” verme yolunu gözeten devşirme pek çok asalak, devletin ve milletin altını oyarak kalitesizliği meşrulaştırmaları ibret ve endişe ile izleniyor.
Bu Yanlıştan Dönülmeli!
Bu Yanlıştan Dönülmeli!
SİVAS İkinci bir ZULÜM ile karşı karşıya. 1400´lü yıllarda TİMUR tarafından yağmalanarak berelenen şehir, İKİNCİ ZULMÜNÜ Osman YILDIRIM ve Sami AYDIN´ın başını çektiği ikili tarafından yaşamaya doğru gidiyor. Bu ikilinin ısrarı ile HIZLI TREN güzergahı şehir dışına kaydırılırken, 2 Apartman boyutundaki dolgu ve viyadükler, görenleri hayretler içinde bırakıyor. Karşıyaka Mahallesini tecrit eden Üniversite ve Şehir arasında bir ÇİN SEDDİ oluşturacak olan hattın, milli serveti de heba ettiği uzmanlarca teyit ediliyor.
Bu SİVAS´a İyi Gelecek
Bu SİVAS´a İyi Gelecek
Rüzgar Enerjisi Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) için açık eksiltme ihalesi yapılacak. Büyük kapsamlı RÜZGAR TİRBÜNİ kurulması planlanan illerin arasında SİVAS´ın da olması memnuniyet oluşturdu. Sivas´ın da bu kapsama alınmasının şehir istihdamına önemli katkı sağlayacağı bilgilerine ulaşıldı.
SİVAS Müjde Bekliyor!
SİVAS Müjde Bekliyor!
Sivas-Ankara Uçak Seferlerinin olmaması vatandaşları mağdur ediyor. En azından Cuma- Pazartesi olmak üzere uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini dile getiren Sivaslılar, Türk Hava Yolları´nın yeterince uçağı bulunduğunu ve Sivas- Ankara uçak seferlerinin biran önce başlatılması gerektiğini dile getiriyorlar.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:34 06:12 12:34 16:00 18:38 20:03
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar