Tebrikler!...
"öyle ise emrolunduğun gibi dosdoğru ol"...
Tarih: 27.7.2018 17:53:51/ 5350okunma / 8yorum

 

Emrolunduğun gibi dosdoğru olun...

Tebrikler tam da böyle olunur değil mi?

Sağlık Meslek Yüksek Okuluna alınan öğretim görevlisi REKTÖR DANIŞMANI EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI Taner ÇİFTÇİ´nin eşi midir?

Bu kadro bu yakınlığa istinaden mi çıkarıldı?

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Tebrikler
Okuyucu Yorumları (8 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yusuf Kul
30.7.2018 22:02:19
tebrikler...
M.Y.
29.7.2018 19:47:12
Öncelikle ben torpil yapılmamıştır demedim. Şüphelidir araştırılmalıdır dedim. Torpilin nasıl yapılabileceğini anlattım onlara bakılmalı dedim. Onlara bakılmadan hüküm vermek haksızlıktır dedim. Doğru olanı söyledim diye beni tanımadan bana saldıran arkadaşın amacı ne acaba? Belli başka dertleri var ama neyse... (buarada akademisyen olacak yaşı geçeli baya oluyor) Saadettin oran bey, kadroya alımlar sadece diploma notuna göre yapılmıyor. Farklı sınavlar da var. Bunlardan birisi de bilimsel sınav. Eğer torpil varsa işte o sınavda jüri yönetimle işi olmayan proflardan değil yönetimden kadro bekleyecek Dr. öğretim üylerinden oluşur. Eğer torpil varsa o sınavda olmayacak sorular sorulur. Ülkeyi batıran en önemli şey bu torpille liyakatsız kişileri işe almak olayıdır. Her olayın da üstüne gidilmelidir. Ama bu anlattıklarımı sorgulamak yerine adamın karısı ise kesin torpildir diyeceksek mahkemeleri de kapatalım polisin yakaladığı suçlular yargılanmadan hapsedilsin... Tanıdığım birkaç akademisyenden bilirim, akademisyenlerde tayin hakkı yoktur ayrı şehirlerde yaşayan bir çok akademisyen karı koca vardır. Bunlar onlardan biri olmamış. Hak yiyerek yapmışlarsa ettiklerini bulsunlar..
Sultan şahin
27.7.2018 22:00:57
Üniversitede bu yapılan liyakatsız işler işte Ak Partinin Sivas´ta oy kaybının en büyük sebebeplerindendir.İslam dininin emir ve yasakları ortada iken bu uygulamaların karşılığının ne olduğunu Sayın İlahiyat Profösörü olan Rektöre sormak gerekir.Böyle bir olay karşında sebep olan bu işi tertip edenlerin istifaleri gerekmezmidir diye sormak isterim.peki bu yedeklere bırakılan yüksek notu olmasına rağmen görevlendirmeyen kişiye yaşatılanın İslâm dininde karşılığı nedir
Serdar Gök
28.7.2018 12:36:44
Demokrasi,hukuk ve bilimin en üst düzeyde olması ve el üstünde tutulması gereken yer üniversiteler olması gerekirken şu yapılan işlere bakarmısınız.
M.Y.
28.7.2018 12:59:36
Tabi ki yönetimden birinin eşi olduğu için araştırılması gereken bir durum. Ancak Eşi yönetici veya personel diye hemen torpil yaftası yapıştırmak da doğru değil. 2 akademisyen illa farklı şehirlerde çalışıp ayrı mı yaşayacaklar? Doğal olanı insanların memleketlerinde veya ailelerinin olduğu yerde çalışmaları. Sivas´ta 10 tane üniversite var da gelip bunu girmedi ya. Sınav jürisinde ve sınavda sorulan sorularda bir gariplik yoksa, kadro ilanına özel şart konmadıysa orada torpil var denemez. Bunların araştırılması lazım..
psikolojenik
28.7.2018 17:40:14
Bu kisi yuksek lisansa nasil girmistir yuksek lisans tezini hangi suratta bitirmustir.Kadro ilani sartlari nasil ayarlanmistir. On degerlendirmrde kac kisi disarda kalmistir.Juri nasil kurulmustur.Kisacasi nasil basladiysa oyle gider. Taner ciftci yi gercekten tebrik etmek lazim sadece Egitim Fakultesinde degil heryerde guc gostersi yapiyor
Terzi söküğü
29.7.2018 16:26:22
Ne guzel Istanbul be. Sayin M.Y. bir sonraki ilanda size cikar herhalde ya da sizde bir es dost akraba yakinlik kadrolarindan istifade etmis biri olabilir misiniz acaba.Sivasta on tane üniversite mi varmış.Evet sivas ta on tane universite yok diye es dost akrabaya mi oncelik verilsin.
Sadettin Orhan
29.7.2018 13:03:25
M.y isimli yorum yazan kardeşim bir insanın diploma notu yüksekken oraya kendinden düşük notlu birisi atanıyorsa bunun adı nedir.Siz bu yorumu yazarken inanarak mı yazdınız kardeşim herkes işe girebilir çalışmakta hakkıdır neden önceki dönemlerde üniversiteye girememiş te eşinin görev aldığı dönemde girmiş.Hak adalet ve kul hakkı birileri için artık bir şey ifade etmiyor demek ki.
Paylaştıkça İnsanız!
Paylaştıkça İnsanız!
Kurban Etlerini "derin donduruculara" istifleme İLKELLİĞİNİN şehrimizde görülmeyeceği ümit ediliyor. Kurban etlerini dağıttığımız oranda bizim olacağının aklımızdan çıkmaması gerektiği vurgulanıyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince değerlendirilmeyi bekliyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRIK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
Bu Ne CÜRET?
Bu Ne CÜRET?
SİVAS´ta geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay “bu kadarına da pes doğrusu” dedirten cinsten. ÖZBELSAN´da çalışırken, KÜLTÜR Müdür Yardımcısı olan Teoman KARACA´nın, bir sağlık kuruluşunda ayrıcalıklı hizmet istediği iddia ediliyor. Onca sıra bekleyen insanın hak ve hukukuna aldırmadan “BEN BAKAN DANIŞMANIYIM BEN SIRA BEKLEMEM” diye olay çıkartma sığlığı tepki çekiyor.
Vatandaş Bundan Rahatsız!
Vatandaş Bundan Rahatsız!
SİVAS´ta, Bankaların vatandaşa verdiği hizmetten memnun olmayan insanlar, şehirde bu çağda kuyrukların olmasına tepki gösteriyorlar.
Şehrin Ufkunu Açacak Proje
Şehrin Ufkunu Açacak Proje
SİVAS POSTASI düşünce ekibinin yıllardır dile getirdiği GÖKEVİ Projesinin artık hayata geçmesi bekleniyor.
SİVAS POSTASI´nın Bir Hukuk Zaferi Daha
SİVAS POSTASI´nın Bir Hukuk Zaferi Daha
Halk adına ilkeli ve onurlu bir görev ifa eden SİVAS POSTASI GAZETESİ, bir biri ardına HUKUK ZAFERLERİ kazanmaya devam ediyor.
Buraya Bir El Atılmalı!
Buraya Bir El Atılmalı!
Deniz gibi berrak suyu, bir birinden farklı kuş türleri, eşsiz doğası ve seyir alanları ile keşfedilmeyi bekleyen Hafik Gölü, her ne hikmetse değerlendirilemiyor. Bu gölün çevre düzenlemesinin yapılması durumunda şehre ve turizme önemli katkılar sunacağı biliniyor.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünya tarihinin gelmiş geçmiş en büyük İmparatorluklarından biri olan HİTİT´lerin tarihte bilinen tek gölleri olan SUPPİTASSU, Sivas´ta bulunuyor. Hitit İmparatorlarının gelip ibadet ettikleri gölün yanı başında bir de ibadethane bulunuyor.Sivas´ın kültür ve turizmine kazandırılması gereken göl ile ilgili bir çalışmamanın yapılmaması eleştiriliyor. Sadece Türkiye ve Sivas için değil dünya içinde çok önemli bir göl olan SUPPİTASSU´nun git gide balçık ve kumlarla dolup yok olmaya doğru gittiği biliniyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100.Yılına 100 Proje kapsamında burasının peyzaj çalışmasının yapılarak turizme kazandırılması bekleniyor.
REVİZYON Yapacak mı?
REVİZYON Yapacak mı?
Dönem sonunda göreve başlayan yeni Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI´nın, Eylül ayı itibariyle şehrin eğitim felsefesini modernize edecek adımlar atması bekleniyor...
Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı
Dualarla Sonsuzluğa Uğurlandı
Hemşehrimiz İsmet YILMAZ´ın annesi vefat etti. GÜRÜN ULU CAMİİ´nde İkindi namazı akabinde binlerce kişi tarafından dualarla sonsuzluğa uğurlandı.
Sivas Şairlerin Otağı
Sivas Şairlerin Otağı
Şairlerin, ozanların, söz sultanlarının otağı olan SİVAS, kültür hayatımıza katkılar sunmaya devam ediyor.80 yaşında olmasına rağmen okumadan yazmadan geri durmayan Mahmut CAMCI ikinci kitabını yayınladı.
GOKPINAR Büyülüyor!
GOKPINAR Büyülüyor!
Sivas´ın Gürün İlçesinde bulunan Gökpınar insanları büyülemeye devam ediyor...
GüRüN´den Güzel Haber
GüRüN´den Güzel Haber
Rakımı yüksek olan SİVAS, birkaç yıldır rüzgâr enerjisi yatırımları ile göz dolduruyor. Özellikle KANGAL, GÜRÜN arasında 1900 rakımlı tepelerde Rüzgâr Enerjisi Santrallerinin ardı ardına kurulması, gelecek adına ümit veriyor.
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
Filozof Nuri PAKDİL, binlerce insanın aydınlanmasında etkin olmaya devam ediyor. Sezai KARAKOÇ, Akif İNAN, Necip Fazıl KISAKÜREK,Rasim ÖZDENÖREN gibi düşünürlerden biri olan PAKDİL, bir milletin yeniden dirilişi için dik duruş sergileyen ender düşünürlerden biri olarak ilgiyle okunuyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS Valisi Davut GÜL´ün girişimleri makes buldu.Valiliğin önerisini kabul eden ÖSYM, SUŞEHRİ´ni sınav merkezi olarak kabul etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar