SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Tarih: 3.7.2018 03:33:09/ 1911okunma / 7yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ak Parti´nin 24 Haziran seçimlerindeki oy kaybının yegane nedenlerinden biri olan Belediye Başkanı SAMİ AYDIN eleştirilerin odağında. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın Ak Parti felsefesini zerrece yerini getirmeyen AYDIN´ın, özellikle kendi icraatlarını eleştiren SİVAS POSTASI´na iftira atma yollu atakları yüzünde paralandı.

Gazetemiz sahibi ve 2 yazarı hakkında 2015 yılında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın, alel acele 2016 yılında da aynı suç duyurusunun ısrarla takip etmesi değişik kuşkuları kamuoyunda uyandırmaya devam etmişti.

Hakkında FETÖ iltisaklı insanlarla içli dışlı olma, KİMSE YOK MU DERNEĞİ´nin KURBAN AFİŞLERİNİ LED ekranda yayınlama gibi pek çok bilgi ve belgeye dayalı iddia söz konusu iken, FETÖ nün mağduru ve FETÖ ile yıllardır savaşan SİVAS POSTASI GAZETESİ yazarlarını değişik şekilde iftiralı şikayetler etmesi hala gizemini korumaya devam ediyor.

Sami AYDIN´ın 2015 yılındaki şikayetini yersiz görülüp kovuşturmaya yer olmadığı kararının verilmesi haberlerimizin ve duruşumuzun ne denli sağlam olduğunun da bir göstergesi olarak kayıtlara geçmesi, özgür basın adına memnuniyet oluşturdu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS POSTASI Susturamazsın
Okuyucu Yorumları (7 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
3.7.2018 16:49:56
buradan cumhurbaşkanımıza sesleniyorum reis bu samiyi seçtirme artık bize bu adam hakkında çok iddia var allah ıslah etsin samiyi 4 ay sonra seçim var ak parti samiyi aday gösterirse oy yok samiye yeter başkan bıktık senden git artık
Sinan Yılmaz
7.7.2018 00:28:23
Sayın Sami Aydın Öncelikle Sivas´ın Başına Bela Ettiğiniz Yeni Toplum Taşıma Araçları Resmen İşkence Ve Öncelikle Bayanlar Ve Engeliler Yaşlılar için resmen işkence tamam binmesi inmesi kolay lakin koltukların oturma şekli kötü karşılıklı koltuklar var zaten tıka basa dolu olan otobüs birde bayan oturduğu zaman hemen karşısına erkeklerin oturması ve onuda geçtim sarhoş´un bir bayanın karşısına oturması kadar kötü bir şey yok ve gelelim yaşlılar hamileler engelliler bindiği zaman araçlara zaten düz ayak olan yerdeki koltuklar dolu oluyor engelli birinin yüksek olan koltuklar veya merdiven olan arka koltuklara oturması resmen işkence
Sinan Yılmaz
7.7.2018 00:37:22
istasyon caddesin deki kaldırım çalışmalarını bu aylarda başlatmanız ne kadar doğru yurt dışın dan tatile gelenler ve bir de kendi insanlarımız arabayla bir yere gitmek istese işkenceye dönüşüyor daha bu sabah bindiğim otobüs eski stadı geçti 100 metre ve trafik tıkalı 20 dakika da çıka bildik zaten dar olan yola bir de bu ayda başlayan kaldırım çalışmaları resmen işin içinden çıkılmaz hale soktu esnaf isyanda esnaf yaz gelse de satış yapabilsek diye düşünürken bu kaldırım çalışmalarının bu aylarda yapılması işleri düşürdü iki gündür hiç iş yapamayan arkadaşlarımız var seçim yaklaştı diye bize çektirdiğin bu çilenin cezasını sandıklar da çekeceksin bir Mhp olarak genel seçimler de oyumu Mhp Cumhurbaşkanlığı seçimini Sayın Tayip Erdoğan´a verdim yerel seçimler de aynı şekilde beraber girilirse seçime ve aday sen olursan gidip oyumu boş atacağım asla Sami Aydına Oy Vermeyeceğiz
agah koçer
3.7.2018 06:52:50
Adaletin şaşmaz terazisinin basındaki yüz akı olan Sivas Postasını bu tür yargısal girişimlerle manüpüle etmeye çalışan bir anlayış sayın Cumhurbaşkanımızın temsilini yaptığı hareketin ve anlayışın belediye başkanı olamaz.zaten mart 2019 yerel seçimlerinde aday gösterilmeyerek gereken doğal eleme yapılacaktır.Bugüne değin Sayın cumhurbaşkanımızın sermayesini kullanarak,Sivas´ımıza hizmet etmeyen,halka tepeden bakan,Ak Parti ve millet karşıtı odaklarla sürekli iç içe olan bir yaklaşım sergilemişlerdir.İmarda ortaya koydukları tercihlerde zaten bunu apaçık göstermektedir.Yeşil alanların imara açılması bu dönemde en sık gördüğümüz sorunlardan birisi olmuştur.İnşAllah yeni dönemde şehre hiç bir çıkar ve menfaat gözetmeden hizmet edecek,yük olan değil yük alan,sevilen,dürüst,müteahhit olmayan bir belediye başkanımız olması temennimizdir.
adil
4.7.2018 14:35:17
Siyasilerin bal tutan parmağını yalar ilkesi hiç değişmeyecek anlaşılan. Fakat aydinin sivasa hizmet ettiğini de sindiremezler
sinan korkmaz
3.7.2018 16:56:14
sami başkan fetöcü arıyosan hemen yanıbasında belediye meclis üyesi belediyenın etinden sütündende yararlanan ve bu adama müsade edende sen ben buradanda isim yazsamda sivas postası yayınlamıyo ama merak ediyosan kim oldunu ismim de işyerimde belli gel herşeyi anlatıyım ama senin burnun havada tenezül edip ne gelirsin nede sorarsın hem niye soracaksınki hepsinı biliyon sen
sinan korkmaz
4.7.2018 10:26:30
sami aydının başkanlığı döneminde kendisinin ve yakınlarının serveti ne kadar arttı sivaslılar biliyomu sami aydının hakkındaki iddaalar hiçte yenilir yutulur cinsten değil
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
ÜLFET HUKUK DERNEĞİ şehrin gündeminde. Bu derneğin bazı üyeleri tahkikata konu olmuşlar ve verdikleri ifadeler ise kamuoyuna yansımıştı. Şimdi gözler Hilmi BİLGİN´in üzerinde. Dokunulmazlığı kalkan BİLGİN´in, bir zamanlar içinde bulunduğu ÜLFET HUKUK DERNEĞİ hakkında yetkili mercileri aydınlatıp aydınlatmayacağı merak konusu.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Sivas Siyaseti Kızıştı!
Ak Parti Genel Merkezi İLLERDE yaşanan oy kayıplarını masaya yatırdı. SİVAS´ta da epey bir oy kaybının yaşandığı verilere yansırken, bu oy kaybının en önemli sebeplerinden birinin BELEDİYE BAŞKANI Sami AYDIN´ın yanlış icraat ve sosyal ilişkileri olduğu AK PARTİLİLERCE dile getiriliyor.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
24 Haziran seçimleri akabinde siyasi kulisler hareketlendi. Belediye seçimlerine 9 ay gibi kısa bir süre kaldığı bilinirken, siyasi kulislerde başkan adaylarının ismi de yavaş yavaş zikredilmeye başladı.
İstifa Edecekler mi?
İstifa Edecekler mi?
Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle Ak Parti İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü. Buna ilaveten Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın da ekibi ile yeterince çalışmayarak görüntü verdiği vurgulanıyor. Seçim çalışmalarında aktif olmayan isimlerin istifa edip etmeyecekleri ise merak konusu.
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar