Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 17:10:59/ 2432okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

TACETTİN KEPENEK

Sivas doğumlu ve 53 yaşında olup İnşaat Mühendisidir. Ankara da özel sektörde çalışırken, 1992 yılında Sivas´a gelerek, Sivas Belediyesin de göreve başladı. Özbelsan A.Ş. Belediye Proje Müdürlüğü ve Sibeski müdürlükleri görevlerinde bulundu. Sivas belediyesinde ki memuriyet görevinin ardından, istifa ederek özel sektöre geçti. Madencilik ve İnşaat sektörü ağırlıklı olmak üzere çok farklı iş kollarını içinde barındıran, iki büyük özel şirketin genel müdürlük görevlerinde bulundu. 2014 yılından itibaren de serbest olarak, proje yatırım koordinatörlüğü, danışmanlık, müteahhitlik ve serbest inşaat mühendisliği faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Hem belediyecilik, hem de özel sektörde aktif ve başarılı bir çalışma hayatı sergilerken, çeşitli platformlarda farklı görüş ve fikirleri ile analitik düşünce yapısını ortaya koymakta ve çalışmalarda bulunmaktadır. Bu güne kadar yerel siyasetin kısır döngüsü dışında kalmayı tercih eden, somut ve reel düşünce ekseninde toplum yararına fikirler ve çalışmalar yapma gayreti içinde olan değerli ve yetişmiş bir insanımızdır. Tacettin Kepenek ve benzeri değerlerimizin var olduğunun bilinmesi bile önemlidir. İşte bu sebeple, rezerv niteliğinde ki yetişmiş değerlerimiz, bu panoramalarda yer almayı hak etmektedir…

İsmail KARAHAN

Sivas doğumlu, 49 yaşında ve elektrik mühendisi olup, üniversiteye kadar eğitim hayatını Sivas´ta geçirmiş ve çalışma hayatına Sivas Belediyesinde başlamıştır. Ankara Büyükşehir belediyesi EGO genel müdürlüğü bünyesinde çalışma hayatına devam etmiş ve daha sonra istifa ederek, Özel sektöre geçmiştir. Eskişehir Doğalgaz Şirketinin genel müdürlüğü görevinde bulunmuş, akabinde, Enerji Piyasası Kurumu EPDK da Doğalgaz´dan sorumlu Başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. Şu anda Savunma bakanlığına bağlı AselsanNet şirketinin genel müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Şehrimizin yetiştirdiği değerli bir teknokrat olarak, , yetişmiş ,başarılı bir rezerv insan kaynağı olarak panoramız da yerini almıştır.

Vedat YÜKSEL

Sivas, İmranlı doğumlu ve 51 yaşında olup İnşaat Mühendisi´dir. Çalışma hayatına Sivas Belediyesinde başlamış, imar müdürlüğü dahil bir çok görevde bulunmuştur. Abdüllatif Şener´in Maliye bakanlığı döneminde Özel kalem müdürlüğü yapmıştır. Bir dönem Saadet partisinden, İmranlı belediye başkanlığına seçilmiş ve İmran´lı belediye başkanlığı yapmıştır. Belediye başkanlığının ardından Ankara Keçiören belediyesinde çalışmaya başlamış ve halen aynı belediyede çalışma hayatına devam etmektedir.

 

Özellikle belediyecilik alanında yetişmiş bir hemşerimizdir. Gerek insani vasıfları, gerekse teknik ve idari vasıflarından dolayı, yetişmiş insan rezervi olarak panoramıza girmeyi hak eden hemşerilerimizden biridir.

Prof. Dr.Gökhan GÖKÇE

Sivas´ın yetiştirdiği önemli bir hekim. Alanında uzman. Pek çok hasta il dışından gelip kendisine tedavi olmakta. Aynı zamanda zarif kişiliği ile de tanınmakta. 2017 yılını da başarılar ile tamamlayan GÖKÇE´nin, 2018 yılında da SİVAS insanına hizmet etmeye devem edeceği biliniyor.

Hüseyin KAYA

Türk Edebiyatına önemli katkılar sunan bir SİVASLI. Şehrin yetiştirdiği ve şehirde yaşayan önemli bir değer.Yazı ve şiirleri ile dikkat çekmenin yanı sıra, eğitimci yönü ile de örnek bir insan. Entelektüel donanımı ile bu şehre ivme kazandıran isimlerden biri..

Ve... SİVAS POSTASI

2017 yılında da Türkiye´nin en dikkat çeken yerel gazetesi oldu. Ne kadar anormal insan varsa bir mıknatıs gibi kendisine çekti.
 Yazarlarının her birinin görüşü diğerinden yüzde yüz farklı olan özgür bir gazete olarak kayıtlara geçti.
Ne kadar yolsuzluk, haksızlık ve usulsüzlük  varsa kamu yararına korkusuzca dile getirdi.
Tavizsiz yayın politikası yanı sıra KÜLTÜREL konulara da özel önem verdi.
“HİÇ VAR OLMAYACAK BİR DÜNYA” düşünü, daha yıllar yılı aramaya devam edecek.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Belediye Yönetimine Talip!
Belediye Yönetimine Talip!
Mevcut Belediye yönetiminden bıkan SİVASLILAR, yeni bir nefes için siyasi arenaya yeni isimlerin girmesini takip ediyor. Ak Parti Gençlik Kolları Eski Başkanı Murat TORAMAN, Belediye yönetimine talip olduğunu ilan etti.
Ziya ŞAHİN
Ziya ŞAHİN
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“Oğul insan odur ki çalışa kazana. Amma şunu da bilesin ki “MUHANNET KAPISINDA SULTAN OLMAKTANSA,Kuru Ekmeğin Beyi Ol”
Buhara´dan SİVAS´a...
Buhara´dan SİVAS´a...
İbrahim BALABAN Yazdı...
Ehliyet, Ehliyet, Ehliyet!..
Ehliyet, Ehliyet, Ehliyet!..
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesine önümüzdeki günlerde rektör ataması yapılacak. Alanı olmadığı halde teknik üniversiteye REKTÖR atanmak için yoğun kulis faaliyeti içerisinde olan Ali TAŞKIN´ın İLAHİYATÇI olduğundan dolayı teknik bir üniversiteye atanmasının söz konusu olmadığı biliniyor.
Melkon Dayı
Melkon Dayı
Artin KORKOR Yazdı...
Selami UZUN
Selami UZUN
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Her Şey SİVAS İçin!
Her Şey SİVAS İçin!
Burada en önemli görev, yazarlara, düşünürlere, sanatçılara aydınlara ve nitelikli yöneticilere düşmektedir. Sanatçılar, aydınlar, düşünürler yeni bir dünya inşa ederler, vasıflı ve akıllı yöneticiler ise inşa edilen bu idealleri sistemleştirerek, ete kemiğe büründürmenin başlangıcını yaparlar…
Rahmetle Anıyoruz
Rahmetle Anıyoruz
Ölüm yıl dönümünde başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu güzel vatanı bize armağan eden bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.
Teslim Töreni
Teslim Töreni
/size teslim ediyorum bunca yıl taşıdım/külden saklı ateşi/
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
Mesane Taşları
Mesane Taşları
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Üroloji´de 3 saatlik bir ameliyat sonrasında Burak YILMAZ´ın mesanesinden 830 gram çakıl taşları çıkarıldı. Irmak kenarlarındaki çakıl taşlarının bire bir aynısının mesanede bulunması ise görenleri şaşkınlığa uğrattı.
Ömer KULAKSIZ
Ömer KULAKSIZ
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Seçim Yarışı Kızışıyor!
Seçim Yarışı Kızışıyor!
SİVAS´ta BELEDİYE için pek çok isim kamuoyunda dilden dile dolaşırken, Tarım Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı geçmişi olan Halim GÜNDOĞDU´nun da ismi geçiyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar