SİVAS´tan ÇUBUK´a Nasihat
Yusuf Ağah Yazdı
Tarih: 22.4.2019 18:50:34/ 5718okunma / 0yorum

SİVAS´TAN ÇUBUK´A NASİHAT

Bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Cumhuriyet kenti Sivas´ın tarihinde kara bir leke olarak yerini alan 2 temmuz olaylarında yaşanan ve 37 Canımızın vefatıyla sonuçlanan toplumumuzu derinden sarsan bölen bu menfur olayın travmalarını hala şehir ve toplum olarak yaşamaktayız.

Provokasyonlar sonucu yaşananlar milli birlik beraberliğimiz yaralamak yok etmeye dayanan eylemler neticesinde , telafisi mümkün olmayan acılar yaşamamıza sebep olduğunu gördük.Bir daha böyle acıların yaşanmaması ve ders alınması gerektiğini düşünmeliyiz.

Fakat ne acı ki önemli bir siyaset adamımız CHP partisinin genel başkanı olan Sayın Kemal Kılıçdaroğluna karşı yapılan bu saldırı girişiminde bulunmak,yaşananlardan yeterince ders almadığımızın göstergesidir.

Kemal Kılıçdaroğlu için bu saydığımız tüm sıfatlar bir yana kendisi bu Aziz Milletin bir ferdidir,vatandaştır, her vatandaş gibi önemli bir değerdir.Kendisinin evladı da her Türk evladı gibi Sivas´ta askerlik vazifesini yerine getirmiştir.

Başkentimizin yanı başında çubuk İlçesinde En kıymetlimiz olan Şehit cenazesinde yaşanlar yine birkaç provokatörün sergilediği birilerinin milli birlik ve beraberliğimizi bozmak bölmek için yapmaya kalkıştığı bir eylemdir.

Devlet olarak bunu gerçek yapanları arkasındakilerini bularak, çok ciddi bir şekilde ceza verilerek örnek olması gerekmektedir.Bize ne oluyor böyle ,anlamak mümkün değil.Yaşadıkça öyle şeylere şahit oluyoruz ki bunları anlamlandırmada güçlük çekiyoruz.

Siyasetçiler birbirlerini eksikliklerini söyleyecek eleştirecek bu işin fıtratında var.Biz vatandaşlara ne oluyor böyle bu kadar hırs nefret hiç bize yakışmayan söylemler demokrasinin gereği olan seçimlerde oyumuzu dilediğimize veririz düşüncelerimizi şiddete dönüştürmeden ifade edebiliriz işte o kadar.

Cumhurbaşkanına hakarete varan söylemler,Parti başkanlarının birbirlerine hakaretleri bunlar bize yakışan şeyler değil ve hiç hoşumuza da gitmeyen şeyler.Siyasetçiler, ve basın mensupları nerde hata yapıyoruz diye oturup düşünsünler milleti germesinler hatalarından dönsünler.

Çünki dünden daha çok bugün, birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır.Bu olaydan gereken dersi çıkarırız inşallah daha çok severiz, güveniriz birbirimize. Öyle olacağına da inanıyorum . Bu yaşanan üzücü olay sonrası Sayın Kemal Kıiçdaroğlu´nun belirtiği gibi ‘´Türkiye de bir kaosun çıkması, Türkiye´de bir kargaşanın çıkmasını isteyen çok çevre var. Bu çevrelere izin vermemek lazım´´. Sayın Cumhurbaşkanımızın sözüyle yazıma son vermek istiyorum .´´ Kimsenin Türkiye´nin huzur iklimine zarar vermesine müsaade etmeyiz´´
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS ÇUBUK Nasihat
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVAS, Suriye´yi YÖNETİYORMUŞ!
SİVAS, Suriye´yi YÖNETİYORMUŞ!
SİVAS eşsiz geçmişine rağmen değerlendirilemiyor. Şehrin kültür ve turizminin felsefesi yapılamazken, tarihi kaynaklardaki bilgiler ise gerek halk gerekse şehir yöneticileri tarafından bilinmiyor.
Bunu Yapabiliriz!
Bunu Yapabiliriz!
Karasal iklimle örtüşen TÜRKİYE´nin kendine has en özge yemek kültürü olan SİVAS´ın, GASTRONOMİ Festivalini artık düşünme zamanının geldiği belirtiliyor.
KALİGRAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI!
KALİGRAFİ EĞİTİMİ BAŞLADI!
SİVAS´ta Devlet ve Özel okullarda olmayan bir eğitim yeniliği başlatıldı. Eğitim tarihinde ilk olan bu çalışma ile, İlkokul 3.sınıf öğrencilerine “KALİGRAFİ” öğretilmeye başlandı. Bu uygulamanın sistemleştirilerek önümüzdeki yıllarda “müfredat” programına gireceği öngörülüyor.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Çok yanık, titrek bir ses o kadar güzel etrafa yayılıyordu ki. Usulca odadan çıktım vardım baktım ki, “SEKLEM ÇUVALININ” üzerine çıkmış sabah ezanı okumakta
Danışmanım, Danışmansın, Danışman!
Danışmanım, Danışmansın, Danışman!
Belediye Başkan Danışmanlarının nasıl bir kamu yararına hizmet verdikleri yıllardır anlaşılamıyor.
ZOR OYUNU BOZAR!
ZOR OYUNU BOZAR!
MİLLİ EĞİTİM´in işi titiz ve ciddi alması neticesinde okullardaki “şebeke” yapıları da tasfiye ediliyor.TCK´nın 313. Maddesi gereği suçu sübuta erenlerin ise cezalandırılmaları gerektiği hukukçularca dile getiriliyor.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
SİVAS´tan Bir TODOR USTA Geçti!
Artin KORKOR Yazdı...
Annemin Günlükleri!
Annemin Günlükleri!
Elenora BALCİS Yazdı...
"UYUYAN ŞEHRİN" Hazinesi!
"UYUYAN ŞEHRİN" Hazinesi!
SİVAS´ın adeta denizi olan HAFİK GÖLÜ değerlendirilmiyor. Tarihi ve doğal güzelliği ile keşfedilmeyi bekleyen milli hazine acilen “MİLLİ PARK” statüsüne alınarak projelendirmeye hazır.
CEP Telefonu Operatörleri İşinizi İyi Yapın!
CEP Telefonu Operatörleri İşinizi İyi Yapın!
Son günlerde SİVAS´ta bazı vatandaşların telefon konuşmalarını sağlıklı yapamadıklarını dile getirmeleri dikkatlerden kaçmadı. Yaklaşık beş ay kadar önce 73 civarında vatandaş, telefon konuşmalarını rahat yapamayıp cızırtılı yaptıklarını dile getirmekle birlikte, son birkaç gündür de 275 civarında vatandaşın telefon konuşmasını sağlıklı yapamadığından dolayı hoşnutsuzluk içinde oldukları belirtiliyor.
Halkı ÇARPIYORLAR!
Halkı ÇARPIYORLAR!
CEP telefonlarına “VATSAP” hesabınız çalındı gönderdiğimiz şifre ile giriş yapın” diye şifre gönderip sonra da yönlendirme yaparak sitelerine abone yapıp vatandaşı 56 lira çarpıyorlar.
BENDE SIĞAR İKİ CİHAN
BENDE SIĞAR İKİ CİHAN
/ Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam/
ADİL COŞKUN´a VEDA
ADİL COŞKUN´a VEDA
Ömür boyu Türk Milliyetçiliğine hizmet etmiş,MHP üst yönetiminde ve Sivas İl başkanlıgında uzun yıllar bulunmuş,Millet vekili adaylıkları bulunan merhum Adil COŞKUN vefat etmiştir
YENİ ŞAFAK ile Yollarını Ayırdı
YENİ ŞAFAK ile Yollarını Ayırdı
SİVAS başta olmak üzere ANADOLU´da en çok takip edilen yazar olan FARUK AKSOY´un yazılarına YENİ ŞAFAK GAZETESİ´nde son verilmesi şok etkisi oluşturdu. İrfani geleneği temsil eden AKSOY, bu topraklardaki vicdan ve adaletin de gür sesi olarak biliniyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar