SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS´ın önümüzdeki aylarda BÜYÜK ŞEHİR Belediyesi olma ihtimali yükselirken, Büyük Şehir olması durumunda başta İl Özel İdaresi araç gereçleri Belediyeye geçecek. Bütün ilçe ve köyler de tek merkezden yönetilecek. Devasa bir şehri yönetecek Belediye Başkanı´nın ise halkın takdirini kazanmış, müteahhitlik ilişkileri olmayan,şehir menfaatleri doğrultusunda iş bitirici, analitik zekaya sahip biri olması kamuoyunda arzulanıyor.
Tarih: 31.1.2018 10:39:25/ 2327okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

Belediye Başkanlığın seçimlerine 1 yıl kalmışken, şehir Belediye Başkanının kim olacağını konuşuyor. Yeni isimler şehrin gündeminde yerini alırken, son demde dilden dile dolaşan Büyük şehir olma durumu ise SİVASLILAR´ı heyecanlandırıyor.

İLKBAHAR gibi SİVAS´ın Büyük Şehir olma durumu netleşecekken, büyük şehir olunması durumunda ise Belediyenin etki alanının epey bir büyüyeceği belirtiliyor.

Arazi anlamında geniş topraklara sahip olan SİVAS, İlçeleri ve köyleri ile de BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNE bağlanacak.

İl Özel İdaresine ait araç gereçlerinde Büyük Şehir Belediyesine geçmesi yanı sıra,Belediyenin her bir alana hizmet götürmesi gerekeceği ve Belediye Başkanı olacak ismin de Sivas´ın her alanını avucunun içi gibi bilmesi gerektiği vurgulanıyor.

SİVASLILAR Belediye Başkanlarından son 10 yılda hiç memnun olmadıklarını her ortamda dile getiriyorlar.

Şehrin olası Büyük Şehir Belediyesi olması durumunda, seçilecek başkanın da donanımlı, halkta karşılığı olan, şaibeye ve imar işlerine bulaşmamış, müteahhitlik ilişkisi olmayan, Ankara bürokrasisinde iş bitirici birinin olması gerektiği görüşleri dillendiriliyor.

Hatta Belediye Başkanı olacak ismin, parti ayrımı gözetmeyen, şaibeli isimleri yanına yaklaştırmayan, bütün mesaisini halkı için kullanan biri olması gerektiği vurgulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS Başkanını Arıyor
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ali Can
3.2.2018 15:41:04
SİVAS İNSAN TÜKETEN ŞEHİR MAALESEF. SİVAS a HİZMET EDİP DE İFLAH OLAN VAR MI? SİVAS İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞANLAR SİVAS I TERK ETMEK ZORUNDA BIRAKILDI. AYAKLAR BAŞ OLUNCA SONUÇ BUDUR. MAALESEF KALİTELİ ADAY YOK ORTADA.
Sivas Sevdalısı
4.2.2018 13:06:24
Sultan Şehir Sivas mizin Yeni Belediye Başkanı Bizce BURHANETTİN KURU Olması Gerekir.Vizyonu Geniş Aklı Selim Bir Beyefendi.Hiç Değilse Hak Hukuk Konusunda Çok Duyarlı.BURHANETTİN Bey İl Başkanlığı Döneminde Partide Çok Büyük Yenilikler Yaptı Ve Parti Bir Çağ Atlamış.Allah Burhanettin KURU nun Yolunu Bahtini Açık Etsin.Biz İstanbul daki Yiğidolar Olarak Burhanettin KURU Beyi Yeni Belediye Başkanı Görmek İstiyoruz.Saygilarimizla
fyuıolkş
1.2.2018 11:44:13
SİVAS büyükşehir olunca; -*Müteahhit ve inşaatçı olmamalı. * Memleketin ilerigelen kötü huylu sonradan görme işadamlarıyla bir araya gelip memleket menfaatlarını bir kenara bırakıp kendi çıkarlarına ağırlıklı çalışmamalı.*Üretken çalışkan ve gözu doymuş olmalı.* Yılmaz Büyükerşen gibi memleketin çehresini değiştirmeli.Vatandaşın takdirin kazanmalı.
Nejat DEMİR
2.2.2018 20:54:02
Mikro ayrışmalara zemin ve zaman ayırmayacak o şu bu diye değerlerimizi ayrıştırmayacak insanları boy pos makam mevki para pul şehirli köylü ayrımına tabi tutmayacak insanına şehrine ülkesine hizmeti adamlığı bilecek insanlığıyla toplumsal yaşamıyla insanlara örnek olacak Necati Çelik Göksel ARAS Hakan AKKAŞ isimleri üzerinde ciddi çalışmalar yapılmalı ve mutlaka ilimize katkıları AKPARTİM bünyesinde en üst düzeyde sağlanmalı.
dürüst sivaslı
20.2.2018 10:16:06
Sivas belediye başkanı ahlaklı ve dürüst olsun. İmardan çalmasın kul hakkı yemesin yeter. gerisi hikaye gelir
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
MART yerel seçimleri kentin gündeminde. CHP camiası da seçime hazırlanıyor. SİVAS´ın tanınmış isimlerinden Halit METE OLTULU´nun da CHP seçmeni tarafından ismi aday adaylığı için dillendiriliyor
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Yerel seçimlere ramak kala SİVAS BELEDİYESİ ekibi toplumun gündeminde. Başkan AYDIN şahsi işlerinin takibinden geri durmazken, Başkan Yardımcıları ve Danışmanlarının da günü kurtarma geçiştirmeleri kamuoyu tarafından analiz ediliyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir Değişime Odaklandı
Şehir Değişime Odaklandı
Son yıllarda TERMAL, AVM, Hafriyat Taşıma İşleri, FETÖ´cü olmayanları İHBAR edip çamur atma, Kızılırmak dibindeki inşaat işleri ile uğraşmaktan BELEDİYE´ye zaman bulamayan Mevcut Başkan Sami AYDIN ve ekibinin görev sürelerinin bitimine 6 ay gibi kısa bir zaman kala, SİVAS halkı pek çok aday adayının Belediye yönetimine talip olmasını arzuluyor.
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala, şehir kamuoyunda aday adayları da konuşulmaya devam ediyor. Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı TÜRKMENOĞLU´nun da ismi aday adaylığı için geçiyor.
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Mevcut Başkan AYDIN´ın “sosyal ve siyasi kredini bitirmesi” akabinde, ŞEHİR KAMUOYU yeni BAŞKAN arayışını sürdürüyor. İş Adamı Yusuf Ziya KURT´un da aday adayı olacağı öğrenildi.
Belediye Yönetimine Talip!
Belediye Yönetimine Talip!
MART yerel seçimleri kulisleri şehrin dört bir yanında dalga dalga yayılıyor. Ak Parti Eski İl Başkanı Burhanettin KURU´nun da Belediye için aday adayı olduğu öğrenildi.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Mevcut Belediye yönetiminin görev süresinin bitmesine az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş sahneye inmeye başladılar. Sivas siyasetinin tanınan isimlerinden Selami UZUN´un da aday adayı olduğu öğrenildi.
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala, kamuoyunda yükselen değişim sesleri, aday adaylarının sahneye inmesini hızlandırıyor.
AKYILDIZ da Sahnede!
AKYILDIZ da Sahnede!
Sivas Belediye Başkanlığı için her partiden, her düşünceden isimler kamuoyunda dilden dile dolaşırken, Eski Vekil Ali AKYILDIZ´ın da ismi geçmeye başladı.
COŞKUN, Aday Adayı
COŞKUN, Aday Adayı
SİVAS Başkan´ını arıyor. Belediye yönetiminin görev sürelerinin bitimine az bir zaman kala,Mevcut Başkan, Başkan Yardımcıları, Danışmanları ve Birim Müdürlerinden bıkan halk, yeni bir nefes ve yeni bir umut için etkin kamuoyu oluşturarak değişim için gün sayıyorlar.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala yavaş yavaş aday adayları da netleşmeye başladı.Sami AYDIN´ın bazı uygulamalarını mahkemeye taşıyan ve mahkemeyi kazanan Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün de aday adayı olacağı öğrenildi.
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın tam desteğini alarak İL BAŞKANI olan Hakan AKSU, yönetimdeki görev dağılımını gerçekleştirdi.Yıllardır şehirde dağınık olan AK PARTİ sinerjisini yeniden toparlayan AKSU´nun özellikle BECERİKSİZ BÜROKRATİK yapılanmaya aman vermeyeceği belirtiliyor.
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş belirmeye başladı.Şehir siyasetinin yıllardır içinde olan ve “ülkücü gazi” olarak da bilinen Hikmet KUZU´nun MHP´den Belediye Başkanı aday adayı olduğu öğrenildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar