SİVAS,Bu Konuyu Konuşuyor!
Sivas, yerel siyasi arena son günlerin en hararetli tartışmalarından birini yaşıyor. Önümüzdeki Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ankara bağlamlı kulisler yoğunluk kazanırken,Ak Parti içindeki pek çok ismin de Belediye Başkanlığı nabzını tutmaya çalıştığı haber merkezimize ulaşan bilgiler arasında.
Tarih: 18.12.2017 06:53:46/ 3801okunma / 21yorum

SPHM ÖZEL HABER

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın SİVAS ziyareti sonrasında, yerel siyasi arenada çok önemli hareketlenmelerin yaşandığı gözlemleniyor. Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ak Parti oyunu yükseltecek bazı isimlerinin yavaş yavaş belirli kulislerle ortaya çıkmaya devam ederken, bazı sürpriz isimlerin de siyasi arenayı kokladıkları biliniyor.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın Sivas ziyareti sırasında dikkat çeken bir isim olan Eski Vekil Selami UZUN´un “dar bölge vekillik” veya Belediye Başkanlığı için isminin geçtiği bilinirken, yeniden İl Başkanlığı koltuğuna oturan Ziya ŞAHİN´in de olası Belediye Başkanlığı için ismi geçenler arasında.

Bir diğer isimi olan KARADEMİR´in de Ankara bağlamlı olumlu dönütler alabileceği biliniyor. Halil İbrahim KARADEMİR´în de şansının olduğu vurgulanırken, Hakan AKKAŞ´ın da yine aynı bağlamda şansının yüksek olduğu yorumları yapılıyor.

Diğer bir yandan Nevzat YANMAZ ise öne çıkan bir siyasi. YANMAZ´ın Muhsin YAZICIOĞLU döneminin önemli isimlerinden olması nedeniyle şansı bir adım daha öne çıkarken, ismi bizde saklı olan bir AVUKATIN da çok önemli temaslar içerisinde Başkanlığa yöneldiği alınan bilgiler arasında.

Ak Parti içerisinde dikkatle takip edilen bir diğer gelişme ise İl Genel Meclis Üyesi ve Gençlik Kolları Eski Başkanı Murat TORAMAN´ın, parti disiplinine verilmesi. Bu duruma rağmen TORAMAN´ın bütün köyleri gezmesi ve Ak Parti için çalışmasının, disipline sevk edenleri zora sokacağı hatta, TORAMAN´ın aklı selim hareket etmesi halinde gelecek Belediye Başkanlık seçimlerinde adaylığını ortaya çıkarabileceği yorumları yapılıyor.

Cumhurbaşkanı´nın SİVAS ziyaretinde protokolde yerini alan Doğan ÜRGÜP´ün de Belediye Başkanlığı için hazır olduğu lakin başarısız bir dönem geçirmesi nedeniyle halk tarafından ÜRGÜP´ün başkanlığının istenmediği herkes tarafından dile getiriliyor.

Her ne kadar ÜRGÜP´ün DESTİCİ faktörü ile bir adım öne çıkabileceği vurgulansa da, bir halk yoklamasında ÜRGÜP´ün şansının olmayacağı yorumları yapılıyor.

Ak Parti Anakara bağlamlı SİVAS´ta oyu en yüksek tutabilecek bir aday üzerinde durması muhtemel iken BAŞKANLIK seçimlerinde bu yüksek oya ihtiyaç olduğu, ismi şaibeye hiç bulaşmamış adaylar üzerinde durulmasının kesin olduğu haber merkezimizn ulaştığı bilgiler arasında.

Ayrıca SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI adaylığı için iki vekilinde isimi son günlerde revaçta. Sivaslı olup başka illerde vekillik yapan ve CUMHURBAŞKANININ güvenini kazanan bir simin de SİVAS´a kaydırılabileceği yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS Konuyu Konuşuyor
Okuyucu Yorumları (21 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
morgül kader
1.1.2018 22:05:51
seçilme yaşı 18e indirildi yeni genç siyasetçiler yetiştirmek yerine hala eskimişlere rağbet var. allah sonumuzu hayretsin
sayıltı
1.1.2018 22:08:43
sivası teknokratlardam kurtarmak lazım mimarı mühendisi ne yaptı. soysal bilimcilerden başkan olmalı
taner
23.12.2017 01:03:19
Doğan başkandan başkası yakışmaz, adam şehre heyecan katmıştı,canlandırmıştı,
hüsyin
29.12.2017 01:10:58
kayseriden bir sivaslı getirsinler belki oranın havasından suyundan nasiplenmiş olur sivasta gelişir
kader
29.12.2017 01:07:54
sivasa hizmet etsinde kim olursa olsun
hakan abi
1.1.2018 18:01:25
Bunlar içerisinde sivasın sorunlarını bilen kim var. işsizlik sorunu, imar sorunu öncelikli sorunlar. var mı bunları bilen. yokk sivası bilmeyene sivas teslim edilmemeli
sinan korkmaz
18.12.2017 20:56:20
bunların hiçbiri sivası kaldıramaz
sivasspor
18.12.2017 16:15:44
Kimse kıskanmasın, hangisi olursa olsun yakışır.
Kenan sağlam
18.12.2017 08:59:02
Burada bulunanların Hiç biri yapamaz diye düşünüyorum.
Ahmet
20.12.2017 22:58:12
Yukarıda isimleri sıralan kişiler içerisinde Sivasta yaşamayan ya da yıpranmış isimler var. Oysa Sami Aydın´ın devamı bunlardan daha iyi. Sivasta yaşamayanların başkan ya da vekil olması Sivas´ta yaşayan herkese hakarettir. Aramızda kims eyok mu ki İstanbul ankaradan ithal aday gelsin. Burhanettin Kuru´nun nesi var. Üniversitede Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz´ın nesi var. 2015 Milletvekilliği adaylığında hem teşkilat hem de STK temayülünde birinci olmuştu. Belediye Başkan yardımcılarından Yakup Sarıçam, Ahmet Özaydın, Naci Suha, Faruk Bayat.... daha ne isimler, Sivas´a hizmet aşkıyla dolu nice yetenekler var. Dolayısıyla başkan adayı net AK Partili ve Sivas´ta yaşayan biri olmalı.
koalisyon
29.12.2017 01:26:57
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olacağı için sivas akıllı tercihte bulunup iktidar partisinden yana olmalı adayın önemi yok
sinan korkmaz
25.12.2017 17:51:49
ahmet özaydın naci süha mıallah allah sivas beldiye başkanlığı makamı bu kadarmı düştü
tamambaşkan
30.12.2017 22:36:08
AKP içinde daha ne isimsiz kahramanlar çıkacak, zaman gösterecek
kara kedi
30.12.2017 23:03:46
Bunlar içinde şansı yükesek olan H.İ karademir başkan olursa şaşmayın
pandora
30.12.2017 23:06:38
Tormanın bu listede yeri yok. teşkilatta desteği azalmış hatta her fırsatta uzak tutulmaya çalışılıyor
doğan
30.12.2017 23:11:05
Fabrika ayarlarına dönen bir partide, dışardan gelenlerden daha çok yola çıktığı kişilere öncelik verilecektir.
hüsamettin
30.12.2017 12:42:19
biz şehrimizin değerini anladığımızda kendimize layık bir başkan seçeriz.
yanar
1.1.2018 18:03:38
belediye seçimi siyasidir ancak seçim sonrası hizmettir. hizmet edene destek vermek gerekir
erat
30.12.2017 16:28:00
daha önce çeşitli kademelerde görev yapmış ve denenmiş olanları denememek lazım
tahiroğlu
11.1.2018 22:48:47
Selami uzun´un tecrübesinden faydalanmak gerek
cemre
14.1.2018 16:17:57
İşsizliğimize çözüm bulacak bir yiğido olsun gardaş.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Şehir Bu İsimleri İstemiyor!
Şehir Bu İsimleri İstemiyor!
Seçim gündemine girdiğimiz şu günlerde SİVAS halkı yaşanan süreci çok titiz bir şekilde takip ediyor. Halk tabanları olmayan Ekrem ERDEM, Hilmi BİLGİN ve Selim DURSUN´un, artık bu şehrin, siyasi kaderinden ellerini çekmesi bekleniyor. SİVASLILAR, yeni isimler ile siyasi değişimin elzem olduğunu dile getiriyorlar.
Ak Parti Sivas´ın ve Sivaslının Neresinde
Ak Parti Sivas´ın ve Sivaslının Neresinde
Bugün BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile AK Parti sözcüsü Mahir Ünal´ın görüşmesi sonrası net olarak ilan edilen AK Parti - BBP ittifakı ile, Türkiye geneli AK Parti´nin seçilecek yerlerden BBP´ye 3 vekil adaylığı vereceği ve bu adaylardan bir tanesinin de Sivas´tan Doğan Ürgüp olacağı iddiası Sivas´ı karıştırdı. Sivas´a ulaşan bu bilgi sonrası da Sivaslılar ayağa kalktı.
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Ak Parti´yi Dibe Vurdururlar!
Türkiye seçime hazırlanırken, SİVAS kulisleri de hareketlendi. Bir zamanların ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibi içinde olan ve bu derneğin kökleşmesini sağlayan en aktif isim olan BİLGİN´e şans tanınmazken, Belediyede yaptığı yanlı ve yanlış uygulamalarla tepki çekip Ak Parti´nin genel şehir oylarını adeta tırpanlayan Sami AYDIN da eleştirilerin odağında…
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Bu TEDİRGİNLİĞİN Sebebi Ne Ola ki?
Bu TEDİRGİNLİĞİN Sebebi Ne Ola ki?
Yayın hayatını 10 yılı aşkın bir zamandır sürdüren SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin sahibini ve yazarlarını olur olmaz iddialar ile şikayet edip, çamur atma girişimine ara vermeden devam eden Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, bu korkusu ve tedirginliğinin nedenleri merak ediliyor.
Demek ki Çalışınca Oluyormuş!
Demek ki Çalışınca Oluyormuş!
Göreve geldiği günden bu yana kendisi için değil ilçesi için çaba gösteren Altınyayla Belediye Başkanı Necmettin MERMER, ilçenin sorunlarını bir bir çözmeye devam ediyor.
Gözler Bakan YILMAZ´da
Gözler Bakan YILMAZ´da
Bakanlık müfettişlerinin hazırladığı rapora göre, başka şehirlerde olduğu halde sınav görev ücreti alması başta olmak üzere pek çok usulsüzlük içerisinde olan Milli Eğitim Müdürü Mustafa ALTINSOY hakkında rapor tamamlandı. Hatta “BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE” de suç duyurusunda bulunulduğu öğrenilirken, dosyası tamamlanan ALTINSOY hakkındaki kararı Bakan YILMAZ verecek. Şimdi gözler Bakan YILMAZ´ın nasıl bir tavır takınacağında.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar