Sivaslı Değişimde Israrlı!
Ak Parti bütün illerde değişime gidiyor.Yeniden kabinede görev alan Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ´ın, şehir kamuoyuna kulak vererek, tepeden tırnağa bir değişimi gerçekleştirmesi bekleniyor.
Tarih: 23.7.2017 14:33:49/ 3353okunma / 4yorum

 

Sivas Ak Parti teşkilatlarının adeta çelik çomak oyunu oynayarak ANKARA´yı yanıltmaya çalıştıkları kamuoyunda ifade ediliyor. Halk tabanı olmayan yerel isimlerin uzun zamandır Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın ismi ile kamuoyunda varlarmış gibi hareket ettikleri, lakin donanım ve ileri öngörü konusunda bir farkındalık ortaya koyamadıkları sıklıkla eleştirilen konuların başında.

Ak Parti İl Teşkilatı ve diğer birimlerin adeta emeklilerin toplanıp çay içtikleri yere dönüşmesi ise daha bir tepki çekiyor. Ak Parti´nin Sivas´ta seçimlere iyi hazırlanamadığını dile getiren partililer, Cumhurbaşkan ı ERDOĞAN´ın mesajları da olmasa partinin büyük oy kaybına uğrayacağını söylüyorlar.

Başbakan YILDIRIM´ın SİVAS ziyaretinin ise iyi değerlendirilemediği belirtiliyor. Eski stadyum yerinin yeşil alan olması haricinde kamuoyuna doyurucun bir vaadin verilememesinin asıl müsebbiplerinin İl ve Merkez İlçe teşkilat yapılanması olduğu vurgulanıyor.

Kadın Kolları ve Gençlik Kolları yapılanmasının ise derinlikli bir yapılanma yerine yüzeysel bir yapılanma olduğu gerekçesi ile eleştiri alıyor.

Şehrin mevcut Ak Parti yapılanmasının yerel diğer unsurların da başına buyruk hareket etmesinde en öncelikli  konu olduğu biliniyor.İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in şehrin temel dinamiklerini algılama sorunu yaşadığı bilinirken, ŞAHİN´in indirmeye konumlu Ahmet KUZU´nun da aynı durumda olduğu ve bu içe dönüklüğün İktidar Partisini kadükleştirdiği yorumları yapılıyor.

Koltuklarını kaybetme değişimi ile karşı karşıya kalan yöneticilerin, çanların kimin için çaldığından habersiz, başkaları için çanların çaldığını sanmaları ise tuhaf bir algı daralması olarak kayıtlara geçiyor.

Ak Parti içinde ihaleci bir zümrenin de git gide güçlendiği ve Bakan İsmet YILMAZ´ın biran önce bu keyfiyete müdahale ederek partiyi yenilemesi bekleniyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Teşkilatlar Değişiyor
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ahmet çelik
2.5.2017 11:10:38
ziya sahın oldugu surece sivasda bırsey olmaz ve olmuyacaktır. reis bu kısılerı almadıı diskalıfıye etmedıgı surece yanında olmamızı beklemesın...
taner
26.4.2017 23:23:10
BU RESİMDEKİLERİN HİÇ BİRİNİ HALK SEVMİYOR, İSTEMİYOR, TAYYIP ERDOĞANA VERİLEN OYU BUNLAR BİZ ALDIK SANIYORLAR, PARTİ BİNASI DÖRT TANE DEMİRYOLU EMEKLİSİ VE PİYASADA NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN TİPLERİN İŞGALİNDE , ACİL TEMİZLENMELİ VE KALİTE ARTIRILMALI, İŞGALİNDE,
Yusuf Kul
27.4.2017 12:02:41
%73 oy ile ilk ülke genelinde 10 a girerek rekor kıran bu kadro kesinlikle devam etmelidir.Bu başarı alkışlanmalıdır.:))))
Ediz Cem Demir
26.7.2017 11:21:29
İl Başkanı Ziya Şahin ufku vizyonu dar bir arkadaş. Temsil kabiliyeti yetersiz. Sivas´ta Ak Partinin oyuna zerre katkı sağlayamamış pasif biri. Ak Parti 2019 seçimlerine daha liyakatli bir başkanla hazırlamalı.
İstifa Edecekler mi?
İstifa Edecekler mi?
Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle Ak Parti İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü. Buna ilaveten Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın da ekibi ile yeterince çalışmayarak görüntü verdiği vurgulanıyor. Seçim çalışmalarında aktif olmayan isimlerin istifa edip etmeyecekleri ise merak konusu.
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar