Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 15:15:39/ 1881okunma / 0yorum

SPHM ÖZEL HABER

Alim YILDIZ (C.Ü Rektörü)

Horlanmış, mağdur olmuş, bir kenara itilmiş insanların yıllardır birikmiş arzuları, ahları ve mağduriyetleri onu o makama taşıdı.Göreve gelir gelmez SİVAS POSTASINI ekibiyle mahkemeye verdi. Dar çevresi onun etrafında kalın bir duvar ördü. Geniş kitlelerle ünsiyet yerine, akraba, eş dost, dernek partili açmazına girdi. Üniversite genel anlamda başarısızlıklara devam etti. Üniversitenin akademik başarısını artırmak yerine, çeşme, duvar, yol, su işi ile iştigal etti. İyi bir kadro kuramadı. Kurduğu kadro ile dar alanda kısa paslaşmalar yapıp, geçmiş rektörlerin kadim kadüklüklerini devam ettirdi.

 Beşir KÖKSAL

Esnafın Başkanı. Bayramlarda bozuk para bulundurun, Aralık ayında ise kişi lastiklerini yenileyin demeye devam etti. Uzun yıllardır başkan. Artık 2018 yılında EMEKLİ olarak bir sürpriz yapması bekleniyor.

Ziya ŞAHİN

Bakan İSMET YILMAZ´ın desteği olmasa bir saniye dahi İl Başkanlığında oturamayacak biri olarak anılıyor. Suya sabuna dokunmayan biri. Şehrin herhangi bir bürokratik yenilenme ve görevden alınmalar hakkında bir insiyatifi zinhar mevcut değil. Konjektürel anlamda en uygun kişi olduğu için İL BAŞKANLIĞIAN devamı karar kılındı…

Yüksel DEMİRGİL

2018 de artık EMEKLİ olma mecburiyeti ortada… Şehre vereceği bir şeyin artık kalmadığı çarşıda pazarda konuşulmaya devam ediyor.

 Abdülkadir HASTAOĞLU

Sivas için insiyatif almayan isimlerden biri.Tam seçimi kaybedecekken seçimlerin ertelenmesi ona can suyu gibi oldu. Yüksek et fiyatlarına yerelde çare bulması gerekirken bulamadı. Et Balık Kurumunun işlemesi için içten uğraşmadı. Seçime aday olmayarak artık çekilmesi bekleniyor. Zira yıllardır aile borsasının artık değişmesi arzulanıyor.

Ve... SİVAS POSTASI
2017 yılında da Türkiye´nin en dikkat çeken yerel gazetesi oldu. Ne kadar anormal insan varsa bir mıknatıs gibi kendisine çekti.
 Yazarlarının her birinin görüşü diğerinden yüzde yüz farklı olan özgür bir gazete olarak kayıtlara geçti.
Ne kadar yolsuzluk, haksızlık ve usulsüzlük  varsa kamu yararına korkusuzca dile getirdi.
Tavizsiz yayın politikası yanı sıra KÜLTÜREL konulara da özel önem verdi.
“HİÇ VAR OLMAYACAK BİR DÜNYA” düşünü daha yıllar yılı aramaya devam edecek. 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Belediye Yönetimine Talip!
Belediye Yönetimine Talip!
Mevcut Belediye yönetiminden bıkan SİVASLILAR, yeni bir nefes için siyasi arenaya yeni isimlerin girmesini takip ediyor. Ak Parti Gençlik Kolları Eski Başkanı Murat TORAMAN, Belediye yönetimine talip olduğunu ilan etti.
Ziya ŞAHİN
Ziya ŞAHİN
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“Oğul insan odur ki çalışa kazana. Amma şunu da bilesin ki “MUHANNET KAPISINDA SULTAN OLMAKTANSA,Kuru Ekmeğin Beyi Ol”
Buhara´dan SİVAS´a...
Buhara´dan SİVAS´a...
İbrahim BALABAN Yazdı...
Ehliyet, Ehliyet, Ehliyet!..
Ehliyet, Ehliyet, Ehliyet!..
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesine önümüzdeki günlerde rektör ataması yapılacak. Alanı olmadığı halde teknik üniversiteye REKTÖR atanmak için yoğun kulis faaliyeti içerisinde olan Ali TAŞKIN´ın İLAHİYATÇI olduğundan dolayı teknik bir üniversiteye atanmasının söz konusu olmadığı biliniyor.
Melkon Dayı
Melkon Dayı
Artin KORKOR Yazdı...
Selami UZUN
Selami UZUN
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Her Şey SİVAS İçin!
Her Şey SİVAS İçin!
Burada en önemli görev, yazarlara, düşünürlere, sanatçılara aydınlara ve nitelikli yöneticilere düşmektedir. Sanatçılar, aydınlar, düşünürler yeni bir dünya inşa ederler, vasıflı ve akıllı yöneticiler ise inşa edilen bu idealleri sistemleştirerek, ete kemiğe büründürmenin başlangıcını yaparlar…
Rahmetle Anıyoruz
Rahmetle Anıyoruz
Ölüm yıl dönümünde başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu güzel vatanı bize armağan eden bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.
Teslim Töreni
Teslim Töreni
/size teslim ediyorum bunca yıl taşıdım/külden saklı ateşi/
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
Mesane Taşları
Mesane Taşları
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Üroloji´de 3 saatlik bir ameliyat sonrasında Burak YILMAZ´ın mesanesinden 830 gram çakıl taşları çıkarıldı. Irmak kenarlarındaki çakıl taşlarının bire bir aynısının mesanede bulunması ise görenleri şaşkınlığa uğrattı.
Ömer KULAKSIZ
Ömer KULAKSIZ
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Seçim Yarışı Kızışıyor!
Seçim Yarışı Kızışıyor!
SİVAS´ta BELEDİYE için pek çok isim kamuoyunda dilden dile dolaşırken, Tarım Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı geçmişi olan Halim GÜNDOĞDU´nun da ismi geçiyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar