Sivas Tepeden Tırnağa Metal Yorgunu
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın metal yorgunluğu sözünü söylemesi akabinde, Sivas bunu konuşmaya başladı.Siyasette, eğitimde, ekonomide, kültürde, sanatta, ticarette adeta dökülen şehrin tepeden tırnağa değişmesi gerektiği artık yüksek sesle dillendirilmeye devam ediyor.
Tarih: 13.7.2017 17:54:14/ 14058okunma / 6yorum

 

   

SİVAS birkaç haftadır değişimi konuşuyor.Ak Parti teşkilatlarında başlayan yenilenmenin en belirgin özelliğinin SİVAS´ta görüleceği belirtiliyor.Ak Parti İl ve Merkez İlçe teşkilatlarındaki “metal yorgunluğu”nun bertaraf edilmesi beklenirken, mevcut anlayış ile 2019 seçimlerinin şehirde riske gireceği belirtilmekte.

STSO ve diğer oda ve borsalarda da durumun vahim olduğu ifade ediliyor. Uzun yıllardır STSO Başkanı olan Osman YILDIRIM´ın artık şehri geleceği taşıma gibi bir kaygısının olmadığına vurgu yapan araştırmacılar, STSO başta olmak üzere diğer oda ve borsalarda değişim çanlarının çaldığı ve Ak Parti de baş gösteren yenilenmenin buralara da sirayet edeceği vurgulanıyor.

SİVAS BELEDİYESİ´nin de Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın çizdiği ufuktan çok uzak olduğuna vurgu yapan Sivaslılar, çarpık kentleşme ve kişiye özel imar uygulamalarının DEVLET DENETLEME tarafından incelenmesi gerektiğini dile getiriyorlar.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın ısrarla yatay mimari üzerinde durulmalı demesine rağmen, şehrin Belediye yönetiminin bu ana kadar böyle bir dertlerinin olmadığı vurgulanıyor.

Kültür, Spor ve Eğitim anlamlı da değişim bekleniyor. 10 yılı aşkın bir zamandır Kültür Müdürlüğü yapan PÜRLÜ ve Gençlik Spor Müdürlüğü yapan KILIÇ´ın bilimsel ne kadar metod varsa onları baz alarak yüz eskimesi, fikir eskimesi, beden eskimesi, yıllar eskimesi, yol eskimesi, gibi erdemleri artık dikkate alıp emekli olup koltuklarını bırakmaları bekleniyor.

Bir diğer değişim ise İl Milli Eğitimde bekleniyor. CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın FETÖ´nün belini kıran dersanelerin kapatılması felsefesini İl Milli Eğitimin anlamadığı vurgulanıyor. Hatta Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un hafta sonu yapılması iktiza eden “destekleme kurslarının” hafta içine alınmasına ses çıkarmamasının arkasındaki düşüncenin de ne olabileceği kamuoyunda sorgulanıyor.

Hatta şehrin eğitimine bir katkı sunmayıp, Bakan YILMAZ´ın gayretlerini bereleyen “okul idarecilerini” koruyup kollamasının ardında yatan gerçeğinde zamanla ortaya çıkması bekleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas Tepeden Tırnağa Metal Yorgunu
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
öğretmen
5.7.2017 14:29:32
Milli eğitim... aahh milli eğitim!
Emrullah DURAN
10.7.2017 09:36:13
Kıyıda yatıp ortada görünen olmasın, her şeyi sadece kendi bildiği bir şeye bağlamasın, mevcut yaşayan ve gelecek nesillerin tüm yaşam şartlarını en iyiye çıkarmak için bilinenlerin dışında geniş kitlelerle istişare yapsın, kendi ve çevresi için hedef koymasın,sadece dönemini ve günün kurtarma amacı olmasın, araştırmadan soruşturmadan gözünde büyüttüğü insanların yorumlarıyla iyi ve kötüye karar vermesin, daha ileri için aşılamayan engellerin konularının geçmişinin şahıs, kurum ve kuruluş bazında eksik ve hatalarının ele alınıp önünün açılması, mevcut yaşayan ve gelecek kuşaklar için yapılacak iyileştirmelerde menfeatçi ve mutlu azınlıkların gürünlütülü ve cılız tepkilerine boyun eğmeyen birilerine ÖZETLE her ortam ve her yerde ihtiyaç vardır......
Sivas
5.7.2017 10:54:46
El değmişken bir de şu hiçbir halt yapmayan ve okul müdürlüğünü dahi vali beye bırakacak kadir aciz il müdürünü değiştirseniz. Adamın tek yaptığı sayın bakanımızla olan aynı evde kalma muhabbetini yapması.
İL BAŞKANI
5.7.2017 01:22:35
Öyle sürpriz bir ilbaşkanı geliyorki İnanın ben dahil olmak üzere herkes şaşıracak. Ama herkeste çok memnun olacak Fetocu olmayan hatta en ufak illiyeti bulunmayan bir il başkanı.ne ülfürütçü:) ne kahvaltıcı:) ne il abisi ne il ablası.dolu dolu.bilgili,kültürlü,tahsilli.hemde baya bildiğin sivaslı:)hemde destekçisi çok güçlü.taaaa tepeden hemde en tepeden.hayırlı olsun diyelim.hayırlı hizmetleri olur inşallah.
aydan adanan
11.7.2017 22:42:29
değişim şart doğru..bazı müdür hanımları yakınları veya yönetici kardeşleri bacıları. değişmeli..aile şirketi gibi olmamalı..
sinan korkmaz
11.7.2017 12:18:00
şu ahmet kuzudanda sivas belediyesi bi kurtulsa bu adam neci ne iş yaparki biri anlatsında bilelim sivasta adam kalmamış da her iş ahmet kuzuya kalmış
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
ESTAŞ´tan 23 NİSAN Hediyesi
Türkiye´nin ve SİVAS´ın Sanayi devlerinden biri olan ESTAŞ, 41 ülkeye ihracat yapıp, dünya devleri ile yarışarak göğsümüzü kabartıyor. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın istihdam çağrısına anında cevap veren ESTAŞ, işçi filosuna yenilerini ekledi. Bunun yanı sıra, geleceğin Türkiyesi´ni inşa edecek çocuklar için de sosyal sorumluluk bilinci anlamında güzel adımlar atıyor.
NAZİ İşkence Binası Gibi
NAZİ İşkence Binası Gibi
Kongre Lisesi ve Selçuk Ortaokulu´nun hemen yanı başında bulunan metruk bina görenleri ürkütüyor. Nazi Almanya´sı İşkence mekanlarını anımsatan yapının, güvenlik açısından da tehdit oluşturduğu ve buraya biran önce BELEDİYE´nin el atması bekleniyor.
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Okuyan Üretir, Yatan Tüketir
Japonlar okuyup üreterek elde ettikleri teknolojiyi satarken, başta SİVAS olmak üzere, bizim ülkemizde de pek çok insan, haber seyretme, tesbih sallama, saatlerce maç izleme ve "akşam olsa da yatsak" derdinde.
Mağdurlar Ne Olacak?
Mağdurlar Ne Olacak?
28 Şubat yargısı ve uzantıları nedeniyle 2 Temmuz ile hiç alakaları olmadığı halde zindanda çürüyen Sivaslı mağdurlar hala adalet bekliyor. Hepsi hasta ve yaşlı olan Sivaslı olayları mağdurları zindanda çürürken, 28 Şubat´ın failleri keyif çatıyorlar.
Şer İttifaklar Devrede!
Şer İttifaklar Devrede!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas´a Kim Sahip Çıkacak?
Sivas-Ankara Uçak Seferlerinin olmaması vatandaşları mağdur ediyor. En azından HAFTA SONLARI olmak üzere uçak seferlerinin başlatılması gerektiğini dile getiren Sivaslılar, Türk Hava Yolları´nın yeterince uçağı bulunduğunu ve Sivas- Ankara uçak seferlerinin biran önce başlatılması gerektiğini dile getiriyorlar.
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
SİVAS, Körfez Ülkelerine Açılıyor
Şehrimizin girişimci iş adamlarından olan Halit Şirkan HATAY aracılığıyla KATAR ve SUUDİ ARABİSTAN´dan getirilen şirketler, SİVAS´ta yatırım kararı aldılar.Ayrıca Şehri gezen konuklar, SİVAS´ın havasının yayla havası olduğunu ve KÖRFEZ insanına hitap ettiğini dile getirerek, zamanla binlerce KÖRFEZ eksenli turistin SİVAS´ı tercih etmesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdiler.
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Ankara Bu SİVASLI´yı Çok Konuşacak!
Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Nurullah ALBAYRAK, bir dizi ziyaretler için SİVAS´a geldi. Onuruna verilen yemekte konuşan ALBAYRAK, “LİYAKATLI İNSANLARIN GÖREV ALMALARI İÇİN MÜCADELE VERECEĞİZ” dedi.
NUMUNE Yıkılmasın!
NUMUNE Yıkılmasın!
Eski Numune Hastanesi´nin yıkılmamasını isteyen Muhammed SARISÖZEN, Bakan İsmet YILMAZ´a açık bir mektup yazarak burasının korunmasını istedi.
Halk Nerede O Orada!
Halk Nerede O Orada!
SİVAS Valisi atandığı günden bu yana halkla iç içe olmanın yanı sıra, çalışmayan bürokratik hantallığı bertaraf etmek için yoğun çaba gösteren Vali GÜL, halk tarafından da en çok sevilen isimlerden biri. Kararlı ve ilkeli duruşu ile bürokrasiyi de harekete geçiren GÜL´ün, şehrin geleceğe yönelmesi hususunda da önemli gayretle içinde olduğu biliniyor.
Buna Bir El Atın!
Buna Bir El Atın!
SİVAS´ın yeni kurulan mahallelerinden Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir avuç idealist insanın başlattığı cami inşaatı, maddi imkansızlıklar nedeniyle ağır aksak ilerliyor.Yarım kalan camiye, her konuda kamera karşısına çıkan 44 STK´nın destek vermesi bekleniyor. Bu 44 adet STK´nın her birinin 5 Bin lira destek olması ile caminin tamamlanacağı ve böylelikle laf yerine icraatın ortaya çıkacağı ümit ediliyor.
KINA
KINA
Babaannem çok yaşlanmıştı bir gün baktım ki başına kına yakmış ‘´anne hayır ola bu ne hal´´ dedim ‘´oğlum saçım çok dökülüyor onun için dedi,, ‘´ Peki babaanne ayağındaki kınaya ne demeli,, dedim ‘´oğlum kına ayak kokusunu ve teri önler,, dedi.
SON KALE Düşmeyecek!
SON KALE Düşmeyecek!
Türkiye,bir “Haçlı” kuşatması altında. Hilal´in asırlara varan medeniyet aşkını, hiçbir dış gücün alt edemeyeceği vurgulanıyor.Bu topraklarda yaşayan her ferdin, Hilal´in sonsuza kadar dalgalanması için canını feda etmekten geri durmayacağını dost düşman herkesin bilmesi lazım.
TRT´de SİVAS Rüzgarı
TRT´de SİVAS Rüzgarı
Sivas´ın kadim kültürü TRT AVAZ ekranlarında izleyici ile buluşmaya devam ediyor.”Ninniden ağıta Anadolum” isimli programda Sivas´ın türküleri ve ağıtları ekrana yansıdı.
Selami UZUN ve Şehre Dair
Selami UZUN ve Şehre Dair
Ben bu konuda Bakan Bey i de anlayamadım. Bir şehir, Numune Hastanesi binası yıkılmasın diyor. Sivas´ı temsil eden Bakan ki Sivas la ilgili her anlamda karar verici bu konuda halkın duyarlılığını duymazdan geliyor ve tepki alıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar