SİVAS,Bu Konuyu Konuşuyor!
Sivas, yerel siyasi arena son günlerin en hararetli tartışmalarından birini yaşıyor. Önümüzdeki Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ankara bağlamlı kulisler yoğunluk kazanırken,Ak Parti içindeki pek çok ismin de Belediye Başkanlığı nabzını tutmaya çalıştığı haber merkezimize ulaşan bilgiler arasında.
Tarih: 18.12.2017 06:53:46/ 4033okunma / 21yorum

SPHM ÖZEL HABER

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın SİVAS ziyareti sonrasında, yerel siyasi arenada çok önemli hareketlenmelerin yaşandığı gözlemleniyor. Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ak Parti oyunu yükseltecek bazı isimlerinin yavaş yavaş belirli kulislerle ortaya çıkmaya devam ederken, bazı sürpriz isimlerin de siyasi arenayı kokladıkları biliniyor.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın Sivas ziyareti sırasında dikkat çeken bir isim olan Eski Vekil Selami UZUN´un “dar bölge vekillik” veya Belediye Başkanlığı için isminin geçtiği bilinirken, yeniden İl Başkanlığı koltuğuna oturan Ziya ŞAHİN´in de olası Belediye Başkanlığı için ismi geçenler arasında.

Bir diğer isimi olan KARADEMİR´in de Ankara bağlamlı olumlu dönütler alabileceği biliniyor. Halil İbrahim KARADEMİR´în de şansının olduğu vurgulanırken, Hakan AKKAŞ´ın da yine aynı bağlamda şansının yüksek olduğu yorumları yapılıyor.

Diğer bir yandan Nevzat YANMAZ ise öne çıkan bir siyasi. YANMAZ´ın Muhsin YAZICIOĞLU döneminin önemli isimlerinden olması nedeniyle şansı bir adım daha öne çıkarken, ismi bizde saklı olan bir AVUKATIN da çok önemli temaslar içerisinde Başkanlığa yöneldiği alınan bilgiler arasında.

Ak Parti içerisinde dikkatle takip edilen bir diğer gelişme ise İl Genel Meclis Üyesi ve Gençlik Kolları Eski Başkanı Murat TORAMAN´ın, parti disiplinine verilmesi. Bu duruma rağmen TORAMAN´ın bütün köyleri gezmesi ve Ak Parti için çalışmasının, disipline sevk edenleri zora sokacağı hatta, TORAMAN´ın aklı selim hareket etmesi halinde gelecek Belediye Başkanlık seçimlerinde adaylığını ortaya çıkarabileceği yorumları yapılıyor.

Cumhurbaşkanı´nın SİVAS ziyaretinde protokolde yerini alan Doğan ÜRGÜP´ün de Belediye Başkanlığı için hazır olduğu lakin başarısız bir dönem geçirmesi nedeniyle halk tarafından ÜRGÜP´ün başkanlığının istenmediği herkes tarafından dile getiriliyor.

Her ne kadar ÜRGÜP´ün DESTİCİ faktörü ile bir adım öne çıkabileceği vurgulansa da, bir halk yoklamasında ÜRGÜP´ün şansının olmayacağı yorumları yapılıyor.

Ak Parti Anakara bağlamlı SİVAS´ta oyu en yüksek tutabilecek bir aday üzerinde durması muhtemel iken BAŞKANLIK seçimlerinde bu yüksek oya ihtiyaç olduğu, ismi şaibeye hiç bulaşmamış adaylar üzerinde durulmasının kesin olduğu haber merkezimizn ulaştığı bilgiler arasında.

Ayrıca SİVAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI adaylığı için iki vekilinde isimi son günlerde revaçta. Sivaslı olup başka illerde vekillik yapan ve CUMHURBAŞKANININ güvenini kazanan bir simin de SİVAS´a kaydırılabileceği yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS Konuyu Konuşuyor
Okuyucu Yorumları (21 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
morgül kader
1.1.2018 22:05:51
seçilme yaşı 18e indirildi yeni genç siyasetçiler yetiştirmek yerine hala eskimişlere rağbet var. allah sonumuzu hayretsin
sayıltı
1.1.2018 22:08:43
sivası teknokratlardam kurtarmak lazım mimarı mühendisi ne yaptı. soysal bilimcilerden başkan olmalı
taner
23.12.2017 01:03:19
Doğan başkandan başkası yakışmaz, adam şehre heyecan katmıştı,canlandırmıştı,
hüsyin
29.12.2017 01:10:58
kayseriden bir sivaslı getirsinler belki oranın havasından suyundan nasiplenmiş olur sivasta gelişir
kader
29.12.2017 01:07:54
sivasa hizmet etsinde kim olursa olsun
hakan abi
1.1.2018 18:01:25
Bunlar içerisinde sivasın sorunlarını bilen kim var. işsizlik sorunu, imar sorunu öncelikli sorunlar. var mı bunları bilen. yokk sivası bilmeyene sivas teslim edilmemeli
sinan korkmaz
18.12.2017 20:56:20
bunların hiçbiri sivası kaldıramaz
sivasspor
18.12.2017 16:15:44
Kimse kıskanmasın, hangisi olursa olsun yakışır.
Kenan sağlam
18.12.2017 08:59:02
Burada bulunanların Hiç biri yapamaz diye düşünüyorum.
Ahmet
20.12.2017 22:58:12
Yukarıda isimleri sıralan kişiler içerisinde Sivasta yaşamayan ya da yıpranmış isimler var. Oysa Sami Aydın´ın devamı bunlardan daha iyi. Sivasta yaşamayanların başkan ya da vekil olması Sivas´ta yaşayan herkese hakarettir. Aramızda kims eyok mu ki İstanbul ankaradan ithal aday gelsin. Burhanettin Kuru´nun nesi var. Üniversitede Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz´ın nesi var. 2015 Milletvekilliği adaylığında hem teşkilat hem de STK temayülünde birinci olmuştu. Belediye Başkan yardımcılarından Yakup Sarıçam, Ahmet Özaydın, Naci Suha, Faruk Bayat.... daha ne isimler, Sivas´a hizmet aşkıyla dolu nice yetenekler var. Dolayısıyla başkan adayı net AK Partili ve Sivas´ta yaşayan biri olmalı.
koalisyon
29.12.2017 01:26:57
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olacağı için sivas akıllı tercihte bulunup iktidar partisinden yana olmalı adayın önemi yok
sinan korkmaz
25.12.2017 17:51:49
ahmet özaydın naci süha mıallah allah sivas beldiye başkanlığı makamı bu kadarmı düştü
tamambaşkan
30.12.2017 22:36:08
AKP içinde daha ne isimsiz kahramanlar çıkacak, zaman gösterecek
kara kedi
30.12.2017 23:03:46
Bunlar içinde şansı yükesek olan H.İ karademir başkan olursa şaşmayın
pandora
30.12.2017 23:06:38
Tormanın bu listede yeri yok. teşkilatta desteği azalmış hatta her fırsatta uzak tutulmaya çalışılıyor
doğan
30.12.2017 23:11:05
Fabrika ayarlarına dönen bir partide, dışardan gelenlerden daha çok yola çıktığı kişilere öncelik verilecektir.
hüsamettin
30.12.2017 12:42:19
biz şehrimizin değerini anladığımızda kendimize layık bir başkan seçeriz.
yanar
1.1.2018 18:03:38
belediye seçimi siyasidir ancak seçim sonrası hizmettir. hizmet edene destek vermek gerekir
erat
30.12.2017 16:28:00
daha önce çeşitli kademelerde görev yapmış ve denenmiş olanları denememek lazım
tahiroğlu
11.1.2018 22:48:47
Selami uzun´un tecrübesinden faydalanmak gerek
cemre
14.1.2018 16:17:57
İşsizliğimize çözüm bulacak bir yiğido olsun gardaş.
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Haber Merkezimize ulaşan ANKARA bağlamlı bilgiler ilginç detaylar içermekte. AK PARTİ´nin merkezde 20 puana yaklaşan oy kaybının nedenini BELEDİYE´ye fatura eden SİVAS HALKI, yapılan anketlerde ise mevcut Başkan AYDIN´ın aleyhine oy kullanmaya devam ediyor.
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Bilimle, sanatla, kültürle, yenilik ve ileri ufuk ile gündeme gelmesi gereken Üniversite, “EŞ, DOST, AKRABA, DERNEK, ARKADAŞ, KARI-KOCA” kadrolaşması ile yine gündemde.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Sayın Hakan AKSU´yu çok zor vazifeler beklemekte. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ´ın iradesini SİVAS´ta o temsil etmektedir. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZA karşı mesuldür.
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
SİVAS´ta değişim devam ediyor. Halkın teveccühünü kazanmış, DEVLETİ layıkıyla temsil eden bir VALİ´nin şehirde var olması akabinde, dinamik, heyecanlı, hayalleri olan bir İL BAŞKANI´nın da atanması şehri coşturdu. Şimdi gözler, şaibeye bulaşmamış, halk tabanı olan, güler yüzlü, vatandaşın gönlüne girebilecek bir BELEDİYE BAŞKANI´nda…
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
SİVAS Ak Parti İl Başkanını belirleme yönünde, GENEL MERKEZ odaklı inceleme ve araştırmalar yapılırken, ANKARA bağlamlı edindiğimiz çok önemli bilgilerde, Hakan AKSU, Murat TORAMAN ve Musa EMMİOĞLU´nun isimleri ön plana çıktı.
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
24 HAZİRAN seçimlerinde 1 vekil çıkaran ve kıl payı ile 2.vekili kaybeden MHP,SİVAS´ta yükselişini sürdürüyor. AK PARTİ´den MHP´ye oy geçişleri gözle görülür şekilde devam ederken, mevcut BELEDİYE BAŞKANI´nın yetersizliği de bu oy geçişlerini hızlandırıyor.
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
SİVAS yerel seçimlere odaklanmışken, mevcut belediye başkanının başarısızlığı, şehirde değişik arayışların gündeme gelmesine neden oluyor. Özellikle MHP SİVAS Milletvekili Ahmet ÖZYÜREK´in ismi ön plana çıkıyor.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar