Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 16:49:08/ 1708okunma / 1yorum

Cemal KARACA (Vakıflar Müdürü)

Cumhurbaşkanı´nın SİVAS ziyaretinde Ulu Cami çevresinin kamulaştırılması için Cumhurbaşkanı´ndan ödenek alması olumlu bulundu. 2017´yi güzel tamamladı…

 Hasan Karaman

Başkan Yardımcısı. Başkanın yanında ve yöresinde yer aldı. Belediyeye herhangi bir proje bazlı desteğinin olup olmadığı bilinmiyor.

 Salim KILIÇ (Gençlik Spor Müdürü)

Uzun yıllardır aynı görevde. Her hükümet ve siyasi ile bir yolunu bulup kontak kurması ile tanınıyor. 2018 yılında artık emekli olup bir kenara çekilip yeni neslin başarılı isimlerine yol vermesi bekleniyor. Emekli olmaması durumunda, Sivas sevdası ve kaygısı çeken bir siyasi tarafından görevden alınarak, yerine, yeni jenerasyondan başka isimlerin getirilmesi arzulanıyor.

 Ahmet ÖZAYDIN

Başkan Yardımcııs. Her dernekte ya yönetici, ya, üye ya şu ya bu…Esprili bir insan. Renkli giyinmeyi seviyor lakin kravat seçiminde başarı gösteremiyor. Saatlerce telefonla konuşması ile tanınıyor. Oyun oynamayı çok seviyor. Kapı gıcırdasa mendili kapıp sahneye çıkıyor. En son İstanbul´da Sivas günlerinde mendili alıp başa geçti. Sivas Halayı oyunu çökmelerinde az biraz zorlandığı lakin bunun sorumlusunun da ETLİ PİDE ve SİVAS KÖFTESİ olduğu sanılıyor.

2018 yılında DİLBER AY ile “tavukları pişirmişem” düeti yapması arzulanıyor. Bu bahar ile emekli olup, köyüne yerleşip çevreyi ağaçlandıracağı ve hatıralarını kaleme alarak kitaplaştırma ihtimali konuşuluyor.

 Şaban KAYA

Başkan AYDIN´ın sır katibi. ÖZBELSAN DA başkan vekili. Bu işin uzmanı onlarca insan varken ÖZBELSAN´ın ona emanet edilmesi şehir tarafından sorgulanıyor. Donanımlı, üniversite mezunu, teknik kabiliyeti yüksek isimler kenarda tutulurken KAYA Özbelsan da sorumlu. 2018 yılında da bu hazin gerçeğin değişmeyeceği biliniyor.

 Kadir PÜRLÜ

Kültür Müdürü hem de yıllardır. Valiler, hükümetler, dünya değişmesine rağmen o değişmedi.  65 yaşına kadar Kültür Müdürü koltuğunu bırakmayacağı sanılıyor.Hatta yaşını küçültüp bir 5 yaş daha o koltuğu bırakmama durumunun kuvvetle muhtemel olmasından korkuluyor. Olası emekli olması durumunda bir gurup arkadaşı ile ŞARKIŞLA dağlarında “DADALOĞLU´” nun mezarını araması bekleniyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
şaban aydın
7.1.2018 13:14:07
bu insanları neden halen tutuyorlar.özbelsan çalışanlarına sendika para yardımı verdiği halde şaban naapti.sonra çalışanlar müfettiş istemiş.840 bin tl ceza yiyen özbelsan nedense bunu cezasını çalışan işçileri gruplar halinde 1 ay şeklide ücretsiz izne gönderiyor.kış ortasında geçimini kim nasıl sağlıyacak.şaban kızını işe yerleştirmek için kimlerini sami aydın aracılığı ile tehditler ederek işe aldırmış...
SİVAS´a İkinci Üniversite
SİVAS´a İkinci Üniversite
Cumhuriyet Üniversitesinin bilimsellikten uzak görüntüsünün yerine Sivas Bilim ve Teknik Üniversitesi Sivas´tan geleceğe ışık tutacak bilim insanlarının yuvası haline gelebilir ve yıllarca özlem duyduğumuz gerçek manada liyakatle yönetilen bir kurumsal yapıya sahip olur.
Ve Kudüs Şehri
Ve Kudüs Şehri
/Ve Kudüs şehri. Gökte yapılıp yere indirilen şehir/
Nükleer Tıp Servisi Kapatılıyor mu?
Nükleer Tıp Servisi Kapatılıyor mu?
Nükleer Tıp Servisi kapatılmış durumda bu durumda olan hastalar çareyi Cumhuriyet Üniversitesine gitmekte bulurlar ancak; oradada 5 hasta kabulü yapıldığından bu hastalarımız parası olanlar Kayseri yada Ankara iline gidecek zaten parası olmayanın Nükleer Tıp´a ne ihtiyacı var.
Aksu Festivali Başladı
Aksu Festivali Başladı
GİRESUN Festival heyecanını yaşıyor. Yaklaşık 3 Bin yıllık bir geleneği ifade eden Aksu Festivalinin 41.si başladı.
SİVAS´ta Benlik Açmazı
SİVAS´ta Benlik Açmazı
Dillerden düşmeyen tek şey, Sivas´ın kalkınması gerektiğidir. Lakin, bu sözlerin de içinin doldurulması lazımken, her ne hikmetse şehrimizde bu minvalde ortak bir çalışma da vücut bulamıyor.
Kötü Kapanmış Yara
Kötü Kapanmış Yara
hayat hatırlamaktır...
Gönle Dair...
Gönle Dair...
Yorulacaksan, zorlanacaksan, şikayetçi olacaksan, keşkelere sığınacaksan, söze ama diye başlayacaksan; girme aşk yoluna.´ - Mevlana
Merhamet...
Merhamet...
Yüreklerin o dingin seyri alemini, nasıl da katlettik hunharca? MERHAMET; ağaca, kuşa dağa taşa merhamet…MERHAMET, sızım sızım bir yangın yerini abı hayata çeviren merhamet!..
SİVASLILAR Her Şehirde!
SİVASLILAR Her Şehirde!
Sivaslılar yurdun dört bir bucağına dağılmış vaziyette.SİVASLILAR´ın en çok yaşadığı illerin başında İSTANBUL, ANKARA, KAYSERİ, İZMİR gelmekte. Bu illerin her birinde 50 binin üzerinde SİVASLI yaşarken, diğer illerde de SİVASLILAR epey bir varlık oluşturuyorlar.
ORUÇ GÜNLÜĞÜ
ORUÇ GÜNLÜĞÜ
Gönül iner nağmesini yitirmiş zamanlardan bu yana. Çizim çizim ayın ilk hali ile başlayan Ramazan heyecanı, bir cümle insanı mesut ede dursun, hengamaler hengamesinden inip çıkan çocuklar kadar kimsecikler sevinemez. Sahurun abı hayatını içselleştiren toprak suretli analar, ne bilinmez sukut ile yana yakıla dururlarsa dursunlar, seherin ilk ışıklarında yaktıkları tandırları ilk önce hazırlarlar Ramazan bereketine...
´İYİ´ değil; ´İYİ OLANLAR´ kazanmalı....
´İYİ´ değil; ´İYİ OLANLAR´ kazanmalı....
Bu şehrin sonunu düşünmeyecek gerektiğinde şeref, haysiyet ve onuru haricinde her şeyini ortaya koyabilecek yumruğu sert kalbi bir o kadar temiz korkusu olmayan siyasilere ihtiyacı var... Ne kendini mercedes gibi gösteren şahinlere ne bilginlere ne ürgüplere vs vs vs...
Siyonizm ve Filistin´in Felaketi: Nekbe
Siyonizm ve Filistin´in Felaketi: Nekbe
Siyonizm terim olarak siyasal bilimler jargonuna 1893 yılında girmiştir; hem politik bir hareketi hem de ideolojik bir inancı temsil etmektedir. Teorisyenliğini büyük oranda Theodore Herzl´in yaptığı ‘Yahudi Sorunu´nun ancak Yahudilerin kendilerine ait bir devletin kurulmasıyla çözülebileceği kanaatiyle oluşturulmuş bir harekettir.
Ateşten Gömlek Giyindi!
Ateşten Gömlek Giyindi!
STSO´da yeni dönem başladı. Yeni BAŞKAN Mustafa EKEN´i zorlu bir maraton bekliyor. Yenilik ve değişim felsefesi ile yola çıkan EKEN ve gurubunun, en kısa zamanda hedeflerini kamuoyuna deklare etmeleri bekleniyor. Şehirdeki değişimin ilkini hayata geçiren Mustafa EKEN´in Oda, Borsa, Birlik ve STK´larda kronikleşmiş saltanatlara da şerh düşeceği yorumlanıyor. Yeni Başkan Mustafa EKEN´in, seçilen STSO Başkanının görev anlayışını 2 dönem ile sınırlı tutarak, ODA, BİRLİK, BORSA ve STK´lardaki hantallık ve çürümenin de önünü keseceği ümit ediliyor.
her gün biraz daha eksiliyoruz
her gün biraz daha eksiliyoruz
Hangi sır içindeki sır, başka bir sırra gebedir? Hangi ulvi heyecan ve ideal, yüreği rehin alan bir adanmışlığın adanmışlığıdır?
ARAKAN´a Gitti!
ARAKAN´a Gitti!
SİVAS´ın yetiştirdiği önemli kanaat ve gönül insanlarından biri olan Gıyaseddin KARATEPE, TİKA Görevlisi olarak gittiği ülkelerde Türkiye´nin şefkat elini oralara ulaştırmaya devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar