Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
Tarih: 22.5.2018 12:04:35/ 5723okunma / 6yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ak Parti İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in listede yer almaması şehirde konuşulan konuların başında geliyor. UZUN ZAMANDIR İL BAŞKANI olan ŞAHİN´in, listeye girememesinde iki ismin etkin olduğu kulislerde yoğun bir şekilde tartışılırken, bunlardan birinin Hilmi BİLGİN diğerinin de Sami AYDIN olduğu iddia ediliyor.

Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin son yıllarda ortak hareket ettikleri kamuoyunda biliniyor. İlk önce ŞEHRİN GÜÇLÜ SİYASİ İSİMLERİNDEN Habib SOLUK aleyhine kamuoyu oluşturan bu ikilinin, aynı zamanda Bakan YILMAZ aleyhine muhalefeti de şehirde organize ettikleri uzun zamandır Ak Parti kulislerinde yüksek sesle dillendirilen bir konu olarak akıllardaki yerini koruyor.

Siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın, olası Ziya ŞAHİN´in Belediye Başkanı olmasının önünü kesmek için siyasi soyutlamaya gittiği yorumları yapılırken, Hilmi BİLGİN´in de hem vekillik hem de belediye için ZİYA ŞAHİN´in önünü kesmek için elinden geleni yaptığı dile getiriliyor.

BİLGİN´in listede olmaması ve Sami AYDIN´ın da halk nezlinde puan kaybettiği son aylarda görülürken, kendi eştikleri siyasi kuyuya kendilerinin düştüğü yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas Bunu Konuşuyor
Okuyucu Yorumları (6 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ziya beyciğim
23.5.2018 23:57:07
sağlıl müdürlüğüne atadığın cemaatçiler,mhp liler seni kurtaramadı.yazık oldu . neymiş efendim biz her taraın partisiyiz. adamı yerler öyle
sinan korkmaz
22.5.2018 09:38:08
şunlardan memlekete hayır gelirmi allah aşkına sivas gün gün eriyor yazık
Ediz Cem
23.5.2018 12:41:01
Ak Parti Genel Merkezi Ziya Şahin´i iyi analiz etmiş. Hiç bir ufku ve vizyonu; Sivas için proje ve hayali olmayan bom boş bir adam. Seçim çalışması dediği faliyet aslında EGO´sunu tatmin etme saikiyle kamu kurumlarına ve özel işletmelere gidip kendini ağırlatmasından başka bir şey değildi. Ayrıca ziya içten pazarlıklı kendinden başkasını düşünmeyen bir adamdır. Sivas yatsın kalksın dua etsin. Elhamdulillah ki veki aday olamadı.
Yusuf Kul
22.5.2018 11:23:10
ben yoksam o da olmayacak
öz sivaslı
22.5.2018 11:30:48
Kimsenin işin yapmayan, telefonları açmayan birinin,aday olarak ortaya çıkması bile büyük cesaret.
şakir gerçek
22.5.2018 08:49:34
tutumları ve davranışları toplumun kendilerine karşı olan değerlendirmeleri iyi analiz edilerek tam isabetli karar verilmiş yerini bulmuş.Zaten hilmi ve ziya nın olmayacağı kesindi.Şimdiden Ak partiliymiş gibi görünenler, şu anki belediye başkanının partili olarak yanında görünenler çarşı pazar iftar sonrası çay sohbetlerinde belediye nin mekanlarında ´´Sami´yi tekrar belediye başkanlığına aday yapmayacaklar.Onun için elimizi çabuk tutalım milletvekilliği adaylığımız ve adayımız olmadı bu kesin olur ´´ümidiyle yanıp tutuşmaktalar.Bazı kendini dev aynasında görenler var bu memlekette ahkam kesip duruyorlardı.Listeler açıklanınca ne oldu hepinizin öngörüleri veya Ankarada dayımız var edasıyla hava atanlar yalanlarınız nasıl ortaya çıktı.
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Haber Merkezimize ulaşan ANKARA bağlamlı bilgiler ilginç detaylar içermekte. AK PARTİ´nin merkezde 20 puana yaklaşan oy kaybının nedenini BELEDİYE´ye fatura eden SİVAS HALKI, yapılan anketlerde ise mevcut Başkan AYDIN´ın aleyhine oy kullanmaya devam ediyor.
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Beşik Burada, Ulema Nerede?
Bilimle, sanatla, kültürle, yenilik ve ileri ufuk ile gündeme gelmesi gereken Üniversite, “EŞ, DOST, AKRABA, DERNEK, ARKADAŞ, KARI-KOCA” kadrolaşması ile yine gündemde.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Hakan AKSU´nun Vazifesi Ağır
Sayın Hakan AKSU´yu çok zor vazifeler beklemekte. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZ´ın iradesini SİVAS´ta o temsil etmektedir. Sayın CUMHURBAŞKANIMIZA karşı mesuldür.
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
Sıra Belediye Başkanı Adayında!
SİVAS´ta değişim devam ediyor. Halkın teveccühünü kazanmış, DEVLETİ layıkıyla temsil eden bir VALİ´nin şehirde var olması akabinde, dinamik, heyecanlı, hayalleri olan bir İL BAŞKANI´nın da atanması şehri coşturdu. Şimdi gözler, şaibeye bulaşmamış, halk tabanı olan, güler yüzlü, vatandaşın gönlüne girebilecek bir BELEDİYE BAŞKANI´nda…
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
Ak Parti İl Başkanını Arıyor!
SİVAS Ak Parti İl Başkanını belirleme yönünde, GENEL MERKEZ odaklı inceleme ve araştırmalar yapılırken, ANKARA bağlamlı edindiğimiz çok önemli bilgilerde, Hakan AKSU, Murat TORAMAN ve Musa EMMİOĞLU´nun isimleri ön plana çıktı.
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
MHP, Yerel Seçimin Favorisi
24 HAZİRAN seçimlerinde 1 vekil çıkaran ve kıl payı ile 2.vekili kaybeden MHP,SİVAS´ta yükselişini sürdürüyor. AK PARTİ´den MHP´ye oy geçişleri gözle görülür şekilde devam ederken, mevcut BELEDİYE BAŞKANI´nın yetersizliği de bu oy geçişlerini hızlandırıyor.
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
Şehir BAŞKANINI Arıyor!
SİVAS yerel seçimlere odaklanmışken, mevcut belediye başkanının başarısızlığı, şehirde değişik arayışların gündeme gelmesine neden oluyor. Özellikle MHP SİVAS Milletvekili Ahmet ÖZYÜREK´in ismi ön plana çıkıyor.
İSİM Önemli!
İSİM Önemli!
AK PARTİ SİVAS İL Başkanı bu günlerde belli olacak. 24 Haziran seçimlerinde yaşanan oy kaybını telafi ederek yerel seçimlere güçlü girmeyi planlayan SİVAS teşkilatı,yeni başkan akabinde sahaya inerek halk ile bütünleşecek.Görevlendirilecek ismin şaibeye bulaşmamış, dürüst ve güvenilir bir isim olacağı belirtiliyor.
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
"Halkın Gönlüne Dokunan" BAŞKAN Aranıyor
Ak Parti SİVAS BELEDİYE BAŞKANI´nın kim olacağı konusunda fikri tartışmalar içerisinde. Yerel seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kala, halkın gönlüne dokunan, yolsuzluk ve usulsüzlüklere karışmamış bir isimin BAŞKAN olması isteniyor.
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
Şehrin Geleceğini O Belirleyecek
İsmi hiçbir şaibeye, yolsuzluğa, usulsüzlüğe karışmamış olan İsmet YILMAZ, dürüstlüğü ile halk tarafından takdir ediliyor. Kabine de olmasa da Sivaslıların Bakanı olarak siyasi bir belirleyici olan YILMAZ´ın, yeni dönemde de şehrin siyasi ve bürokratik akışını şekillendireceği belirtiliyor.
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
BAHÇELİ´den Önemli Tespitler!
MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ “15 Temmuz´un 2. Yıldönümünde önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli “siyasi ayak hala gizemini koruyor” dedi.
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Belediye Başkanları Revize Yolunda
Seçimler akabinde Türkiye genelindeki parti oy kayıplarını masaya yatıran AK PARTİ Genel Merkezi´nin çok önemli yapısal kararları hayata geçireceği öğrenildi. SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin muteber kaynaklardan edindiği bilgilere göre oy kaybı yaşanan illerdeki mevcut görev yapan pek çok BELEDİYE BAŞKANININ tekrar aday gösterilmeyecek.
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI´nı Susturamazsın!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin “Bilgi ve belgelere dayalı” haberlerini susturmak için her yolu deneyen Başkan AYDIN, bir biri ardına hayal kırıklıkları yaşıyor. Gazetemiz sahibi ve iki yazarı hakkında suç duyurusunda bulunan AYDIN´ın şikayeti yersiz bulunarak kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar