Siz Kimsiniz? Devlet Var Devlet!
Türkiye büyük devlet olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, PARALEL varı kadük girişimlerde hala devam ediyor. Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un şehrin amiri gibi KIZILIRMAK İLKOKULU ve Halk Eğitim Merkezi Yerini “RAVZA DERNEĞİNE” devrediyorum demesi tek kelimeyle şok etkisi oluşturdu.
Tarih: 14.3.2018 09:02:07/ 2933okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER
Haber Murat Kalender
 
TÜRKİYE “FETÖ” yapısını Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın dirayetli adımları ile def ederken, bir takım aklı evvel yerel bürokratlar Devlet Terbiyesi ve adabından yoksun hareketler ile adeta “PARALEL” düşünceli yapılar geliştirmeye devam etme emareleri şok etti.

 Ravza Dernek Başkanı Abdullah AĞABEKTAŞ´ın yayınladığı bir video da “MİLLİ Eğitim Müdürü aradı Kızılırmak İlkokulu ve Halk Eğitimi boşaltıyoruz orayı size devredeceğiz” diye açıklamada bulunması şehirde şok etkisi oluşturdu.

 Bir Milli Eğitim Müdürü´nün hangi görev ve yetkiye dayanarak Devlete Ait Olan Bir yeri bir derneğe devretme cüretini göstermesi şaşkınlık oluşturdu.

 Bir yerel bürokrat ile bir Stk başkanının böyle bir pazarlık ve devir teslim içinde olmalarının altında yatan nedenler ise merak ediliyor.

 Şehrin BAKANI ve Valisi varken, bir dernek başkanını arayarak oraları sizlere bıraktık demesinin, devlet adabına uymadığını dile getiren SİVASLILAR, “PARALEL DEVLET” özlemciliğinin bunca badirelere rağmen çeşitli guruplar ve insanlar tarafından hala yürütülmeye çalışılması ise hayretle takip ettiklerini vurguluyorlar.

 Şehre geldiği günden bu yana her derneğe her vakfa “ben de sizdenim” diye aidiyet bağlılığı sunan ALTINSOY´un, bu adımlarla yerini sağlamlaştırma ve “her sakala bir tarak uydurma” niyetinde olduğu yorumları yapılıyor.

 Kamuoyu tarafından dikkatle izlenen videonun (https://www.youtube.com/watch?v=BKqyB_xud44&feature=share) acilen yayından kaldırılması ise gizemini korumaya devam ediyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kimsiniz Devlet Devlet
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ekrem Yaşkan
16.3.2018 20:50:45
Youtube videolarına göre hayırsever alim bir zat!!!! -:) dibi. Ama el parasıyla. Fakire ev, çocuklara kreş, kardaşlar çamlığına pisikiyatri hastanesi, 40 bin kişilik cami-külliye. Çıkıpta soran yok, hangi ilmi derinlikle külliyelerde ders vereceksin. Tahsilin müktesebatın nedir. Sıradan biraz dini külliyat karıştıran herkesin biriktireceği kadar bilgi, gözüken sadece o. Sen kim merhum İhramcızade kim diye sormazmı bir Allahını gerçekten seven sivaslı. 40 bin kişilik camiyi kış mevsimli sivasta ısıtacan birde cemaat bulacan. Hem de günde beş vakit. Geçiniz, para toplamak için makyajlı bir gerekçe gibi gözüküyor. Kimsenin ağzını açmaya cesaret edemeyeceği bir gerekçe bulmuş biraderler.
samet erol
15.3.2018 08:29:23
eskiden galericiler vardı oto alım satımı yapanlar vadeli satış diye bir satış yöntemi vardı revaçta.yani taksitli veririm faiz alırım derlerdi.Yanılmıyorsam Apdullah bey de o dönemlerde babasının yanında ulu camii üzerinde bir dükkanda galericilik yapıyorlardı.Maşallah işler bayaga büyümüş dernek kurulmuş bürokratik çevrede büyümüş.Yav Apdullah bey bu genç yaşta bu kadar iş güç senin de işin zor be.
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Yeni Bir Parti Kurulur mu?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Bize Yarının Adamı Aydınlar Gerek
Selim Yıldız Yazdı...
Kıssadan Hisse
Kıssadan Hisse
"- Nasıl olsa bu havuza herkes bir kova süt dökecek!.. benim bir kova su dökmem bir şey değiştirmez!?.. diyerek.. başlamışlar aynı düşünce ile havuza kovalar dolusu suyu boşaltmaya..
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Dr.GÖLEN Ödüllendirildi!
Sağlık Bakanlığı 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle hekimleri ödüllendirdi. SİVAS´ta da başarılı ve fedakar Gögüs Doktoru Hayrullah GÖLEN ödüle layık görüldü.
Nikah Kıyacak Değiliz!
Nikah Kıyacak Değiliz!
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Yeni Oluşum ve Abdullah GÜL!
Yeni Oluşum ve Abdullah GÜL!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Haydi TİYATROYA!
Haydi TİYATROYA!
“BEYAZ HÜZÜN” SİVASLI Tiyatro severlerle CUMARTESİ ve PAZARTESİ Günü buluşuyor.
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
Artin KORKOR Yazdı...
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Sizi Rahatsız Etmeye Geliyoruz!
Bütün hakikatleri yoklamak, Bütün yalanların maskesini yırtmak, Kalabalığa doğruyu göstermek.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Ferhatbostan Mahallesi, Sait Paşa Caddesi, Çıkmaz Sokak 143 Numaralı üzerinde loğ taşı olan toprak bacalı, kerpiç duvarlı, dışı saman karışımlı çamur sıvalı, iç odaları da saman karışımlı çamur sıvalı ve üzeri birkaç kat kireç badanalı evimize geldim.
"Dönme Dolap"
"Dönme Dolap"
Sabah Lunapark´´a giden görevliler sandalyelerin hâlâ dönmekte olduğunu görmüşler. Bekçilerin ikisi de ölmüştü…”
Arife Ana
Arife Ana
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
Güzellikler Çoğalsın!
Güzellikler Çoğalsın!
Büyük emeklerle hazırlanan “Ufka Yolculuk” Bilgi Kültür Yarışmasında sona gelindi. 17 Mart Pazar Günü yapılacak sınav ile maraton tamamlanacak.
Hayat İşte...
Hayat İşte...
Maharetli ellerde işlenilen her şey,hayatı renklendirir!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar