SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Tarih: 3.7.2018 03:33:09/ 2313okunma / 7yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ak Parti´nin 24 Haziran seçimlerindeki oy kaybının yegane nedenlerinden biri olan Belediye Başkanı SAMİ AYDIN eleştirilerin odağında. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın Ak Parti felsefesini zerrece yerini getirmeyen AYDIN´ın, özellikle kendi icraatlarını eleştiren SİVAS POSTASI´na iftira atma yollu atakları yüzünde paralandı.

Gazetemiz sahibi ve 2 yazarı hakkında 2015 yılında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın, alel acele 2016 yılında da aynı suç duyurusunun ısrarla takip etmesi değişik kuşkuları kamuoyunda uyandırmaya devam etmişti.

Hakkında FETÖ iltisaklı insanlarla içli dışlı olma, KİMSE YOK MU DERNEĞİ´nin KURBAN AFİŞLERİNİ LED ekranda yayınlama gibi pek çok bilgi ve belgeye dayalı iddia söz konusu iken, FETÖ nün mağduru ve FETÖ ile yıllardır savaşan SİVAS POSTASI GAZETESİ yazarlarını değişik şekilde iftiralı şikayetler etmesi hala gizemini korumaya devam ediyor.

Sami AYDIN´ın 2015 yılındaki şikayetini yersiz görülüp kovuşturmaya yer olmadığı kararının verilmesi haberlerimizin ve duruşumuzun ne denli sağlam olduğunun da bir göstergesi olarak kayıtlara geçmesi, özgür basın adına memnuniyet oluşturdu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS POSTASI Susturamazsın
Okuyucu Yorumları (7 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
3.7.2018 16:49:56
buradan cumhurbaşkanımıza sesleniyorum reis bu samiyi seçtirme artık bize bu adam hakkında çok iddia var allah ıslah etsin samiyi 4 ay sonra seçim var ak parti samiyi aday gösterirse oy yok samiye yeter başkan bıktık senden git artık
Sinan Yılmaz
7.7.2018 00:28:23
Sayın Sami Aydın Öncelikle Sivas´ın Başına Bela Ettiğiniz Yeni Toplum Taşıma Araçları Resmen İşkence Ve Öncelikle Bayanlar Ve Engeliler Yaşlılar için resmen işkence tamam binmesi inmesi kolay lakin koltukların oturma şekli kötü karşılıklı koltuklar var zaten tıka basa dolu olan otobüs birde bayan oturduğu zaman hemen karşısına erkeklerin oturması ve onuda geçtim sarhoş´un bir bayanın karşısına oturması kadar kötü bir şey yok ve gelelim yaşlılar hamileler engelliler bindiği zaman araçlara zaten düz ayak olan yerdeki koltuklar dolu oluyor engelli birinin yüksek olan koltuklar veya merdiven olan arka koltuklara oturması resmen işkence
Sinan Yılmaz
7.7.2018 00:37:22
istasyon caddesin deki kaldırım çalışmalarını bu aylarda başlatmanız ne kadar doğru yurt dışın dan tatile gelenler ve bir de kendi insanlarımız arabayla bir yere gitmek istese işkenceye dönüşüyor daha bu sabah bindiğim otobüs eski stadı geçti 100 metre ve trafik tıkalı 20 dakika da çıka bildik zaten dar olan yola bir de bu ayda başlayan kaldırım çalışmaları resmen işin içinden çıkılmaz hale soktu esnaf isyanda esnaf yaz gelse de satış yapabilsek diye düşünürken bu kaldırım çalışmalarının bu aylarda yapılması işleri düşürdü iki gündür hiç iş yapamayan arkadaşlarımız var seçim yaklaştı diye bize çektirdiğin bu çilenin cezasını sandıklar da çekeceksin bir Mhp olarak genel seçimler de oyumu Mhp Cumhurbaşkanlığı seçimini Sayın Tayip Erdoğan´a verdim yerel seçimler de aynı şekilde beraber girilirse seçime ve aday sen olursan gidip oyumu boş atacağım asla Sami Aydına Oy Vermeyeceğiz
agah koçer
3.7.2018 06:52:50
Adaletin şaşmaz terazisinin basındaki yüz akı olan Sivas Postasını bu tür yargısal girişimlerle manüpüle etmeye çalışan bir anlayış sayın Cumhurbaşkanımızın temsilini yaptığı hareketin ve anlayışın belediye başkanı olamaz.zaten mart 2019 yerel seçimlerinde aday gösterilmeyerek gereken doğal eleme yapılacaktır.Bugüne değin Sayın cumhurbaşkanımızın sermayesini kullanarak,Sivas´ımıza hizmet etmeyen,halka tepeden bakan,Ak Parti ve millet karşıtı odaklarla sürekli iç içe olan bir yaklaşım sergilemişlerdir.İmarda ortaya koydukları tercihlerde zaten bunu apaçık göstermektedir.Yeşil alanların imara açılması bu dönemde en sık gördüğümüz sorunlardan birisi olmuştur.İnşAllah yeni dönemde şehre hiç bir çıkar ve menfaat gözetmeden hizmet edecek,yük olan değil yük alan,sevilen,dürüst,müteahhit olmayan bir belediye başkanımız olması temennimizdir.
adil
4.7.2018 14:35:17
Siyasilerin bal tutan parmağını yalar ilkesi hiç değişmeyecek anlaşılan. Fakat aydinin sivasa hizmet ettiğini de sindiremezler
sinan korkmaz
3.7.2018 16:56:14
sami başkan fetöcü arıyosan hemen yanıbasında belediye meclis üyesi belediyenın etinden sütündende yararlanan ve bu adama müsade edende sen ben buradanda isim yazsamda sivas postası yayınlamıyo ama merak ediyosan kim oldunu ismim de işyerimde belli gel herşeyi anlatıyım ama senin burnun havada tenezül edip ne gelirsin nede sorarsın hem niye soracaksınki hepsinı biliyon sen
sinan korkmaz
4.7.2018 10:26:30
sami aydının başkanlığı döneminde kendisinin ve yakınlarının serveti ne kadar arttı sivaslılar biliyomu sami aydının hakkındaki iddaalar hiçte yenilir yutulur cinsten değil
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
MART yerel seçimleri kentin gündeminde. CHP camiası da seçime hazırlanıyor. SİVAS´ın tanınmış isimlerinden Halit METE OLTULU´nun da CHP seçmeni tarafından ismi aday adaylığı için dillendiriliyor
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Yerel seçimlere ramak kala SİVAS BELEDİYESİ ekibi toplumun gündeminde. Başkan AYDIN şahsi işlerinin takibinden geri durmazken, Başkan Yardımcıları ve Danışmanlarının da günü kurtarma geçiştirmeleri kamuoyu tarafından analiz ediliyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir Değişime Odaklandı
Şehir Değişime Odaklandı
Son yıllarda TERMAL, AVM, Hafriyat Taşıma İşleri, FETÖ´cü olmayanları İHBAR edip çamur atma, Kızılırmak dibindeki inşaat işleri ile uğraşmaktan BELEDİYE´ye zaman bulamayan Mevcut Başkan Sami AYDIN ve ekibinin görev sürelerinin bitimine 6 ay gibi kısa bir zaman kala, SİVAS halkı pek çok aday adayının Belediye yönetimine talip olmasını arzuluyor.
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala, şehir kamuoyunda aday adayları da konuşulmaya devam ediyor. Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı TÜRKMENOĞLU´nun da ismi aday adaylığı için geçiyor.
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Mevcut Başkan AYDIN´ın “sosyal ve siyasi kredini bitirmesi” akabinde, ŞEHİR KAMUOYU yeni BAŞKAN arayışını sürdürüyor. İş Adamı Yusuf Ziya KURT´un da aday adayı olacağı öğrenildi.
Belediye Yönetimine Talip!
Belediye Yönetimine Talip!
MART yerel seçimleri kulisleri şehrin dört bir yanında dalga dalga yayılıyor. Ak Parti Eski İl Başkanı Burhanettin KURU´nun da Belediye için aday adayı olduğu öğrenildi.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Mevcut Belediye yönetiminin görev süresinin bitmesine az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş sahneye inmeye başladılar. Sivas siyasetinin tanınan isimlerinden Selami UZUN´un da aday adayı olduğu öğrenildi.
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala, kamuoyunda yükselen değişim sesleri, aday adaylarının sahneye inmesini hızlandırıyor.
AKYILDIZ da Sahnede!
AKYILDIZ da Sahnede!
Sivas Belediye Başkanlığı için her partiden, her düşünceden isimler kamuoyunda dilden dile dolaşırken, Eski Vekil Ali AKYILDIZ´ın da ismi geçmeye başladı.
COŞKUN, Aday Adayı
COŞKUN, Aday Adayı
SİVAS Başkan´ını arıyor. Belediye yönetiminin görev sürelerinin bitimine az bir zaman kala,Mevcut Başkan, Başkan Yardımcıları, Danışmanları ve Birim Müdürlerinden bıkan halk, yeni bir nefes ve yeni bir umut için etkin kamuoyu oluşturarak değişim için gün sayıyorlar.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala yavaş yavaş aday adayları da netleşmeye başladı.Sami AYDIN´ın bazı uygulamalarını mahkemeye taşıyan ve mahkemeyi kazanan Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün de aday adayı olacağı öğrenildi.
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın tam desteğini alarak İL BAŞKANI olan Hakan AKSU, yönetimdeki görev dağılımını gerçekleştirdi.Yıllardır şehirde dağınık olan AK PARTİ sinerjisini yeniden toparlayan AKSU´nun özellikle BECERİKSİZ BÜROKRATİK yapılanmaya aman vermeyeceği belirtiliyor.
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş belirmeye başladı.Şehir siyasetinin yıllardır içinde olan ve “ülkücü gazi” olarak da bilinen Hikmet KUZU´nun MHP´den Belediye Başkanı aday adayı olduğu öğrenildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar