Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 19:12:53/ 4401okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER 

İsmet Yılmaz (Milli Eğitim Bakanı)

Sivas´ın kabinedeki temsilcisi.  Pek çok yatırım için elinden geleni yaptı. Pek çok projeye ödenek sağladı. Okul yapımı ve onarımı için SİVAS´a 2017 yılında da her türlü ödeneği gönderdi.

SİVASLILAR´ın Ankara´da baş vurdukları isim.Bakan YILMAZ´ın Sivas´a o kadar çok önem vermesine rağmen yerel bürokrasinin tembelliği herkes tarafından dile getirildi. Vali Davut GÜL´ün şehre Vali olarak gelmesinde en baş role sahip olan YILMAZ, son yılların en iyi Vali seçimini şehir için yapması kamuoyunda olumlu bulundu. 81 İl içinde kabinde bir SİVASLI Bakanın bulunmasının kıymetinin bilinmesi gerekiyor.

 Habip SOLUK (Sivas Milletvekili)

Üstün zekalı.Değişik bir insan. Analitik zekaya sahip. Sivas için koşturan bir isim. Duble yollar ve Lojistik Köy çalışması takdire şayan. Hızlı Tren için de çok uğraş verdi.Şehrin iş bilmez zavallı pek çok STK´sını yüzlerine bakarak yerden yere haklı olarak vurdu.

Pek çok meseleyi tereyağından kıl çeker gibi halleden bir siyasi. İsmet YILMAZ ve Habip SOLUK sayesinde pek çok ilçe Belediyesini Ak Parti kazandı.

Habip SOLUK´un bu yeni dönemde özellikle “LOJİSTİK KÖYE” odaklanması bekleniyor.

 Davut GÜL (Sivas Valisi)

Son yılların en gayretli Valisi. Halk tarafından çok seviliyor. İkinci HALİL RIFAT PAŞA olarak görülüyor. Her an her saniye  şehrin her yerinde. O göreve başladıktan sonra bürokraside yavaş yavaş “çalışmama düzeni” bozulmaya başladı. Halkla ünsiyet kurmada çok üstün başarı gösterdi. Vilayeti, uzun aradan sonra yeniden DEVLETİN en muteber yeri yaptı. Cumhurbaşkanının güveni ve desteği ile şehirde taşları yerinden oynattı. SİVAS´ta uzun yıllar kalarak, bu şehrin gelişmesine önemli katkılar sunacağı belirtiliyor.

 İsmail TIMUÇİN (ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı)

Hoş, latif, babacan, ileri görüşlü bir sanayici. SİVAS´a ağır sanayi kültürü kazandırma yolunda emin adımlar atıyor. 1000 civarında insanın ekmek kapısı konumundaki ESTAŞ´ı, ekibi ile birlikte geleceğe hazırlıyor.Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın “istihdam” çağrısına ilk önce cevap vererek işçi alımını devam ettirmesi takdir ile karşılandı. Dünya devleri ile mücadelede bir an bile geri durmayıp, TÜRKİYE ve SİVAS´ın alnını ak etmeye devam ediyor.

2018 yılında da ESTAŞ´ın sürpriz ataklarının devam edeceği biliniyor.

 Osman BOYRAZ (İstanbul Milletvekili)

Gürün SUÇATI doğumlu. Başarılı bir siyasi isim. İSTANBUL Milletvekili olmasına rağmen, SİVAS´ı da elden hiç bırakmadı. GÜRÜN de pek çok öğrenciye TABLET BİLGİSAYAR, GİYİM ve KIRTASİYE desteği sağladığı gibi SİVAS merkezde de pek çok öğrenciye tablet bilgisayar sağladı.

TOHMA ÇAYI´nın etrafını DSİ vasıtasıyla elden geçirdi. Köy konakları yapımı için elinden geleni yaptı. SİVAS´ın gururu olarak TBMM´de 2018 yılında da başarılı çalışmalar ortaya koymaya devam edecek.

 Necmettin MERMER

Altınyayla Belediye Başkanı. Küçük bir ilçe olmasına rağmen burası ile ilgili güzel işleri hayata geçirdi. Köy olan yeri İLÇEYE çevirdi. TOKİ çalışmaları, su kanalları, iş merkezleri ve Tonus Kalesini hayata geçirdi. Kültürel konularda da önemli gayretlere destek oldu. Altınyayla tarihinde ilk olan GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (GES)i onaylatarak önemli bir ilke imza attı.

Altınyayla yanı sıra ŞARKIŞLALILAR tarafından da sevilen başarılı bir isim olarak görülüyor. Altınyayla ve Şarkışlalı pek çok insan, MERMER´i bu yöreleri temsilen TBMM´de vekil olarak görmek istediklerini dile getiriyorlar.

 Osman ADA

SİVAS´ta herkes tarafından tanınan bir isim. STSO eski Başkanı. Sivri çıkışların ile taşları yerinden oynatan biri. SİVAS´ta çalışmayan bürokratları en sert bir şekilde eleştirmesi ile tanınıyor. Şehir içinden veya şehir dışından pek çok insanın kendisi ile istişare ettiği herkes tarafından biliniyor.

Toplumsal tabanı olup, şehrin kanaat insanlarından biri. Vali Davut GÜL´ün şehir için bir şans olduğunu ve Vali GÜL´e destek verilmesini her ortamda yüksek sesle dile getirmeye devam ediyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dogruya Dogru
2.1.2018 09:22:32
Kim ne derse desin bu yıl valinin yılıydı, şehri tekrar kazandı, vatandaşın derdine ortak oldu, kah cenazede, kah düğünde, kah gece nöbetlerinde insanların yanında oldu, keşke 3-5 sene daha burada kalsa
SİVAS´a İkinci Üniversite
SİVAS´a İkinci Üniversite
Cumhuriyet Üniversitesinin bilimsellikten uzak görüntüsünün yerine Sivas Bilim ve Teknik Üniversitesi Sivas´tan geleceğe ışık tutacak bilim insanlarının yuvası haline gelebilir ve yıllarca özlem duyduğumuz gerçek manada liyakatle yönetilen bir kurumsal yapıya sahip olur.
Ve Kudüs Şehri
Ve Kudüs Şehri
/Ve Kudüs şehri. Gökte yapılıp yere indirilen şehir/
Nükleer Tıp Servisi Kapatılıyor mu?
Nükleer Tıp Servisi Kapatılıyor mu?
Nükleer Tıp Servisi kapatılmış durumda bu durumda olan hastalar çareyi Cumhuriyet Üniversitesine gitmekte bulurlar ancak; oradada 5 hasta kabulü yapıldığından bu hastalarımız parası olanlar Kayseri yada Ankara iline gidecek zaten parası olmayanın Nükleer Tıp´a ne ihtiyacı var.
Aksu Festivali Başladı
Aksu Festivali Başladı
GİRESUN Festival heyecanını yaşıyor. Yaklaşık 3 Bin yıllık bir geleneği ifade eden Aksu Festivalinin 41.si başladı.
SİVAS´ta Benlik Açmazı
SİVAS´ta Benlik Açmazı
Dillerden düşmeyen tek şey, Sivas´ın kalkınması gerektiğidir. Lakin, bu sözlerin de içinin doldurulması lazımken, her ne hikmetse şehrimizde bu minvalde ortak bir çalışma da vücut bulamıyor.
Kötü Kapanmış Yara
Kötü Kapanmış Yara
hayat hatırlamaktır...
Gönle Dair...
Gönle Dair...
Yorulacaksan, zorlanacaksan, şikayetçi olacaksan, keşkelere sığınacaksan, söze ama diye başlayacaksan; girme aşk yoluna.´ - Mevlana
Merhamet...
Merhamet...
Yüreklerin o dingin seyri alemini, nasıl da katlettik hunharca? MERHAMET; ağaca, kuşa dağa taşa merhamet…MERHAMET, sızım sızım bir yangın yerini abı hayata çeviren merhamet!..
SİVASLILAR Her Şehirde!
SİVASLILAR Her Şehirde!
Sivaslılar yurdun dört bir bucağına dağılmış vaziyette.SİVASLILAR´ın en çok yaşadığı illerin başında İSTANBUL, ANKARA, KAYSERİ, İZMİR gelmekte. Bu illerin her birinde 50 binin üzerinde SİVASLI yaşarken, diğer illerde de SİVASLILAR epey bir varlık oluşturuyorlar.
ORUÇ GÜNLÜĞÜ
ORUÇ GÜNLÜĞÜ
Gönül iner nağmesini yitirmiş zamanlardan bu yana. Çizim çizim ayın ilk hali ile başlayan Ramazan heyecanı, bir cümle insanı mesut ede dursun, hengamaler hengamesinden inip çıkan çocuklar kadar kimsecikler sevinemez. Sahurun abı hayatını içselleştiren toprak suretli analar, ne bilinmez sukut ile yana yakıla dururlarsa dursunlar, seherin ilk ışıklarında yaktıkları tandırları ilk önce hazırlarlar Ramazan bereketine...
´İYİ´ değil; ´İYİ OLANLAR´ kazanmalı....
´İYİ´ değil; ´İYİ OLANLAR´ kazanmalı....
Bu şehrin sonunu düşünmeyecek gerektiğinde şeref, haysiyet ve onuru haricinde her şeyini ortaya koyabilecek yumruğu sert kalbi bir o kadar temiz korkusu olmayan siyasilere ihtiyacı var... Ne kendini mercedes gibi gösteren şahinlere ne bilginlere ne ürgüplere vs vs vs...
Siyonizm ve Filistin´in Felaketi: Nekbe
Siyonizm ve Filistin´in Felaketi: Nekbe
Siyonizm terim olarak siyasal bilimler jargonuna 1893 yılında girmiştir; hem politik bir hareketi hem de ideolojik bir inancı temsil etmektedir. Teorisyenliğini büyük oranda Theodore Herzl´in yaptığı ‘Yahudi Sorunu´nun ancak Yahudilerin kendilerine ait bir devletin kurulmasıyla çözülebileceği kanaatiyle oluşturulmuş bir harekettir.
Ateşten Gömlek Giyindi!
Ateşten Gömlek Giyindi!
STSO´da yeni dönem başladı. Yeni BAŞKAN Mustafa EKEN´i zorlu bir maraton bekliyor. Yenilik ve değişim felsefesi ile yola çıkan EKEN ve gurubunun, en kısa zamanda hedeflerini kamuoyuna deklare etmeleri bekleniyor. Şehirdeki değişimin ilkini hayata geçiren Mustafa EKEN´in Oda, Borsa, Birlik ve STK´larda kronikleşmiş saltanatlara da şerh düşeceği yorumlanıyor. Yeni Başkan Mustafa EKEN´in, seçilen STSO Başkanının görev anlayışını 2 dönem ile sınırlı tutarak, ODA, BİRLİK, BORSA ve STK´lardaki hantallık ve çürümenin de önünü keseceği ümit ediliyor.
her gün biraz daha eksiliyoruz
her gün biraz daha eksiliyoruz
Hangi sır içindeki sır, başka bir sırra gebedir? Hangi ulvi heyecan ve ideal, yüreği rehin alan bir adanmışlığın adanmışlığıdır?
ARAKAN´a Gitti!
ARAKAN´a Gitti!
SİVAS´ın yetiştirdiği önemli kanaat ve gönül insanlarından biri olan Gıyaseddin KARATEPE, TİKA Görevlisi olarak gittiği ülkelerde Türkiye´nin şefkat elini oralara ulaştırmaya devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar