Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 19:12:53/ 4589okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER 

İsmet Yılmaz (Milli Eğitim Bakanı)

Sivas´ın kabinedeki temsilcisi.  Pek çok yatırım için elinden geleni yaptı. Pek çok projeye ödenek sağladı. Okul yapımı ve onarımı için SİVAS´a 2017 yılında da her türlü ödeneği gönderdi.

SİVASLILAR´ın Ankara´da baş vurdukları isim.Bakan YILMAZ´ın Sivas´a o kadar çok önem vermesine rağmen yerel bürokrasinin tembelliği herkes tarafından dile getirildi. Vali Davut GÜL´ün şehre Vali olarak gelmesinde en baş role sahip olan YILMAZ, son yılların en iyi Vali seçimini şehir için yapması kamuoyunda olumlu bulundu. 81 İl içinde kabinde bir SİVASLI Bakanın bulunmasının kıymetinin bilinmesi gerekiyor.

 Habip SOLUK (Sivas Milletvekili)

Üstün zekalı.Değişik bir insan. Analitik zekaya sahip. Sivas için koşturan bir isim. Duble yollar ve Lojistik Köy çalışması takdire şayan. Hızlı Tren için de çok uğraş verdi.Şehrin iş bilmez zavallı pek çok STK´sını yüzlerine bakarak yerden yere haklı olarak vurdu.

Pek çok meseleyi tereyağından kıl çeker gibi halleden bir siyasi. İsmet YILMAZ ve Habip SOLUK sayesinde pek çok ilçe Belediyesini Ak Parti kazandı.

Habip SOLUK´un bu yeni dönemde özellikle “LOJİSTİK KÖYE” odaklanması bekleniyor.

 Davut GÜL (Sivas Valisi)

Son yılların en gayretli Valisi. Halk tarafından çok seviliyor. İkinci HALİL RIFAT PAŞA olarak görülüyor. Her an her saniye  şehrin her yerinde. O göreve başladıktan sonra bürokraside yavaş yavaş “çalışmama düzeni” bozulmaya başladı. Halkla ünsiyet kurmada çok üstün başarı gösterdi. Vilayeti, uzun aradan sonra yeniden DEVLETİN en muteber yeri yaptı. Cumhurbaşkanının güveni ve desteği ile şehirde taşları yerinden oynattı. SİVAS´ta uzun yıllar kalarak, bu şehrin gelişmesine önemli katkılar sunacağı belirtiliyor.

 İsmail TIMUÇİN (ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı)

Hoş, latif, babacan, ileri görüşlü bir sanayici. SİVAS´a ağır sanayi kültürü kazandırma yolunda emin adımlar atıyor. 1000 civarında insanın ekmek kapısı konumundaki ESTAŞ´ı, ekibi ile birlikte geleceğe hazırlıyor.Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın “istihdam” çağrısına ilk önce cevap vererek işçi alımını devam ettirmesi takdir ile karşılandı. Dünya devleri ile mücadelede bir an bile geri durmayıp, TÜRKİYE ve SİVAS´ın alnını ak etmeye devam ediyor.

2018 yılında da ESTAŞ´ın sürpriz ataklarının devam edeceği biliniyor.

 Osman BOYRAZ (İstanbul Milletvekili)

Gürün SUÇATI doğumlu. Başarılı bir siyasi isim. İSTANBUL Milletvekili olmasına rağmen, SİVAS´ı da elden hiç bırakmadı. GÜRÜN de pek çok öğrenciye TABLET BİLGİSAYAR, GİYİM ve KIRTASİYE desteği sağladığı gibi SİVAS merkezde de pek çok öğrenciye tablet bilgisayar sağladı.

TOHMA ÇAYI´nın etrafını DSİ vasıtasıyla elden geçirdi. Köy konakları yapımı için elinden geleni yaptı. SİVAS´ın gururu olarak TBMM´de 2018 yılında da başarılı çalışmalar ortaya koymaya devam edecek.

 Necmettin MERMER

Altınyayla Belediye Başkanı. Küçük bir ilçe olmasına rağmen burası ile ilgili güzel işleri hayata geçirdi. Köy olan yeri İLÇEYE çevirdi. TOKİ çalışmaları, su kanalları, iş merkezleri ve Tonus Kalesini hayata geçirdi. Kültürel konularda da önemli gayretlere destek oldu. Altınyayla tarihinde ilk olan GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (GES)i onaylatarak önemli bir ilke imza attı.

Altınyayla yanı sıra ŞARKIŞLALILAR tarafından da sevilen başarılı bir isim olarak görülüyor. Altınyayla ve Şarkışlalı pek çok insan, MERMER´i bu yöreleri temsilen TBMM´de vekil olarak görmek istediklerini dile getiriyorlar.

 Osman ADA

SİVAS´ta herkes tarafından tanınan bir isim. STSO eski Başkanı. Sivri çıkışların ile taşları yerinden oynatan biri. SİVAS´ta çalışmayan bürokratları en sert bir şekilde eleştirmesi ile tanınıyor. Şehir içinden veya şehir dışından pek çok insanın kendisi ile istişare ettiği herkes tarafından biliniyor.

Toplumsal tabanı olup, şehrin kanaat insanlarından biri. Vali Davut GÜL´ün şehir için bir şans olduğunu ve Vali GÜL´e destek verilmesini her ortamda yüksek sesle dile getirmeye devam ediyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dogruya Dogru
2.1.2018 09:22:32
Kim ne derse desin bu yıl valinin yılıydı, şehri tekrar kazandı, vatandaşın derdine ortak oldu, kah cenazede, kah düğünde, kah gece nöbetlerinde insanların yanında oldu, keşke 3-5 sene daha burada kalsa
Yetkililer Göreve!
Yetkililer Göreve!
SİVAS Numune Hastanesi doktor yetersizliği nedeniyle yeterince hizmet veremiyor. İlçelerden, köylerden, kasabalardan gelenler, hastalarının tedavisi için yeterli doktor olmadığından şikayet ediyorlar.
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Kimi şehirler, çekirdek bünyelerinde felsefi bir damarı barındırırlar lakin, o şehrin müntesiplerince bu damar bir türlü harekete geçirilemez.
Annem Öldü mü
Annem Öldü mü
/sen benim arkamda benzerdin dağa.../
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ta sıra dışı etkinlikler de boy gösteriyor. Eski ağaçlardan, bina yıkıntılarından temin edilen odunlara, maharetli elleriyle şekil veren Kemallettin NAMOĞLU, şehre bir çocuk köyü kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Ama tek Türkiye var. Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetini teslim etmemek için hala bir şansımız var.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Hakan AKSU ve Beklentiler
Hakan AKSU ve Beklentiler
Sivas´ta yıllardır oluşan çalışmama üzerine kurulan düzeni yıkmalı. Uzun yıllardır görev yapan, çalışıyormuş gibi görünen, sıkı sıkıya koltuklarına yapışan yapının bir an önce değişmesi için çaba göstermesi bekleniyor.
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
Ağır bir zaman… Hayatın çentikli anı, kayda değer bir zamanı dillendirmeye namzet bir huzur ile, içine doğru kıvrılan bir nehir gibi ilerliyor yavaş yavaş… Öte dağlar ve öte diyarların, kendi kendileri ile söyleşmeleri belki de çoğu şeyi anlamlı kılan… Kayda değer bir zaman, ağır ağır ilerliyor DARENDE´ye doğru…
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
Bir zamanlar SİVAS´a bağlı olan DARENDE, gezip görenleri adeta büyülüyor. SOMUNCU BABA ile manevi bir iklim etrafı kaplarken, GÜNPINAR ŞELALASİ ile de doğanın insana sunduğu cömertlik ap açık ortada duruyor.
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de bu yıl dallar meyveye duramadı. Geçen yıl ağaçlar meyve yükünden kırılacak gibi olurken, bu sene yaşanan DOLU nedeniyle ara ara meyve olduğu gözlemlendi.
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
SİVAS´ın taş abidelerinden biri olan BURUCİYE MEDRESESİ, deyim yerinde ise kasvet haneyi anımsatıyor. İçine girip çay içenlerin içinin daraldığı gözlemlenirken, zerrece işletme mantığının da olmaması insanları üzüyor.
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban kesmeyi "vacip" olarak kabul eden Hanefi mezhebine göre nisap miktarı mala sahip olan her bireyin ayrı bir kurban kesmesi gerekir.
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Ünlü yazar Armağan ETHEMOĞLU vefat etti. ANKARA´da kalp krizi sonucu vefat eden Armağan ETHEMOĞLU, Ankara´da toprağa verildi.
Üç Günlük Dünya mı?
Üç Günlük Dünya mı?
Üç nesillik Rüya!” ancak ve ancak emekle, vizyonla, çalışmakla, azimle, dürüstlükle, merhametle, birlik ve beraberlikle, adil paylaşımla ve hakkaniyetle gerçeğe dönüşebilir ve bir hayat tarzı haline gelebilir!
yalan dünya...
yalan dünya...
/yürü bre yalan dünya/ sana konan göçer bir gün/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar