SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS´ın önümüzdeki aylarda BÜYÜK ŞEHİR Belediyesi olma ihtimali yükselirken, Büyük Şehir olması durumunda başta İl Özel İdaresi araç gereçleri Belediyeye geçecek. Bütün ilçe ve köyler de tek merkezden yönetilecek. Devasa bir şehri yönetecek Belediye Başkanı´nın ise halkın takdirini kazanmış, müteahhitlik ilişkileri olmayan,şehir menfaatleri doğrultusunda iş bitirici, analitik zekaya sahip biri olması kamuoyunda arzulanıyor.
Tarih: 31.1.2018 10:39:25/ 2195okunma / 5yorum

SPHM ÖZEL HABER

Belediye Başkanlığın seçimlerine 1 yıl kalmışken, şehir Belediye Başkanının kim olacağını konuşuyor. Yeni isimler şehrin gündeminde yerini alırken, son demde dilden dile dolaşan Büyük şehir olma durumu ise SİVASLILAR´ı heyecanlandırıyor.

İLKBAHAR gibi SİVAS´ın Büyük Şehir olma durumu netleşecekken, büyük şehir olunması durumunda ise Belediyenin etki alanının epey bir büyüyeceği belirtiliyor.

Arazi anlamında geniş topraklara sahip olan SİVAS, İlçeleri ve köyleri ile de BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNE bağlanacak.

İl Özel İdaresine ait araç gereçlerinde Büyük Şehir Belediyesine geçmesi yanı sıra,Belediyenin her bir alana hizmet götürmesi gerekeceği ve Belediye Başkanı olacak ismin de Sivas´ın her alanını avucunun içi gibi bilmesi gerektiği vurgulanıyor.

SİVASLILAR Belediye Başkanlarından son 10 yılda hiç memnun olmadıklarını her ortamda dile getiriyorlar.

Şehrin olası Büyük Şehir Belediyesi olması durumunda, seçilecek başkanın da donanımlı, halkta karşılığı olan, şaibeye ve imar işlerine bulaşmamış, müteahhitlik ilişkisi olmayan, Ankara bürokrasisinde iş bitirici birinin olması gerektiği görüşleri dillendiriliyor.

Hatta Belediye Başkanı olacak ismin, parti ayrımı gözetmeyen, şaibeli isimleri yanına yaklaştırmayan, bütün mesaisini halkı için kullanan biri olması gerektiği vurgulanıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS Başkanını Arıyor
Okuyucu Yorumları (5 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Ali Can
3.2.2018 15:41:04
SİVAS İNSAN TÜKETEN ŞEHİR MAALESEF. SİVAS a HİZMET EDİP DE İFLAH OLAN VAR MI? SİVAS İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞANLAR SİVAS I TERK ETMEK ZORUNDA BIRAKILDI. AYAKLAR BAŞ OLUNCA SONUÇ BUDUR. MAALESEF KALİTELİ ADAY YOK ORTADA.
Sivas Sevdalısı
4.2.2018 13:06:24
Sultan Şehir Sivas mizin Yeni Belediye Başkanı Bizce BURHANETTİN KURU Olması Gerekir.Vizyonu Geniş Aklı Selim Bir Beyefendi.Hiç Değilse Hak Hukuk Konusunda Çok Duyarlı.BURHANETTİN Bey İl Başkanlığı Döneminde Partide Çok Büyük Yenilikler Yaptı Ve Parti Bir Çağ Atlamış.Allah Burhanettin KURU nun Yolunu Bahtini Açık Etsin.Biz İstanbul daki Yiğidolar Olarak Burhanettin KURU Beyi Yeni Belediye Başkanı Görmek İstiyoruz.Saygilarimizla
fyuıolkş
1.2.2018 11:44:13
SİVAS büyükşehir olunca; -*Müteahhit ve inşaatçı olmamalı. * Memleketin ilerigelen kötü huylu sonradan görme işadamlarıyla bir araya gelip memleket menfaatlarını bir kenara bırakıp kendi çıkarlarına ağırlıklı çalışmamalı.*Üretken çalışkan ve gözu doymuş olmalı.* Yılmaz Büyükerşen gibi memleketin çehresini değiştirmeli.Vatandaşın takdirin kazanmalı.
Nejat DEMİR
2.2.2018 20:54:02
Mikro ayrışmalara zemin ve zaman ayırmayacak o şu bu diye değerlerimizi ayrıştırmayacak insanları boy pos makam mevki para pul şehirli köylü ayrımına tabi tutmayacak insanına şehrine ülkesine hizmeti adamlığı bilecek insanlığıyla toplumsal yaşamıyla insanlara örnek olacak Necati Çelik Göksel ARAS Hakan AKKAŞ isimleri üzerinde ciddi çalışmalar yapılmalı ve mutlaka ilimize katkıları AKPARTİM bünyesinde en üst düzeyde sağlanmalı.
dürüst sivaslı
20.2.2018 10:16:06
Sivas belediye başkanı ahlaklı ve dürüst olsun. İmardan çalmasın kul hakkı yemesin yeter. gerisi hikaye gelir
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar