Sivas´a Bir ALTIN PROJE
Yüksek Hızlı Tren´in (YHT) yeniden eski güzergaha gelip mevcut garı kullanacak olması şehirde büyük heyecan oluşturdu. Bu alanın modernize edilerek SİVAS´ın yarınlarına teknik bir bakışla kazandırılması bekleniyor. Yıkılan eski STADYUM, SİLOLAR gibi hazineye ait alanlarla birlikte TÜRKİYE´de örneğine az rastlanılacak bir İSTASYON MEYDANI çıktığı gözlemlenirken,bu tarihi fırsatı değerlendirerek şehrin hizmetine sunacak iki ismin ise YILMAZ ve SOLUK olduğu kamuoyunda dillendiriliyor.
Tarih: 21.1.2018 10:43:53/ 2020okunma / 4yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS bu günlerde 2018 yılının en sevinçli günlerinden birini yaşıyor. HIZLI TREN GÜZERGAHI ve İstasyonunun eski yerine gelmesi şehirde ayakta alkışlanırken, şimdi de mevcut GAR yeri, düşünce insanlarınca felsefi yorumlamaya tabi tutuluyor.

YHT´nin mevcut GAR´a gelmesi kesinleşirken, burada kapsamlı bir İSTASYON yapılmasının elzem olduğu bilinmekle birlikte, bu düşüncenin iyi değerlendirilmesi durumunda TÜRKİYE´de eşine az rastlanılacak bir alan ortaya çıkabileceği belirtiliyor. GAR bölgesinin hazineye ait olduğu SİLOLAR ve Eski STADYUM birlikteliği ile harika bir meydan olabileceği, burada yapılacak olan ilave ekler ile burasının bir turizm alanına dönüşebileceği gözlemleniyor.

HIZLI TREN İSTASONUNUN analitik bir zeka ve öngörü ile ele alınması durumunda, YHT ile şehre gelenlerin mecburen şehirde birkaç gün kalabilecek bir cazibeyi doğuracağı öngörülüyor.

HIZLI TREN İSTASYONU ve İstasyon Caddesi bütünlüğünün birlikte düşünülerek, komple bir projenin elzem olduğu ve hazır Eski Stadyum da değerlendirilecekken bunu en kısa zamanda yapmak gerektiği görüşleri ısrarla dile getiriliyor.

YHT´nin mevcut güzergaha gelmesinden memnun olan SİVASLILAR,burada meydana gelecek çalışmalar konusunda da İsmet YILMAZ ve Habip SOLUK´a güvendiklerini dile getiriyorlar.

Bakan YILMAZ ve Komisyonlar Başkanı Habip SOLUK´un attıkları her adımın şehrin menfaatine olduğunu dile getiren pek çok Sivaslı, “İSTASYON MEYDANI” projesini de yine bu iki ismin hayata geçirebileceğini dillendiriyorlar.

Bakan YILMAZ ve Vekil SOLUK´un İSTASYON MEYDANINI oluşturmaları durumunda şehrin sayfalarına altın harflerle isimleri yazılacağı ve yıllar yılı bu toprakların çocukları onları minnetle anacağı biliniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas ALTIN PROJE
Okuyucu Yorumları (4 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
demiryolcu
22.1.2018 13:57:25
Aynur Ertaş O.Yıldırımın akrabasımısın illa bir tüdemsaş veya lojmanlara göz dikeceksiniz. orda stadyum ve TMO vb bölgede kaç dönüm arazi var butikmi gotikmi ne yapıyorsan oralara yap. şu at gözlüklerini çıkartın. beyninizi çalıştırın. boşa verilmemiş.
taner
22.1.2018 22:48:16
Kütüphane veya hastane işine dönmesin, hiç ınanamıyorum
Aynur Ertaş
21.1.2018 15:08:15
Lojmanların tescilli binalarına yapılacak butik otel ve dükkanlarla tarihi gar binası ile bütünleşecek YHT garı Proje güzel konumlandırılırsa muhteşem olur
Şahin Tok
13.2.2018 16:17:26
Bu hamle çok isabetli ve Sivas´a hayırlı olmuş.Dünyanın bütün büyük şehirlerinde raylı sistemler şehrin merkezindedir.Lakin bu değişiklik Sami Aydın´ın pek hoşuna gitmeyecek gibi !
Bu Konu Aydınlatılmayı Bekliyor!
Bu Konu Aydınlatılmayı Bekliyor!
FETÖ ihanet yapısının 2014 yılındaki yerel seçimlerden önce dağıttığı ve hükümeti karalayan “ASLINDA NELER OLUYOR” broşürünü FETÖ DERSANESİ “Selçuk Fen” de de dağıtıldığı lakin açılan soruşturmayı zamanın Sivas Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR´ın örtbas ettiği iddia ediliyor. Şikayet yolu ile kayda geçen bu olayın detaylarının EMİNİYET birimlerince Cumhurbaşkanlığına ve yeni Bakan SELÇUK´a iletilip iletilmediği ise merak konusu.
Şehrin İnsanı...
Şehrin İnsanı...
şehrin insanı, şehrin insanı, şehrinbozuk paraların insanı, sivicelerin
Padişahlardan 27´si ŞAİR
Padişahlardan 27´si ŞAİR
İstanbul´un Fethinin kutlandığı bu günlerde, gözler yeniden Osmanlı İmparatorluğu´na çevrildi. Büyük bir medeniyetin temsilcisi olan OSMANLI, kültür ve sanatta da dünyanın zirvesinde idi. Kültür araştırmacılarının dikkat çektiği diğer önemli bir konu ise, Osmanlı Padişahlarından 27 tanesinin Divan sahibi şair oldukları yönünde.
Çürüme Büyüyor!
Çürüme Büyüyor!
Sekülerizmin insan karşısına çıkardığı çakma tanrılar, sosyal hayatı yönlendirmekle birlikte, ruh boşluğunu da kendi arzusu minvalinde şekillendiriyor. Pek çok insan farkında olmadan para tanrısı MAMONA tapınırken, hırs ve paranın şekillendirdiği acınası çukurda yaşamaktan da kendini alamıyor.
Vekilim, Vekilsin Vekil!
Vekilim, Vekilsin Vekil!
Ak Parti camiasında çabuk saf değiştirme özelliği ile tanınan Erdal KARACA´nın siyasi “U”dönüşleri şehrin gündeminde.Zeki KILIÇ´ın Başkan Yardımcısı iken, bir “U” dönüşü ile Burhanettin KURU yanına geçen ve sonra da onu da terk ederek Sami AYDIN saflarına geçmesi, siyasi analistlerce tuhaf bulunuyor.
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
17 Eylül kara bir gün. Milletin sevdiği ve bağrına bastığı Adnan MENDERES´in idam edilişinin yıldönümü.Türkiye´nin tarihine kara bir leke olarak geçen bu katliam ile ülkenin Başbakanı dış ve iç güçler ihaneti ile idam edildi. Ancak Milleti Ali ADNAN´ı hiç unutmadı.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
Türkiye´nin en kapsamlı yurt çalışmasında sona gelindi. 10 Bin kişilik yurt bitmek üzere. Yurdun hizmete açılması için son çalışmalar yapılırken, Vali GÜL´ün girişimi ile DSİ, FADLUM IRMAĞI çevresini düzenlemeye aldı.
Şehre Ne Katkısı Oluyor?
Şehre Ne Katkısı Oluyor?
Ankara´da 4.sü yapılan SİVAS GÜNLERİ tepki çekiyor. Kemençe ile açılış yapılması bir yana,tanıtım resimlerindeki pek çok maddi hata gözlemlendi.Kangal Köpeği, köfte, peskütan çorbası gibi figürler gösterilirken, bu günlerin SİVAS´a şuana kadar bir katkı sağladığı gözlemlenmedi.
Gözler Milli Eğitim´de...
Gözler Milli Eğitim´de...
Şehir kamuoyu yeni Müdür SAVAŞÇI´dan okullar açılmadan eğitim anlamlı temiz bir sayfa açmasını arzuluyor. Milli Eğitim tarafından bilinen şaibeli okul idarecileri hakkında bir incelemenin zaruret olduğu vurgulanırken, Kurum kültürünü oluşturamayan, görevini yapmayan, Bayrak törenleri ve İSTİKLAL MARŞI hassasiyeti olmayanların görevlendirmelerinin iptal edilmesinin mecburiyet olduğu vurgulanıyor.
Tey, Tey, Teeeeeeeyyyyyy!
Tey, Tey, Teeeeeeeyyyyyy!
Ankara´da başlayan SİVAS´ın tanıtım günleri renkli görüntülere neden oluyor. Halaylar ve şölenler ile yapılan tanıtımın 4.sü gerçekleşiyor. Pazar gününe kadar devam edecek bu etkinliklerin SİVAS´a nasıl bir katkı sunduğu ise çözülemiyor.
Sen Ne Güzelsin Türkiye!
Sen Ne Güzelsin Türkiye!
Mersin´de bulunan KIZKALESİ görenleri büyülüyor. Bir PRENS tarafından deniz içindeki kayalıklara yapılan KIZKALESİ, sahile ise 600 metre uzaklıkta.
DELİİLYAS Küp  Peyniri Kışa Hazır
DELİİLYAS Küp Peyniri Kışa Hazır
Sivas´ın yaşayan kültür ocaklarından biri olan Deliilyas Beldesi, Sivas Mutfağına önemli katkılar sunuyor. Su böreği ve içli köfte yanı sıra, kışlık küp peyniri üretimi ile de damak tadına hitap ediyor. Sağlık açısından da tercih edilen küp peyniri, yurt dışındaki gurbetçilerin de tercihi.
Darbenin Katlettiği Masum
Darbenin Katlettiği Masum
"Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır.Anne, sizlerle helalleşmek istedim, fakat olmadı.Hakkım varsa hepinize helal olsun,siz de helal edin. Nişanlıma da selam eder,Cenabı Allah´ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim"
Başkana Soracaklar!
Başkana Soracaklar!
Sanayi Esnaflarının, kalabalık ortamlarda Başkan AYDIN´ın yürüyüş şeklini analiz ettikleri ve Başkanın kollarını açarak yürümesinin ardında bir rahatsızlığının olduğunu düşündükleri öğrenildi.
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yılı aşkın bir zamandır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar