Sivaslı Değişimde Israrlı!
Ak Parti bütün illerde değişime gidiyor.Yeniden kabinede görev alan Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ´ın, şehir kamuoyuna kulak vererek, tepeden tırnağa bir değişimi gerçekleştirmesi bekleniyor.
Tarih: 23.7.2017 14:33:49/ 3146okunma / 4yorum

 

Sivas Ak Parti teşkilatlarının adeta çelik çomak oyunu oynayarak ANKARA´yı yanıltmaya çalıştıkları kamuoyunda ifade ediliyor. Halk tabanı olmayan yerel isimlerin uzun zamandır Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın ismi ile kamuoyunda varlarmış gibi hareket ettikleri, lakin donanım ve ileri öngörü konusunda bir farkındalık ortaya koyamadıkları sıklıkla eleştirilen konuların başında.

Ak Parti İl Teşkilatı ve diğer birimlerin adeta emeklilerin toplanıp çay içtikleri yere dönüşmesi ise daha bir tepki çekiyor. Ak Parti´nin Sivas´ta seçimlere iyi hazırlanamadığını dile getiren partililer, Cumhurbaşkan ı ERDOĞAN´ın mesajları da olmasa partinin büyük oy kaybına uğrayacağını söylüyorlar.

Başbakan YILDIRIM´ın SİVAS ziyaretinin ise iyi değerlendirilemediği belirtiliyor. Eski stadyum yerinin yeşil alan olması haricinde kamuoyuna doyurucun bir vaadin verilememesinin asıl müsebbiplerinin İl ve Merkez İlçe teşkilat yapılanması olduğu vurgulanıyor.

Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yapılanmasının ise derinlikli bir yapılanma yerine yüzeysel bir yapılanma olduğu gerekçesi ile eleştiri alıyor.

Şehrin mevcut Ak Parti yapılanmasının yerel diğer unsurların da başına buyruk hareket etmesinde en öncelikli  konu olduğu biliniyor.İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in şehrin temel dinamiklerini algılama sorunu yaşadığı bilinirken, ŞAHİN´in indirmeye konumlu Ahmet KUZU´nun da aynı durumda olduğu ve bu içe dönüklüğün İktidar Partisini kadükleştirdiği yorumları yapılıyor.

Koltuklarını kaybetme değişimi ile karşı karşıya kalan yöneticilerin, çanların kimin için çaldığından habersiz, başkaları için çanların çaldığını sanmaları ise tuhaf bir algı daralması olarak kayıtlara geçiyor.

Ak Parti içinde ihaleci bir zümrenin de git gide güçlendiği ve Bakan İsmet YILMAZ´ın biran önce bu keyfiyete müdahale ederek partiyi yenilemesi bekleniyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Teşkilatlar Değişiyor
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ahmet çelik
2.5.2017 11:10:38
ziya sahın oldugu surece sivasda bırsey olmaz ve olmuyacaktır. reis bu kısılerı almadıı diskalıfıye etmedıgı surece yanında olmamızı beklemesın...
taner
26.4.2017 23:23:10
BU RESİMDEKİLERİN HİÇ BİRİNİ HALK SEVMİYOR, İSTEMİYOR, TAYYIP ERDOĞANA VERİLEN OYU BUNLAR BİZ ALDIK SANIYORLAR, PARTİ BİNASI DÖRT TANE DEMİRYOLU EMEKLİSİ VE PİYASADA NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN TİPLERİN İŞGALİNDE , ACİL TEMİZLENMELİ VE KALİTE ARTIRILMALI, İŞGALİNDE,
Yusuf Kul
27.4.2017 12:02:41
%73 oy ile ilk ülke genelinde 10 a girerek rekor kıran bu kadro kesinlikle devam etmelidir.Bu başarı alkışlanmalıdır.:))))
Ediz Cem Demir
26.7.2017 11:21:29
İl Başkanı Ziya Şahin ufku vizyonu dar bir arkadaş. Temsil kabiliyeti yetersiz. Sivas´ta Ak Partinin oyuna zerre katkı sağlayamamış pasif biri. Ak Parti 2019 seçimlerine daha liyakatli bir başkanla hazırlamalı.
Yeni Başkan Kim Olacak?
Yeni Başkan Kim Olacak?
Cumhur İttifakı diye tabir edilen partiler ittifakı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti ile MHP anlaşırlarken, BBP´nin de ittifaka gireceği belirtiliyor. Bu ittifakın BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimlerine de yansıyacağı ve SİVAS BELEDİYE Başkanlığını özellikle MHP ve BBP´nin istediği vurgulanıyor.
Yav He He!
Yav He He!
Belediye Başkanlığı seçimlerine bir yıl kala değişik adaylar da yavaş yavaş kulislerde boy göstermeye başladılar. Bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ içerisin de olan ve o zamanlar “kılıcının önü de arkası da kesen” Hilmi BİLGİN´in Başkanlık istediği iddia ediliyor. Toplumda tabanı olmayan ve şehirde en çok eleştirilen bir ismin böyle bir niyetinin olması başta Ak Partililer olmak üzere her kesim tarafından komik bulunuyor.
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Belediye seçimlerine bir yıl kala pek çok adayın da yavaş yavaş siyasi arenayı koklaması, bu seçimin kıran kırana geçeceği öngörülüyor.
Su Çatlağını Bulur
Su Çatlağını Bulur
TÜRKİYE, tek vucut olarak sınırları yanı başında bir terör oluşumunu engellemek için var gücü ile mücadele ediyor. Dış destekli PKK ve onun uzantılarına aman vermeyen TÜRKİYE, yerinde hamleler ile tarihi başarılara imza atıyor.
Bir Garip Basın Açıklaması
Bir Garip Basın Açıklaması
MHP teşkilatının yaptığı basın duyurusu kafaları karıştırdı. Genelde hiçbir konuda sesi soluğu çıkmayan Sivas teşkilatının, apar topar bir açıklama yapması analiz edilmeye çalışılıyor.
SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS´ın önümüzdeki aylarda BÜYÜK ŞEHİR Belediyesi olma ihtimali yükselirken, Büyük Şehir olması durumunda başta İl Özel İdaresi araç gereçleri Belediyeye geçecek. Bütün ilçe ve köyler de tek merkezden yönetilecek. Devasa bir şehri yönetecek Belediye Başkanı´nın ise halkın takdirini kazanmış, müteahhitlik ilişkileri olmayan,şehir menfaatleri doğrultusunda iş bitirici, analitik zekaya sahip biri olması kamuoyunda arzulanıyor.
Partiyi Kim Yönetiyor?
Partiyi Kim Yönetiyor?
Ak Parti´de gündem olan bir konu herkesin dilinde. Özellikle Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın partiyi şekillendirmek için özel çabası kamuoyuna yansırken, İl Başkanı yeniden olmasına rağmen, psikolojik üstünlüğü bir türlü ele alamayan Ziya ŞAHİN´in ise neden sessiz kaldığı anlaşılamıyor.
SIRA ve GÜÇ KİMDE!
SIRA ve GÜÇ KİMDE!
Disiplin sırasında kim veya kimler var... Kim disiplin yolunu ve neden gösterdi...
Bunları Yapabiliriz!
Bunları Yapabiliriz!
Hızlı Tren İstasyonunun, mevcut GAR olarak dizayn edilmesi şehirde büyük bir memnuniyet oluşturdu. Orada bulunan geniş alanların da dahili ile, burada dünyanın en güzel YHT İSTASYONUNUN yapılarak TÜRKİYE´ye örnek bir çalışma armağan edilmesi bekleniyor. SİVASLILAR bu işi, şehrin TBMM´deki iki güçlü ismi olan YILMAZ ve SOLUK´un hayata geçirebileceğini ve bu hizmet ile de SİVAS tarihine altın harflerle yazılacaklarını dile getiriyorlar.
Halef Selef Kısır Döngüsü
Halef Selef Kısır Döngüsü
Belediye Başkanlığı seçimlerine az bir zaman kala SİVAS siyasi kulisleri hareketlendi. Eski Başkan ÜRGÜP, yeniden Belediye Başkanlığını almak için hazır kıta beklerken, mevcut Başkan AYDIN da üç yıl aradan sonra yavaş yavaş halkla kucaklaşmada büyük çaba sarf ediyor.
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Sıradışı bakışı, analitik düşüncesi, teknik birikimi ile SİVAS için bir şans olan Mehmet Habip SOLUK, HIZLI TREN konusunda son noktayı koydu. Şehirde son günlerin en popüler ismi olan SOLUK´un, HIZLI TRENİN eski güzergaha gelip, mevcut GAR´ın kullanılacağını açıklaması tarihi bir anlamla hafızalara kazındı. Şimdi ise GAR alanına SOLUK´un teknik bakışıyla TÜRKİYE´nin en modern şeklinin verilmesi bekleniyor...
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS için kollar sıvandı. 2018 yılının SİVAS´ın gelişmesi ve kalkınması için daha ivedi neler yapılmalı düşüncesi ile bir araya gelen siyasiler ve bürokratların şehrin yarınlarını masaya yatırmaları memnuniyet ile karşılandı.
Sivas Bu İsimleri Konuşuyor!
Sivas Bu İsimleri Konuşuyor!
HIZLI TREN´in Sivas ayağındaki çalışmaların gecikmesine güzergah değişikliğinin neden olduğu biliniyor. Aklın, bilimin ve kamuoyu isteğinin mevcut güzergah ve gar olduğu bilinmesine rağmen, güzergahı üniversite tarafına kaydırılmasında başrol oynayan Sami AYDIN, Hilmi BİLGİN ve Osman YILDIRIM, Sivaslıların büyük tepkisini çekiyorlar.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz günlerde 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
SOLUK Rüzgarı
SOLUK Rüzgarı
SİVAS´ta iki gündür yoğun temaslarda bulunan Habip SOLUK, ZARA, ULAŞ, ALTINYAYLA ve ŞARKIŞLA´ya uğramanın yanı sıra Sivas Merkezde de çalışmalarda bulundu. LOJİSTİK KÖY´e büyük mesai ayırdığı bilinirken, sondaj çalışmaları yapılan lojistik köyde her şeyin sorunsuz ilerlediği öğrenildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar