Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 17:12:48/ 1901okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ahmet SEVİM

Sivas sosyal hayatında bir kanaat insanı olarak yıllarca yer aldı.

28 Şubat döneminde pek çok sıkıntıya uğradı lakin dik duruşundan ödün vermedi.

17-25 Aralıktan önce ve sonrasında FETÖ yapılanmasının eğitimdeki sinsi planlarını engellemeye başladı. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi öncesinde bu yapının okullaşması önünde en büyük engel oldu. FETÖ mensuplarının tehditlerine rağmen onlara boyun eğmedi.

FETÖ okullarının açılmasına izin vermedi. Ankara bağlamlı gece tehdit telefonları gelmesine rağmen FETÖ okullarının açılmasını engelledi.

FETÖ mensupları ve gizli FETÖ sevenlerin Sivas´ta en nefret ettikleri isim.

 İbrahim YASAK

Sivas Kültür ve Sanat Hayatı içerisinde yer almış bir isim. Pek çok eseri bulunmaktadır. Pek çok gazete ve dergide yazıları olan biri. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Bakan Danışmanı olarak görev yapmakta. SİVASLILAR´ın Ankara temaslarında elinden geleni yapan ve gelen SİVASLILARI karşılayıp uğurlayan İbrahim YASAK, şehrin yetişmiş insanları arasında.

 Ahmet Rüştü ATALAY

1978 doğumlu. Güreşçi…Milli sporcumuz. 22 defa Türk Milli Takımını temsil etti. Bir dünya şampiyonu. Hayatı başarılar ile dolu.2013 yılında Bosna Hersek´de 97 kg. dünya şampiyonu oldu.

Böyle başarılar ile dolu bir ismin nasıl oluyor da küçük bir ilçede Gençlik Spor İlçe Müdürü olarak görev yaptırılıyor anlaşılamıyor.

Bir dünya şampiyonunun Sivas Gençlik ve Spor çalışmalarını dünya standartlarına yükseltmesi dururken, küçük bir ilçede tutulması şehir adına büyük bir kayıp olarak adlandırılıyor.

 Bekir GÜZELDAĞ

Sivas Kültürünün aşığı. Şehrin Karacaoğlanı adeta. Nerde türkü var, nerde sanat var, nerde gönül var 2017 yılında hep orda oldu.TRT´de SİVAS´ı tanıtan pek çok program yaptı. TRT AVAZ ve TRT HABER de defalarca yayınlanan bu özgün çalışmalar ile şehri tanıttı.

VİZYON 58 ekranlarında yer alan “HİKAYELERİYLE TÜRKÜLERİMİZ” isimli program gözyaşları ile izlenme rekorları kırdı..

2018 yılında da pek çok yeni çalışmanın içinde yer alacağı bilgisine ulaşıldı.

Hamza YERLİKAYA

Sivas Eski Milletvekili. Şuan da Cumhurbaşkanı Danışmanın olarak görev yapmakta.İmi yeniden dar bölge seçim sistemi gelmesi halinde SİVAS vekilliği olarak geçiyor.

 Ve... SİVAS POSTASI
2017 yılında da Türkiye´nin en dikkat çeken yerel gazetesi oldu. Ne kadar anormal insan varsa bir mıknatıs gibi kendisine çekti.
 Yazarlarının her birinin görüşü diğerinden yüzde yüz farklı olan özgür bir gazete olarak kayıtlara geçti.
Ne kadar yolsuzluk, haksızlık ve usulsüzlük  varsa kamu yararına korkusuzca dile getirdi.
Tavizsiz yayın politikası yanı sıra KÜLTÜREL konulara da özel önem verdi.
“HİÇ VAR OLMAYACAK BİR DÜNYA” düşünü daha yıllar yılı aramaya devam edecek. Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Kimi şehirler, çekirdek bünyelerinde felsefi bir damarı barındırırlar lakin, o şehrin müntesiplerince bu damar bir türlü harekete geçirilemez.
Annem Öldü mü
Annem Öldü mü
/sen benim arkamda benzerdin dağa.../
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ta sıra dışı etkinlikler de boy gösteriyor. Eski ağaçlardan, bina yıkıntılarından temin edilen odunlara, maharetli elleriyle şekil veren Kemallettin NAMOĞLU, şehre bir çocuk köyü kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Ama tek Türkiye var. Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetini teslim etmemek için hala bir şansımız var.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Hakan AKSU ve Beklentiler
Hakan AKSU ve Beklentiler
Sivas´ta yıllardır oluşan çalışmama üzerine kurulan düzeni yıkmalı. Uzun yıllardır görev yapan, çalışıyormuş gibi görünen, sıkı sıkıya koltuklarına yapışan yapının bir an önce değişmesi için çaba göstermesi bekleniyor.
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
Ağır bir zaman… Hayatın çentikli anı, kayda değer bir zamanı dillendirmeye namzet bir huzur ile, içine doğru kıvrılan bir nehir gibi ilerliyor yavaş yavaş… Öte dağlar ve öte diyarların, kendi kendileri ile söyleşmeleri belki de çoğu şeyi anlamlı kılan… Kayda değer bir zaman, ağır ağır ilerliyor DARENDE´ye doğru…
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
Bir zamanlar SİVAS´a bağlı olan DARENDE, gezip görenleri adeta büyülüyor. SOMUNCU BABA ile manevi bir iklim etrafı kaplarken, GÜNPINAR ŞELALASİ ile de doğanın insana sunduğu cömertlik ap açık ortada duruyor.
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de bu yıl dallar meyveye duramadı. Geçen yıl ağaçlar meyve yükünden kırılacak gibi olurken, bu sene yaşanan DOLU nedeniyle ara ara meyve olduğu gözlemlendi.
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
SİVAS´ın taş abidelerinden biri olan BURUCİYE MEDRESESİ, deyim yerinde ise kasvet haneyi anımsatıyor. İçine girip çay içenlerin içinin daraldığı gözlemlenirken, zerrece işletme mantığının da olmaması insanları üzüyor.
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban kesmeyi "vacip" olarak kabul eden Hanefi mezhebine göre nisap miktarı mala sahip olan her bireyin ayrı bir kurban kesmesi gerekir.
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Ünlü yazar Armağan ETHEMOĞLU vefat etti. ANKARA´da kalp krizi sonucu vefat eden Armağan ETHEMOĞLU, Ankara´da toprağa verildi.
Üç Günlük Dünya mı?
Üç Günlük Dünya mı?
Üç nesillik Rüya!” ancak ve ancak emekle, vizyonla, çalışmakla, azimle, dürüstlükle, merhametle, birlik ve beraberlikle, adil paylaşımla ve hakkaniyetle gerçeğe dönüşebilir ve bir hayat tarzı haline gelebilir!
yalan dünya...
yalan dünya...
/yürü bre yalan dünya/ sana konan göçer bir gün/
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
Sivas Belediyesi, ´Yüzüklerin Efendisi´ ve ´Hobbit´ serisi filmleri etkisinden olsa gerek, PAŞABAHÇE´de yaptığı “YAMAÇ EVLERE” ısrarla "HOBBİT EVLERİ" demeye devam ediyor. Küresel güç simsarlarının, dünya hâkimiyeti hayallerinin bir yansıması olan bir filmin temel alınması ise hayret uyandırıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar