Tebrikler!...
"öyle ise emrolunduğun gibi dosdoğru ol"...
Tarih: 27.7.2018 17:53:51/ 4468okunma / 8yorum

 

Emrolunduğun gibi dosdoğru olun...

Tebrikler tam da böyle olunur değil mi?

Sağlık Meslek Yüksek Okuluna alınan öğretim görevlisi REKTÖR DANIŞMANI EĞİTİM FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI Taner ÇİFTÇİ´nin eşi midir?

Bu kadro bu yakınlığa istinaden mi çıkarıldı?

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Tebrikler
Okuyucu Yorumları (8 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yusuf Kul
30.7.2018 22:02:19
tebrikler...
M.Y.
29.7.2018 19:47:12
Öncelikle ben torpil yapılmamıştır demedim. Şüphelidir araştırılmalıdır dedim. Torpilin nasıl yapılabileceğini anlattım onlara bakılmalı dedim. Onlara bakılmadan hüküm vermek haksızlıktır dedim. Doğru olanı söyledim diye beni tanımadan bana saldıran arkadaşın amacı ne acaba? Belli başka dertleri var ama neyse... (buarada akademisyen olacak yaşı geçeli baya oluyor) Saadettin oran bey, kadroya alımlar sadece diploma notuna göre yapılmıyor. Farklı sınavlar da var. Bunlardan birisi de bilimsel sınav. Eğer torpil varsa işte o sınavda jüri yönetimle işi olmayan proflardan değil yönetimden kadro bekleyecek Dr. öğretim üylerinden oluşur. Eğer torpil varsa o sınavda olmayacak sorular sorulur. Ülkeyi batıran en önemli şey bu torpille liyakatsız kişileri işe almak olayıdır. Her olayın da üstüne gidilmelidir. Ama bu anlattıklarımı sorgulamak yerine adamın karısı ise kesin torpildir diyeceksek mahkemeleri de kapatalım polisin yakaladığı suçlular yargılanmadan hapsedilsin... Tanıdığım birkaç akademisyenden bilirim, akademisyenlerde tayin hakkı yoktur ayrı şehirlerde yaşayan bir çok akademisyen karı koca vardır. Bunlar onlardan biri olmamış. Hak yiyerek yapmışlarsa ettiklerini bulsunlar..
Sultan şahin
27.7.2018 22:00:57
Üniversitede bu yapılan liyakatsız işler işte Ak Partinin Sivas´ta oy kaybının en büyük sebebeplerindendir.İslam dininin emir ve yasakları ortada iken bu uygulamaların karşılığının ne olduğunu Sayın İlahiyat Profösörü olan Rektöre sormak gerekir.Böyle bir olay karşında sebep olan bu işi tertip edenlerin istifaleri gerekmezmidir diye sormak isterim.peki bu yedeklere bırakılan yüksek notu olmasına rağmen görevlendirmeyen kişiye yaşatılanın İslâm dininde karşılığı nedir
Serdar Gök
28.7.2018 12:36:44
Demokrasi,hukuk ve bilimin en üst düzeyde olması ve el üstünde tutulması gereken yer üniversiteler olması gerekirken şu yapılan işlere bakarmısınız.
M.Y.
28.7.2018 12:59:36
Tabi ki yönetimden birinin eşi olduğu için araştırılması gereken bir durum. Ancak Eşi yönetici veya personel diye hemen torpil yaftası yapıştırmak da doğru değil. 2 akademisyen illa farklı şehirlerde çalışıp ayrı mı yaşayacaklar? Doğal olanı insanların memleketlerinde veya ailelerinin olduğu yerde çalışmaları. Sivas´ta 10 tane üniversite var da gelip bunu girmedi ya. Sınav jürisinde ve sınavda sorulan sorularda bir gariplik yoksa, kadro ilanına özel şart konmadıysa orada torpil var denemez. Bunların araştırılması lazım..
psikolojenik
28.7.2018 17:40:14
Bu kisi yuksek lisansa nasil girmistir yuksek lisans tezini hangi suratta bitirmustir.Kadro ilani sartlari nasil ayarlanmistir. On degerlendirmrde kac kisi disarda kalmistir.Juri nasil kurulmustur.Kisacasi nasil basladiysa oyle gider. Taner ciftci yi gercekten tebrik etmek lazim sadece Egitim Fakultesinde degil heryerde guc gostersi yapiyor
Terzi söküğü
29.7.2018 16:26:22
Ne guzel Istanbul be. Sayin M.Y. bir sonraki ilanda size cikar herhalde ya da sizde bir es dost akraba yakinlik kadrolarindan istifade etmis biri olabilir misiniz acaba.Sivasta on tane üniversite mi varmış.Evet sivas ta on tane universite yok diye es dost akrabaya mi oncelik verilsin.
Sadettin Orhan
29.7.2018 13:03:25
M.y isimli yorum yazan kardeşim bir insanın diploma notu yüksekken oraya kendinden düşük notlu birisi atanıyorsa bunun adı nedir.Siz bu yorumu yazarken inanarak mı yazdınız kardeşim herkes işe girebilir çalışmakta hakkıdır neden önceki dönemlerde üniversiteye girememiş te eşinin görev aldığı dönemde girmiş.Hak adalet ve kul hakkı birileri için artık bir şey ifade etmiyor demek ki.
Çekirge Bir Sıçrar İki Sıçrar!
Çekirge Bir Sıçrar İki Sıçrar!
“GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAKTAN” 10/04/2019 tarihinde mahkemeye çıkacak olan ALTINSOY´un şahitleri tesir altına alıp kendi lehine ifade vermeleri için bir MAARİF MÜFETTİŞİNİ aracı koyduğu iddia ediliyor.
SİVAS İçin Koşturuyor!
SİVAS İçin Koşturuyor!
TBMM´nin en hareketli vekillerinden biri olan hemşehrimiz Habib SOLUK, bir günlük çalışma ziyaretini SİVAS´ta tamamladıktan sonra akşam İSTANBUL´a geçti.
Aşk mı? Mantık mı?
Aşk mı? Mantık mı?
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce Adamı Dik Durur
Düşünce adamı; Bir zümrenin emir kulu değildir.Hiçbir merkezden talimat almaz.
Bir Kişiye Dokuz Pul,Dokuz Kişiye Bir Pul
Bir Kişiye Dokuz Pul,Dokuz Kişiye Bir Pul
Adaletsiz gelir dağılımı büyümeye devam ediyor. Toplumun büyük bir kesimi asgari ücret ile açlık sınırında yaşam savaş verirken, toplumda var olan “mutlu bir azınlık” ise, asgari ücretin katbe katını bir günde harcıyor.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Adeta yönetici ve seçilmişlerin hak ve hukuku yok olarak yaşadığı ilimizde yine akıllara durgunluk veren bir iddia gündeme düştü...
KUTLAMA Bekleyebilirdi!
KUTLAMA Bekleyebilirdi!
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın SİVAS MİTİNGİNDE dil sürçmesi ile “Üniversiteyi SİVAS´a biz kurduk” demesi sosyal medyada 45 yıl önce kurulan Üniversiteyi biz kurduk diye söyledi paylaşımları rekor kırarken, Sivas yöneticilerinin 45.Yıl kuruluşunu adeta CUMHURBAŞKANINA Nazire yapıp SOSYAL MEDYA eleştirilerini pekiştirici hamleleri eleştiri aldı.
RUSLAR´ın Dize Getiremediği Kartal
RUSLAR´ın Dize Getiremediği Kartal
Ruslar´ı dize getiren Kafkas Kartalı Şeyh Şamil, ölüm yıldönümünde rahmetle anılıyor.
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Artin KORKOR Yazdı...
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu Müdür SAVAŞÇI´dan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını bekliyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Ömer İNÖNÜ´den SİVAS´a Vefa
Ömer İNÖNÜ´den SİVAS´a Vefa
SİVAS POSTASI GAZETESİ Sivas Kültür ve Tarihine önemli katkılar sunmaya devam ediyor. İkinci CUMHURBAŞKANI İsmet İNÖNÜ´nün oğlu Ömer İNÖNÜ´nün Sivas TÜDEMSAŞ´ta staj yaptığı ve staj parası ile de ÇİFTE MİNARE´nin külahlarını yaptırdığı bilgilerine ulaşıldı.
ÇARE 6.Bölge
ÇARE 6.Bölge
SİVAS Sanayisi can çekişiyor. SİVAS´ın çok acil 6.BÖLGE TEŞVİK kapsamına alınmaması durumunda, pek çok FABRİKA İŞÇİ ÇIKARMAYA başlayacak.
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS´ı Köye Çevirdiniz Köye!..
SİVAS Merkeze ilçe ve köylerden gelen pek çok insanın şehirle ünsiyet kurmada zorluk çektiği gözlemleniyor. Bir biri ardına açılan İlçe ve Köy dernekleri de, insanların şehirle bütünleşmesinden çok, bir “klan” mantığı içerisinde kalması ile eleştiri alıyor. DERNEKLERDE genel gündemin “kim nerede öldü nereye gömülecek, şu nerde bu nerde, şu şunun oğlu şu şunun torunu, ” gibi olması tepki çekiyor.
"MEMİL ile ALİS"
"MEMİL ile ALİS"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
SİVAS Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği “MEŞHUR SİVAS DÖNERİ” Gecesi düzenliyor.İl dışı ve yurt dışında dahi hasretle aranan bir SİVAS lezzetini gündem alan dernek, “MARİFET İLTİFATA TABİDİR” felsefi yaklaşımı ile iki ayda bir şehir değerini kamuoyuna daha yakından tanıtmayı hedefliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar