Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 17:04:18/ 1707okunma / 0yorum

Temel Karamollaoğlu

Sadet Partisi Genel Başkanı. Milli Nizam Partisi, Milli Selamet Partisi, Refah Partisi geleneğinden gelen bir siyasi isim.

Erbakan HOCA´nın en yakın arkadaşlarından biri. Her şart ve durumda itidalli açıklamalar yapmaktan geri durmadı.Bazen eleştiriler alsa da fikirlerinden taviz vermedi.Bilge Başkan olarak anıla geldi.

Saadet Partisini yeniden derleyip toparladı. 2017 yılını Saadet Partisi için başarılı bir yıl içerisine soktu.

2018 yılı için partisini her şart ve durumda oylarını artırmak için hazırlamaya başladı.

Fehmi COŞKUN

Sivas´ta neredeyse herkesin tanıdığı bir isim. “PALA DAYI” olarak tanınıp sevilir.Duruşuyla, kişiliği ile sevilip sayılan bir kişi…

Vahit YILDIZ

Sivas´ın yetiştirdiği önemli bir eğitimci. Yıllardır İmam Hatipliler Derneği içerisinde yer aldı. Sağlam fikri yapısı ve dirayetli yanı ile tanınmakta. Şuan Hafik İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmakta. Sivas eğitim dünyasına daha çok katkılar sunmaya devam edecek 2018 yılında da…

 Emsali KARADUMAN

Şarkışla´da yaşıyor. Öğretmen… İyi bir düşünür, iyi bir yazar… Derli toplu fikir üretebilen bir insan. Şarkışla´nın en önde gelen entelektüellerinden biri. Filozofik yanı ile sığlıklara sırt çeviren bir münevver…Sanat yeteneği ile enstürmanlarla da tanışık...

 Kemal MERAL

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası çalışmaları içerisinde bir zamanlar yer almış biri. İyi bir okur. Okuduklarını analiz edebilen entelektüel bir muhakeme yeteneğine sahip. Şehrin yetişmiş insanlarından biri…

 Ahmet PALA

Zara da Market işi ile iştigal etti yıllarca.

Habip SOLUK´un desteği ile Belediye Başkanı oldu. 2017 yılında ZARA´ya doğalgaz getirme çalışmaları için uğraştı. Zaralılar yemeklerinde her zaman yer aldı. 2017 yılı içerisinde de “odun ateşinde pişmiş dönerden” taviz vermedi. 2018 yılında okumaya ağırlık vereceği öngörülüyor. “Kelile ve Dimne” ile okumaya başlayıp, işi “Güvercin Gerdanlığına” kadar götürmesi bekleniyor…

Ve... SİVAS POSTASI
2017 yılında da Türkiye´nin en dikkat çeken yerel gazetesi oldu. Ne kadar anormal insan varsa bir mıknatıs gibi kendisine çekti.
 Yazarlarının her birinin görüşü diğerinden yüzde yüz farklı olan özgür bir gazete olarak kayıtlara geçti.
Ne kadar yolsuzluk, haksızlık ve usulsüzlük  varsa kamu yararına korkusuzca dile getirdi.
Tavizsiz yayın politikası yanı sıra KÜLTÜREL konulara da özel önem verdi.
“HİÇ VAR OLMAYACAK BİR DÜNYA” düşünü daha yıllar yılı aramaya devam edecek. 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Kimi şehirler, çekirdek bünyelerinde felsefi bir damarı barındırırlar lakin, o şehrin müntesiplerince bu damar bir türlü harekete geçirilemez.
Annem Öldü mü
Annem Öldü mü
/sen benim arkamda benzerdin dağa.../
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ta sıra dışı etkinlikler de boy gösteriyor. Eski ağaçlardan, bina yıkıntılarından temin edilen odunlara, maharetli elleriyle şekil veren Kemallettin NAMOĞLU, şehre bir çocuk köyü kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Ama tek Türkiye var. Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetini teslim etmemek için hala bir şansımız var.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Hakan AKSU ve Beklentiler
Hakan AKSU ve Beklentiler
Sivas´ta yıllardır oluşan çalışmama üzerine kurulan düzeni yıkmalı. Uzun yıllardır görev yapan, çalışıyormuş gibi görünen, sıkı sıkıya koltuklarına yapışan yapının bir an önce değişmesi için çaba göstermesi bekleniyor.
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
Ağır bir zaman… Hayatın çentikli anı, kayda değer bir zamanı dillendirmeye namzet bir huzur ile, içine doğru kıvrılan bir nehir gibi ilerliyor yavaş yavaş… Öte dağlar ve öte diyarların, kendi kendileri ile söyleşmeleri belki de çoğu şeyi anlamlı kılan… Kayda değer bir zaman, ağır ağır ilerliyor DARENDE´ye doğru…
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
Bir zamanlar SİVAS´a bağlı olan DARENDE, gezip görenleri adeta büyülüyor. SOMUNCU BABA ile manevi bir iklim etrafı kaplarken, GÜNPINAR ŞELALASİ ile de doğanın insana sunduğu cömertlik ap açık ortada duruyor.
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de bu yıl dallar meyveye duramadı. Geçen yıl ağaçlar meyve yükünden kırılacak gibi olurken, bu sene yaşanan DOLU nedeniyle ara ara meyve olduğu gözlemlendi.
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
SİVAS´ın taş abidelerinden biri olan BURUCİYE MEDRESESİ, deyim yerinde ise kasvet haneyi anımsatıyor. İçine girip çay içenlerin içinin daraldığı gözlemlenirken, zerrece işletme mantığının da olmaması insanları üzüyor.
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban kesmeyi "vacip" olarak kabul eden Hanefi mezhebine göre nisap miktarı mala sahip olan her bireyin ayrı bir kurban kesmesi gerekir.
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Ünlü yazar Armağan ETHEMOĞLU vefat etti. ANKARA´da kalp krizi sonucu vefat eden Armağan ETHEMOĞLU, Ankara´da toprağa verildi.
Üç Günlük Dünya mı?
Üç Günlük Dünya mı?
Üç nesillik Rüya!” ancak ve ancak emekle, vizyonla, çalışmakla, azimle, dürüstlükle, merhametle, birlik ve beraberlikle, adil paylaşımla ve hakkaniyetle gerçeğe dönüşebilir ve bir hayat tarzı haline gelebilir!
yalan dünya...
yalan dünya...
/yürü bre yalan dünya/ sana konan göçer bir gün/
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
Sivas Belediyesi, ´Yüzüklerin Efendisi´ ve ´Hobbit´ serisi filmleri etkisinden olsa gerek, PAŞABAHÇE´de yaptığı “YAMAÇ EVLERE” ısrarla "HOBBİT EVLERİ" demeye devam ediyor. Küresel güç simsarlarının, dünya hâkimiyeti hayallerinin bir yansıması olan bir filmin temel alınması ise hayret uyandırıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar