Siz Kimsiniz? Devlet Var Devlet!
Türkiye büyük devlet olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, PARALEL varı kadük girişimlerde hala devam ediyor. Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un şehrin amiri gibi KIZILIRMAK İLKOKULU ve Halk Eğitim Merkezi Yerini “RAVZA DERNEĞİNE” devrediyorum demesi tek kelimeyle şok etkisi oluşturdu.
Tarih: 14.3.2018 09:02:07/ 2474okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER
Haber Murat Kalender
 
TÜRKİYE “FETÖ” yapısını Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın dirayetli adımları ile def ederken, bir takım aklı evvel yerel bürokratlar Devlet Terbiyesi ve adabından yoksun hareketler ile adeta “PARALEL” düşünceli yapılar geliştirmeye devam etme emareleri şok etti.

 Ravza Dernek Başkanı Abdullah AĞABEKTAŞ´ın yayınladığı bir video da “MİLLİ Eğitim Müdürü aradı Kızılırmak İlkokulu ve Halk Eğitimi boşaltıyoruz orayı size devredeceğiz” diye açıklamada bulunması şehirde şok etkisi oluşturdu.

 Bir Milli Eğitim Müdürü´nün hangi görev ve yetkiye dayanarak Devlete Ait Olan Bir yeri bir derneğe devretme cüretini göstermesi şaşkınlık oluşturdu.

 Bir yerel bürokrat ile bir Stk başkanının böyle bir pazarlık ve devir teslim içinde olmalarının altında yatan nedenler ise merak ediliyor.

 Şehrin BAKANI ve Valisi varken, bir dernek başkanını arayarak oraları sizlere bıraktık demesinin, devlet adabına uymadığını dile getiren SİVASLILAR, “PARALEL DEVLET” özlemciliğinin bunca badirelere rağmen çeşitli guruplar ve insanlar tarafından hala yürütülmeye çalışılması ise hayretle takip ettiklerini vurguluyorlar.

 Şehre geldiği günden bu yana her derneğe her vakfa “ben de sizdenim” diye aidiyet bağlılığı sunan ALTINSOY´un, bu adımlarla yerini sağlamlaştırma ve “her sakala bir tarak uydurma” niyetinde olduğu yorumları yapılıyor.

 Kamuoyu tarafından dikkatle izlenen videonun (https://www.youtube.com/watch?v=BKqyB_xud44&feature=share) acilen yayından kaldırılması ise gizemini korumaya devam ediyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kimsiniz Devlet Devlet
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ekrem Yaşkan
16.3.2018 20:50:45
Youtube videolarına göre hayırsever alim bir zat!!!! -:) dibi. Ama el parasıyla. Fakire ev, çocuklara kreş, kardaşlar çamlığına pisikiyatri hastanesi, 40 bin kişilik cami-külliye. Çıkıpta soran yok, hangi ilmi derinlikle külliyelerde ders vereceksin. Tahsilin müktesebatın nedir. Sıradan biraz dini külliyat karıştıran herkesin biriktireceği kadar bilgi, gözüken sadece o. Sen kim merhum İhramcızade kim diye sormazmı bir Allahını gerçekten seven sivaslı. 40 bin kişilik camiyi kış mevsimli sivasta ısıtacan birde cemaat bulacan. Hem de günde beş vakit. Geçiniz, para toplamak için makyajlı bir gerekçe gibi gözüküyor. Kimsenin ağzını açmaya cesaret edemeyeceği bir gerekçe bulmuş biraderler.
samet erol
15.3.2018 08:29:23
eskiden galericiler vardı oto alım satımı yapanlar vadeli satış diye bir satış yöntemi vardı revaçta.yani taksitli veririm faiz alırım derlerdi.Yanılmıyorsam Apdullah bey de o dönemlerde babasının yanında ulu camii üzerinde bir dükkanda galericilik yapıyorlardı.Maşallah işler bayaga büyümüş dernek kurulmuş bürokratik çevrede büyümüş.Yav Apdullah bey bu genç yaşta bu kadar iş güç senin de işin zor be.
Sanduka Örtüleri Yenilendi
Sanduka Örtüleri Yenilendi
Kanuni Sultan Süleyman Han´ın ŞAİR Şehzadesi ve oğulları asırlardır SİVAS´ın misafiri. Babasına baş kaldıran cengaver Şehzade Beyezıd Han´ı her gün SİVASLILAR ziyaret ediyor. Bakan YILMAZ´ın, güzel bir düşünce ile İstanbul Olgunlaştırma Enstitüsüne yaptırdığı türbe örtüleri ise dualarla değiştirildi.
ESTAŞ, İkinci Fabrikayı Açtı
ESTAŞ, İkinci Fabrikayı Açtı
Milli ve yerli sanayinin ete kemiğe bürünmüş hali olan ESTAŞ, 1000 civarında çalışanı ile takdir ediliyor. İkinci Fabrikayı da hayata geçiren ESTAŞ, burada da istihdama önemli katkılar sunuyor.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
geçmiş zaman olur ki!...
geçmiş zaman olur ki!...
Sevgi iyilikti, sevgi emekti…
Doğal Besin Kaynağı
Doğal Besin Kaynağı
Havaların yağışlı gitmesi mantarları coşturdu. Sivas´ın dört bir bucağında mantar bolluğu yaşanıyor.
SİVASLILAR Her Şehirde!
SİVASLILAR Her Şehirde!
Sivaslılar yurdun dört bir bucağına dağılmış vaziyette.SİVASLILAR´ın en çok yaşadığı illerin başında İSTANBUL, ANKARA, KAYSERİ, İZMİR gelmekte. Bu illerin her birinde 50 binin üzerinde SİVASLI yaşarken, diğer illerde de SİVASLILAR epey bir varlık oluşturuyorlar.
Talibi Coşkun´un Hatırası Yaşatılıyor
Talibi Coşkun´un Hatırası Yaşatılıyor
Halk kültürünün “EVLİYA ÇELEBESİ” olarak tabir edilen TALİBİ COŞKUN eserleri ile yaşıyor. TRT repertuarında yer alan türküleri yanı sıra ilginç hayatı ile de dikkat çeken AŞIK TALİBİ COŞKUN´un hatırasını yaşatan ALTINYAYLA BELEDİYESİ “Aşık Talibi Coşkun Sanat Evi” açarak, güzel bir hizmet ortaya koydu.
bayramın dokunaklı hüznü...
bayramın dokunaklı hüznü...
Dokunaklı, yarı mahzun, yarı sevinçli bayram günleri...
Belediye Kiracıları Dertli!
Belediye Kiracıları Dertli!
Belediye´ye ait dükkanlarda kiracı olan esnaflar kira miktarını ödeyemiyorlar. Borç harç bularak kira ödeme çabasında olan esnaf, ekonomik durgunluk nedeniyle de iş yapamıyorlar. Başbakan YILDIRIM´ın esnafın işlerini kolaylaştıran önlemler alırken, Başkan AYDIN´ın da buna benzer kolaylaştırmalara giderek, dükkan kiraları aşağıya çekmesini bekliyorlar.
Sorumlular Göreve!
Sorumlular Göreve!
Güzel mimarisi ve haziresinde birçok ilim sahibi insanları barındıran 1792 yılında yapılmış olan ALİBABA camiini caminin arka kısmındaki haziresine bakımsız tan girilememektedir. Sivas postası olarak sorumlularını göreve davet ediyoruz.
Rezalet
Rezalet
Sivas Postası gazetesinde yayınlanan, şahsınızla ilgili OSB haberi henüz tekzip edilmedi. Sizin de üyesi bulunduğunuz OSB müteşebbis heyetinin aldığı bir karar ile itfaiye binası ve Gümrük müdürlüğü binası ile 16 bin metrekare arsası fabrikanızın sahasına katıldı. Karara göre buraların size devredilmesi karşılığında, yaklaşık 600 bin lira tutan yeni itfaiye binasını yapmayı ve ayrıca gümrük müdürlüğü binası için 200 bin lira nakit ödemeyi taahhüt etmişsiniz. Tekrar buradan soruyoruz, yapmayı taahhüt ettiğiniz yeni itfaiye binasını kim yaptırdı? Parasını kim ödedi?Vermeyi taahhüt ettiğiniz nakit para ödendi mi, ödenmedi mi?
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TÜRKİYE´nin en prestijli üniversitelerinden biri olan AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ,Tıpta Uzmanlık (TUS) değerlendirme raporunda ilk 10 üniversite arasında yerini aldı.
Habib SOLUK Doğru Söyledi!
Habib SOLUK Doğru Söyledi!
Devletimizin şuan OSB için yaptığı yatırımlar çok önemli. NURİ DEMİRAĞ OSB kamulaştırması başka yerde yok. Allah nasip eder bu biterse 40 bin vatandaşımız aş ve iş sahibi olacak. Bunları görmezden gelmeyelim.
Sivas Üzerine Denemeler!
Sivas Üzerine Denemeler!
Şehrimiz bir çok Körfez ve Avrupalı şehirleri ile kardeş şehri haline getirilebilir ve özellikle Arapların bu yayla havasını keşfetmeleri sağlanabilir, aynı şekilde futbol takımımızın Arap takımları ile özel maçlar düzenlemesi yapılır ve kim bilir belki bu vesileyle bu şehir birçok Arap takımının ve insanının kamp ve Ramazan otağı haline gelebilir.
Ankara´nın Yolu Diyarbakır´dan Geçiyor!
Ankara´nın Yolu Diyarbakır´dan Geçiyor!
Bu durumda HDP ve Kürt seçmeninin “barajdan azade” vereceği oylar ve muhtemel oy kaymaları Cumhurbaşkanının kim olacağını belirleyecektir.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar