SİVASLI Seçmen Borsası
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Tarih: 11.2.2019 15:15:18/ 709okunma / 0yorum

-Ah İstanbul vah İstanbul... Kavgamızsın.

Ülkemizdeki göç dalgası sebebi ile Sivas; hem sol, hem de milliyetçi muhafazakar partilerin göz bebeği olması gereken ender illerden biri. 

-Biz bu kıymeti, siyasi otoritelere hissettirebiliyor muyuz?

Hayır!

-Önceden yazdım. İstanbul´un ilçe belediye başkan adaylarının tespitinde ağırlığımızca yük kaldıramadık. Biz de, parti idaresine söz geçirecek seviyede bulunan Sivaslı güçlü isimleri suçladık. Sivas´ın adını kendileri için kullanan bir iki isim aslında hepsi. 

-Tayyip Bey, elbette Sivas´ın gücünü biliyor. Refah İl başkanlığı ve İstanbul Belediye başkanlığı sürecinde en yakınında hep Sivaslıları bulunduran bir kişi, bunun hesabını yapmıştır. Ve o sebeple, İstanbul´da bir programda itiraf ediyor. Sivas´tan kampanyayı ne maksatla başlattığını.

-Biz bize dönüp, birbirimizin yüzüne bakınca söylemeden geçemiyorum. 

Arkadaş nedir, bu makus talihimiz? 

(-Sürekli kendimizi ifade mecburiyetin de bırakıyoruz ama bu notu düşelim. ‘Derdimiz şehrimiz adına ‘bir fazlası´ nasıl olur!´)

-Önceki yazıda söyledim; Reisin Sivas konuşması; alelacele Google´den toplanmış bilgiler gibi yüzeysel diye. İlave olarak da şunu ifade edeyim; ülkenin iki değeri olan BBP ve Saadet Partisi´ne Sivaslı liderleri sebebi ile çatmaktan ibaret idi. (Tayyip Bey adına iyi bir strateji miydi bilemem ama bizim, ülkenin mozaiki ve rengi olan bu farklı partilerin lider kadrosunu oluşturmamız, şehir açısından iyi bir şeydir.)  

-Cumhurbaşkanının Sivas konuşma metni ile İstanbul´da düzenlenen toplantıda Sivas üzerinden İstanbul denklemi kuran ve metni yazan akıl aynı isimlerdir. Bu metnin doğruluk payına kalıbımı basarım. Şimdi soruyorum! Sivas olarak bu kadar güçlü ve haklı iken; ey bizi temsil eden irade ve büyüklerimiz!!! Bu argümanı neden şehir adına sizler güç kazanmak için kullan-a-mıyorsunuz? 

-Karadeniz lobisi, İstanbul´da harıl harıl çalışıp, parti üzerinde baskın söylemi oluşturuyor. Böyle etkin ve baskınken Karadeniz lobisi nasıl olur da Sivas´ı oy deposu olarak görüyor? Ey büyüklerimiz! Sivas oy deposu ama nimet dağıtımına gelince “Köyün Yetimi” gibi dışta bırakmasına karşılık, Reis´e neden bir çift laf edemiyor sunuz? 

-Bakın büyüklerim, Sivaslıların İstanbul´da yüzlerce belediye encümen müracaatı var. Madem Reis de itiraf etti! Yanına sokulun ve kulağına  fısıldayın. Gücünüzü kontrol edin. Başkalarının bunun üzerinden güç devşirmesine fırsat vermeyin. 

-Ha keza, Mersin, İzmir, Ankara, Antalya ve Körfezde hatırı sayılır oylarımız var. Adana ve Bursa´yı da katabiliriz. İrade ve omurga saygı getirir. Saygı duyulan kişi danışılan kişidir. Bu dağılmış gücü kullanabilen kişi de, saygı duyulan kişi olur. Aldığı görevi bağış değil, hakkı olduğunu bilerek hareket eder. 

-Allah ülkemize çatışmasız ve kutuplaşmadan uzak bir seçim nasip eder duası ile…
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVASLI Seçmen Borsası
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Cumhuriyetin Rantçıları I
Cumhuriyetin Rantçıları I
Murat KALENDER Yazdı...
Masraflar KİMDEN?
Masraflar KİMDEN?
SİVAS BELEDİYESİ bünyesinde bulunan Birim Müdürleri ve Meclis Üyelerinden oluşan bir OTOBÜS insanın BATUM ve Azerbaycan´a gittiği bilgilerine ulaşıldı. Millet geçim sıkıntısı ile cebelleşirken, bu insanların geziye kendi ceplerinden mi yoksa BELEDİYE yani HALKIN cebinden mi gittikleri merak ediliyor.
Modern Aklın Eleştirsi
Modern Aklın Eleştirsi
Hayata ve insana dair ileri sürülen bazı düşünceler; toplum hayatını, girift insan yaşayışını düzenleme ve ona yön verme iddiasındaki birçok ideolojinin de temelini oluşturmuştur.
Eşkiya
Eşkiya
/yaşadım seni bir kez daha görebilmek için yaşadım/
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Takip Eden Değil Takip Edilen Gazete!
Bilenler de Susarsa!..
Bilenler de Susarsa!..
“KUL HAKKI, LİYAKAT, MÜLAKATLARDA HAKKANİYET” gibi konularda görüş bildirmeyen şehrimiz İLAHİYAT ULEMASINA kolayından iki soru sorarak ilmi açıklamalarını kamuoyu adına bekliyoruz.
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Namzetim, Namzetsin, Namzet!
Cumhuriyet Üniversitesi REKTÖRLÜK seçimleri yaklaşırken, bu dönem artık TIP kökenli bir rektör üniversitede konuşulurken, HİLMİ ATASEVEN´in alttan alta REKTÖRLÜĞÜN aile içinde kalması mantığı ile adaylığa hazırlandığı, haber merkezimize gelmeye devam ediyor.
Dostoyevski´nin Köpeği
Dostoyevski´nin Köpeği
Hayatları boyunca haksızlığa ve kötü davranışlara maruz kalmış insanların, köpek örneğinde olduğu gibi, iyi bir davranış ile karşılaştıklarında nasıl davranacaklarını bilemeyip bocalayabileceklerini dile getirir…
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Ak Parti´nin Listesi Neyi Vaadediyor?
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
Buhara´dan SİVAS´a X.Bölüm
İbrahim BALABAN Yazdı...
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
Şeffaf Bir Başlangıç İçin!
BELEDİYE BAŞKANLIĞINI kim alırsa alsın, ŞEFFAF BELEDİYECİLİK anlayışı gereği, koltuğa oturmadan önce İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNİN davet edilerek bir incelme yapılmasının kamu yararı gereği önemli olduğu vurgulanıyor.
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Onun da Bir KİTABI Olsun!
Kalabalık ortamlarda şiir okuması ile tanınan Mevlana Mahalle Muhtarı Kazım GÖZEL´in yine kendi yazdığı bir şiiri bağırarak okuduğu gözlemlendi. GÖZEL´in bağırması ile irkilen bazı dinleyicilerin “CENK Mİ” var düşüncelerinin belirdiği yorumları yapıldı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
BİR YIL AŞKIN UĞRAŞARAK SİVAS TARİHi KONUSUNDA ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATTI!!!
Güzellikler Çoğalıyor!
Güzellikler Çoğalıyor!
SİVAS, Türkiye´nin en huzurlu illerinin başına geliyor. “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN” sosyal bilinçlenme adımına SİVAS´ın hemen uyum sağlaması da emniyet birimlerince övgüyle bahsediliyor.
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
SİVAS, Devlet Kuran ŞEHİR
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar