Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 19:12:53/ 4857okunma / 1yorum

SPHM ÖZEL HABER 

İsmet Yılmaz (Milli Eğitim Bakanı)

Sivas´ın kabinedeki temsilcisi.  Pek çok yatırım için elinden geleni yaptı. Pek çok projeye ödenek sağladı. Okul yapımı ve onarımı için SİVAS´a 2017 yılında da her türlü ödeneği gönderdi.

SİVASLILAR´ın Ankara´da baş vurdukları isim.Bakan YILMAZ´ın Sivas´a o kadar çok önem vermesine rağmen yerel bürokrasinin tembelliği herkes tarafından dile getirildi. Vali Davut GÜL´ün şehre Vali olarak gelmesinde en baş role sahip olan YILMAZ, son yılların en iyi Vali seçimini şehir için yapması kamuoyunda olumlu bulundu. 81 İl içinde kabinde bir SİVASLI Bakanın bulunmasının kıymetinin bilinmesi gerekiyor.

 Habip SOLUK (Sivas Milletvekili)

Üstün zekalı.Değişik bir insan. Analitik zekaya sahip. Sivas için koşturan bir isim. Duble yollar ve Lojistik Köy çalışması takdire şayan. Hızlı Tren için de çok uğraş verdi.Şehrin iş bilmez zavallı pek çok STK´sını yüzlerine bakarak yerden yere haklı olarak vurdu.

Pek çok meseleyi tereyağından kıl çeker gibi halleden bir siyasi. İsmet YILMAZ ve Habip SOLUK sayesinde pek çok ilçe Belediyesini Ak Parti kazandı.

Habip SOLUK´un bu yeni dönemde özellikle “LOJİSTİK KÖYE” odaklanması bekleniyor.

 Davut GÜL (Sivas Valisi)

Son yılların en gayretli Valisi. Halk tarafından çok seviliyor. İkinci HALİL RIFAT PAŞA olarak görülüyor. Her an her saniye  şehrin her yerinde. O göreve başladıktan sonra bürokraside yavaş yavaş “çalışmama düzeni” bozulmaya başladı. Halkla ünsiyet kurmada çok üstün başarı gösterdi. Vilayeti, uzun aradan sonra yeniden DEVLETİN en muteber yeri yaptı. Cumhurbaşkanının güveni ve desteği ile şehirde taşları yerinden oynattı. SİVAS´ta uzun yıllar kalarak, bu şehrin gelişmesine önemli katkılar sunacağı belirtiliyor.

 İsmail TIMUÇİN (ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı)

Hoş, latif, babacan, ileri görüşlü bir sanayici. SİVAS´a ağır sanayi kültürü kazandırma yolunda emin adımlar atıyor. 1000 civarında insanın ekmek kapısı konumundaki ESTAŞ´ı, ekibi ile birlikte geleceğe hazırlıyor.Cumhurbaşkanı ERDOĞAN´ın “istihdam” çağrısına ilk önce cevap vererek işçi alımını devam ettirmesi takdir ile karşılandı. Dünya devleri ile mücadelede bir an bile geri durmayıp, TÜRKİYE ve SİVAS´ın alnını ak etmeye devam ediyor.

2018 yılında da ESTAŞ´ın sürpriz ataklarının devam edeceği biliniyor.

 Osman BOYRAZ (İstanbul Milletvekili)

Gürün SUÇATI doğumlu. Başarılı bir siyasi isim. İSTANBUL Milletvekili olmasına rağmen, SİVAS´ı da elden hiç bırakmadı. GÜRÜN de pek çok öğrenciye TABLET BİLGİSAYAR, GİYİM ve KIRTASİYE desteği sağladığı gibi SİVAS merkezde de pek çok öğrenciye tablet bilgisayar sağladı.

TOHMA ÇAYI´nın etrafını DSİ vasıtasıyla elden geçirdi. Köy konakları yapımı için elinden geleni yaptı. SİVAS´ın gururu olarak TBMM´de 2018 yılında da başarılı çalışmalar ortaya koymaya devam edecek.

 Necmettin MERMER

Altınyayla Belediye Başkanı. Küçük bir ilçe olmasına rağmen burası ile ilgili güzel işleri hayata geçirdi. Köy olan yeri İLÇEYE çevirdi. TOKİ çalışmaları, su kanalları, iş merkezleri ve Tonus Kalesini hayata geçirdi. Kültürel konularda da önemli gayretlere destek oldu. Altınyayla tarihinde ilk olan GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (GES)i onaylatarak önemli bir ilke imza attı.

Altınyayla yanı sıra ŞARKIŞLALILAR tarafından da sevilen başarılı bir isim olarak görülüyor. Altınyayla ve Şarkışlalı pek çok insan, MERMER´i bu yöreleri temsilen TBMM´de vekil olarak görmek istediklerini dile getiriyorlar.

 Osman ADA

SİVAS´ta herkes tarafından tanınan bir isim. STSO eski Başkanı. Sivri çıkışların ile taşları yerinden oynatan biri. SİVAS´ta çalışmayan bürokratları en sert bir şekilde eleştirmesi ile tanınıyor. Şehir içinden veya şehir dışından pek çok insanın kendisi ile istişare ettiği herkes tarafından biliniyor.

Toplumsal tabanı olup, şehrin kanaat insanlarından biri. Vali Davut GÜL´ün şehir için bir şans olduğunu ve Vali GÜL´e destek verilmesini her ortamda yüksek sesle dile getirmeye devam ediyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dogruya Dogru
2.1.2018 09:22:32
Kim ne derse desin bu yıl valinin yılıydı, şehri tekrar kazandı, vatandaşın derdine ortak oldu, kah cenazede, kah düğünde, kah gece nöbetlerinde insanların yanında oldu, keşke 3-5 sene daha burada kalsa
Sivas Benim Yüreğimde...
Sivas Benim Yüreğimde...
Mustafa BALEL İle Söyleşi...
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Bu ŞEHRİN Bir GAZETESİ Var!
Sivas kamuoyunun nabzını sadece SİVAS POSTASI tutar...
SİVAS´ta Son Tablo!
SİVAS´ta Son Tablo!
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Bizim SİVASLI da haber yollamış ki, “KIZI verdik ama ZERUN buğdayı vermedik ki” demiş…
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
İŞGÜZARLIĞA GEREK YOK!
Numune Hastanesinde özellikle KALP Bölümünde hastalar için aciliyet taşıyan bazı cihazların arızalı olduğu ve gelen kalp hastalarının başka hastanelere sevk edildiği ortada dururken, bu sorunları çözme becerisi gösteremeyen BAŞHEKİMLİĞİN geçtiğimiz günlerdeki bir hareketi “bu da olmaz” dedirten cinsten…
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Ölü Bir Şehirde Yaşamak...
Osman ÇELİK Yazdı...
GÜNDÖNDÜ...
GÜNDÖNDÜ...
Bahar Sultanı, bu masumiyeti ödüllendirmek için çıkarmış başından altın tacını ve gündöndünün başına takmış…
ZARA´nın Kültür Işığı
ZARA´nın Kültür Işığı
Sivas´ın en renkli ilçelerinden Zara, kendine has özel kültürü ile de dikkatlerden kaçmıyor. Zara Kültürünü, gelecek kuşaklara aktarmak için bir ömür veren Zaralı Aydın, İsmail Hakkı ACAR, nefes almadan üretmeye devam ediyor.
SİVAS´tan Kopamayanlar!
SİVAS´tan Kopamayanlar!
Artin KORKOR Yazdı...
Bir SİVAS Türküsü...
Bir SİVAS Türküsü...
Belki Seni Bana Yazar Yaradan/
Seçim Gündemi Her Yerde!
Seçim Gündemi Her Yerde!
SİVAS yerel seçimlere hazırlanırken, bazı köylerdeki muhtarlık seçimlerinde tansiyonun yüksek olduğu haberleri gelmeye başlıyor.
Sükunet Berhava Edilmemeli!
Sükunet Berhava Edilmemeli!
SİVAS´ın manevi dinamiklerinden biri olan ŞAHABETTİN DEDE, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kendi dünyasında sükunetli bir yaşamı tercih eden “hal ehli” bu zatın fazla rahatsız edilmemesi sevenleri tarafından arzulanıyor.
Konuştukça Özgürüz!
Konuştukça Özgürüz!
Uzun bir aradan sonra toplanan BAŞKANLAR KURULUNUN, bazı STK ve kuruluşları aralarına almamaları dikkat çekti.İTİRAZ dozu yüksek olanların ise özellikle davet edilmediği yorumları yapıldı.
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“TONUS köylerini bilirim dayım taraflarıdır. Mileves (düzensiz,tembel) insanlardır. Sadece 2 ay ekin eker biçerler, diğer zamanlar duvar diplerinde gölgeyi kollarlar. Ellerinden bir iş pek gelmez. Birkaç söğüt dikerler su kenarına o kadar çalışmazlar, yatarlar” dedi…”
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
SİVAS Zihniyet ZİNDANINDA
Osman ÇELİK Yazdı...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar