Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 17:12:48/ 1768okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

Ahmet SEVİM

Sivas sosyal hayatında bir kanaat insanı olarak yıllarca yer aldı.

28 Şubat döneminde pek çok sıkıntıya uğradı lakin dik duruşundan ödün vermedi.

17-25 Aralıktan önce ve sonrasında FETÖ yapılanmasının eğitimdeki sinsi planlarını engellemeye başladı. 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi öncesinde bu yapının okullaşması önünde en büyük engel oldu. FETÖ mensuplarının tehditlerine rağmen onlara boyun eğmedi.

FETÖ okullarının açılmasına izin vermedi. Ankara bağlamlı gece tehdit telefonları gelmesine rağmen FETÖ okullarının açılmasını engelledi.

FETÖ mensupları ve gizli FETÖ sevenlerin Sivas´ta en nefret ettikleri isim.

 İbrahim YASAK

Sivas Kültür ve Sanat Hayatı içerisinde yer almış bir isim. Pek çok eseri bulunmaktadır. Pek çok gazete ve dergide yazıları olan biri. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Bakan Danışmanı olarak görev yapmakta. SİVASLILAR´ın Ankara temaslarında elinden geleni yapan ve gelen SİVASLILARI karşılayıp uğurlayan İbrahim YASAK, şehrin yetişmiş insanları arasında.

 Ahmet Rüştü ATALAY

1978 doğumlu. Güreşçi…Milli sporcumuz. 22 defa Türk Milli Takımını temsil etti. Bir dünya şampiyonu. Hayatı başarılar ile dolu.2013 yılında Bosna Hersek´de 97 kg. dünya şampiyonu oldu.

Böyle başarılar ile dolu bir ismin nasıl oluyor da küçük bir ilçede Gençlik Spor İlçe Müdürü olarak görev yaptırılıyor anlaşılamıyor.

Bir dünya şampiyonunun Sivas Gençlik ve Spor çalışmalarını dünya standartlarına yükseltmesi dururken, küçük bir ilçede tutulması şehir adına büyük bir kayıp olarak adlandırılıyor.

 Bekir GÜZELDAĞ

Sivas Kültürünün aşığı. Şehrin Karacaoğlanı adeta. Nerde türkü var, nerde sanat var, nerde gönül var 2017 yılında hep orda oldu.TRT´de SİVAS´ı tanıtan pek çok program yaptı. TRT AVAZ ve TRT HABER de defalarca yayınlanan bu özgün çalışmalar ile şehri tanıttı.

VİZYON 58 ekranlarında yer alan “HİKAYELERİYLE TÜRKÜLERİMİZ” isimli program gözyaşları ile izlenme rekorları kırdı..

2018 yılında da pek çok yeni çalışmanın içinde yer alacağı bilgisine ulaşıldı.

Hamza YERLİKAYA

Sivas Eski Milletvekili. Şuan da Cumhurbaşkanı Danışmanın olarak görev yapmakta.İmi yeniden dar bölge seçim sistemi gelmesi halinde SİVAS vekilliği olarak geçiyor.

 Ve... SİVAS POSTASI
2017 yılında da Türkiye´nin en dikkat çeken yerel gazetesi oldu. Ne kadar anormal insan varsa bir mıknatıs gibi kendisine çekti.
 Yazarlarının her birinin görüşü diğerinden yüzde yüz farklı olan özgür bir gazete olarak kayıtlara geçti.
Ne kadar yolsuzluk, haksızlık ve usulsüzlük  varsa kamu yararına korkusuzca dile getirdi.
Tavizsiz yayın politikası yanı sıra KÜLTÜREL konulara da özel önem verdi.
“HİÇ VAR OLMAYACAK BİR DÜNYA” düşünü daha yıllar yılı aramaya devam edecek. Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVAS´a İkinci Üniversite
SİVAS´a İkinci Üniversite
Cumhuriyet Üniversitesinin bilimsellikten uzak görüntüsünün yerine Sivas Bilim ve Teknik Üniversitesi Sivas´tan geleceğe ışık tutacak bilim insanlarının yuvası haline gelebilir ve yıllarca özlem duyduğumuz gerçek manada liyakatle yönetilen bir kurumsal yapıya sahip olur.
Ve Kudüs Şehri
Ve Kudüs Şehri
/Ve Kudüs şehri. Gökte yapılıp yere indirilen şehir/
Nükleer Tıp Servisi Kapatılıyor mu?
Nükleer Tıp Servisi Kapatılıyor mu?
Nükleer Tıp Servisi kapatılmış durumda bu durumda olan hastalar çareyi Cumhuriyet Üniversitesine gitmekte bulurlar ancak; oradada 5 hasta kabulü yapıldığından bu hastalarımız parası olanlar Kayseri yada Ankara iline gidecek zaten parası olmayanın Nükleer Tıp´a ne ihtiyacı var.
Aksu Festivali Başladı
Aksu Festivali Başladı
GİRESUN Festival heyecanını yaşıyor. Yaklaşık 3 Bin yıllık bir geleneği ifade eden Aksu Festivalinin 41.si başladı.
SİVAS´ta Benlik Açmazı
SİVAS´ta Benlik Açmazı
Dillerden düşmeyen tek şey, Sivas´ın kalkınması gerektiğidir. Lakin, bu sözlerin de içinin doldurulması lazımken, her ne hikmetse şehrimizde bu minvalde ortak bir çalışma da vücut bulamıyor.
Kötü Kapanmış Yara
Kötü Kapanmış Yara
hayat hatırlamaktır...
Gönle Dair...
Gönle Dair...
Yorulacaksan, zorlanacaksan, şikayetçi olacaksan, keşkelere sığınacaksan, söze ama diye başlayacaksan; girme aşk yoluna.´ - Mevlana
Merhamet...
Merhamet...
Yüreklerin o dingin seyri alemini, nasıl da katlettik hunharca? MERHAMET; ağaca, kuşa dağa taşa merhamet…MERHAMET, sızım sızım bir yangın yerini abı hayata çeviren merhamet!..
SİVASLILAR Her Şehirde!
SİVASLILAR Her Şehirde!
Sivaslılar yurdun dört bir bucağına dağılmış vaziyette.SİVASLILAR´ın en çok yaşadığı illerin başında İSTANBUL, ANKARA, KAYSERİ, İZMİR gelmekte. Bu illerin her birinde 50 binin üzerinde SİVASLI yaşarken, diğer illerde de SİVASLILAR epey bir varlık oluşturuyorlar.
ORUÇ GÜNLÜĞÜ
ORUÇ GÜNLÜĞÜ
Gönül iner nağmesini yitirmiş zamanlardan bu yana. Çizim çizim ayın ilk hali ile başlayan Ramazan heyecanı, bir cümle insanı mesut ede dursun, hengamaler hengamesinden inip çıkan çocuklar kadar kimsecikler sevinemez. Sahurun abı hayatını içselleştiren toprak suretli analar, ne bilinmez sukut ile yana yakıla dururlarsa dursunlar, seherin ilk ışıklarında yaktıkları tandırları ilk önce hazırlarlar Ramazan bereketine...
´İYİ´ değil; ´İYİ OLANLAR´ kazanmalı....
´İYİ´ değil; ´İYİ OLANLAR´ kazanmalı....
Bu şehrin sonunu düşünmeyecek gerektiğinde şeref, haysiyet ve onuru haricinde her şeyini ortaya koyabilecek yumruğu sert kalbi bir o kadar temiz korkusu olmayan siyasilere ihtiyacı var... Ne kendini mercedes gibi gösteren şahinlere ne bilginlere ne ürgüplere vs vs vs...
Siyonizm ve Filistin´in Felaketi: Nekbe
Siyonizm ve Filistin´in Felaketi: Nekbe
Siyonizm terim olarak siyasal bilimler jargonuna 1893 yılında girmiştir; hem politik bir hareketi hem de ideolojik bir inancı temsil etmektedir. Teorisyenliğini büyük oranda Theodore Herzl´in yaptığı ‘Yahudi Sorunu´nun ancak Yahudilerin kendilerine ait bir devletin kurulmasıyla çözülebileceği kanaatiyle oluşturulmuş bir harekettir.
Ateşten Gömlek Giyindi!
Ateşten Gömlek Giyindi!
STSO´da yeni dönem başladı. Yeni BAŞKAN Mustafa EKEN´i zorlu bir maraton bekliyor. Yenilik ve değişim felsefesi ile yola çıkan EKEN ve gurubunun, en kısa zamanda hedeflerini kamuoyuna deklare etmeleri bekleniyor. Şehirdeki değişimin ilkini hayata geçiren Mustafa EKEN´in Oda, Borsa, Birlik ve STK´larda kronikleşmiş saltanatlara da şerh düşeceği yorumlanıyor. Yeni Başkan Mustafa EKEN´in, seçilen STSO Başkanının görev anlayışını 2 dönem ile sınırlı tutarak, ODA, BİRLİK, BORSA ve STK´lardaki hantallık ve çürümenin de önünü keseceği ümit ediliyor.
her gün biraz daha eksiliyoruz
her gün biraz daha eksiliyoruz
Hangi sır içindeki sır, başka bir sırra gebedir? Hangi ulvi heyecan ve ideal, yüreği rehin alan bir adanmışlığın adanmışlığıdır?
ARAKAN´a Gitti!
ARAKAN´a Gitti!
SİVAS´ın yetiştirdiği önemli kanaat ve gönül insanlarından biri olan Gıyaseddin KARATEPE, TİKA Görevlisi olarak gittiği ülkelerde Türkiye´nin şefkat elini oralara ulaştırmaya devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar