Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
Tarih: 22.5.2018 12:04:35/ 5514okunma / 6yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ak Parti İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in listede yer almaması şehirde konuşulan konuların başında geliyor. UZUN ZAMANDIR İL BAŞKANI olan ŞAHİN´in, listeye girememesinde iki ismin etkin olduğu kulislerde yoğun bir şekilde tartışılırken, bunlardan birinin Hilmi BİLGİN diğerinin de Sami AYDIN olduğu iddia ediliyor.

Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin son yıllarda ortak hareket ettikleri kamuoyunda biliniyor. İlk önce ŞEHRİN GÜÇLÜ SİYASİ İSİMLERİNDEN Habib SOLUK aleyhine kamuoyu oluşturan bu ikilinin, aynı zamanda Bakan YILMAZ aleyhine muhalefeti de şehirde organize ettikleri uzun zamandır Ak Parti kulislerinde yüksek sesle dillendirilen bir konu olarak akıllardaki yerini koruyor.

Siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın, olası Ziya ŞAHİN´in Belediye Başkanı olmasının önünü kesmek için siyasi soyutlamaya gittiği yorumları yapılırken, Hilmi BİLGİN´in de hem vekillik hem de belediye için ZİYA ŞAHİN´in önünü kesmek için elinden geleni yaptığı dile getiriliyor.

BİLGİN´in listede olmaması ve Sami AYDIN´ın da halk nezlinde puan kaybettiği son aylarda görülürken, kendi eştikleri siyasi kuyuya kendilerinin düştüğü yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas Bunu Konuşuyor
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ziya beyciğim
23.5.2018 23:57:07
sağlıl müdürlüğüne atadığın cemaatçiler,mhp liler seni kurtaramadı.yazık oldu . neymiş efendim biz her taraın partisiyiz. adamı yerler öyle
sinan korkmaz
22.5.2018 09:38:08
şunlardan memlekete hayır gelirmi allah aşkına sivas gün gün eriyor yazık
Ediz Cem
23.5.2018 12:41:01
Ak Parti Genel Merkezi Ziya Şahin´i iyi analiz etmiş. Hiç bir ufku ve vizyonu; Sivas için proje ve hayali olmayan bom boş bir adam. Seçim çalışması dediği faliyet aslında EGO´sunu tatmin etme saikiyle kamu kurumlarına ve özel işletmelere gidip kendini ağırlatmasından başka bir şey değildi. Ayrıca ziya içten pazarlıklı kendinden başkasını düşünmeyen bir adamdır. Sivas yatsın kalksın dua etsin. Elhamdulillah ki veki aday olamadı.
Yusuf Kul
22.5.2018 11:23:10
ben yoksam o da olmayacak
öz sivaslı
22.5.2018 11:30:48
Kimsenin işin yapmayan, telefonları açmayan birinin,aday olarak ortaya çıkması bile büyük cesaret.
şakir gerçek
22.5.2018 08:49:34
tutumları ve davranışları toplumun kendilerine karşı olan değerlendirmeleri iyi analiz edilerek tam isabetli karar verilmiş yerini bulmuş.Zaten hilmi ve ziya nın olmayacağı kesindi.Şimdiden Ak partiliymiş gibi görünenler, şu anki belediye başkanının partili olarak yanında görünenler çarşı pazar iftar sonrası çay sohbetlerinde belediye nin mekanlarında ´´Sami´yi tekrar belediye başkanlığına aday yapmayacaklar.Onun için elimizi çabuk tutalım milletvekilliği adaylığımız ve adayımız olmadı bu kesin olur ´´ümidiyle yanıp tutuşmaktalar.Bazı kendini dev aynasında görenler var bu memlekette ahkam kesip duruyorlardı.Listeler açıklanınca ne oldu hepinizin öngörüleri veya Ankarada dayımız var edasıyla hava atanlar yalanlarınız nasıl ortaya çıktı.
İstifa Edecekler mi?
İstifa Edecekler mi?
Bir seçimler daha geride bırakılırken, özellikle Ak Parti İl Teşkilatı ve Merkez İlçe Teşkilatının döküldüğü görüldü. Buna ilaveten Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın da ekibi ile yeterince çalışmayarak görüntü verdiği vurgulanıyor. Seçim çalışmalarında aktif olmayan isimlerin istifa edip etmeyecekleri ise merak konusu.
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar