Tamer BALIKÇI Sergi Açtı!
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının güz dönemine başlarken ilk sergisini açtı.
Tarih: 1.10.2018 18:29:25/ 15528okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER    
HABER: Etem GÖLBAŞI
 
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılının güz dönemine başlarken ilk sergisini açtı. Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Resim-iş Eğitimi Ana Bilim 2. Sınıf öğrencilerine rehberlik eden Öğretim Görevlisi Tamer BALIKÇI Karma Resim Sergisini davetlilerle buluşturdu. Ana sanat ve Seçmeli sanat derslerinde yaptırmış olduğu çalışmaların sergilendiği yaklaşık 100´e yakın Tablo sergileneceği çalışmaların Tuval üzerine Yağlı boya ve Akrilikten olduğunu belirtti.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesinde düzenlenen programa Eğitim Fakültesi dekanı,protokol üyeleri,davetliler, akademik, idari personel ve öğrenciler katildi.

Eğitim fakültesi dekanı, Öğrencilerin yaptığı çalışmalar gayet başarılı gördü ve başarının devamını diledi. Öğrencilerinin sergilerinin devam etmesi beklemekteyiz desteklemeye devam edeceğiz dedi. Tamer Balıkçı ise açılış konuşmasında Sayın dekanımız ve değerli seçkin davetlilerin sergimize gelmesiyle çok büyük onur duyduk. Sayın dekanımız sanata değer vermekte ve desteklemektedir. Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz, sergimize katılan davetlilere şahsım ve öğrencilerim büyük onur duyduğumuz ifade etmekteyiz, kendilerinin gelerek destekleri sayesinde daha güç kazandık dedi. Ayrıca Tamer Balıkçı son olarak sergimize gelen bütün katılan davetlilere teşekkür ettiğini belirtti

Sergi bir birinden güzel eserlerle adeta ziyaretçileri büyüledi.

Aynı zamanda Öğretim Görevlisi Tamer BALIKÇI, şehre dair önemli fikirler üreten biri olarak da biliniyor. Entelektüel donanımlı bir sanat ve şehir sevdalısı olan BALIKÇI´nın, SİVAS´ın dar kalıplarını kırması için yıllardır elinden geleni yapma gayreti içinde olması ise takdir ediliyor

Tamer BALIKÇI Kimdir?

SİVAS Şarkışla doğumlu olan Öğretim görevlisi Tamer BALIKÇI aynı zamanda;

*Kültür Bakanlığına bağlı Gesam Üyesi

* 2004 Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü Bandrol Uygulaması Denetim Komisyonu üyelerinden Sivas İli Temsilcisi seçilmiştir.

* 2004 GESAM tarafından Sivas İl temsilcisi seçilmiştir.

* 2007 Sivas Kent Konseyi Eğitim Kültür ve Sanat Çalışma Grubu Üyesi

* 2012 GESAM Genel Kurul Kararı ile “Uluslar Arası İlişkiler Kurulu Üyesi” seçilmiştir

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Tamer BALIKÇI Sergi Açtı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
BELEDİYE BAŞKANLIĞINI kim alırsa alsın, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK anlayışı gereği, koltuğa oturmadan önce İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNİN davet edilerek bir incelme yapılmasının kamu yararı gereği önemli olduğu vurgulanıyor.
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Kalabalık ortamlarda şiir okuması ile tanınan Mevlana Mahalle Muhtarı Kazım GÖZEL´in yine kendi yazdığı bir şiiri bağırarak okuduğu gözlemlendi. GÖZEL´in bağırması ile irkilen bazı dinleyicilerin “CENK Mİ” var düşüncelerinin belirdiği yorumları yapıldı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
ellerin ellerin...
ellerin ellerin...
/ellerin ellerin ve parmakların/ bir nar çiçeğini eziyor gibi/
Fethi GEMUHLUOĞLU
Fethi GEMUHLUOĞLU
Tarık Sezai KARATEPE Yazdı...
Şehir Kültürüne Kazandırılmalı
Şehir Kültürüne Kazandırılmalı
Kentleşmeye doğru koşar adım giden Sivas´ın, şehir kalabilmesi için elindeki değerlerin kıymetini bilmesi bekleniyor. Bezirci Mahallesi´nde 1890 yılında yapılan ve günümüze kadar ayakta kalmayı başaran eşsiz konak çökmek üzere.Sivas Belediyesi´nin bu eşsiz yapıya hayat vermesi gerektiği arzulanıyor. Bu konağın şehrin kültürel varlığına dahil edilerek, üst düşünce olan Kale Film Platosu mantığını beslemesi gerektiği vurgulanıyor.
CÜCÜ Okurlarla
CÜCÜ Okurlarla
Edebiyatımızın önemli isimlerinden hemşehrimiz hikayeci Mustafa BALEL, yeni bir kitap ile okur karşısında. “CÜCÜ” isimli roman ile keşif tutkusuna kapılar aralamayı hedefliyor.
KIRK´a Dair
KIRK´a Dair
Hüseyin KAYA Yazdı...
Türkülerle Söyleşiriz
Türkülerle Söyleşiriz
Bilir misin kırık gönüllerin yanık türkülerle sarmaş dolaş sohbetini? Duyar mısın yıkık hayallerin viran köşelerinden yankılanan türkülü inlemeleri? Anlar mısın hayat bilmecesinin türkülerle yolladığı sır perdelerini?
"SIR"
"SIR"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
bir OZAN daha göç eyledi!
bir OZAN daha göç eyledi!
Sazın ve sözün üstadı Ozan Arif vefaat etti...
Giyotin
Giyotin
Toplumdaki "düğümler" ve sorunlara işaret edip gerçekleri söylemenin acı sonuçları olabilir!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar