Bugün, 26 Ekim 2021 Salı


ÇETİN ÖZDEMİR
7.11.2016 00:13:16
Bu fikre kesinlikle ben de katılıyorum.İnşallah gerçekleşir.

SİVAS´ı Geleceğe Hazırlamalıyız

VALİLİK ve Belediyenin, Sivas´a GÖKEVİ kurulması konusunda adım atması bekleniyor. Fazla bir maliyeti de olmayan Gökevi´nin kurulması ile şehrimizde,eğitim ve kültürel bir canlanmanın da hayata geçebileceği öngörülüyor.Proje aşamasında olan ?ŞEHİR PARKI?

 

SİVAS POSTASI GAZETESİ düşünce ekibinin yaklaşık 6 yıl önce gündeme getirdiği ve o zamanlar, şehrin düşünce yoksunu bürokratlarınca kabul görmeyen GÖKEVİ fikri yeniden gündemde.

Eğitim bilim, sanat ve kültür konularında iyi yerlerde olmayan Sivas´ın, bilimsel farkındalık kazanması noktasında Gökevi´ne ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken birçok insan, şehrin bu yönde bir adımına mutlaka gereksinim duyulduğunu dile getiriyorlar.

Sivas´ta kurulacak bir Gökevi yoluyla, bilimsel farkında oluşta doruk noktalar yakalanacak ve sonunda da, geleceğin roket mühendisi, astrofizikçisi yetişebilecek.

Nice insan bu bilim merkezinde araştırmalar yaparak, evreni daha iyi anlayabilirler ve keşfe hazır olan merakları sayesinde de, birer bilim insanı olarak, yeni keşiflere adım atabilecekleri vurgulanıyor.

İyi yetişen her bireyin de, ülkemizi bir adım daha ileriye götürüp yarınları güzelleştireceği ifade ediliyor. Sivas´a bir Gökevi kurulması noktasında VALİLİK´in ön ayak olması gereği bekleniyor.

Bu tür çalışmalara TÜBİTAK´ın da destek verdiği bilinirken, özellikle Sivas´ta yapımına başlanacak olan ŞEHİR PARKI içine bu eğitim ve kültür merkezinin yapılmasının yerinde olacağı öngörülüyor.