Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 16:49:08/ 1954okunma / 1yorum

Cemal KARACA (Vakıflar Müdürü)

Cumhurbaşkanı´nın SİVAS ziyaretinde Ulu Cami çevresinin kamulaştırılması için Cumhurbaşkanı´ndan ödenek alması olumlu bulundu. 2017´yi güzel tamamladı…

 Hasan Karaman

Başkan Yardımcısı. Başkanın yanında ve yöresinde yer aldı. Belediyeye herhangi bir proje bazlı desteğinin olup olmadığı bilinmiyor.

 Salim KILIÇ (Gençlik Spor Müdürü)

Uzun yıllardır aynı görevde. Her hükümet ve siyasi ile bir yolunu bulup kontak kurması ile tanınıyor. 2018 yılında artık emekli olup bir kenara çekilip yeni neslin başarılı isimlerine yol vermesi bekleniyor. Emekli olmaması durumunda, Sivas sevdası ve kaygısı çeken bir siyasi tarafından görevden alınarak, yerine, yeni jenerasyondan başka isimlerin getirilmesi arzulanıyor.

 Ahmet ÖZAYDIN

Başkan Yardımcııs. Her dernekte ya yönetici, ya, üye ya şu ya bu…Esprili bir insan. Renkli giyinmeyi seviyor lakin kravat seçiminde başarı gösteremiyor. Saatlerce telefonla konuşması ile tanınıyor. Oyun oynamayı çok seviyor. Kapı gıcırdasa mendili kapıp sahneye çıkıyor. En son İstanbul´da Sivas günlerinde mendili alıp başa geçti. Sivas Halayı oyunu çökmelerinde az biraz zorlandığı lakin bunun sorumlusunun da ETLİ PİDE ve SİVAS KÖFTESİ olduğu sanılıyor.

2018 yılında DİLBER AY ile “tavukları pişirmişem” düeti yapması arzulanıyor. Bu bahar ile emekli olup, köyüne yerleşip çevreyi ağaçlandıracağı ve hatıralarını kaleme alarak kitaplaştırma ihtimali konuşuluyor.

 Şaban KAYA

Başkan AYDIN´ın sır katibi. ÖZBELSAN DA başkan vekili. Bu işin uzmanı onlarca insan varken ÖZBELSAN´ın ona emanet edilmesi şehir tarafından sorgulanıyor. Donanımlı, üniversite mezunu, teknik kabiliyeti yüksek isimler kenarda tutulurken KAYA Özbelsan da sorumlu. 2018 yılında da bu hazin gerçeğin değişmeyeceği biliniyor.

 Kadir PÜRLÜ

Kültür Müdürü hem de yıllardır. Valiler, hükümetler, dünya değişmesine rağmen o değişmedi.  65 yaşına kadar Kültür Müdürü koltuğunu bırakmayacağı sanılıyor.Hatta yaşını küçültüp bir 5 yaş daha o koltuğu bırakmama durumunun kuvvetle muhtemel olmasından korkuluyor. Olası emekli olması durumunda bir gurup arkadaşı ile ŞARKIŞLA dağlarında “DADALOĞLU´” nun mezarını araması bekleniyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
şaban aydın
7.1.2018 13:14:07
bu insanları neden halen tutuyorlar.özbelsan çalışanlarına sendika para yardımı verdiği halde şaban naapti.sonra çalışanlar müfettiş istemiş.840 bin tl ceza yiyen özbelsan nedense bunu cezasını çalışan işçileri gruplar halinde 1 ay şeklide ücretsiz izne gönderiyor.kış ortasında geçimini kim nasıl sağlıyacak.şaban kızını işe yerleştirmek için kimlerini sami aydın aracılığı ile tehditler ederek işe aldırmış...
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Sivas´ın Bütün Renkleri SİVAS POSTASI´nda
Doğruların ve güzelliklerin mücadelesi için herkesi ama herkesi SİVAS POSTASI´na davet ediyoruz...
Belediye Yönetimine Talip!
Belediye Yönetimine Talip!
Mevcut Belediye yönetiminden bıkan SİVASLILAR, yeni bir nefes için siyasi arenaya yeni isimlerin girmesini takip ediyor. Ak Parti Gençlik Kolları Eski Başkanı Murat TORAMAN, Belediye yönetimine talip olduğunu ilan etti.
Ziya ŞAHİN
Ziya ŞAHİN
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
“Oğul insan odur ki çalışa kazana. Amma şunu da bilesin ki “MUHANNET KAPISINDA SULTAN OLMAKTANSA,Kuru Ekmeğin Beyi Ol”
Buhara´dan SİVAS´a...
Buhara´dan SİVAS´a...
İbrahim BALABAN Yazdı...
Ehliyet, Ehliyet, Ehliyet!..
Ehliyet, Ehliyet, Ehliyet!..
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesine önümüzdeki günlerde rektör ataması yapılacak. Alanı olmadığı halde teknik üniversiteye REKTÖR atanmak için yoğun kulis faaliyeti içerisinde olan Ali TAŞKIN´ın İLAHİYATÇI olduğundan dolayı teknik bir üniversiteye atanmasının söz konusu olmadığı biliniyor.
Melkon Dayı
Melkon Dayı
Artin KORKOR Yazdı...
Selami UZUN
Selami UZUN
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Her Şey SİVAS İçin!
Her Şey SİVAS İçin!
Burada en önemli görev, yazarlara, düşünürlere, sanatçılara aydınlara ve nitelikli yöneticilere düşmektedir. Sanatçılar, aydınlar, düşünürler yeni bir dünya inşa ederler, vasıflı ve akıllı yöneticiler ise inşa edilen bu idealleri sistemleştirerek, ete kemiğe büründürmenin başlangıcını yaparlar…
Rahmetle Anıyoruz
Rahmetle Anıyoruz
Ölüm yıl dönümünde başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bu güzel vatanı bize armağan eden bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.
Teslim Töreni
Teslim Töreni
/size teslim ediyorum bunca yıl taşıdım/külden saklı ateşi/
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
Mesane Taşları
Mesane Taşları
SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Üroloji´de 3 saatlik bir ameliyat sonrasında Burak YILMAZ´ın mesanesinden 830 gram çakıl taşları çıkarıldı. Irmak kenarlarındaki çakıl taşlarının bire bir aynısının mesanede bulunması ise görenleri şaşkınlığa uğrattı.
Ömer KULAKSIZ
Ömer KULAKSIZ
Üzeyir YİĞİT Yazdı
Seçim Yarışı Kızışıyor!
Seçim Yarışı Kızışıyor!
SİVAS´ta BELEDİYE için pek çok isim kamuoyunda dilden dile dolaşırken, Tarım Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı geçmişi olan Halim GÜNDOĞDU´nun da ismi geçiyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar