SİVAS´ta Çarşının Nabzı
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Tarih: 1.12.2018 21:41:22/ 727okunma / 0yorum

Sivas´ta Çarşının Nabzı
Sivas, seçim havasına henüz girmemiş. Ortada  görünen adaylara şimdilik eşit mesafedeler. 
Şu an ortada olan adayları seçim kampanyası yürütme açısından ele alırsak.; ilk kez bir seçim kampanyası yürütecek Mehmet Er, MHP ile ne yapar? Senelerdir; çok şansları olmasa da, canla başla mücadele yürütmüş emektar parti mensupları var. Aralarından birinin değil de! Sokağın tozunu yutmamış bir adayın olmasına tepkili bir grup var. Önce onların gönlünün alınması ve seçime motive edilmesi gerekiyor gibi. 
Şimdiye kadar halk önüne çıkmadığı için bilinmeyen iyi yanları da, kötü yanları da ortaya dökülecek. Hatta, geniş ailesi için laflar, sözler söylenecek. Bakalım Sayın Mehmet Er, bu süreci nasıl yürütecek? Bu, tecrübe ile alakalı bir süreçtir. 
***
Doğan Ürgüp cephesi ise MHP´ye göre daha şanslı! Zaten Ürgüp´ün, biri kaybedilmiş iki önemli saha tecrübesi var. Hatalarını ve eksikliklerini iyi analiz edebilecek mi? Dışarıda kaldığı süreç içerisinde halkla ilişkisini nasıl tuttu önemli bir şey. 
Halkı inandırır mı bilemem ama kadrosunun yelpazesini geniş tutmalı. Alevi kesimden oy alabileciğini düşünüyorum. Görevde iken çabuk eskittiği kadro problemi için bir söylem ve inandırıcı bir yaklaşım bulursa şansı az daha artar.
***
AK Parti cephesi ise hem çok şanslı, hem de çok dezavantajlı. Genel merkezin yaklaşımı Hilmi Beyi az sıkıntıya sokacak gibi. Dört ay gibi uzun bir süre var. Gerçekten iyi değerlendirilmesi gereken bir zaman. Her şey değişebilir her şey olabilir.
Sayın Hilmi Bilgin, diğer adaylara göre daha tecrübeli. Sahadan, çekirdekten gelmiş Vekillik ve uzun süre genel merkezde çeşitli birimlerde vazife almış ve son olarak Adelet Bakan Yardımcılığında bulunması tecrübe açısından kıymetli bir birikim. Bunları sahaya nasıl yansıtabilir.?Görevin uzun süre olması avantaj olduğu kadar dezavantaj da. Yapmadıkları ile anılacak. AK Parti´nin, bazı politik yanlışları ile yüzleşecek. Sahada kendisini en çok zorlayacak konu, ülkenin genel durumu ile alakalı sorular olacaktır. 
Hilmi Beyin genel siyasi geçmişi de konuşulacaktır. Tecrübesi ile süreci nasıl yürüteceğini göreceğiz. 

***
Henüz sahaya aday sunmamış olan, CHP, IYI Parti ve Saadet Partisi´nin ortak bir aday arayışı içinde olduğu, Ankara´daki mutabakat görüşmelerine kulak kabarttıklarını söyleye bilirim. Bu üçlü ittifak arayışının, bir kaç isimle görüşüldüğünü duydum. Bu durumda sahada oy oranları, eşit gibi görünmektedir. 
Sahada henüz bir rüzgar ve seçmeni heyecanlandıracak ne bir aday, ne de söylem görmedim. Tabi şimdi dediklerim için az erken gibi olabilir. Son beş senede gerçekten sandık başına o kadar çok gitmiş bir halk var ki! Biraz da heyecansızlığı buna yorarak, diğer partilerin adaylarını bekliyor olacağım. 
Hali hazırdaki adaylara güç ve şans diliyorum
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS Çarşının Nabzı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
ellerin ellerin...
ellerin ellerin...
/ellerin ellerin ve parmakların/ bir nar çiçeğini eziyor gibi/
Fethi GEMUHLUOĞLU
Fethi GEMUHLUOĞLU
Tarık Sezai KARATEPE Yazdı...
Şehir Kültürüne Kazandırılmalı
Şehir Kültürüne Kazandırılmalı
Kentleşmeye doğru koşar adım giden Sivas´ın, şehir kalabilmesi için elindeki değerlerin kıymetini bilmesi bekleniyor. Bezirci Mahallesi´nde 1890 yılında yapılan ve günümüze kadar ayakta kalmayı başaran eşsiz konak çökmek üzere.Sivas Belediyesi´nin bu eşsiz yapıya hayat vermesi gerektiği arzulanıyor. Bu konağın şehrin kültürel varlığına dahil edilerek, üst düşünce olan Kale Film Platosu mantığını beslemesi gerektiği vurgulanıyor.
CÜCÜ Okurlarla
CÜCÜ Okurlarla
Edebiyatımızın önemli isimlerinden hemşehrimiz hikayeci Mustafa BALEL, yeni bir kitap ile okur karşısında. “CÜCÜ” isimli roman ile keşif tutkusuna kapılar aralamayı hedefliyor.
KIRK´a Dair
KIRK´a Dair
Hüseyin KAYA Yazdı...
Türkülerle Söyleşiriz
Türkülerle Söyleşiriz
Bilir misin kırık gönüllerin yanık türkülerle sarmaş dolaş sohbetini? Duyar mısın yıkık hayallerin viran köşelerinden yankılanan türkülü inlemeleri? Anlar mısın hayat bilmecesinin türkülerle yolladığı sır perdelerini?
"SIR"
"SIR"
Kirkor DEĞİRMENCİYAN yazdı...
bir OZAN daha göç eyledi!
bir OZAN daha göç eyledi!
Sazın ve sözün üstadı Ozan Arif vefaat etti...
Giyotin
Giyotin
Toplumdaki "düğümler" ve sorunlara işaret edip gerçekleri söylemenin acı sonuçları olabilir!
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Görevi Devraldı!
Görevi Devraldı!
C.ÜNİVERSİTESİ´nde BAŞHEKİM değişimi yaşandı. Prof. Dr. Tamer DOĞAN yeni BAŞHEKİM olarak atandı.
Yaşamak Barbar İşidir!
Yaşamak Barbar İşidir!
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar