Sivas Tepeden Tırnağa Metal Yorgunu
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın metal yorgunluğu sözünü söylemesi akabinde, Sivas bunu konuşmaya başladı.Siyasette, eğitimde, ekonomide, kültürde, sanatta, ticarette adeta dökülen şehrin tepeden tırnağa değişmesi gerektiği artık yüksek sesle dillendirilmeye devam ediyor.
Tarih: 13.7.2017 17:54:14/ 13711okunma / 6yorum

 

   

SİVAS birkaç haftadır değişimi konuşuyor.Ak Parti teşkilatlarında başlayan yenilenmenin en belirgin özelliğinin SİVAS´ta görüleceği belirtiliyor.Ak Parti İl ve Merkez İlçe teşkilatlarındaki “metal yorgunluğu”nun bertaraf edilmesi beklenirken, mevcut anlayış ile 2019 seçimlerinin şehirde riske gireceği belirtilmekte.

STSO ve diğer oda ve borsalarda da durumun vahim olduğu ifade ediliyor. Uzun yıllardır STSO Başkanı olan Osman YILDIRIM´ın artık şehri geleceği taşıma gibi bir kaygısının olmadığına vurgu yapan araştırmacılar, STSO başta olmak üzere diğer oda ve borsalarda değişim çanlarının çaldığı ve Ak Parti de baş gösteren yenilenmenin buralara da sirayet edeceği vurgulanıyor.

SİVAS BELEDİYESİ´nin de Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın çizdiği ufuktan çok uzak olduğuna vurgu yapan Sivaslılar, çarpık kentleşme ve kişiye özel imar uygulamalarının DEVLET DENETLEME tarafından incelenmesi gerektiğini dile getiriyorlar.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın ısrarla yatay mimari üzerinde durulmalı demesine rağmen, şehrin Belediye yönetiminin bu ana kadar böyle bir dertlerinin olmadığı vurgulanıyor.

Kültür, Spor ve Eğitim anlamlı da değişim bekleniyor. 10 yılı aşkın bir zamandır Kültür Müdürlüğü yapan PÜRLÜ ve Gençlik Spor Müdürlüğü yapan KILIÇ´ın bilimsel ne kadar metod varsa onları baz alarak yüz eskimesi, fikir eskimesi, beden eskimesi, yıllar eskimesi, yol eskimesi, gibi erdemleri artık dikkate alıp emekli olup koltuklarını bırakmaları bekleniyor.

Bir diğer değişim ise İl Milli Eğitimde bekleniyor. CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın FETÖ´nün belini kıran dersanelerin kapatılması felsefesini İl Milli Eğitimin anlamadığı vurgulanıyor. Hatta Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un hafta sonu yapılması iktiza eden “destekleme kurslarının” hafta içine alınmasına ses çıkarmamasının arkasındaki düşüncenin de ne olabileceği kamuoyunda sorgulanıyor.

Hatta şehrin eğitimine bir katkı sunmayıp, Bakan YILMAZ´ın gayretlerini bereleyen “okul idarecilerini” koruyup kollamasının ardında yatan gerçeğinde zamanla ortaya çıkması bekleniyor.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas Tepeden Tırnağa Metal Yorgunu
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
öğretmen
5.7.2017 14:29:32
Milli eğitim... aahh milli eğitim!
Emrullah DURAN
10.7.2017 09:36:13
Kıyıda yatıp ortada görünen olmasın, her şeyi sadece kendi bildiği bir şeye bağlamasın, mevcut yaşayan ve gelecek nesillerin tüm yaşam şartlarını en iyiye çıkarmak için bilinenlerin dışında geniş kitlelerle istişare yapsın, kendi ve çevresi için hedef koymasın,sadece dönemini ve günün kurtarma amacı olmasın, araştırmadan soruşturmadan gözünde büyüttüğü insanların yorumlarıyla iyi ve kötüye karar vermesin, daha ileri için aşılamayan engellerin konularının geçmişinin şahıs, kurum ve kuruluş bazında eksik ve hatalarının ele alınıp önünün açılması, mevcut yaşayan ve gelecek kuşaklar için yapılacak iyileştirmelerde menfeatçi ve mutlu azınlıkların gürünlütülü ve cılız tepkilerine boyun eğmeyen birilerine ÖZETLE her ortam ve her yerde ihtiyaç vardır......
Sivas
5.7.2017 10:54:46
El değmişken bir de şu hiçbir halt yapmayan ve okul müdürlüğünü dahi vali beye bırakacak kadir aciz il müdürünü değiştirseniz. Adamın tek yaptığı sayın bakanımızla olan aynı evde kalma muhabbetini yapması.
İL BAŞKANI
5.7.2017 01:22:35
Öyle sürpriz bir ilbaşkanı geliyorki İnanın ben dahil olmak üzere herkes şaşıracak. Ama herkeste çok memnun olacak Fetocu olmayan hatta en ufak illiyeti bulunmayan bir il başkanı.ne ülfürütçü:) ne kahvaltıcı:) ne il abisi ne il ablası.dolu dolu.bilgili,kültürlü,tahsilli.hemde baya bildiğin sivaslı:)hemde destekçisi çok güçlü.taaaa tepeden hemde en tepeden.hayırlı olsun diyelim.hayırlı hizmetleri olur inşallah.
aydan adanan
11.7.2017 22:42:29
değişim şart doğru..bazı müdür hanımları yakınları veya yönetici kardeşleri bacıları. değişmeli..aile şirketi gibi olmamalı..
sinan korkmaz
11.7.2017 12:18:00
şu ahmet kuzudanda sivas belediyesi bi kurtulsa bu adam neci ne iş yaparki biri anlatsında bilelim sivasta adam kalmamış da her iş ahmet kuzuya kalmış
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Milli Eğitimde Neler Oluyor?
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın kaleminden gerçek yaşanmış hatıralar zinciri...
SİVAS Bunları Konuşuyor!
SİVAS Bunları Konuşuyor!
Ayrıntılar PAZARTESİ SİVAS POSTASI´nda...
Kızılelmaya, Kızılelmaya, Kızılelmaya...
Kızılelmaya, Kızılelmaya, Kızılelmaya...
Sultan Abdülhamit Hanın 1900 yılında temellerini attığı İstanbul-Hicaz Demiryolunun, HIZLI TREN hattı ile yeniden değerlendirilmesi bekleniyor. İSTANBUL-MEKKE arası hızlı tren sisteminin kurulması durumunda İSTANBUL´dan yola çıkan bir tren 24 saat sonra kutsal topraklarda olabilecek.Eğer bu proje hayata geçerse TÜRKİYE dünya ölçeğinde bir kızıl elmaya ulaşmış olacak.
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Vicdan ve Adalet SİVAS´ı da Görmeli
Kardeşi kardeşe kırdırmak için SİVAS ve BAŞBAĞLAR´da oynanan oyun milletin vicdanında derin yaralar açtı. Dış ve İç güçlerin terör örgütlerini kullanarak bir Alevi-Sünni ayrışması yapmak için SİVAS´ta yaptıkları katliam bütün Sivaslılar tarafından nefretle kınanıyor. Yaklaşık 24 yıldır olaylar ile uzaktan yakına ilgisi olmayan insanlar ise cezaevinde çürümeye devam ediyorlar.28 Şubat ruhu ile verilen cezalar kamu vicdanını yaralarken, Sivas mazlumlarının yeniden yargılanması bekleniyor.SİVASLILAR, yeni Adalet Bakanı Abdülhamit GÜL´ün bu konuya eğilerek haksız yere içerde çürüyenler içinde adaleti tesis etmesini istiyorlar.
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
Milletin Seni Unutmadı ALİ ADNAN!
17 Eylül kara bir gün. Milletin sevdiği ve bağrına bastığı Adnan MENDERES´in idam edilişinin yıldönümü.Türkiye´nin tarihine kara bir leke olarak geçen bu katliam ile ülkenin Başbakanı dış ve iç güçler ihaneti ile idam edildi. Ancak Milleti Ali ADNAN´ı hiç unutmadı.
Değişim Kapıda!
Değişim Kapıda!
SİVAS Oda ve Borsalarda yenilenmeyi konuşurken,seçim sonuçlarını tahmin eden Osman YILDIRIM ve Abdülkadir HASTAOĞLU´nun, HİSARCIKLIOĞLU´nu seçime ramak kala getirip, sanki SİVASLILAR, Yıldırım ve Hastaoğlu´nu tanımıyormuş gibi onları methetmesi anlaşılamadı.
Bu Sorunun Cevabı Aranıyor!
Bu Sorunun Cevabı Aranıyor!
Türkiye FETÖ belası ile uğraşırken, FETÖ´nün etkin olduğu illerin başında gelen SİVAS´ta ise, bu yapının kadın hiyerarşisi merak ediliyor. Şehirdeki doktorların, öğretim üyelerinin, mühendislerin, varlıklı insanların eşlerini bu yapı ile tanıştırıp, onların bu yapıya maddi destek vermelerini sağlayan nüfuzlu “MÜTEVELLİ ABLA” nın kim olduğu sorgulanıyor.
Bir SİVAS POSTASI Analizi
Bir SİVAS POSTASI Analizi
Bütün ülkede insanları “himmet” tiyatrosu ile soyup soğana çeviren FETÖ´nün, SİVAS´taki maddi gücünün ne olduğu kestirilemiyor. Üst düzey FETÖ mensuplarının yurt dışına firar ettikleri bilinirken, şehirdeki “HİMMET” birikintileri ise sırra kadem bastı. Şehir kamuoyu ise 15 Temmuz ihaneti akabinde tahminen FETÖ paralarının sonbahar gibi sırra kadem bastığını iddia ediyor.
KERKÜK Düşerse TÜRKİYE Düşer
KERKÜK Düşerse TÜRKİYE Düşer
KERKÜK´ta nüfus yapısı 2000´li yıllarda itibaren bilinçli olarak değiştirilerek, KERKÜK´ün gerçek sahipleri Türkmenler oradan göçe zorlandılar. Kerkük Nüfus Müdürlüğü kayıtlarının Barzani ve Talabani yanlılarınca organize olarak yağmalanması akabinde, nüfus ve tapu bilgileri yok edildi.
Darbenin Katlettiği Masum
Darbenin Katlettiği Masum
"Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır.Anne, sizlerle helalleşmek istedim, fakat olmadı.Hakkım varsa hepinize helal olsun,siz de helal edin. Nişanlıma da selam eder,Cenabı Allah´ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim"
HACILAR Dönüyor
HACILAR Dönüyor
KUTSAL TOPRAKLARDA Hac görevini yerine getiren HACILAR dönmeye başladılar.Yılda bir gerçekleşen büyük “istişare”nin hakkıyla yapılması ümit ediliyor. Özellikle TÜRK HACILARIN Mekke ve Medine´deki “incik boncuk satanlara” yoğun ilgi gösterdikleri belirtiliyor.
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar!
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar!
DÜNYADAKİ en iyi üniversiteler arasında CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ yok. Sıralamaya giren üniversiteler, akademik başarı ve kalite ile adlarından söz ettirirken, Cumhuriyet Üniversitesinde yaprak kımıldamıyor. Herkes tepeye yerleşmenin mücadelesini verirken, Cumhuriyet Üniversitesi´nin “domuzların kampüse girmemesi için duvar ördürdüğü, çeşme ve kapı modelleri çizdirdiği hatta ve hatta hızını alamayarak, özel locada maç izlediği gözlemleniyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ artık ders kitaplarında. Demiryolları inşaatının ilk müteahhitlerinden Nuri Demirağ, ekonomide girişimcilik konusunda geniş çerçevede anlatıldı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:34 06:12 12:34 16:00 18:38 20:03
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar