Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 19:12:53/ 4704okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER 

İsmet Yılmaz (Milli Eğitim Bakanı)

Sivas´ın kabinedeki temsilcisi.  Pek çok yatırım için elinden geleni yaptı. Pek çok projeye ödenek sağladı. Okul yapımı ve onarımı için SİVAS´a 2017 yılında da her türlü ödeneği gönderdi.

SİVASLILAR´ın Ankara´da baş vurdukları isim.Bakan YILMAZ´ın Sivas´a o kadar çok önem vermesine rağmen yerel bürokrasinin tembelliği herkes tarafından dile getirildi. Vali Davut GÜL´ün şehre Vali olarak gelmesinde en baş role sahip olan YILMAZ, son yılların en iyi Vali seçimini şehir için yapması kamuoyunda olumlu bulundu. 81 İl içinde kabinde bir SİVASLI Bakanın bulunmasının kıymetinin bilinmesi gerekiyor.

 Habip SOLUK (Sivas Milletvekili)

Üstün zekalı.Değişik bir insan. Analitik zekaya sahip. Sivas için koşturan bir isim. Duble yollar ve Lojistik Köy çalışması takdire şayan. Hızlı Tren için de çok uğraş verdi.Şehrin iş bilmez zavallı pek çok STK´sını yüzlerine bakarak yerden yere haklı olarak vurdu.

Pek çok meseleyi tereyağından kıl çeker gibi halleden bir siyasi. İsmet YILMAZ ve Habip SOLUK sayesinde pek çok ilçe Belediyesini Ak Parti kazandı.

Habip SOLUK´un bu yeni dönemde özellikle “LOJİSTİK KÖYE” odaklanması bekleniyor.

 Davut GÜL (Sivas Valisi)

Son yılların en gayretli Valisi. Halk tarafından çok seviliyor. İkinci HALİL RIFAT PAŞA olarak görülüyor. Her an her saniye  şehrin her yerinde. O göreve başladıktan sonra bürokraside yavaş yavaş “çalışmama düzeni” bozulmaya başladı. Halkla ünsiyet kurmada çok üstün başarı gösterdi. Vilayeti, uzun aradan sonra yeniden DEVLETİN en muteber yeri yaptı. Cumhurbaşkanının güveni ve desteği ile şehirde taşları yerinden oynattı. SİVAS´ta uzun yıllar kalarak, bu şehrin gelişmesine önemli katkılar sunacağı belirtiliyor.

 İsmail TIMUÇİN (ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı)

Hoş, latif, babacan, ileri görüşlü bir sanayici. SİVAS´a ağır sanayi kültürü kazandırma yolunda emin adımlar atıyor. 1000 civarında insanın ekmek kapısı konumundaki ESTAŞ´ı, ekibi ile birlikte geleceğe hazırlıyor.Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın “istihdam” çağrısına ilk önce cevap vererek işçi alımını devam ettirmesi takdir ile karşılandı. Dünya devleri ile mücadelede bir an bile geri durmayıp, TÜRKİYE ve SİVAS´ın alnını ak etmeye devam ediyor.

2018 yılında da ESTAŞ´ın sürpriz ataklarının devam edeceği biliniyor.

 Osman BOYRAZ (İstanbul Milletvekili)

Gürün SUÇATI doğumlu. Başarılı bir siyasi isim. İSTANBUL Milletvekili olmasına rağmen, SİVAS´ı da elden hiç bırakmadı. GÜRÜN de pek çok öğrenciye TABLET BİLGİSAYAR, GİYİM ve KIRTASİYE desteği sağladığı gibi SİVAS merkezde de pek çok öğrenciye tablet bilgisayar sağladı.

TOHMA ÇAYI´nın etrafını DSİ vasıtasıyla elden geçirdi. Köy konakları yapımı için elinden geleni yaptı. SİVAS´ın gururu olarak TBMM´de 2018 yılında da başarılı çalışmalar ortaya koymaya devam edecek.

 Necmettin MERMER

Altınyayla Belediye Başkanı. Küçük bir ilçe olmasına rağmen burası ile ilgili güzel işleri hayata geçirdi. Köy olan yeri İLÇEYE çevirdi. TOKİ çalışmaları, su kanalları, iş merkezleri ve Tonus Kalesini hayata geçirdi. Kültürel konularda da önemli gayretlere destek oldu. Altınyayla tarihinde ilk olan GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (GES)i onaylatarak önemli bir ilke imza attı.

Altınyayla yanı sıra ŞARKIŞLALILAR tarafından da sevilen başarılı bir isim olarak görülüyor. Altınyayla ve Şarkışlalı pek çok insan, MERMER´i bu yöreleri temsilen TBMM´de vekil olarak görmek istediklerini dile getiriyorlar.

 Osman ADA

SİVAS´ta herkes tarafından tanınan bir isim. STSO eski Başkanı. Sivri çıkışların ile taşları yerinden oynatan biri. SİVAS´ta çalışmayan bürokratları en sert bir şekilde eleştirmesi ile tanınıyor. Şehir içinden veya şehir dışından pek çok insanın kendisi ile istişare ettiği herkes tarafından biliniyor.

Toplumsal tabanı olup, şehrin kanaat insanlarından biri. Vali Davut GÜL´ün şehir için bir şans olduğunu ve Vali GÜL´e destek verilmesini her ortamda yüksek sesle dile getirmeye devam ediyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dogruya Dogru
2.1.2018 09:22:32
Kim ne derse desin bu yıl valinin yılıydı, şehri tekrar kazandı, vatandaşın derdine ortak oldu, kah cenazede, kah düğünde, kah gece nöbetlerinde insanların yanında oldu, keşke 3-5 sene daha burada kalsa
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
Abdurrahman DİLİPAK´tan çok önemli analizler...
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
SİVAS Yukarı Tekke´de bulunan Şehzade Bayezıd, iyi bir şehzade olmanın ötesinde aynı zamanda şair biriydi. Babası Kanuni Sultan Süleyman´a yazdığı o muhteşem şiiri hala dillerden düşmüyor.
Huzur Nerede Sahi?
Huzur Nerede Sahi?
Arayışlar nereye götürüyor insanoğlunu? Bitmez tükenmez koşturmaların insan ruhunu berhava eden cenderesi ne zaman son bulacak?
ATALAR DER Kİ:
ATALAR DER Kİ:
/büyük lokma ye, büyük söz söyleme/
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Hiçbir zaman terk etmeyip tüneyecek bir ağaç bulan serçeler, hiçbir gün yiyecek sıkıntısı çekmediler. Bayat ekmekleri parçalayarak serçelerin önüne sunan şehrin insanının, genlerinde taşıdığı merhamet ışığını söndürmemesi ümitli olmamız için yeter de artar bile…
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Bir Siyah Sancaktır Gece
Bir Siyah Sancaktır Gece
Emsali Karaduman Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Kumru kuşları “hu hu” diyorlar, aşağıda da Fakı Amca “hu hu” diyordu. Bir Ramazan Amca, bir kuşlar, sıralarını sekitmeden “hu hu” diyorlardı.
Yalansın Dünya Yalan!
Yalansın Dünya Yalan!
Edebiyatımızıın "Dede Korkut" u 88 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç, Kahramanmaraş´ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
SİVAS´ta gündemi sadece ama sadece SİVAS POSTASI Belirler...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Belediye BAŞKANI Kim Olmalı?
Osman ADA Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar