Tamer BALIKÇI Sergi Açtı!
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının güz dönemine başlarken ilk sergisini açtı.
Tarih: 1.10.2018 18:29:25/ 15426okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER    
HABER: Etem GÖLBAŞI
 
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının güz dönemine başlarken ilk sergisini açtı. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Resim-iş Eğitimi Ana Bilim 2. Sınıf öğrencilerine rehberlik eden Öğretim Görevlisi Tamer BALIKÇI Karma Resim Sergisini davetlilerle buluşturdu. Ana sanat ve Seçmeli sanat derslerinde yaptırmış olduğu çalışmaların sergilendiği yaklaşık 100´e yakın Tablo sergileneceği çalışmaların Tuval üzerine Yağlı boya ve Akrilikten olduğunu belirtti.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesinde düzenlenen programa Eğitim Fakültesi dekanı,protokol üyeleri,davetliler, akademik, idari personel ve öğrenciler katildi.

Eğitim fakültesi dekanı, Öğrencilerin yaptığı çalışmalar gayet başarılı gördü ve başarının devamını diledi. Öğrencilerinin sergilerinin devam etmesi beklemekteyiz desteklemeye devam edeceğiz dedi. Tamer Balıkçı ise açılış konuşmasında Sayın dekanımız ve değerli seçkin davetlilerin sergimize gelmesiyle çok büyük onur duyduk. Sayın dekanımız sanata değer vermekte ve desteklemektedir. Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz, sergimize katılan davetlilere şahsım ve öğrencilerim büyük onur duyduğumuz ifade etmekteyiz, kendilerinin gelerek destekleri sayesinde daha güç kazandık dedi. Ayrıca Tamer Balıkçı son olarak sergimize gelen bütün katılan davetlilere teşekkür ettiğini belirtti

Sergi bir birinden güzel eserlerle adeta ziyaretçileri büyüledi.

Aynı zamanda Öğretim Görevlisi Tamer BALIKÇI, şehre dair önemli fikirler üreten biri olarak da biliniyor. Entelektüel donanımlı bir sanat ve şehir sevdalısı olan BALIKÇI´nın, SİVAS´ın dar kalıplarını kırması için yıllardır elinden geleni yapma gayreti içinde olması ise takdir ediliyor

Tamer BALIKÇI Kimdir?

SİVAS Şarkışla doğumlu olan Öğretim görevlisi Tamer BALIKÇI aynı zamanda;

*Kültür Bakanlığına bağlı Gesam Üyesi

* 2004 Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü Bandrol Uygulaması Denetim Komisyonu üyelerinden Sivas İli Temsilcisi seçilmiştir.

* 2004 GESAM tarafından Sivas İl temsilcisi seçilmiştir.

* 2007 Sivas Kent Konseyi Eğitim Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Üyesi

* 2012 GESAM Genel Kurul Kararı ile “Uluslar Arası İlişkiler Kurulu Üyesi” seçilmiştir

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Tamer BALIKÇI Sergi Açtı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Toyunuz Mübarek Ola!
Toyunuz Mübarek Ola!
Şehre köyü taşıyan ve şehre adaptasyon sağlamada sıkıntılar yaşayan ELBALİLER Derneği KIŞ TOYU yaptı. Bir köyde gerçekleşen toy renkli görüntülere neden oldu.
Medeniyetimizin Temelleri
Medeniyetimizin Temelleri
Nazım ELMAS Yazdı...
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Depreşti
Depreşti
Abdullah ÇÜRÜKLÜ Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Sanki MANCILIK KÖYÜ Birleşmiş Milletlerdi… Türk,Kürt, Ermeni,Karslı, Göçmen…”
ÜNİVERSİTE Nereye Gidiyor?
ÜNİVERSİTE Nereye Gidiyor?
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
KUDRETLİ TANRIM şahit ki serçe parmağım girerdi topuklarındaki yarıklarına.O zaman bilemedim hissedemedim ağlayamadım ama aha bu mektubu size yazarken ağlamaktayım…”
Hüzünlü Tebessüm
Hüzünlü Tebessüm
MONA LİSA tablosundaki gizemli gülümseme hala çözülemiyor.FELSEFESİ olan bir kadın görüntüsü görür görmez anlaşılırken, gizemi çözülemeyen gülümsemede hala sır. Kahkaha ile az tebessüm arasına sıkıştırılmış bir anlam sorgulana dursun, iki numaraya yakın bir tebessüm olma ihtimali de yok değil…
Şehre Dair Özel Bir Çalışma
Şehre Dair Özel Bir Çalışma
Doç.Dr. Uğur TUZTAŞI ve Mimar Pınar KOÇ´ın mihmandarlığında güzel bir sergi açıldı.
İlk Taş
İlk Taş
Bülent ÖZÇELİK Yazdı...
KÖMBE Yemek Mesele!
KÖMBE Yemek Mesele!
Sivas kültürünün en önemli unsurlarınından biri olan SİVAS MUTFAĞI, asırlık gelenekleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle “kaymak ile yapılan kömbe” yemesinin zahmetli olması lakin insanı tok tutan özelliği ile uzun yol erzakları arasında yerini alıyor.
Aşk Kağıda Yazılmıyor Mihriban
Aşk Kağıda Yazılmıyor Mihriban
Kirlenen dünyaya, çıkar ilişkilerine,masumiyeti berhava eden onca şeye rağmen, yaşamın en tenha ötesinde, yüreğiyle yaşayanlarda var. Sahi, yüreğiyle yaşayanlar da olmasa çekilir mi dünya? İyi ki yüreğinin sesini yağmurla bütünleyenler var!
Kış Beşiği
Kış Beşiği
"şairler için tutulacak yas, kışı bekler"
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız´ın KARI SİVAS´ın Kârı
Yıldız Dağı kayak merkezi kış turizmi için halkın hizmetinde. YILDIZ DAĞI´nı ise, tamamlanmasına bir yıl kalan KARADENİZ-AKDENİZ bağlantı yolu abad edecek. KAR olmayan KARADENİZ sahillerinden insanlar kışın bu yolun bitmesi akabinde 2 buçuk saatte SİVAS´ta olacaklar. Ayrıca KARADENİZ´den SİVAS´a beş değişik yol güzergahı da yeniden gündemde…
FRANSIZ Edebiyatında Bir SİVASLI
FRANSIZ Edebiyatında Bir SİVASLI
Türk Edebiyatı´nın en önemli isimlerinden biri olan hemşehrimiz Mustafa BALEL, Dünya edebiyatındaki özgün yerini pekiştirmeye devam ediyor.BALEL´in “İstanbul Mektupları/Avrupa Yakası” Fransa´da yayımlandı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar