SİVAS 2019 PANORAMA
Sivas 2019 Panorama
Tarih: 31.12.2019 21:28:08/ 1810okunma / 1yorum

Prof.Dr. Recep TOPARLI

SİVAS sözlüğü 2019 yılının en güzel çalışmasıydı.Evliye Çelebi´nin seyahatnamesinde geçen SİVAS bölümünün kültür hayatımıza kazandırılması için de uğraş veriyor.  Sezai KARAKOÇ´a verilen fahri doktora çalışmasında yer alması da memnuniyet oluşturdu.

 Doç.Dr. Arife KAPDAN

C.Üniversitesi Çocuk Diş bölümünün başarılı hocalarından. Uzun yıllardır SİVASLILAR´ın hizmetinde. Çocukların diş tedavisinden gösterdiği özen ve güler yüzü ile takdir ediliyor. 2020 yılının nice güzellikler getirmesini diliyoruz.

 Prof. Dr. Ahmet YILMAZ

C.üniversitesi Eski Başhekimi. Şarkışlalı… Başhekimliği zamanında titizliği ile dikkat çekti.Hastane borçlarını azaltmak için elinden geleni yaptı. 2020 yılının iyilikler getirmesini diliyoruz.

Avukat Ömer ADA

Cumhuriyet Eski BAŞSAVCISI… Başarılı bir hukuk adamı. Avukatlık mesleğinin SİVAS´ta önde gelen isimlerinden. Zarif, anlayışlı, felsefi derinliği olan sıra dışı bir insan…

 Mustafa BALEL

Türk Edebiyatının en önemli hikayecilerinden biri. Dünyada çok tanınıyor. Eserleri pek çok dile çevrildi. SİVAS´ın adeta öykü bayrağı. 2020 yılının ona güzellikler getirmesini diliyoruz.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: SİVAS 2019 PANORAMA
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TURNUSOL KAĞIDI OLARAK ÖLÜM HABERLERİ VE YANLI KADROLAŞMALAR
24.12.2019 19:27:08
SCÜ web sayfasında zaman zaman çıkan “ölüm haberleri”nde çıkan bilgilerde: Filancanın babası, filancanın kayınpederi, filancanın ... şeklinde bilgiler yer almaktadır!Ölen kişi en az 2 veya 3 kişi ile SCÜ içinde akrabalığı var!...Batı toplumları “başarı” temelli ilerler iken, bizdeki kurumlar “aile” temelli ilerliyor! Batılı “evrensel akılcı” ilkeler ile yol alır iken, bizdeki kurumlar “ilkel bağlar” ile yol alıyor! Batılı “yaratıcı zeka, çalışkanlık, üretkenlik” üzerinden hareket eder iken, bizde “itaat, tembellik” üzerinden!... Eeee, bu vb. tarz “doğrulara” dayalı kurumsal yaşam ile “İkinci Dünya Ülkesi” olmaktan bir türlü “bir adım” ileri gidemiyoruz!... Mevcut sistem bu hali ile haksız-hukuka aykırı binlerce kadrolaşmaları ile yerden yere vurulan “bazı yapılar” ile de bir farkının olmadığını görülmektedir!...Merak ettiğim, bu tür onlarca haberlerdeki “haksız ve hukuka aykırı fiiller”e en başta siyasi, idari ve adli yetkililer, sonra da sivil toplum kuruluşları neden sessiz kalırlar? Bu “çarpık sistem” nasıl devam etmektedir? “Kimler” faydalanmaktadır? “Kimler” zarar görmektedir? ...
TBMM´de YAZICIOĞLU´nu Anlattı!
TBMM´de YAZICIOĞLU´nu Anlattı!
SİVAS sevdalısı İstanbul Milletvekili Osman BOYRAZ, her fırsatta SİVAS ile ilgili konularda şehrin nabzını TBMM´de dile getirmeye devam ediyor.
SAĞLIKLI ÖMÜR DİLİYORUZ!
SAĞLIKLI ÖMÜR DİLİYORUZ!
SİVAS siyasi tarihinde iz bırakan zamanın ANAP İL BAŞKANI Avni YAZICIOĞLU, hala minnetle anılıyor.
İŞGALCİLER BİR BİR ÇEKİLİYOR!
İŞGALCİLER BİR BİR ÇEKİLİYOR!
İngiltere ve Rusya´dan sonra AMERİKA´da işgal ettiği AFGANİSTAN´dan çekilme kararı aldı.
SAVUNAN ADAM!
SAVUNAN ADAM!
Gazeteci yazar Ahmet Taşgetiren´in 1997´de köşesinde ´Seni Seviyoruz Savunan Adam...´ adlı yazısı Necmettin Erbakan´ın hayatını en iyi anlatan yazı olarak arşivlerdeki yerini aldı..
Liyakat, Liyakat, Liyakat
Liyakat, Liyakat, Liyakat
FRANSA “liyakat” esaslı bir yapılanmayı hayata geçirilirken,sözde manevi duyarlılığı ile bilinen pek çok kişi SİVAS´ta ahlak ve liyakat ilkesinin kıyısına bile yaklaşamıyor.İşi ehline verme yerine, “oğluna, kardeşine, kızına, amcaoğluna,yakın arkadaşına,yeğenine” verme yolunu gözeten devşirme pek çok asalak, devletin ve milletin altını oyarak kalitesizliği meşrulaştırmaları ibret ve endişe ile izleniyor.
Sivas Bunu Merak Ediyor!
Sivas Bunu Merak Ediyor!
Geçtiğimiz dönemde Şamil TAYYAR´ın yaptığı açıklama hala konuşuluyor. Cumhurbaşkanı´na önemli şeylerin iletilmediğine vurgu yapan TAYYAR konuşunca akıllara “CİMER”´e Sivas´tan gönderilen şikayetlerin Cumhurbaşkanına iletilip iletilmediği de gelmeye başladı.
SUİKAST Neden Aydınlatılamadı?
SUİKAST Neden Aydınlatılamadı?
Türkiye üzerinde 40 yıllık projeler hayata geçirmeden geri durmayan istihbarat örgütlerinin yaptıkları planlamalar tüyleri diken diken ediyor. Türkiye´nin “Görünmeyen Üniversitesi” Mehmed Zahid KOTKU ekolünü devam ettirecek olan Muhmud Es´ad COŞAN´a CIA´nın aracılar vasıtasıyla görüşme talep ettiği lakin vatanperver COŞAN´ın bu görüşmeyi reddettiği bilgisine ulaşıldı.
BU DOĞRU İŞTE!
BU DOĞRU İŞTE!
Vekil olmadan önce başta SİVAS POSTASI olmak üzere pek çok kişi tarafından sert eleştirilere muhatap olan SEMİHA EKİNCİ, insanları şaşırtıyor. Vekillik süresi boyunca gösterdiği performans takdir topluyor.
SİVAS 2019 PANORAMA
SİVAS 2019 PANORAMA
Sivas 2019 Panorama
SİVAS 2019 PANORAMA
SİVAS 2019 PANORAMA
Sivas 2019 Panorama
ÇALIŞMAYAN GİDECEK!
ÇALIŞMAYAN GİDECEK!
Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın yaptığı “Seçime siyasetçi giriyor bürokrat girmiyor. Halk siyasetçiye hesap soruyor” konuşması SİVAS´ta da yakından takip edildi. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın siyasi temsilcisi Hakan AKSU´nun ise şehrin işleyişine ERDOĞAN´ı temsilen müdahale edeceği iddia ediliyor.
SİVAS POSTASI FARKI!
SİVAS POSTASI FARKI!
Ahmet DAVUTOĞLU´nun kuracağı “GELECEK PARTİSİ” yarın resmen kamuoyuna ilan edilecekken, TÜRK BASININDAN en önce bilgilere ulaşan SİVAS POSTASI,154 kişiden oluşan KURUCULAR KURULU listesine ulaştı.
MERKEZ İLÇE´nin İstifası ALINDI!
MERKEZ İLÇE´nin İstifası ALINDI!
SİVAS Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı´nın istifası alındı.
HIZ KESMEYEN KUZU
HIZ KESMEYEN KUZU
Siyasette ve Ticarette kazananlar arasında kimler var?
ACELE MUHALEFET ARANIYOR!
ACELE MUHALEFET ARANIYOR!
Tacettin KEPENEK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar