Sivas Tepeden Tırnağa Metal Yorgunu
Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın metal yorgunluğu sözünü söylemesi akabinde, Sivas bunu konuşmaya başladı.Siyasette, eğitimde, ekonomide, kültürde, sanatta, ticarette adeta dökülen şehrin tepeden tırnağa değişmesi gerektiği artık yüksek sesle dillendirilmeye devam ediyor.
Tarih: 13.7.2017 17:54:14/ 13831okunma / 6yorum

 

   

SİVAS birkaç haftadır değişimi konuşuyor.Ak Parti teşkilatlarında başlayan yenilenmenin en belirgin özelliğinin SİVAS´ta görüleceği belirtiliyor.Ak Parti İl ve Merkez İlçe teşkilatlarındaki “metal yorgunluğu”nun bertaraf edilmesi beklenirken, mevcut anlayış ile 2019 seçimlerinin şehirde riske gireceği belirtilmekte.

STSO ve diğer oda ve borsalarda da durumun vahim olduğu ifade ediliyor. Uzun yıllardır STSO Başkanı olan Osman YILDIRIM´ın artık şehri geleceği taşıma gibi bir kaygısının olmadığına vurgu yapan araştırmacılar, STSO başta olmak üzere diğer oda ve borsalarda değişim çanlarının çaldığı ve Ak Parti de baş gösteren yenilenmenin buralara da sirayet edeceği vurgulanıyor.

SİVAS BELEDİYESİ´nin de Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın çizdiği ufuktan çok uzak olduğuna vurgu yapan Sivaslılar, çarpık kentleşme ve kişiye özel imar uygulamalarının DEVLET DENETLEME tarafından incelenmesi gerektiğini dile getiriyorlar.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın ısrarla yatay mimari üzerinde durulmalı demesine rağmen, şehrin Belediye yönetiminin bu ana kadar böyle bir dertlerinin olmadığı vurgulanıyor.

Kültür, Spor ve Eğitim anlamlı da değişim bekleniyor. 10 yılı aşkın bir zamandır Kültür Müdürlüğü yapan PÜRLÜ ve Gençlik Spor Müdürlüğü yapan KILIÇ´ın bilimsel ne kadar metod varsa onları baz alarak yüz eskimesi, fikir eskimesi, beden eskimesi, yıllar eskimesi, yol eskimesi, gibi erdemleri artık dikkate alıp emekli olup koltuklarını bırakmaları bekleniyor.

Bir diğer değişim ise İl Milli Eğitimde bekleniyor. CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın FETÖ´nün belini kıran dersanelerin kapatılması felsefesini İl Milli Eğitimin anlamadığı vurgulanıyor. Hatta Milli Eğitim Müdürü ALTINSOY´un hafta sonu yapılması iktiza eden “destekleme kurslarının” hafta içine alınmasına ses çıkarmamasının arkasındaki düşüncenin de ne olabileceği kamuoyunda sorgulanıyor.

Hatta şehrin eğitimine bir katkı sunmayıp, Bakan YILMAZ´ın gayretlerini bereleyen “okul idarecilerini” koruyup kollamasının ardında yatan gerçeğinde zamanla ortaya çıkması bekleniyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas Tepeden Tırnağa Metal Yorgunu
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
öğretmen
5.7.2017 14:29:32
Milli eğitim... aahh milli eğitim!
Emrullah DURAN
10.7.2017 09:36:13
Kıyıda yatıp ortada görünen olmasın, her şeyi sadece kendi bildiği bir şeye bağlamasın, mevcut yaşayan ve gelecek nesillerin tüm yaşam şartlarını en iyiye çıkarmak için bilinenlerin dışında geniş kitlelerle istişare yapsın, kendi ve çevresi için hedef koymasın,sadece dönemini ve günün kurtarma amacı olmasın, araştırmadan soruşturmadan gözünde büyüttüğü insanların yorumlarıyla iyi ve kötüye karar vermesin, daha ileri için aşılamayan engellerin konularının geçmişinin şahıs, kurum ve kuruluş bazında eksik ve hatalarının ele alınıp önünün açılması, mevcut yaşayan ve gelecek kuşaklar için yapılacak iyileştirmelerde menfeatçi ve mutlu azınlıkların gürünlütülü ve cılız tepkilerine boyun eğmeyen birilerine ÖZETLE her ortam ve her yerde ihtiyaç vardır......
Sivas
5.7.2017 10:54:46
El değmişken bir de şu hiçbir halt yapmayan ve okul müdürlüğünü dahi vali beye bırakacak kadir aciz il müdürünü değiştirseniz. Adamın tek yaptığı sayın bakanımızla olan aynı evde kalma muhabbetini yapması.
İL BAŞKANI
5.7.2017 01:22:35
Öyle sürpriz bir ilbaşkanı geliyorki İnanın ben dahil olmak üzere herkes şaşıracak. Ama herkeste çok memnun olacak Fetocu olmayan hatta en ufak illiyeti bulunmayan bir il başkanı.ne ülfürütçü:) ne kahvaltıcı:) ne il abisi ne il ablası.dolu dolu.bilgili,kültürlü,tahsilli.hemde baya bildiğin sivaslı:)hemde destekçisi çok güçlü.taaaa tepeden hemde en tepeden.hayırlı olsun diyelim.hayırlı hizmetleri olur inşallah.
aydan adanan
11.7.2017 22:42:29
değişim şart doğru..bazı müdür hanımları yakınları veya yönetici kardeşleri bacıları. değişmeli..aile şirketi gibi olmamalı..
sinan korkmaz
11.7.2017 12:18:00
şu ahmet kuzudanda sivas belediyesi bi kurtulsa bu adam neci ne iş yaparki biri anlatsında bilelim sivasta adam kalmamış da her iş ahmet kuzuya kalmış
Kar Kapıda, Ya Huzur?
Kar Kapıda, Ya Huzur?
Kar yağar, yollar kapanır lakin kimse yüreklere giden yolları kapatmazdı. Yorgun başların dinleneceği güçlü omuzlar, hayata tutunmanın sırrını fısıldarlardı. Sahi nereye gitti o zamanlar?
Yerli OTO Kaçırılmamalı
Yerli OTO Kaçırılmamalı
Yerli OTO yatırımını şehirlerine kazandırmak isteyen İller, 8 veya 10 kişilik komiteler kurarak ANKARA´da lobi yapmaya başladılar.Arsa ve Avantaj tekliflerinde yarışa giren şehirler, dosyalar hazırlayıp TOBB başta olmak üzere önemli yerlere sunarlarken, SİVAS´ın herhangi bir lobi girişimi içinde olmaması tepki çekiyor.
Yerli OTO SİVAS´ta Üretilmeli
Yerli OTO SİVAS´ta Üretilmeli
Kaliteli maden rezervleri, Divriği Demir Çelik, Sivas Demir Çelik, Tüdemsaş ve ESTAŞ birikimi ile yerli otomobil üretimine hazır olan SİVAS, aynı zamanda stratejik bir noktada olması nedeniyle de dikkat çekiyor. KARADENİZ-AKDENİZ bağlantı yolu, hızlı tren güzergahı,demiryolları ağları ile TÜRKİYE´nin ortasında en güvenli yer olan SİVAS´ın yerli otomobil üretimi için en ideal yer olduğu vurgulanıyor.
En Zor Bakanlığı Yönetiyor
En Zor Bakanlığı Yönetiyor
Hükümetin en önemli Bakanlıklarından olan Milli Eğitim Bakanlığı, 15 Temmuz ihaneti akabinde, FETÖ temizliğinin de ivedilikle yapıldığı bakanlıklardan en başta geleni. FETÖ´nün dersaneler başta olmak üzere en köklü örgütlendiği MİLLİ EĞİTİMDE, Bakan YILMAZ´ın dirayetli duruşu ile bu yapının temizliğinin peyder pey yapılarak, eğitim öğretimin sekteye uğramadan devam ettiği biliniyor.
SİVAS Bunları Konuşuyor!
SİVAS Bunları Konuşuyor!
Ayrıntılar yakında SİVAS POSTASI´nda
CÜSAM Göreve
CÜSAM Göreve
Sivas´ın kültürel değerlerini araştırmak için kurulan Sivas Kültür Araştırmalar Merkezi (CÜSAM)´ın işlerlikli çalışmalar ortaya koyması bekleniyor. Sivas´ın halk kültüründe yeri olan lakin karıştırmalara sebep olan atın yavrusuna ne denildiğinin araştırılarak kamuoyu ile paylaşılması arzulanıyor.
DİVRİĞİLİ Dahi Rahmetle Anılıyor
DİVRİĞİLİ Dahi Rahmetle Anılıyor
SİVASLI iş adamı ve girişimci Nuri DEMİRAĞ, ölüm yıldönümünde rahmetle anılıyor.DİVRİĞİ doğumlu olup üstün bir yetenek ve girişimcilik kabiliyetine sahip olan DEMİRAĞ, aynı zamanda bir Sivas sevdalısı olarak biliniyor.
Bylock ve Fetö Mağdurları
Bylock ve Fetö Mağdurları
Süleyman ÖZIŞIK´ın internethaber´de kaleme aldığı çok çarpıcı bir yazı...
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Mehmed Zahid Kotku Anılıyor
Binlerce insanın yetişmesine önderlik yapmış olan hocaların hocası Mehmed Zahid Kotku Hazretleri Ölüm yıl dönümünde dualarla anılıyor.
Bu Mudur İşte Budur!
Bu Mudur İşte Budur!
SİVAS eğitim tarihinde bir ilk yaşanıyor. İlk defa bir Vali, Okul Aile Birliği Toplantılarının neredeyse tamamına katılarak, şehrin eğitim geleceği için istişarelerde bulunuyor. Tatil günü PAZAR olmasına rağmen 4 okulun toplantısına katılan Vali Davut GÜL´ün, eğitim odaklın bu duyarlılığı vatandaşların takdirini topluyor.
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Hayırseverlerin Yardımı Bekleniyor!
Ahmet Turan Gazi Mahallesi´nde bir gurup İDEALİST insanın ilk adımı atarak hayata geçirdikleri cami projesi mucizevi bir gayret ve çalışma ile belli bir aşamaya geldi. 2 minaresi tamamlanan caminin minarelerine bayrak çekilerek bu gayret ölümsüzleştirildi.
Genç Gitti, Türk Geldi
Genç Gitti, Türk Geldi
Belediyelerin hassas karnı olan İMAR MÜDÜRLÜKLERİNİN göz önünde olduğu biliniyor. Sivas BELEDİYESİ´nde imar müdürlüğünde ise bir değişim yaşandı. İmar Müdürü Erol GENÇ´in yerine Haydar TÜRK getirildi.
Sağlıkta Yeni Dönem
Sağlıkta Yeni Dönem
Sivas Sağlık Müdürlüğü´ne atanan Selçuk MOĞOLKOÇ Sivas´a geldi. Dün itibariyle şehre intikal eden MOĞOLKOÇ´un,PAZARTESİ günü göreve başlayacağı bilgisine ulaşıldı.
Güzel Günler Göreceğiz
Güzel Günler Göreceğiz
Mardin DERİK´te halka hitap eden Bakan YILMAZ, Türkiye´nin büyüyüp geliştiğini ve güzel günlerin bizi beklediğini söyledi.
TEOG Yerine Fırsat Eşitliği
TEOG Yerine Fırsat Eşitliği
TEOG yerine yeni modeli açıklayan YILMAZ, “Veli tercihine bağlı serbest kayıt sisteminin” fırsat eşitliğinin esas alındığını söyledi. Sınav stresinden öğrencilerin kurtarılacağına vurgu yapan YILMAZ, kültür, sanat, spor ve becerilere ağırlık verileceğini belirtti.Ayrıca Bakan YILMAZ, çocukları sınava değil hayata hazırlamalıyız dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:34 07:16 12:28 15:02 17:22 18:51
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar