Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 17:10:59/ 1894okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

TACETTİN KEPENEK

Sivas doğumlu ve 53 yaşında olup İnşaat Mühendisidir. Ankara da özel sektörde çalışırken, 1992 yılında Sivas´a gelerek, Sivas Belediyesin de göreve başladı. Özbelsan A.Ş. Belediye Proje Müdürlüğü ve Sibeski müdürlükleri görevlerinde bulundu. Sivas belediyesinde ki memuriyet görevinin ardından, istifa ederek özel sektöre geçti. Madencilik ve İnşaat sektörü ağırlıklı olmak üzere çok farklı iş kollarını içinde barındıran, iki büyük özel şirketin genel müdürlük görevlerinde bulundu. 2014 yılından itibaren de serbest olarak, proje yatırım koordinatörlüğü, danışmanlık, müteahhitlik ve serbest inşaat mühendisliği faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Hem belediyecilik, hem de özel sektörde aktif ve başarılı bir çalışma hayatı sergilerken, çeşitli platformlarda farklı görüş ve fikirleri ile analitik düşünce yapısını ortaya koymakta ve çalışmalarda bulunmaktadır. Bu güne kadar yerel siyasetin kısır döngüsü dışında kalmayı tercih eden, somut ve reel düşünce ekseninde toplum yararına fikirler ve çalışmalar yapma gayreti içinde olan değerli ve yetişmiş bir insanımızdır. Tacettin Kepenek ve benzeri değerlerimizin var olduğunun bilinmesi bile önemlidir. İşte bu sebeple, rezerv niteliğinde ki yetişmiş değerlerimiz, bu panoramalarda yer almayı hak etmektedir…

İsmail KARAHAN

Sivas doğumlu, 49 yaşında ve elektrik mühendisi olup, üniversiteye kadar eğitim hayatını Sivas´ta geçirmiş ve çalışma hayatına Sivas Belediyesinde başlamıştır. Ankara Büyükşehir belediyesi EGO genel müdürlüğü bünyesinde çalışma hayatına devam etmiş ve daha sonra istifa ederek, Özel sektöre geçmiştir. Eskişehir Doğalgaz Şirketinin genel müdürlüğü görevinde bulunmuş, akabinde, Enerji Piyasası Kurumu EPDK da Doğalgaz´dan sorumlu Başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. Şu anda Savunma bakanlığına bağlı AselsanNet şirketinin genel müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Şehrimizin yetiştirdiği değerli bir teknokrat olarak, , yetişmiş ,başarılı bir rezerv insan kaynağı olarak panoramız da yerini almıştır.

Vedat YÜKSEL

Sivas, İmranlı doğumlu ve 51 yaşında olup İnşaat Mühendisi´dir. Çalışma hayatına Sivas Belediyesinde başlamış, imar müdürlüğü dahil bir çok görevde bulunmuştur. Abdüllatif Şener´in Maliye bakanlığı döneminde Özel kalem müdürlüğü yapmıştır. Bir dönem Saadet partisinden, İmranlı belediye başkanlığına seçilmiş ve İmran´lı belediye başkanlığı yapmıştır. Belediye başkanlığının ardından Ankara Keçiören belediyesinde çalışmaya başlamış ve halen aynı belediyede çalışma hayatına devam etmektedir.

 

Özellikle belediyecilik alanında yetişmiş bir hemşerimizdir. Gerek insani vasıfları, gerekse teknik ve idari vasıflarından dolayı, yetişmiş insan rezervi olarak panoramıza girmeyi hak eden hemşerilerimizden biridir.

Prof. Dr.Gökhan GÖKÇE

Sivas´ın yetiştirdiği önemli bir hekim. Alanında uzman. Pek çok hasta il dışından gelip kendisine tedavi olmakta. Aynı zamanda zarif kişiliği ile de tanınmakta. 2017 yılını da başarılar ile tamamlayan GÖKÇE´nin, 2018 yılında da SİVAS insanına hizmet etmeye devem edeceği biliniyor.

Hüseyin KAYA

Türk Edebiyatına önemli katkılar sunan bir SİVASLI. Şehrin yetiştirdiği ve şehirde yaşayan önemli bir değer.Yazı ve şiirleri ile dikkat çekmenin yanı sıra, eğitimci yönü ile de örnek bir insan. Entelektüel donanımı ile bu şehre ivme kazandıran isimlerden biri..

Ve... SİVAS POSTASI

2017 yılında da Türkiye´nin en dikkat çeken yerel gazetesi oldu. Ne kadar anormal insan varsa bir mıknatıs gibi kendisine çekti.
 Yazarlarının her birinin görüşü diğerinden yüzde yüz farklı olan özgür bir gazete olarak kayıtlara geçti.
Ne kadar yolsuzluk, haksızlık ve usulsüzlük  varsa kamu yararına korkusuzca dile getirdi.
Tavizsiz yayın politikası yanı sıra KÜLTÜREL konulara da özel önem verdi.
“HİÇ VAR OLMAYACAK BİR DÜNYA” düşünü, daha yıllar yılı aramaya devam edecek.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SİVAS´a İkinci Üniversite
SİVAS´a İkinci Üniversite
Cumhuriyet Üniversitesinin bilimsellikten uzak görüntüsünün yerine Sivas Bilim ve Teknik Üniversitesi Sivas´tan geleceğe ışık tutacak bilim insanlarının yuvası haline gelebilir ve yıllarca özlem duyduğumuz gerçek manada liyakatle yönetilen bir kurumsal yapıya sahip olur.
Ve Kudüs Şehri
Ve Kudüs Şehri
/Ve Kudüs şehri. Gökte yapılıp yere indirilen şehir/
Nükleer Tıp Servisi Kapatılıyor mu?
Nükleer Tıp Servisi Kapatılıyor mu?
Nükleer Tıp Servisi kapatılmış durumda bu durumda olan hastalar çareyi Cumhuriyet Üniversitesine gitmekte bulurlar ancak; oradada 5 hasta kabulü yapıldığından bu hastalarımız parası olanlar Kayseri yada Ankara iline gidecek zaten parası olmayanın Nükleer Tıp´a ne ihtiyacı var.
Aksu Festivali Başladı
Aksu Festivali Başladı
GİRESUN Festival heyecanını yaşıyor. Yaklaşık 3 Bin yıllık bir geleneği ifade eden Aksu Festivalinin 41.si başladı.
SİVAS´ta Benlik Açmazı
SİVAS´ta Benlik Açmazı
Dillerden düşmeyen tek şey, Sivas´ın kalkınması gerektiğidir. Lakin, bu sözlerin de içinin doldurulması lazımken, her ne hikmetse şehrimizde bu minvalde ortak bir çalışma da vücut bulamıyor.
Kötü Kapanmış Yara
Kötü Kapanmış Yara
hayat hatırlamaktır...
Gönle Dair...
Gönle Dair...
Yorulacaksan, zorlanacaksan, şikayetçi olacaksan, keşkelere sığınacaksan, söze ama diye başlayacaksan; girme aşk yoluna.´ - Mevlana
Merhamet...
Merhamet...
Yüreklerin o dingin seyri alemini, nasıl da katlettik hunharca? MERHAMET; ağaca, kuşa dağa taşa merhamet…MERHAMET, sızım sızım bir yangın yerini abı hayata çeviren merhamet!..
SİVASLILAR Her Şehirde!
SİVASLILAR Her Şehirde!
Sivaslılar yurdun dört bir bucağına dağılmış vaziyette.SİVASLILAR´ın en çok yaşadığı illerin başında İSTANBUL, ANKARA, KAYSERİ, İZMİR gelmekte. Bu illerin her birinde 50 binin üzerinde SİVASLI yaşarken, diğer illerde de SİVASLILAR epey bir varlık oluşturuyorlar.
ORUÇ GÜNLÜĞÜ
ORUÇ GÜNLÜĞÜ
Gönül iner nağmesini yitirmiş zamanlardan bu yana. Çizim çizim ayın ilk hali ile başlayan Ramazan heyecanı, bir cümle insanı mesut ede dursun, hengamaler hengamesinden inip çıkan çocuklar kadar kimsecikler sevinemez. Sahurun abı hayatını içselleştiren toprak suretli analar, ne bilinmez sukut ile yana yakıla dururlarsa dursunlar, seherin ilk ışıklarında yaktıkları tandırları ilk önce hazırlarlar Ramazan bereketine...
´İYİ´ değil; ´İYİ OLANLAR´ kazanmalı....
´İYİ´ değil; ´İYİ OLANLAR´ kazanmalı....
Bu şehrin sonunu düşünmeyecek gerektiğinde şeref, haysiyet ve onuru haricinde her şeyini ortaya koyabilecek yumruğu sert kalbi bir o kadar temiz korkusu olmayan siyasilere ihtiyacı var... Ne kendini mercedes gibi gösteren şahinlere ne bilginlere ne ürgüplere vs vs vs...
Siyonizm ve Filistin´in Felaketi: Nekbe
Siyonizm ve Filistin´in Felaketi: Nekbe
Siyonizm terim olarak siyasal bilimler jargonuna 1893 yılında girmiştir; hem politik bir hareketi hem de ideolojik bir inancı temsil etmektedir. Teorisyenliğini büyük oranda Theodore Herzl´in yaptığı ‘Yahudi Sorunu´nun ancak Yahudilerin kendilerine ait bir devletin kurulmasıyla çözülebileceği kanaatiyle oluşturulmuş bir harekettir.
Ateşten Gömlek Giyindi!
Ateşten Gömlek Giyindi!
STSO´da yeni dönem başladı. Yeni BAŞKAN Mustafa EKEN´i zorlu bir maraton bekliyor. Yenilik ve değişim felsefesi ile yola çıkan EKEN ve gurubunun, en kısa zamanda hedeflerini kamuoyuna deklare etmeleri bekleniyor. Şehirdeki değişimin ilkini hayata geçiren Mustafa EKEN´in Oda, Borsa, Birlik ve STK´larda kronikleşmiş saltanatlara da şerh düşeceği yorumlanıyor. Yeni Başkan Mustafa EKEN´in, seçilen STSO Başkanının görev anlayışını 2 dönem ile sınırlı tutarak, ODA, BİRLİK, BORSA ve STK´lardaki hantallık ve çürümenin de önünü keseceği ümit ediliyor.
her gün biraz daha eksiliyoruz
her gün biraz daha eksiliyoruz
Hangi sır içindeki sır, başka bir sırra gebedir? Hangi ulvi heyecan ve ideal, yüreği rehin alan bir adanmışlığın adanmışlığıdır?
ARAKAN´a Gitti!
ARAKAN´a Gitti!
SİVAS´ın yetiştirdiği önemli kanaat ve gönül insanlarından biri olan Gıyaseddin KARATEPE, TİKA Görevlisi olarak gittiği ülkelerde Türkiye´nin şefkat elini oralara ulaştırmaya devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar