SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS´ın önümüzdeki aylarda BÜYÜK ŞEHİR Belediyesi olma ihtimali yükselirken, Büyük Şehir olması durumunda başta İl Özel İdaresi araç gereçleri Belediyeye geçecek. Bütün ilçe ve köyler de tek merkezden yönetilecek. Devasa bir şehri yönetecek Belediye Başkanı´nın ise halkın takdirini kazanmış, müteahhitlik ilişkileri olmayan,şehir menfaatleri doğrultusunda iş bitirici, analitik zekaya sahip biri olması kamuoyunda arzulanıyor.
Tarih: 31.1.2018 10:39:25/ 1993okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

Belediye Başkanlığın seçimlerine 1 yıl kalmışken, şehir Belediye Başkanının kim olacağını konuşuyor. Yeni isimler şehrin gündeminde yerini alırken, son demde dilden dile dolaşan Büyük şehir olma durumu ise SİVASLILAR´ı heyecanlandırıyor.

İLKBAHAR gibi SİVAS´ın Büyük Şehir olma durumu netleşecekken, büyük şehir olunması durumunda ise Belediyenin etki alanının epey bir büyüyeceği belirtiliyor.

Arazi anlamında geniş topraklara sahip olan SİVAS, İlçeleri ve köyleri ile de BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNE bağlanacak.

İl Özel İdaresine ait araç gereçlerinde Büyük Şehir Belediyesine geçmesi yanı sıra,Belediyenin her bir alana hizmet götürmesi gerekeceği ve Belediye Başkanı olacak ismin de Sivas´ın her alanını avucunun içi gibi bilmesi gerektiği vurgulanıyor.

SİVASLILAR Belediye Başkanlarından son 10 yılda hiç memnun olmadıklarını her ortamda dile getiriyorlar.

Şehrin olası Büyük Şehir Belediyesi olması durumunda, seçilecek başkanın da donanımlı, halkta karşılığı olan, şaibeye ve imar işlerine bulaşmamış, müteahhitlik ilişkisi olmayan, Ankara bürokrasisinde iş bitirici birinin olması gerektiği görüşleri dillendiriliyor.

Hatta Belediye Başkanı olacak ismin, parti ayrımı gözetmeyen, şaibeli isimleri yanına yaklaştırmayan, bütün mesaisini halkı için kullanan biri olması gerektiği vurgulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS Başkanını Arıyor
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ali Can
3.2.2018 15:41:04
SİVAS İNSAN TÜKETEN ŞEHİR MAALESEF. SİVAS a HİZMET EDİP DE İFLAH OLAN VAR MI? SİVAS İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞANLAR SİVAS I TERK ETMEK ZORUNDA BIRAKILDI. AYAKLAR BAŞ OLUNCA SONUÇ BUDUR. MAALESEF KALİTELİ ADAY YOK ORTADA.
Sivas Sevdalısı
4.2.2018 13:06:24
Sultan Şehir Sivas mizin Yeni Belediye Başkanı Bizce BURHANETTİN KURU Olması Gerekir.Vizyonu Geniş Aklı Selim Bir Beyefendi.Hiç Değilse Hak Hukuk Konusunda Çok Duyarlı.BURHANETTİN Bey İl Başkanlığı Döneminde Partide Çok Büyük Yenilikler Yaptı Ve Parti Bir Çağ Atlamış.Allah Burhanettin KURU nun Yolunu Bahtini Açık Etsin.Biz İstanbul daki Yiğidolar Olarak Burhanettin KURU Beyi Yeni Belediye Başkanı Görmek İstiyoruz.Saygilarimizla
fyuıolkş
1.2.2018 11:44:13
SİVAS büyükşehir olunca; -*Müteahhit ve inşaatçı olmamalı. * Memleketin ilerigelen kötü huylu sonradan görme işadamlarıyla bir araya gelip memleket menfaatlarını bir kenara bırakıp kendi çıkarlarına ağırlıklı çalışmamalı.*Üretken çalışkan ve gözu doymuş olmalı.* Yılmaz Büyükerşen gibi memleketin çehresini değiştirmeli.Vatandaşın takdirin kazanmalı.
Nejat DEMİR
2.2.2018 20:54:02
Mikro ayrışmalara zemin ve zaman ayırmayacak o şu bu diye değerlerimizi ayrıştırmayacak insanları boy pos makam mevki para pul şehirli köylü ayrımına tabi tutmayacak insanına şehrine ülkesine hizmeti adamlığı bilecek insanlığıyla toplumsal yaşamıyla insanlara örnek olacak Necati Çelik Göksel ARAS Hakan AKKAŞ isimleri üzerinde ciddi çalışmalar yapılmalı ve mutlaka ilimize katkıları AKPARTİM bünyesinde en üst düzeyde sağlanmalı.
dürüst sivaslı
20.2.2018 10:16:06
Sivas belediye başkanı ahlaklı ve dürüst olsun. İmardan çalmasın kul hakkı yemesin yeter. gerisi hikaye gelir
Oyun İçinde Oyun
Oyun İçinde Oyun
Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin organize ettiği ve İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in de dahil olduğu ihraç tiyatrosu devam ediyor.
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İl Başkanı adayıyım. İl Başkanı olacağım derken, ters köşe yapılarak partiden kesin ihracı için çalışılan ve Ak Parti Genel Merkezine kesin ihraç olarak dosyası gönderilen Toraman´a soğuk bir duş yaşattılmıştı. Daha sonrasında ise İl genel meclis başkanı ve bir kaç üyeye de ihraç sopası gösterilmiş ancak sonrasında eylem gerçekleşmeyip söylemlerde kalmıştı.
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Eski Numune Hastanesi halkın gündeminde. Partilerden Saadet Partisi açıklama yaparken, asıl İktidar Partisi İl Teşkilatının konu ile ilgili ne düşündüğü merak konusu.
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
SİVASLILAR, Belediye Başkanının kim olacağına yoğunlaşmışken, görev süreleri az kalan mevcut yönetimin, geçen sürede ne yapıp ne yapmadıkları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Siyaset Kulislerini yakından takip eden SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER, Belediye seçimlerine özel önem veren Ak Parti´nin Büyükşehirler başta olmak üzere gündemde olan BÜTÜNŞEHİR BELEDİYE Başkanlıklarını almak için bazı üst düzey Bakan ve vekilleri Başkan adayı olarak göstereceği bilgilerine ulaştı.
Yeni Başkan Kim Olacak?
Yeni Başkan Kim Olacak?
Cumhur İttifakı diye tabir edilen partiler ittifakı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti ile MHP anlaşırlarken, BBP´nin de ittifaka gireceği belirtiliyor. Bu ittifakın BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimlerine de yansıyacağı ve SİVAS BELEDİYE Başkanlığını özellikle MHP ve BBP´nin istediği vurgulanıyor.
Yav He He!
Yav He He!
Belediye Başkanlığı seçimlerine bir yıl kala değişik adaylar da yavaş yavaş kulislerde boy göstermeye başladılar. Bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ içerisin de olan ve o zamanlar “kılıcının önü de arkası da kesen” Hilmi BİLGİN´in Başkanlık istediği iddia ediliyor. Toplumda tabanı olmayan ve şehirde en çok eleştirilen bir ismin böyle bir niyetinin olması başta Ak Partililer olmak üzere her kesim tarafından komik bulunuyor.
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Belediye seçimlerine bir yıl kala pek çok adayın da yavaş yavaş siyasi arenayı koklaması, bu seçimin kıran kırana geçeceği öngörülüyor.
Su Çatlağını Bulur
Su Çatlağını Bulur
TÜRKİYE, tek vucut olarak sınırları yanı başında bir terör oluşumunu engellemek için var gücü ile mücadele ediyor. Dış destekli PKK ve onun uzantılarına aman vermeyen TÜRKİYE, yerinde hamleler ile tarihi başarılara imza atıyor.
Bir Garip Basın Açıklaması
Bir Garip Basın Açıklaması
MHP teşkilatının yaptığı basın duyurusu kafaları karıştırdı. Genelde hiçbir konuda sesi soluğu çıkmayan Sivas teşkilatının, apar topar bir açıklama yapması analiz edilmeye çalışılıyor.
Partiyi Kim Yönetiyor?
Partiyi Kim Yönetiyor?
Ak Parti´de gündem olan bir konu herkesin dilinde. Özellikle Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın partiyi şekillendirmek için özel çabası kamuoyuna yansırken, İl Başkanı yeniden olmasına rağmen, psikolojik üstünlüğü bir türlü ele alamayan Ziya ŞAHİN´in ise neden sessiz kaldığı anlaşılamıyor.
SIRA ve GÜÇ KİMDE!
SIRA ve GÜÇ KİMDE!
Disiplin sırasında kim veya kimler var... Kim disiplin yolunu ve neden gösterdi...
Bunları Yapabiliriz!
Bunları Yapabiliriz!
Hızlı Tren İstasyonunun, mevcut GAR olarak dizayn edilmesi şehirde büyük bir memnuniyet oluşturdu. Orada bulunan geniş alanların da dahili ile, burada dünyanın en güzel YHT İSTASYONUNUN yapılarak TÜRKİYE´ye örnek bir çalışma armağan edilmesi bekleniyor. SİVASLILAR bu işi, şehrin TBMM´deki iki güçlü ismi olan YILMAZ ve SOLUK´un hayata geçirebileceğini ve bu hizmet ile de SİVAS tarihine altın harflerle yazılacaklarını dile getiriyorlar.
Halef Selef Kısır Döngüsü
Halef Selef Kısır Döngüsü
Belediye Başkanlığı seçimlerine az bir zaman kala SİVAS siyasi kulisleri hareketlendi. Eski Başkan ÜRGÜP, yeniden Belediye Başkanlığını almak için hazır kıta beklerken, mevcut Başkan AYDIN da üç yıl aradan sonra yavaş yavaş halkla kucaklaşmada büyük çaba sarf ediyor.
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Sıradışı bakışı, analitik düşüncesi, teknik birikimi ile SİVAS için bir şans olan Mehmet Habip SOLUK, HIZLI TREN konusunda son noktayı koydu. Şehirde son günlerin en popüler ismi olan SOLUK´un, HIZLI TRENİN eski güzergaha gelip, mevcut GAR´ın kullanılacağını açıklaması tarihi bir anlamla hafızalara kazındı. Şimdi ise GAR alanına SOLUK´un teknik bakışıyla TÜRKİYE´nin en modern şeklinin verilmesi bekleniyor...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar