SUÇLU KİM?
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi TIP FAKÜLTESİ Hastanesi ŞEHRİN GÜNDEMİNDE. Konu ile ilgili çok önemli bir tespit yapan Milletvekili Semiha EKİNCİ, “eğer malzeme eksikliğini gideremiyorsak sorumluluk bizde, eğer bize malzeme eksik diye bilgi verilmiyorsa sorumluluk Üniversitede” dedi.
Tarih: 25.1.2020 21:50:48/ 4340okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

Üniversitede malzeme eksikliği nedeniyle hastalara tam anlamıyla tedavi hizmetinin verilemediği yönündeki somut veriler birkaç haftadır şehrin gündeminde. Konu ile ilgili Sivas Milletvekili Semiha EKİNCİ´nin bir televizyon kanalında yaptığı açıklama çok önemli bulundu.

EKİNCİ, “eğer malzeme yok ve siyasi irade bu malzemeyi temin edemiyorsa sorumluluk bizde, yok eğer üniversite eksik malzemeleri tespit edip bize bildirmiyorsa sorumluluk onlarda ve sorumlu olanlarda bunun hesabını vermeli” dedi.

SİVAS kamuoyu tarafından EKİNCİ´nin açıklaması takdir ile karşılanırken, “taşı gediğini koydu” diye memnuniyet gördü. Şimdi gözler sorumluluk makamında olan Üniversite Rektörü ALİM YILDIZ´ın bu konu ile ilgili nasıl bir açıklama yapacağına çevrildi.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SUÇLU
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Selahattin bey
26.1.2020 23:04:42
Şimdi sorunları dile getirmeyen veya belkide gündeme gelmesinden rahatsız olan rektör.Diğer yandan bunlardan haberdar olmadığını dile getiren bir milletvekili.Sayın vekil randevu alınamayan polikliniklerden mi bahsetsek daha neler neler doktor yok.Demekki sayın vekil de Sivas ın sorunlarından bi haber vatandaştan kopuk uzak yoldan geçen sıradan bir vatandaş a sorsa herşeyi anlatır size .Sayın Cumhurbaşkanı sizden iyi biliyordur sorunları inanıyorum.
kadir elsan
27.1.2020 08:54:06
evet onkolojide dr.eksik.endokrinde dr eksik.romatolojide dr.eksik.daha bir çok bölümde randevu almak için randevu sistemine girin çoğu dolu görünüyor randevu alamıyorsunuz sayın vekil randevu sistemine girsin dermatolojiden ertesi gün için randevu alabilecekmi bir görsün sağlık il müdürlüğü ile bir araya gelinip bu eksikler giderilmeli.Sayın rektörün eş dost atamaları, park bahçe yol kapı yapımı ile havuz ile ilgili haberlerini reklamlarını ziyadesiyle gördük.Yalnız akademik liyakat üniversitemizin başarısı ile alakalı hiç bir habere rastlamadık.Başarılı üniversitelerimiz var ama biz bu başarılı,işlerin içerisinde neden biz yokuz.Eğer bir kişi bir işi başarıyorsa onu herkes başarabilir başaramıyorsak sebebi kendimizdir.
Cahit Bey
30.1.2020 23:51:57
Sayın vekilin tarzı klasik kasaba politikacısı tavrı. Sanırsınız kendine bilgi verilseydi her türlü işi hemen halledecekti. Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) nedir duymuş mudur acaba. Neden artırılmaz SUT fiyatları da hastaneler borç batağına gömülür. SGK´nın bütçe açıklarını herhalde bilir, bütçe açıklarının telafisi olarak sistemin ucuz hekim emeği ile yürüdüğünü de bilirmi acaba? İşte söyledik ve haberi olmuş oldu artık. Sayın vekil SGK bütçe açıklarını kapatsın, SUT fiyatlarını artırsın, Hastanedeki akademik ve idari personelin ek sabit ödemelerini Genel Bütçeye kaydırsın, Hastane cirosunun %5´inin BAP birimine aktarılmasına çare olarak BAP birimlerine Özel Bütçe desteği verdirsin. Hastaneler kar etsin ve deposunda stok maliyetini dikkate almadan her tür malzemeyi bol bol bulundursun. Ya da Kamu İhale Kanunu 22/f maddesinde düzenlenen birim sözleşme yoluyla alımlarda hangi mevzuat engelinin seyrek olarak ihtiyaç duyulan damar grefti gibi malzemelerin teminin de sıkıntı çıkardığını ilgililerden sorsun, öğrensin ve düzelttirsin.
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
Dünyada Bir Tek SİVAS´ta
SİVAS´ın inanç turizmi açısından değerlendirilmeyi bekleyen pek çok değeri, şehir yöneticilerince değerlendirilmeyi bekliyor. Üçlerbey Mahallesi´nde bulunan “KIRK AZİZLER” in şehit edildiği yerde bunlardan biri. Burasının dünya turizmine açılması gerekirken, Eski başkan Sami AYDIN ve İmar Sorumlusu Erol GENÇ tarafindan 1800 yıldır duran alanın imara açılması hayret ve ibretle izleniyor...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
TRT AVAZ´ın başarılı kültür programlarından biri olan “Ninniden ağıta Anadolum” isimli programın çekimleri SİVAS´ta yapıldı.Türküler Ocağı SİVAS´ın “CELALOĞLAN AĞIDI” TRT AVAZ ekranlarında, izleyenleri adeta mest etti.
USULSÜZ DİNLEME BÜYÜK SUÇ!
USULSÜZ DİNLEME BÜYÜK SUÇ!
SİVAS´ta da yakından takip edilen FETÖ´nün “USÜLSÜZ DİNLEME” davasına ceza yağdı.
KANAT ALIŞTIRIYOR!
KANAT ALIŞTIRIYOR!
Kamu Hastaneler Genel Müdürü Hillmi ATASEVEN´in SİVAS´a geldiği öğrenildi.
Kar Kapıda, Ya Huzur?
Kar Kapıda, Ya Huzur?
Kar yağar, yollar kapanır lakin kimse yüreklere giden yolları kapatmazdı. Yorgun başların dinleneceği güçlü omuzlar, hayata tutunmanın sırrını fısıldarlardı. Sahi nereye gitti o zamanlar?
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Sanatkar Şair MIGIRDİÇ KORKOR
Artin KORKOR Yazdı...
4 EYLÜL KÜLTÜR PARKI
4 EYLÜL KÜLTÜR PARKI
Kent Meydanı´nda bulunan Eski ORDU EVİ´nin yıkılması sonrasında buranın DÜNYANIN en büyük meydanı olma yolundaki en önemli fırsatın değerlendirmesi bekleniyor.
Üniversite´nin 46.Yılı
Üniversite´nin 46.Yılı
Sorular, Sorular, Sorular!..
HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER!
HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İkinci DEVLET ÜNİVERSİTESİ´NİN kurulması konusunda adeta bir savaş veren ŞEHİR KÜLTÜRÜ DERNEĞİ, maddi ve manevi lobi oluşturarak konuyu ülke gündemine taşımıştı. Üniversitenin hayata geçtiği şu günlerde mutlaka bu savaşı verenlerin de yönetimde söz sahibi olmaları bekleniyor.
HAS Bir Adım Olur!
HAS Bir Adım Olur!
Siyasi hayatı sona eren Sami AYDIN´ın, şehrin ekonomik ufkuna katkı yapması bekleniyor. Örneğin NİJERYA´da bir HELVA Fabrikası açarak, şehre döviz girdisi yapmasının faydalı olacağı söyleniyor. NİJERYA´nın ikliminden dolayı helvasının güzel olduğu ve bu helvayı da AYDIN´ın çok seveceği sanılıyor
Coğrafya Kadere Hükmeder!
Coğrafya Kadere Hükmeder!
Coğrafya insan kaderine hükmeder. İnsanın doğup büyüdüğü topraklar hayatını şekillendirir. Sivas´ta yaşamış insanlar da hangi görüşe hangi milliyete ait olursa olsun bir fedakârlık abidesidir. Tarihi bir gerçek ise bunu ispatlar mahiyette. Ünlü komutan Enver Paşa´yı Sarıkamış Harekâtı´nda donmaktan kurtaran askerin bir Sivaslı olduğu bilgilerine ulaşıldı. Sivaslı bir Ermeni olan Ohannes Aginyan´ın Enver Paşa´yı donmaktan kurtardığı ve Enver Paşa´nın ise bu askere teşekkür mektubu gönderdiği bilgisi edinildi.
Böyle Saf Bakabilsek Keşke!
Böyle Saf Bakabilsek Keşke!
İyi niyetin, dürüstlüğün, adam gibi adam olmanın kullanılır görüldüğü, samimiyetin bir değerinin olmadığı,tavır sahibi olmanın, dik duruşun, güç unsurlarına boyun eğmemenin anlaşılamadığı b u çiğ çağda,anlamın anlamını içselleştirmiş bakışlar yok da değil!
Yakın Geçmişin Sırları
Yakın Geçmişin Sırları
Abdullah ÇATLI, Prof.Dr. Mahmud Es´ad COŞAN ve Muhsin YAZICIOĞLU´nun ölümleri sırrını koruyor. Bu üç isimin de belli aralıklarla kaza süsü verilmiş suikastlarla ortadan kaldırılmasının TBMM´de yeniden bir araştırma komisyonu kurularak irdelenmesi isteniyor.
CAZİBESİ KAYBEDİLMEMELİ!
CAZİBESİ KAYBEDİLMEMELİ!
KENT MEYDANI çevre düzenlemesine 7 milyonluk büyük bir bütçenin harcandığı bilinirken, bu meydanın bitirilmesi akabinde, meydan siluetine uygun iş yeri tabelalarına izin vermeyen BELEDİYE, adeta buradaki işlevselliği de bertaraf etti.
Hesap İçinde Hesap!
Hesap İçinde Hesap!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesinden farklı atakların planlandığı haber merkezimize gelmeye devam ediyor. Hilmi ATASEVEN´in REKTÖRLÜK için, mevcut Rektör Alim YILDIZ´ın ise VEKİLLİK planladığı iddia ediliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar