Siz Kimsiniz? Devlet Var Devlet!
Türkiye büyük devlet olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, PARALEL varı kadük girişimlerde hala devam ediyor. Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un şehrin amiri gibi KIZILIRMAK İLKOKULU ve Halk Eğitim Merkezi Yerini “RAVZA DERNEĞİNE” devrediyorum demesi tek kelimeyle şok etkisi oluşturdu.
Tarih: 14.3.2018 09:02:07/ 2655okunma / 2yorum

SPHM ÖZEL HABER
Haber Murat Kalender
 
TÜRKİYE “FETÖ” yapısını Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın dirayetli adımları ile def ederken, bir takım aklı evvel yerel bürokratlar Devlet Terbiyesi ve adabından yoksun hareketler ile adeta “PARALEL” düşünceli yapılar geliştirmeye devam etme emareleri şok etti.

 Ravza Dernek Başkanı Abdullah AĞABEKTAŞ´ın yayınladığı bir video da “MİLLİ Eğitim Müdürü aradı Kızılırmak İlkokulu ve Halk Eğitimi boşaltıyoruz orayı size devredeceğiz” diye açıklamada bulunması şehirde şok etkisi oluşturdu.

 Bir Milli Eğitim Müdürü´nün hangi görev ve yetkiye dayanarak Devlete Ait Olan Bir yeri bir derneğe devretme cüretini göstermesi şaşkınlık oluşturdu.

 Bir yerel bürokrat ile bir Stk başkanının böyle bir pazarlık ve devir teslim içinde olmalarının altında yatan nedenler ise merak ediliyor.

 Şehrin BAKANI ve Valisi varken, bir dernek başkanını arayarak oraları sizlere bıraktık demesinin, devlet adabına uymadığını dile getiren SİVASLILAR, “PARALEL DEVLET” özlemciliğinin bunca badirelere rağmen çeşitli guruplar ve insanlar tarafından hala yürütülmeye çalışılması ise hayretle takip ettiklerini vurguluyorlar.

 Şehre geldiği günden bu yana her derneğe her vakfa “ben de sizdenim” diye aidiyet bağlılığı sunan ALTINSOY´un, bu adımlarla yerini sağlamlaştırma ve “her sakala bir tarak uydurma” niyetinde olduğu yorumları yapılıyor.

 Kamuoyu tarafından dikkatle izlenen videonun (https://www.youtube.com/watch?v=BKqyB_xud44&feature=share) acilen yayından kaldırılması ise gizemini korumaya devam ediyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kimsiniz Devlet Devlet
Okuyucu Yorumları (2 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ekrem Yaşkan
16.3.2018 20:50:45
Youtube videolarına göre hayırsever alim bir zat!!!! -:) dibi. Ama el parasıyla. Fakire ev, çocuklara kreş, kardaşlar çamlığına pisikiyatri hastanesi, 40 bin kişilik cami-külliye. Çıkıpta soran yok, hangi ilmi derinlikle külliyelerde ders vereceksin. Tahsilin müktesebatın nedir. Sıradan biraz dini külliyat karıştıran herkesin biriktireceği kadar bilgi, gözüken sadece o. Sen kim merhum İhramcızade kim diye sormazmı bir Allahını gerçekten seven sivaslı. 40 bin kişilik camiyi kış mevsimli sivasta ısıtacan birde cemaat bulacan. Hem de günde beş vakit. Geçiniz, para toplamak için makyajlı bir gerekçe gibi gözüküyor. Kimsenin ağzını açmaya cesaret edemeyeceği bir gerekçe bulmuş biraderler.
samet erol
15.3.2018 08:29:23
eskiden galericiler vardı oto alım satımı yapanlar vadeli satış diye bir satış yöntemi vardı revaçta.yani taksitli veririm faiz alırım derlerdi.Yanılmıyorsam Apdullah bey de o dönemlerde babasının yanında ulu camii üzerinde bir dükkanda galericilik yapıyorlardı.Maşallah işler bayaga büyümüş dernek kurulmuş bürokratik çevrede büyümüş.Yav Apdullah bey bu genç yaşta bu kadar iş güç senin de işin zor be.
Babaannem Derdi ki
Babaannem Derdi ki
Meral DEMİR Yazdı...
Şehre Yakışmıyor!
Şehre Yakışmıyor!
Sivas Merkez KONGRE LİSESİ yan tarafında yıllardır harabe halinde bekleyen bina, şehir merkezine yakışmıyor. NAZİ ALMANYASI işkence binalarına benzeyen bu yapıya BELEDİYENİN neden müdahale etmediği anlaşılamıyor.
Yorgun Süvari
Yorgun Süvari
Yalnızlıklar rıhtımı ruhsuz şehirlerin aylak sokakları, sebepsiz acıların mirasını aktarır. Kırılgan gölgelerin selidir kalabalıklar. Afili yalnızlıklar armağanıdır bitkin kaldırımlar. Pespaye adamların siluetine mahkûm yorgun bakışlar çoğaltıyor zaman
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
İnsanı İDDİASINDAN Vururlar!
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ hocaları, “hakkaniyet ve liyakat” üzre bir duruş göstermediklerinden dolayı eleştiri alıyorlar. Özellikle alanları olmadığı halde bazı fakültelere Dekan olan İLAHİYATÇI kardeşlerin, her şart ve durumda diğer dekanlıklar için de yoğun çaba göstermeleri ibretle izleniyor.
Sayın Rektör
Sayın Rektör
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Kışa Hazırlanıyor!
Sivas Mutfağının en önemli unsurlarından biri olan “bulgur kaynatma” geleneği bu sene de tamamlandı. Eylül başı gibi bulgurlarını kaynatarak değirmenlerde öğüten SİVAS´ın köy ve kasaba insanları, kış hazırlığının en önemli besinini de hazırlamış oldu.
Sizi Alkışlıyoruz!
Sizi Alkışlıyoruz!
Yolda kalmışlara, kimsesizlere, dizinde derman olmayan yaşlılara, kıyıdan köşeden geçenlere, kimsin nicesin, diye sormadan her CUMA günü sıcak yemek ikram eden DENİZ YILDIZLARI DERNEĞİ, sessiz sedasız bir erdemi şehirde yaşatmaya devam ediyor.
KARADEMİR de Favori!
KARADEMİR de Favori!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala AK PARTİLİLER Belediye Başkan arayışlarına ara vermeden devam ediyorlar.Bu gelenekte ismi her daim ön planda olan Halil İbrahim KARADEMİR´in de ismi Belediye Başkanlığı için geçiyor.
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yükselen Dolara Karşı, Yükselen Vicdan
Yusuf Ağah Yazdı
Bir Fikir!
Bir Fikir!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İLAHİYAT FAKÜLTESİ, eğitim öğretime devam ederken, burada eğitim gören öğrenciler için “KANAAT DERSİ” konulmasının faydalı olacağı öngörülüyor.Özellikle pek çok İLAHİYAT MEZUNUNUN alanı olsun olmasın pek çok kurum idareciliği için yoğun çaba gösterdikleri gözlemlenirken, KANAAT DERSİ´nin faydalı olacağı belirtiliyor.
Dağların Türküsü
Dağların Türküsü
Hüseyin KAYA Yazdı...
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
GANDİ´yi Örnek Alabilir!
Göreve gelir gelmez, AUDİ marka otomobil aldıran Rektörün, yerli üretimi desteklemek için Kongre Müzesi önünde elektirikli çalışan akülü araba benzeri komik arabaya binmesi gülümsemelere neden olmuştu. Hatta Rektörün AUDİ´ye binmeyerek yerli üretime destek için AUDİ´yi sattırıp, gelirini araba çalışmalarına bağışlayacağı zannedilmişti.
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Umut...
Umut...
/ Şu göğüs kafesimi genişleten umudum var oldukça/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar