SUÇLU KİM?
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastanesi ŞEHRİN GÜNDEMİNDE. Konu ile ilgili çok önemli bir tespit yapan Milletvekili Semiha EKİNCİ, “eğer malzeme eksikliğini gideremiyorsak sorumluluk bizde, eğer bize malzeme eksik diye bilgi verilmiyorsa sorumluluk Üniversitede” dedi.
Tarih: 25.1.2020 21:50:48/ 4446okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

Üniversitede malzeme eksikliği nedeniyle hastalara tam anlamıyla tedavi hizmetinin verilemediği yönündeki somut veriler birkaç haftadır şehrin gündeminde. Konu ile ilgili Sivas Milletvekili Semiha EKİNCİ´nin bir televizyon kanalında yaptığı açıklama çok önemli bulundu.

EKİNCİ, “eğer malzeme yok ve siyasi irade bu malzemeyi temin edemiyorsa sorumluluk bizde, yok eğer üniversite eksik malzemeleri tespit edip bize bildirmiyorsa sorumluluk onlarda ve sorumlu olanlarda bunun hesabını vermeli” dedi.

SİVAS kamuoyu tarafından EKİNCİ´nin açıklaması takdir ile karşılanırken, “taşı gediğini koydu” diye memnuniyet gördü. Şimdi gözler sorumluluk makamında olan Üniversite Rektörü ALİM YILDIZ´ın bu konu ile ilgili nasıl bir açıklama yapacağına çevrildi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SUÇLU
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Selahattin bey
26.1.2020 23:04:42
Şimdi sorunları dile getirmeyen veya belkide gündeme gelmesinden rahatsız olan rektör.Diğer yandan bunlardan haberdar olmadığını dile getiren bir milletvekili.Sayın vekil randevu alınamayan polikliniklerden mi bahsetsek daha neler neler doktor yok.Demekki sayın vekil de Sivas ın sorunlarından bi haber vatandaştan kopuk uzak yoldan geçen sıradan bir vatandaş a sorsa herşeyi anlatır size .Sayın Cumhurbaşkanı sizden iyi biliyordur sorunları inanıyorum.
kadir elsan
27.1.2020 08:54:06
evet onkolojide dr.eksik.endokrinde dr eksik.romatolojide dr.eksik.daha bir çok bölümde randevu almak için randevu sistemine girin çoğu dolu görünüyor randevu alamıyorsunuz sayın vekil randevu sistemine girsin dermatolojiden ertesi gün için randevu alabilecekmi bir görsün sağlık il müdürlüğü ile bir araya gelinip bu eksikler giderilmeli.Sayın rektörün eş dost atamaları, park bahçe yol kapı yapımı ile havuz ile ilgili haberlerini reklamlarını ziyadesiyle gördük.Yalnız akademik liyakat üniversitemizin başarısı ile alakalı hiç bir habere rastlamadık.Başarılı üniversitelerimiz var ama biz bu başarılı,işlerin içerisinde neden biz yokuz.Eğer bir kişi bir işi başarıyorsa onu herkes başarabilir başaramıyorsak sebebi kendimizdir.
Cahit Bey
30.1.2020 23:51:57
Sayın vekilin tarzı klasik kasaba politikacısı tavrı. Sanırsınız kendine bilgi verilseydi her türlü işi hemen halledecekti. Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) nedir duymuş mudur acaba. Neden artırılmaz SUT fiyatları da hastaneler borç batağına gömülür. SGK´nın bütçe açıklarını herhalde bilir, bütçe açıklarının telafisi olarak sistemin ucuz hekim emeği ile yürüdüğünü de bilirmi acaba? İşte söyledik ve haberi olmuş oldu artık. Sayın vekil SGK bütçe açıklarını kapatsın, SUT fiyatlarını artırsın, Hastanedeki akademik ve idari personelin ek sabit ödemelerini Genel Bütçeye kaydırsın, Hastane cirosunun %5´inin BAP birimine aktarılmasına çare olarak BAP birimlerine Özel Bütçe desteği verdirsin. Hastaneler kar etsin ve deposunda stok maliyetini dikkate almadan her tür malzemeyi bol bol bulundursun. Ya da Kamu İhale Kanunu 22/f maddesinde düzenlenen birim sözleşme yoluyla alımlarda hangi mevzuat engelinin seyrek olarak ihtiyaç duyulan damar grefti gibi malzemelerin teminin de sıkıntı çıkardığını ilgililerden sorsun, öğrensin ve düzelttirsin.
BU OLMADI!
BU OLMADI!
UŞAK VALİSİNİN geçtiğimiz gün halka yönelik hitabı tepki çekmeye devam ediyor.
DİKKAT,DİKKAT, DİKKAT!
DİKKAT,DİKKAT, DİKKAT!
Kredi Yurtlar Kurumu KYK´da, yurt dışından gelen öğrenciler karantinaya alınırken, kapının önünde bazılarının el ele tutuşarak halay çekmeleri bu da olmaz dedirten cinsten. Bilim Kurulu´nun sosyal mesafe uyarılarının hiçe sayılması kabul edilir görülmezken, bu vurdumduymazlığa asla geçit verilmemesi istendi!
Sivas İçin DAYANIŞMA ZAMANI!
Sivas İçin DAYANIŞMA ZAMANI!
SALGIN döneminde her şeyi devletten beklemek yerine, şehirler kendi iç dinamikleri ile tedbir alarak, bu sıkıntılı zamanları felaha erdirmeleri gerekiyor.
BESLENME ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞİYOR!
BESLENME ALIŞKANLIKLARI DEĞİŞİYOR!
Son yıllarda yaygın hale gelen ilkel bir tüketim olan AÇIK BÜFE YEMEK ve SERPME KAHVALTI hoyratlığı virüs nedeniyle artık tarih olma yoluna girdi.
"Afta Siyasi Mahpuslar Kapsam Dışında Olmamalı"
"Afta Siyasi Mahpuslar Kapsam Dışında Olmamalı"
MAZLUMDER Kayseri Şube Başkanı Ahmet TAŞ "Siyasi mahpuslarda kapsam içine alınmalı" dedi...
SİVAS´taki "ŞANTİYELER" Açılmasın!
SİVAS´taki "ŞANTİYELER" Açılmasın!
ANKARA- SİVAS arasında YHT hattında çalışan işçilerde CORONA VİRÜS görülmesi ile 300 civarında işçi karantinaya alındı.
TRT´de SİVAS Rüzgarı
TRT´de SİVAS Rüzgarı
Sivas´ın kadim kültürü TRT AVAZ ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor.”Ninniden ağıta Anadolum” isimli programda Sivas´ın türküleri ve ağıtları ekrana yansıdı.
YETKİLİLER GÖREVE!
YETKİLİLER GÖREVE!
TÜRKİYE, salgına karşı teyakkuz haline sıkı sıkıya devam ederken, SİVAS´ta 1 NİSAN gibi ŞANTİYELERİN açılacak olması tedirginliklere neden olmaya başladı. Yetkililerin,şantiyelerin açılmasını salgın geçene kadar engellemeleri bekleniyor.
Sonsuza Uçan Kelebekler
Sonsuza Uçan Kelebekler
Bir tek selvi ağacı… Ormanın onca kalabalığına aldırmadan, uzak bir gözenin yanı başında, uzatır boynunu göğün en âlâsına…Hışır hışır bir türküyü dillendirir her zaman. Güneşin ışıklarıyla tımarlanan yapraklar, ikindinin hafif yeliyle ırgalanır ürünü ürünü…
BÜYÜK EMEKLER GÖLGELENMESİN!
BÜYÜK EMEKLER GÖLGELENMESİN!
SALGIN nedeniyle TÜRKİYE, titiz günler yaşarken, bir haftada 3 yeni kanal kurarak içeriklerini hazırlayan Milli Eğitim Bakanlığı, kamuoyunun takdirini kazanmaya devam ediyor.
KİTAP, ENGEL TANIMIYOR!
KİTAP, ENGEL TANIMIYOR!
İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün başlattığı “SİVAS İÇİN KİTAP VAKTİ”, Türkiye´de öncü bir felsefeyi hayata geçiriyor. Bakanlığın EBA ve TRT odaklı uzaktan eğitim hamlesine SİVAS, güçlü bir ses vererek, dededen toruna, anneden kıza evde okuma yapacak.
KEYFİYETE İZİN VERİLMEMELİ!
KEYFİYETE İZİN VERİLMEMELİ!
ÜLKE insanının, ekonomik olarak zor günler yaşadığı şu günlerde, her kurum ve kuruluşun çok titiz olması bekleniyor. Bu bağlamda TCDD 4.BÖLGE de yapılan “DOĞRUDAN TEMİN YOLUYLA ARAÇLARIN KİRALANMASININ” mercek altına alınması isteniyor.
SALGIN GEÇENE KADAR!
SALGIN GEÇENE KADAR!
SİVAS´ta 65 yaş üstü vatandaşların salgından dolayı daha dikkatli olmaları gerekirken, buna dikkat etmedikleri gözlemleniyor.
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
SiVAS´ta İki HİTİT Şehri
Sivas´ta bulunan iki Hitit Şehri arkeologları büyülemeye devam ediyor. Altınyayla İlçesi´ndeki SARİSSA ile Yıldızeli İlçesinde bulunan KAYALIPINAR geçmişe önemli ölçüde ışık tutuyor. Sivas´ta bulunan bu iki tarihi zarafet, araştırmacıların yıllar sürecek çalışmaları ile zamanla daha iyi gün yüzüne çıkmayı bekliyor.
Huzurun ve Sadeliğin Timsali
Huzurun ve Sadeliğin Timsali
Gösteriş, ihtişam ve şatafat yerine ,insan unsuru dikkate alınarak yapılmış Abadan Cami, kaşıkçı elması güzelliğinde, geniş hinterlandı ile dimdik ayakta.1905 yılında Osmanlının dahi Sultanı II.Abdülhamid Han tarafından Kars muhacirleri için yenilenen cami görenleri hayran bırakıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar