Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 17:10:59/ 2155okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

TACETTİN KEPENEK

Sivas doğumlu ve 53 yaşında olup İnşaat Mühendisidir. Ankara da özel sektörde çalışırken, 1992 yılında Sivas´a gelerek, Sivas Belediyesin de göreve başladı. Özbelsan A.Ş. Belediye Proje Müdürlüğü ve Sibeski müdürlükleri görevlerinde bulundu. Sivas belediyesinde ki memuriyet görevinin ardından, istifa ederek özel sektöre geçti. Madencilik ve İnşaat sektörü ağırlıklı olmak üzere çok farklı iş kollarını içinde barındıran, iki büyük özel şirketin genel müdürlük görevlerinde bulundu. 2014 yılından itibaren de serbest olarak, proje yatırım koordinatörlüğü, danışmanlık, müteahhitlik ve serbest inşaat mühendisliği faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Hem belediyecilik, hem de özel sektörde aktif ve başarılı bir çalışma hayatı sergilerken, çeşitli platformlarda farklı görüş ve fikirleri ile analitik düşünce yapısını ortaya koymakta ve çalışmalarda bulunmaktadır. Bu güne kadar yerel siyasetin kısır döngüsü dışında kalmayı tercih eden, somut ve reel düşünce ekseninde toplum yararına fikirler ve çalışmalar yapma gayreti içinde olan değerli ve yetişmiş bir insanımızdır. Tacettin Kepenek ve benzeri değerlerimizin var olduğunun bilinmesi bile önemlidir. İşte bu sebeple, rezerv niteliğinde ki yetişmiş değerlerimiz, bu panoramalarda yer almayı hak etmektedir…

İsmail KARAHAN

Sivas doğumlu, 49 yaşında ve elektrik mühendisi olup, üniversiteye kadar eğitim hayatını Sivas´ta geçirmiş ve çalışma hayatına Sivas Belediyesinde başlamıştır. Ankara Büyükşehir belediyesi EGO genel müdürlüğü bünyesinde çalışma hayatına devam etmiş ve daha sonra istifa ederek, Özel sektöre geçmiştir. Eskişehir Doğalgaz Şirketinin genel müdürlüğü görevinde bulunmuş, akabinde, Enerji Piyasası Kurumu EPDK da Doğalgaz´dan sorumlu Başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. Şu anda Savunma bakanlığına bağlı AselsanNet şirketinin genel müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Şehrimizin yetiştirdiği değerli bir teknokrat olarak, , yetişmiş ,başarılı bir rezerv insan kaynağı olarak panoramız da yerini almıştır.

Vedat YÜKSEL

Sivas, İmranlı doğumlu ve 51 yaşında olup İnşaat Mühendisi´dir. Çalışma hayatına Sivas Belediyesinde başlamış, imar müdürlüğü dahil bir çok görevde bulunmuştur. Abdüllatif Şener´in Maliye bakanlığı döneminde Özel kalem müdürlüğü yapmıştır. Bir dönem Saadet partisinden, İmranlı belediye başkanlığına seçilmiş ve İmran´lı belediye başkanlığı yapmıştır. Belediye başkanlığının ardından Ankara Keçiören belediyesinde çalışmaya başlamış ve halen aynı belediyede çalışma hayatına devam etmektedir.

 

Özellikle belediyecilik alanında yetişmiş bir hemşerimizdir. Gerek insani vasıfları, gerekse teknik ve idari vasıflarından dolayı, yetişmiş insan rezervi olarak panoramıza girmeyi hak eden hemşerilerimizden biridir.

Prof. Dr.Gökhan GÖKÇE

Sivas´ın yetiştirdiği önemli bir hekim. Alanında uzman. Pek çok hasta il dışından gelip kendisine tedavi olmakta. Aynı zamanda zarif kişiliği ile de tanınmakta. 2017 yılını da başarılar ile tamamlayan GÖKÇE´nin, 2018 yılında da SİVAS insanına hizmet etmeye devem edeceği biliniyor.

Hüseyin KAYA

Türk Edebiyatına önemli katkılar sunan bir SİVASLI. Şehrin yetiştirdiği ve şehirde yaşayan önemli bir değer.Yazı ve şiirleri ile dikkat çekmenin yanı sıra, eğitimci yönü ile de örnek bir insan. Entelektüel donanımı ile bu şehre ivme kazandıran isimlerden biri..

Ve... SİVAS POSTASI

2017 yılında da Türkiye´nin en dikkat çeken yerel gazetesi oldu. Ne kadar anormal insan varsa bir mıknatıs gibi kendisine çekti.
 Yazarlarının her birinin görüşü diğerinden yüzde yüz farklı olan özgür bir gazete olarak kayıtlara geçti.
Ne kadar yolsuzluk, haksızlık ve usulsüzlük  varsa kamu yararına korkusuzca dile getirdi.
Tavizsiz yayın politikası yanı sıra KÜLTÜREL konulara da özel önem verdi.
“HİÇ VAR OLMAYACAK BİR DÜNYA” düşünü, daha yıllar yılı aramaya devam edecek.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Kimi şehirler, çekirdek bünyelerinde felsefi bir damarı barındırırlar lakin, o şehrin müntesiplerince bu damar bir türlü harekete geçirilemez.
Annem Öldü mü
Annem Öldü mü
/sen benim arkamda benzerdin dağa.../
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ta sıra dışı etkinlikler de boy gösteriyor. Eski ağaçlardan, bina yıkıntılarından temin edilen odunlara, maharetli elleriyle şekil veren Kemallettin NAMOĞLU, şehre bir çocuk köyü kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Ama tek Türkiye var. Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetini teslim etmemek için hala bir şansımız var.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Hakan AKSU ve Beklentiler
Hakan AKSU ve Beklentiler
Sivas´ta yıllardır oluşan çalışmama üzerine kurulan düzeni yıkmalı. Uzun yıllardır görev yapan, çalışıyormuş gibi görünen, sıkı sıkıya koltuklarına yapışan yapının bir an önce değişmesi için çaba göstermesi bekleniyor.
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
Ağır bir zaman… Hayatın çentikli anı, kayda değer bir zamanı dillendirmeye namzet bir huzur ile, içine doğru kıvrılan bir nehir gibi ilerliyor yavaş yavaş… Öte dağlar ve öte diyarların, kendi kendileri ile söyleşmeleri belki de çoğu şeyi anlamlı kılan… Kayda değer bir zaman, ağır ağır ilerliyor DARENDE´ye doğru…
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
Bir zamanlar SİVAS´a bağlı olan DARENDE, gezip görenleri adeta büyülüyor. SOMUNCU BABA ile manevi bir iklim etrafı kaplarken, GÜNPINAR ŞELALASİ ile de doğanın insana sunduğu cömertlik ap açık ortada duruyor.
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de bu yıl dallar meyveye duramadı. Geçen yıl ağaçlar meyve yükünden kırılacak gibi olurken, bu sene yaşanan DOLU nedeniyle ara ara meyve olduğu gözlemlendi.
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
SİVAS´ın taş abidelerinden biri olan BURUCİYE MEDRESESİ, deyim yerinde ise kasvet haneyi anımsatıyor. İçine girip çay içenlerin içinin daraldığı gözlemlenirken, zerrece işletme mantığının da olmaması insanları üzüyor.
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban kesmeyi "vacip" olarak kabul eden Hanefi mezhebine göre nisap miktarı mala sahip olan her bireyin ayrı bir kurban kesmesi gerekir.
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Ünlü yazar Armağan ETHEMOĞLU vefat etti. ANKARA´da kalp krizi sonucu vefat eden Armağan ETHEMOĞLU, Ankara´da toprağa verildi.
Üç Günlük Dünya mı?
Üç Günlük Dünya mı?
Üç nesillik Rüya!” ancak ve ancak emekle, vizyonla, çalışmakla, azimle, dürüstlükle, merhametle, birlik ve beraberlikle, adil paylaşımla ve hakkaniyetle gerçeğe dönüşebilir ve bir hayat tarzı haline gelebilir!
yalan dünya...
yalan dünya...
/yürü bre yalan dünya/ sana konan göçer bir gün/
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
Sivas Belediyesi, ´Yüzüklerin Efendisi´ ve ´Hobbit´ serisi filmleri etkisinden olsa gerek, PAŞABAHÇE´de yaptığı “YAMAÇ EVLERE” ısrarla "HOBBİT EVLERİ" demeye devam ediyor. Küresel güç simsarlarının, dünya hâkimiyeti hayallerinin bir yansıması olan bir filmin temel alınması ise hayret uyandırıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar