Tebrikler!...
"öyle ise emrolunduğun gibi dosdoğru ol"...
Tarih: 27.7.2018 17:53:51/ 4325okunma / 8yorum

 

Emrolunduğun gibi dosdoğru olun...

Tebrikler tam da böyle olunur değil mi?

Sağlık Meslek Yüksek Okuluna alınan öğretim görevlisi REKTÖR DANIŞMANI EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI Taner ÇİFTÇİ´nin eşi midir?

Bu kadro bu yakınlığa istinaden mi çıkarıldı?

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Tebrikler
Okuyucu Yorumları (8 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yusuf Kul
30.7.2018 22:02:19
tebrikler...
M.Y.
29.7.2018 19:47:12
Öncelikle ben torpil yapılmamıştır demedim. Şüphelidir araştırılmalıdır dedim. Torpilin nasıl yapılabileceğini anlattım onlara bakılmalı dedim. Onlara bakılmadan hüküm vermek haksızlıktır dedim. Doğru olanı söyledim diye beni tanımadan bana saldıran arkadaşın amacı ne acaba? Belli başka dertleri var ama neyse... (buarada akademisyen olacak yaşı geçeli baya oluyor) Saadettin oran bey, kadroya alımlar sadece diploma notuna göre yapılmıyor. Farklı sınavlar da var. Bunlardan birisi de bilimsel sınav. Eğer torpil varsa işte o sınavda jüri yönetimle işi olmayan proflardan değil yönetimden kadro bekleyecek Dr. öğretim üylerinden oluşur. Eğer torpil varsa o sınavda olmayacak sorular sorulur. Ülkeyi batıran en önemli şey bu torpille liyakatsız kişileri işe almak olayıdır. Her olayın da üstüne gidilmelidir. Ama bu anlattıklarımı sorgulamak yerine adamın karısı ise kesin torpildir diyeceksek mahkemeleri de kapatalım polisin yakaladığı suçlular yargılanmadan hapsedilsin... Tanıdığım birkaç akademisyenden bilirim, akademisyenlerde tayin hakkı yoktur ayrı şehirlerde yaşayan bir çok akademisyen karı koca vardır. Bunlar onlardan biri olmamış. Hak yiyerek yapmışlarsa ettiklerini bulsunlar..
Sultan şahin
27.7.2018 22:00:57
Üniversitede bu yapılan liyakatsız işler işte Ak Partinin Sivas´ta oy kaybının en büyük sebebeplerindendir.İslam dininin emir ve yasakları ortada iken bu uygulamaların karşılığının ne olduğunu Sayın İlahiyat Profösörü olan Rektöre sormak gerekir.Böyle bir olay karşında sebep olan bu işi tertip edenlerin istifaleri gerekmezmidir diye sormak isterim.peki bu yedeklere bırakılan yüksek notu olmasına rağmen görevlendirmeyen kişiye yaşatılanın İslâm dininde karşılığı nedir
Serdar Gök
28.7.2018 12:36:44
Demokrasi,hukuk ve bilimin en üst düzeyde olması ve el üstünde tutulması gereken yer üniversiteler olması gerekirken şu yapılan işlere bakarmısınız.
M.Y.
28.7.2018 12:59:36
Tabi ki yönetimden birinin eşi olduğu için araştırılması gereken bir durum. Ancak Eşi yönetici veya personel diye hemen torpil yaftası yapıştırmak da doğru değil. 2 akademisyen illa farklı şehirlerde çalışıp ayrı mı yaşayacaklar? Doğal olanı insanların memleketlerinde veya ailelerinin olduğu yerde çalışmaları. Sivas´ta 10 tane üniversite var da gelip bunu girmedi ya. Sınav jürisinde ve sınavda sorulan sorularda bir gariplik yoksa, kadro ilanına özel şart konmadıysa orada torpil var denemez. Bunların araştırılması lazım..
psikolojenik
28.7.2018 17:40:14
Bu kisi yuksek lisansa nasil girmistir yuksek lisans tezini hangi suratta bitirmustir.Kadro ilani sartlari nasil ayarlanmistir. On degerlendirmrde kac kisi disarda kalmistir.Juri nasil kurulmustur.Kisacasi nasil basladiysa oyle gider. Taner ciftci yi gercekten tebrik etmek lazim sadece Egitim Fakultesinde degil heryerde guc gostersi yapiyor
Terzi söküğü
29.7.2018 16:26:22
Ne guzel Istanbul be. Sayin M.Y. bir sonraki ilanda size cikar herhalde ya da sizde bir es dost akraba yakinlik kadrolarindan istifade etmis biri olabilir misiniz acaba.Sivasta on tane üniversite mi varmış.Evet sivas ta on tane universite yok diye es dost akrabaya mi oncelik verilsin.
Sadettin Orhan
29.7.2018 13:03:25
M.y isimli yorum yazan kardeşim bir insanın diploma notu yüksekken oraya kendinden düşük notlu birisi atanıyorsa bunun adı nedir.Siz bu yorumu yazarken inanarak mı yazdınız kardeşim herkes işe girebilir çalışmakta hakkıdır neden önceki dönemlerde üniversiteye girememiş te eşinin görev aldığı dönemde girmiş.Hak adalet ve kul hakkı birileri için artık bir şey ifade etmiyor demek ki.
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
ÇİĞ Çağa Karşı PAK Direniş
Filozof Nuri PAKDİL, binlerce insanın aydınlanmasında etkin olmaya devam ediyor. Sezai KARAKOÇ, Akif İNAN, Necip Fazıl KISAKÜREK,Rasim ÖZDENÖREN gibi düşünürlerden biri olan PAKDİL, bir milletin yeniden dirilişi için dik duruş sergileyen ender düşünürlerden biri olarak ilgiyle okunuyor.
KAR KIZILIRMAK KAPLICA
KAR KIZILIRMAK KAPLICA
Yıllardır ZARAR etmeye devam eden Sivas´ın elindeki değerleri KÂR´a çevirmesi gerekiyor. Ağır kış mevsimi geçiren ilimizde Kar?ın, Türkiye?nin en uzun akarsuyuna sahip olduğumuz Kızılırmak?ın ve bir türlü yatırım yapamayıp turist çekemediğimiz Kaplıcalarımızın en iyi ve rantabl şekilde değerlendirilmesi gerekiyor. Sahip olduğumuz bu değerlerden en iyi şekilde faydalanmamız halinde, ilimizde yeni istihdam alanları oluşacak, dışarıdan turist çekmeye başlayacağız, böylelikle dışa göç veren değil, göç alan bir il konumuna geleceğiz?
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
Yaklaşık 35 yıl önce SİVAS´tan İSTANBUL´a taşınan Hrant BAL ve Janet BAL çifti, aradan yıllar geçmesine rağmen SİVAS´ı unutamıyorlar. Fırsat buldukça SİVAS´ı ziyaret edip, doğduğu toprakları görme arzusunda olan Hrant BAL, buraları unutamadığını şu söz ile anlatmakta; “Kursak kavurgasını arar”.
Bunu Yapmak Zorundayız!
Bunu Yapmak Zorundayız!
Şehirde, STK, ODA, DERNEK başta olmak üzere pek çok teşekkülün SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılı kutlamaları için bir düşüncelerinin hali hazırda olmaması üzüntü ile karşılanıyor.SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılı kutlamalarının görkemli projeler ve sanat etkinlikleri ile kutlanması için acilen, SİVAS VALİLİĞİ tarafından bir yol haritasının belirlenmesi bekleniyor.
SİVAS´ı 100. Yıla Hazırlamalı!
SİVAS´ı 100. Yıla Hazırlamalı!
Şehrin geleceğine dair öncü fikirler üreten ve bunların takipçisi olan SİVAS POSTASI ekibi, SİVAS KONGRESİ´nin 100. Yılına 100 Proje fikrini de bütün ayrıntıları ile değerlendiriyor.
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Artin KORKOR Yazdı...
Kahvehaneler Kışa Hazır!
Kahvehaneler Kışa Hazır!
ARALIK´a girdiğimiz şu günlerde, hemen hemen yazlık işlerin bittiği Sivas´ta, insanlar kışa hazırlanıyor. Yazın genelde çalışmama yolunu seçen hemşerilerimizin, havalar soğur soğumaz kahvelerin yolunu tutmaları bekleniyor.
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
ERATNA BEYLİĞİ´mizin Ata Diyarı Kan Ağlıyor
SİVAS merkezli kurulan ERATNA BEYLİĞİ´nin Uygur Türkleri tarafından kurulduğu biliniyor. Şimdilerde ise Uygur diyarında ölüm kol geziyor.
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
Sivas´ta bulunan iki Hitit Şehri arkeologları büyülemeye devam ediyor. Altınyayla İlçesi´ndeki SARİSSA ile Yıldızeli İlçesinde bulunan KAYALIPINAR geçmişe önemli ölçüde ışık tutuyor. Sivas´ta bulunan bu iki tarihi zarafet, araştırmacıların yıllar sürecek çalışmaları ile zamanla daha iyi gün yüzüne çıkmayı bekliyor.
KALE Doğal Film Seti
KALE Doğal Film Seti
Malatya, Mardin, Kayseri, Van Uluslar arası Film Festivalleri ile ülke gündemlerinde yerlerini almaya devam ediyorlar. Film Platoları oluşturarak kültür ve turizm anlamında önemli kazanımlar elde eden bu illerden, potansiyel olarak geri kalmayan Sivas ise sadece bu gelişmeleri seyretmekle yetiniyor.
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
KIRK AZİZLER Turizme Kazandırılmalı
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince görmezden geliniyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, imara açılması hayret ve ibretle izleniyor. Burasının neden turizme kazandırılmadığı ise merak ediliyor.
ŞEHRE Yakışmıyor!
ŞEHRE Yakışmıyor!
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu bilinirken, ÇEVRE Şehircilik İL MÜDÜRLÜĞÜ´nün ne yaptığı ise merak ediliyor.
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
SİVAS´ın Görünmeyen Üniversitesi
Sivas´ın kültür ocağı Âşık Ruhsati, Sivaslılar tarafından anlaşılamıyor. Aşık Ruhsati adeta bir okul gibi binlerce söz sultanının yetişmesine önayak olurken, doğduğu topraklarda tam anlamıyla anlaşılamadı.
Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Sami AYDIN Güzellemesi Yapan Çapsızlara
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
Karadenizi SİVAS´a Bağladı
SİVAS´ın efsane Valilerinden Halil Rıfat Paşa´nın, SİVAS-GİRESUN bağlantısını gerçekleştirmek için verdiği mücadele bugün Karadeniz-Akdeniz yol bağlantısının da ilham kaynağını oluşturması ile de önem taşıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar