Sivas Tepeden Tırnağa Metal Yorgunu
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın metal yorgunluğu sözünü söylemesi akabinde, Sivas bunu konuşmaya başladı.Siyasette, eğitimde, ekonomide, kültürde, sanatta, ticarette adeta dökülen şehrin tepeden tırnağa değişmesi gerektiği artık yüksek sesle dillendirilmeye devam ediyor.
Tarih: 13.7.2017 17:54:14/ 13466okunma / 6yorum

 

   

SİVAS birkaç haftadır değişimi konuşuyor.Ak Parti teşkilatlarında başlayan yenilenmenin en belirgin özelliğinin SİVAS´ta görüleceği belirtiliyor.Ak Parti İl ve Merkez İlçe teşkilatlarındaki “metal yorgunluğu”nun bertaraf edilmesi beklenirken, mevcut anlayış ile 2019 seçimlerinin şehirde riske gireceği belirtilmekte.

STSO ve diğer oda ve borsalarda da durumun vahim olduğu ifade ediliyor. Uzun yıllardır STSO Başkanı olan Osman YILDIRIM´ın artık şehri geleceği taşıma gibi bir kaygısının olmadığına vurgu yapan araştırmacılar, STSO başta olmak üzere diğer oda ve borsalarda değişim çanlarının çaldığı ve Ak Parti de baş gösteren yenilenmenin buralara da sirayet edeceği vurgulanıyor.

SİVAS BELEDİYESİ´nin de Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın çizdiği ufuktan çok uzak olduğuna vurgu yapan Sivaslılar, çarpık kentleşme ve kişiye özel imar uygulamalarının DEVLET DENETLEME tarafından incelenmesi gerektiğini dile getiriyorlar.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın ısrarla yatay mimari üzerinde durulmalı demesine rağmen, şehrin Belediye yönetiminin bu ana kadar böyle bir dertlerinin olmadığı vurgulanıyor.

Kültür, Spor ve Eğitim anlamlı da değişim bekleniyor. 10 yılı aşkın bir zamandır Kültür Müdürlüğü yapan PÜRLÜ ve Gençlik Spor Müdürlüğü yapan KILIÇ´ın bilimsel ne kadar metod varsa onları baz alarak yüz eskimesi, fikir eskimesi, beden eskimesi, yıllar eskimesi, yol eskimesi, gibi erdemleri artık dikkate alıp emekli olup koltuklarını bırakmaları bekleniyor.

Bir diğer değişim ise İl Milli Eğitimde bekleniyor. CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın FETÖ´nün belini kıran dersanelerin kapatılması felsefesini İl Milli Eğitimin anlamadığı vurgulanıyor. Hatta Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un hafta sonu yapılması iktiza eden “destekleme kurslarının” hafta içine alınmasına ses çıkarmamasının arkasındaki düşüncenin de ne olabileceği kamuoyunda sorgulanıyor.

Hatta şehrin eğitimine bir katkı sunmayıp, Bakan YILMAZ´ın gayretlerini bereleyen “okul idarecilerini” koruyup kollamasının ardında yatan gerçeğinde zamanla ortaya çıkması bekleniyor.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas Tepeden Tırnağa Metal Yorgunu
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
öğretmen
5.7.2017 14:29:32
Milli eğitim... aahh milli eğitim!
Emrullah DURAN
10.7.2017 09:36:13
Kıyıda yatıp ortada görünen olmasın, her şeyi sadece kendi bildiği bir şeye bağlamasın, mevcut yaşayan ve gelecek nesillerin tüm yaşam şartlarını en iyiye çıkarmak için bilinenlerin dışında geniş kitlelerle istişare yapsın, kendi ve çevresi için hedef koymasın,sadece dönemini ve günün kurtarma amacı olmasın, araştırmadan soruşturmadan gözünde büyüttüğü insanların yorumlarıyla iyi ve kötüye karar vermesin, daha ileri için aşılamayan engellerin konularının geçmişinin şahıs, kurum ve kuruluş bazında eksik ve hatalarının ele alınıp önünün açılması, mevcut yaşayan ve gelecek kuşaklar için yapılacak iyileştirmelerde menfeatçi ve mutlu azınlıkların gürünlütülü ve cılız tepkilerine boyun eğmeyen birilerine ÖZETLE her ortam ve her yerde ihtiyaç vardır......
Sivas
5.7.2017 10:54:46
El değmişken bir de şu hiçbir halt yapmayan ve okul müdürlüğünü dahi vali beye bırakacak kadir aciz il müdürünü değiştirseniz. Adamın tek yaptığı sayın bakanımızla olan aynı evde kalma muhabbetini yapması.
İL BAŞKANI
5.7.2017 01:22:35
Öyle sürpriz bir ilbaşkanı geliyorki İnanın ben dahil olmak üzere herkes şaşıracak. Ama herkeste çok memnun olacak Fetocu olmayan hatta en ufak illiyeti bulunmayan bir il başkanı.ne ülfürütçü:) ne kahvaltıcı:) ne il abisi ne il ablası.dolu dolu.bilgili,kültürlü,tahsilli.hemde baya bildiğin sivaslı:)hemde destekçisi çok güçlü.taaaa tepeden hemde en tepeden.hayırlı olsun diyelim.hayırlı hizmetleri olur inşallah.
aydan adanan
11.7.2017 22:42:29
değişim şart doğru..bazı müdür hanımları yakınları veya yönetici kardeşleri bacıları. değişmeli..aile şirketi gibi olmamalı..
sinan korkmaz
11.7.2017 12:18:00
şu ahmet kuzudanda sivas belediyesi bi kurtulsa bu adam neci ne iş yaparki biri anlatsında bilelim sivasta adam kalmamış da her iş ahmet kuzuya kalmış
FETÖ Ablaları Şehri Parsellemişler!
FETÖ Ablaları Şehri Parsellemişler!
SİVAS´ta FETÖ yapılanmasının en önemli ekonomik gücünü etkin bir KADIN DERNEĞİNİN yaptığı kermesler ve birebir çalışmalar ile elde ettiği bilgisine ulaşıldı. Şehirde etkin olan bayanlara da kanca atan FETÖ ablaları, onları organize ettikleri programlara dahil ederek nüfuzlarını kullandıkları belirtildi.MÜTEVELLİ ABLA diye tabir edilen bu nufuzlu isimler kamuoyunda en çok merak edilenler arasında...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
CELALOĞLAN AĞIDI TRT´de...
TRT AVAZ´ın başarılı kültür programlarından biri olan “Ninniden ağıta Anadolum” isimli programın çekimleri SİVAS´ta yapıldı.Türküler Ocağı SİVAS´ın “CELALOĞLAN AĞIDI” TRT AVAZ ekranlarında, izleyenleri adeta mest etti.
Sis Perdeleri Aralansın!
Sis Perdeleri Aralansın!
FETÖ yapılanmasının en önemli isimlerinden biri olan FETÖ İmamı Veysel TIKAÇ´ın yakalanması şehirde konuşulmaya devam ediyor. Sivas´ta TIKAÇ´ın konuşmasından korkan epey bir ismin, tedirginlik içinde olduğu haber merkezimize gelmeye devam ediyor. TIKAÇ´ın konuşması durumunda pek çok ilişkiler ağının ortaya çıkacağı ve bürokraside var olan “GİZLİ FETÖ UŞAKLARININ” deşifre olacağı vurgulanıyor.
Kültürsüz Festivaller Devam Ediyor
Kültürsüz Festivaller Devam Ediyor
Yaza şenliklerle başlayan SİVASLILAR, el çırpıp havalara zıplamaya devam ediyorlar.Ringo ringo şişeler ile ellerini havaya kaldırın ahalinin, suyu da yıllardır mezarlıktan getirme uğraşını devam ettirdikleri gözlemleniyor. Tavukları bir türlü pişiremeyen nicesinin, Hacıyı çarşıya bu yaz yine alkış eşliğinde gönderip göndermeyecekleri ise merak ediliyor.
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
TECER DAĞI Gıcım Gıcım Gıcılar
Kirkor DEĞİRMENCİYAN´ın kaleminden gerçek yaşanmış hatıralar zinciri
Mescid-i Aksa´yı Gördüm Düşümde
Mescid-i Aksa´yı Gördüm Düşümde
Mescid-i Aksa´yı gördüm düşümde
TÜDEMSAŞ da Neler Oluyor?
TÜDEMSAŞ da Neler Oluyor?
TUDEMSAŞ, işin ehli nitelikli bir yönetimi arzularken, yaklaşık 2 aydır hiç vagon üretimi yapılmadığı, işten güçten anlamayanlar insanlar tarafından devasa müessesenin batal hale getirilip adeta TEKER fabrikasına döndürüldüğü ve ortalığın tekerden geçilmediği bilgilerine ulaşıldı.Personel Daire Başkanı Mehmet ŞEREF´in ise her dönemde koruyup kollamakta üstün başarı gösterdiği koltuğunun yaklaşık 25 yılı bulduğu ve koltuğunun çürümesine rağmen, kendisinin SİVAS için elini taşın altına koymadığı belirtiliyor.
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
SİVAS´ı Yüreğinde Yaşatıyor
Yaklaşık 35 yıl önce SİVAS´tan İSTANBUL´a taşınan Hrant BAL ve Janet BAL çifti, aradan yıllar geçmesine rağmen SİVAS´ı unutamıyorlar. Fırsat buldukça SİVAS´ı ziyaret edip, doğduğu toprakları görme arzusunda olan Hrant BAL, buraları unutamadığını şu söz ile anlatmakta; “Kursak kavurgasını arar”.
Biz Bu Ülke İçin Varız!
Biz Bu Ülke İçin Varız!
Milli Eğitimde kronikleşen vasıfsızlıkları gündeme getiren SİVAS POSTASI GAZETESİ´ni mahkemeye vererek İFTİRALAR atan zamanın Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail UYAR´a yargı tokat gibi cevap verdi.
Topunuz Gelin!
Topunuz Gelin!
Yaklaşık 10 yıldır FETÖ yapılanmasını SİVAS´ta deşifre eden ve onlarla tek başına savaşan SİVAS POSTASI ekibi, eğer 15 Temmuz darbesi gerçekleşse idi en büyük zararı gören bir gazete olacaktı. FETÖ hainlerinin çevirdiği oyunları tek tek kamuoyuna ilan eden SİVAS POSTASI, gizli FETÖ sevenler tarafından her fırsatta sıkıştırılmaya zor durumda bırakılmaya kalkışılıyor.
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Bu İddia Doğru Olmamalı!
Cumhuriyet Üniversitesi yeni yönetimi, bir yılını tam doldurmuşken, ardı arkası kesilmez olumsuzluklar da kamuoyu gündemini meşgul ediyor.SİVAS POSTASI HABER MERKEZİ´nin gündeme taşıdığı “SKANDAL HİSSE” devrinden geri adım atılırken, şimdi de bazı bölümlerin kapatılmasına yönelik adımların atıldığı iddiaları şehirde ŞOK etkisi oluşturdu.
SiVASLI Mücahitler(!) Tatilde
SiVASLI Mücahitler(!) Tatilde
Yıl boyu sosyal medyadan, AYET ve HADİS paylaşmaktan harap ve bitap düşen SİVASLI sanal mücahitler, “Allah verdiği nimeti kulu üzerinde görmek ister” diyerek tatile akın etmeye devam ediyorlar.Açık büfelerde “ESKİ ROMA” geleneğini devam ettirip semirerek, güneşin altında suya yatan nicesinin, tatil dönüşü FACEBOOK´ta paylaşmak için hamaset ve manevi sözler hazırladıkları belirtiliyor
Eğitimde Önemli Hamle!
Eğitimde Önemli Hamle!
Milli Eğitim tarihinin en kapsayıcı müfredatı Bakan YILMAZ tarafından kamuoyuna açıklandı.2017-2018 de uygulanacak olan müfredat, sadeliği ile öne çıkıyor. Uzan soluklu toplantı ve çalışmalar akabinde hazırlanan müfredata alanında uzman eğitimcilerin de önemli katkılar sunduğu biliniyor.
BELEDİYE´nin Açıklama Yapması Bekleniyor!
BELEDİYE´nin Açıklama Yapması Bekleniyor!
Köy garajlarındaki bir uygulama şehrin gündeminde. Revizyon imar planında BELEDİYE TESİS ALANI olan yerde akaryakıt istasyonunun yükselmesi bir takım soruları gündeme taşımaya devam ediyor.
Siz Temizsiniz; Biz Kirlendik!
Siz Temizsiniz; Biz Kirlendik!
Değer yargılarının sıfırlandığı, sahte ilişkilerin baş tacı edildiği, insanların bir birlerinin kanını emmek için fırsatı ganimet bildiği barbar çağda, akıllı kalanlar da gözden kaçmıyor. Kadınların ve erkeklerin çeşit çeşit maskelerle dolaştığı içi boş çağda, insan ruhuna nüfuz eden saf bakışların neden anlaşılmadığı bilinmiyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
03:12 05:15 12:48 16:44 20:03 21:48
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar