SİVAS,Bu Konuyu Konuşuyor!
Sivas, yerel siyasi arena son günlerin en hararetli tartışmalarından birini yaşıyor. Önümüzdeki Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ankara bağlamlı kulisler yoğunluk kazanırken,Ak Parti içindeki pek çok ismin de Belediye Başkanlığı nabzını tutmaya çalıştığı haber merkezimize ulaşan bilgiler arasında.
Tarih: 18.12.2017 06:53:46/ 4173okunma / 21yorum

SPHM ÖZEL HABER

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın SİVAS ziyareti sonrasında, yerel siyasi arenada çok önemli hareketlenmelerin yaşandığı gözlemleniyor. Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ak Parti oyunu yükseltecek bazı isimlerinin yavaş yavaş belirli kulislerle ortaya çıkmaya devam ederken, bazı sürpriz isimlerin de siyasi arenayı kokladıkları biliniyor.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın Sivas ziyareti sırasında dikkat çeken bir isim olan Eski Vekil Selami UZUN´un “dar bölge vekillik” veya Belediye Başkanlığı için isminin geçtiği bilinirken, yeniden İl Başkanlığı koltuğuna oturan Ziya ŞAHİN´in de olası Belediye Başkanlığı için ismi geçenler arasında.

Bir diğer isimi olan KARADEMİR´in de Ankara bağlamlı olumlu dönütler alabileceği biliniyor. Halil İbrahim KARADEMİR´în de şansının olduğu vurgulanırken, Hakan AKKAŞ´ın da yine aynı bağlamda şansının yüksek olduğu yorumları yapılıyor.

Diğer bir yandan Nevzat YANMAZ ise öne çıkan bir siyasi. YANMAZ´ın Muhsin YAZICIOĞLU döneminin önemli isimlerinden olması nedeniyle şansı bir adım daha öne çıkarken, ismi bizde saklı olan bir AVUKATIN da çok önemli temaslar içerisinde Başkanlığa yöneldiği alınan bilgiler arasında.

Ak Parti içerisinde dikkatle takip edilen bir diğer gelişme ise İl Genel Meclis Üyesi ve Gençlik Kolları Eski Başkanı Murat TORAMAN´ın, parti disiplinine verilmesi. Bu duruma rağmen TORAMAN´ın bütün köyleri gezmesi ve Ak Parti için çalışmasının, disipline sevk edenleri zora sokacağı hatta, TORAMAN´ın aklı selim hareket etmesi halinde gelecek Belediye Başkanlık seçimlerinde adaylığını ortaya çıkarabileceği yorumları yapılıyor.

Cumhurbaşkanı´nın SİVAS ziyaretinde protokolde yerini alan Doğan ÜRGÜP´ün de Belediye Başkanlığı için hazır olduğu lakin başarısız bir dönem geçirmesi nedeniyle halk tarafından ÜRGÜP´ün başkanlığının istenmediği herkes tarafından dile getiriliyor.

Her ne kadar ÜRGÜP´ün DESTİCİ faktörü ile bir adım öne çıkabileceği vurgulansa da, bir halk yoklamasında ÜRGÜP´ün şansının olmayacağı yorumları yapılıyor.

Ak Parti Anakara bağlamlı SİVAS´ta oyu en yüksek tutabilecek bir aday üzerinde durması muhtemel iken BAŞKANLIK seçimlerinde bu yüksek oya ihtiyaç olduğu, ismi şaibeye hiç bulaşmamış adaylar üzerinde durulmasının kesin olduğu haber merkezimizn ulaştığı bilgiler arasında.

Ayrıca SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI adaylığı için iki vekilinde isimi son günlerde revaçta. Sivaslı olup başka illerde vekillik yapan ve CUMHURBAŞKANININ güvenini kazanan bir simin de SİVAS´a kaydırılabileceği yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS Konuyu Konuşuyor
Okuyucu Yorumları (21 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
morgül kader
1.1.2018 22:05:51
seçilme yaşı 18e indirildi yeni genç siyasetçiler yetiştirmek yerine hala eskimişlere rağbet var. allah sonumuzu hayretsin
sayıltı
1.1.2018 22:08:43
sivası teknokratlardam kurtarmak lazım mimarı mühendisi ne yaptı. soysal bilimcilerden başkan olmalı
taner
23.12.2017 01:03:19
Doğan başkandan başkası yakışmaz, adam şehre heyecan katmıştı,canlandırmıştı,
hüsyin
29.12.2017 01:10:58
kayseriden bir sivaslı getirsinler belki oranın havasından suyundan nasiplenmiş olur sivasta gelişir
kader
29.12.2017 01:07:54
sivasa hizmet etsinde kim olursa olsun
hakan abi
1.1.2018 18:01:25
Bunlar içerisinde sivasın sorunlarını bilen kim var. işsizlik sorunu, imar sorunu öncelikli sorunlar. var mı bunları bilen. yokk sivası bilmeyene sivas teslim edilmemeli
sinan korkmaz
18.12.2017 20:56:20
bunların hiçbiri sivası kaldıramaz
sivasspor
18.12.2017 16:15:44
Kimse kıskanmasın, hangisi olursa olsun yakışır.
Kenan sağlam
18.12.2017 08:59:02
Burada bulunanların Hiç biri yapamaz diye düşünüyorum.
Ahmet
20.12.2017 22:58:12
Yukarıda isimleri sıralan kişiler içerisinde Sivasta yaşamayan ya da yıpranmış isimler var. Oysa Sami Aydın´ın devamı bunlardan daha iyi. Sivasta yaşamayanların başkan ya da vekil olması Sivas´ta yaşayan herkese hakarettir. Aramızda kims eyok mu ki İstanbul ankaradan ithal aday gelsin. Burhanettin Kuru´nun nesi var. Üniversitede Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz´ın nesi var. 2015 Milletvekilliği adaylığında hem teşkilat hem de STK temayülünde birinci olmuştu. Belediye Başkan yardımcılarından Yakup Sarıçam, Ahmet Özaydın, Naci Suha, Faruk Bayat.... daha ne isimler, Sivas´a hizmet aşkıyla dolu nice yetenekler var. Dolayısıyla başkan adayı net AK Partili ve Sivas´ta yaşayan biri olmalı.
koalisyon
29.12.2017 01:26:57
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olacağı için sivas akıllı tercihte bulunup iktidar partisinden yana olmalı adayın önemi yok
sinan korkmaz
25.12.2017 17:51:49
ahmet özaydın naci süha mıallah allah sivas beldiye başkanlığı makamı bu kadarmı düştü
tamambaşkan
30.12.2017 22:36:08
AKP içinde daha ne isimsiz kahramanlar çıkacak, zaman gösterecek
kara kedi
30.12.2017 23:03:46
Bunlar içinde şansı yükesek olan H.İ karademir başkan olursa şaşmayın
pandora
30.12.2017 23:06:38
Tormanın bu listede yeri yok. teşkilatta desteği azalmış hatta her fırsatta uzak tutulmaya çalışılıyor
doğan
30.12.2017 23:11:05
Fabrika ayarlarına dönen bir partide, dışardan gelenlerden daha çok yola çıktığı kişilere öncelik verilecektir.
hüsamettin
30.12.2017 12:42:19
biz şehrimizin değerini anladığımızda kendimize layık bir başkan seçeriz.
yanar
1.1.2018 18:03:38
belediye seçimi siyasidir ancak seçim sonrası hizmettir. hizmet edene destek vermek gerekir
erat
30.12.2017 16:28:00
daha önce çeşitli kademelerde görev yapmış ve denenmiş olanları denememek lazım
tahiroğlu
11.1.2018 22:48:47
Selami uzun´un tecrübesinden faydalanmak gerek
cemre
14.1.2018 16:17:57
İşsizliğimize çözüm bulacak bir yiğido olsun gardaş.
Sayın BAŞKAN, Önce Hesap Ver!
Sayın BAŞKAN, Önce Hesap Ver!
Mehmet BAŞKAN Yazdı!...
Belediye BAŞKANI Kim Olur?
Belediye BAŞKANI Kim Olur?
Elbette çok isim mevcut. Bunlara ilaveten parti dışından isimlerde BAŞKAN olur mu bal gibi olur neden olmasın. Bekleyip göreceğiz.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
TBMM de söz alarak 5 dakikada 20 yıllık sorunları özetleyen MHP SİVAS MİLLETVEKİLİ Ahmet ÖZYÜREK, şehirde günün kahramanı oldu. DİKİMEVİ, DEMİR ÇELİK ve TÜDEMSAŞ konusunu gündeme getiren ÖZYÜREK, “Demir Çelik ÖZELLEŞTİRİLEREK yok edildi” dedi.
Gözel Gözel!...
Gözel Gözel!...
Mevlana Mahalle Muhtarının BELEDİYE yönetimini eleştirmesi günün konusu oldu. Özellikle haklı olarak ÖZBELSAN´ın vekaletle yönetilmesini eleştirmesi kamuoyunda olumlu bulundu. AYDIN´ın göreve gelişini şiirler yazarak kutlayan MUHTAR´ın, AYDIN´ın gidişi için de bir şiir kaleme alması bekleniyor.
Şehirde Belediye Nabzı Tutulmuş!
Şehirde Belediye Nabzı Tutulmuş!
SİVAS POSTASI HABER MERKEZİ´ne ulaşan bir haber ilginç ayrıntıları gözler önüne serdi. Muteber haber kaynaklarımız, CUMARTESİ GÜNÜ AK PARTİLİ 3 ismin TOKAT´tan SİVAS´a geldikleri ve burada kamuoyu yoklaması yaptıklarını belirtti.
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimler kıran kırana bir yarışa konu olacakken, Ankara Büyük şehir Belediye Başkanı Mustafa TUNA´nın olası ANKARA´dan aday gösterilmemesi durumunda, SİVAS´a kaydırılmasının kuvvetle muhtemel olduğu belirtiliyor.
SİVAS, Bu Açıklamayı Konuşuyor!
SİVAS, Bu Açıklamayı Konuşuyor!
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, Gurup Toplantısında çok önemli konulara parmak bastı. ERDOĞAN, FETÖ ve PKK´ya bulaşmamış insanlara partimizin kapısı açık dedi.
BAHÇELİ´den Önemli KRİTER!
BAHÇELİ´den Önemli KRİTER!
MHP Genel Başkanı DEVLET BAHÇELİ, yerel seçimlerde BELEDİYE BAŞKANI adayı olmak isteyenlerde önemli kriterlerin dikkate alınacağını açıkladı.
SİVAS İçin "ORTAK ADAY" Gündemde
SİVAS İçin "ORTAK ADAY" Gündemde
SİVAS BELEDİYESİ´nin kasasının da “tam takır” olduğu bilgileri gelmeye devam ediyor. Plansız ve programsız icraatlar sonucu BELEDİYE bütçesi sıkıntı içerisinde olurken, YEREL SEÇİMLER için de değişik alternatifler konuşuluyor. Şehirde yükselen MHP oyları gözle görülür bir şekilde artmaya devam ederken, AK PARTİ ve MHP´nin yerel seçimde ittifak etmeye doğru gittiği ve MHP´nin SİVAS´a özel önem vererek, “ORTAK ADAY” konusunda ısrarcı olduğu bilgilerine ulaşıldı.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Hakan AKKAŞ Gündemde!
Hakan AKKAŞ Gündemde!
SİVAS kamuoyu ilk defa BELEDİYE yönetiminin değişmesi hususunda insiyatif alarak, değişim anlamlı kanaatler oluşturmaya başladı.
Şehrin Düşünürlere İhtiyacı Var!
Şehrin Düşünürlere İhtiyacı Var!
Şehirde Belediye Başkanı´nın kim olacağı konuşulurken, Turgut CANSEVER Hocanın felsefesini yakından bilen Berat DEMİRCİ´nin de adı gündemde.
İl Teşkilatı Halkın İçinde!
İl Teşkilatı Halkın İçinde!
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´ın tam desteğini alarak İL BAŞKANI olan Hakan AKSU, mesai mefhumu gözetmeden koşturmaya devam ediyor.Genel Seçimlerde MERKEZDE yaşanan oy kaybını yeniden toparlamaya çalışan ve bunu da büyük oranda başaran AKSU, halkın da takdirini kazanıyor.
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
MART yerel seçimleri kentin gündeminde. CHP camiası da seçime hazırlanıyor. SİVAS´ın tanınmış isimlerinden Halit METE OLTULU´nun da CHP seçmeni tarafından ismi aday adaylığı için dillendiriliyor
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Yerel seçimlere ramak kala SİVAS BELEDİYESİ ekibi toplumun gündeminde. Başkan AYDIN şahsi işlerinin takibinden geri durmazken, Başkan Yardımcıları ve Danışmanlarının da günü kurtarma geçiştirmeleri kamuoyu tarafından analiz ediliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar