Sivas 2017 Panorama
Sivas 2017 Panorama
Tarih: 31.12.2017 16:49:08/ 1820okunma / 1yorum

Cemal KARACA (Vakıflar Müdürü)

Cumhurbaşkanı´nın SİVAS ziyaretinde Ulu Cami çevresinin kamulaştırılması için Cumhurbaşkanı´ndan ödenek alması olumlu bulundu. 2017´yi güzel tamamladı…

 Hasan Karaman

Başkan Yardımcısı. Başkanın yanında ve yöresinde yer aldı. Belediyeye herhangi bir proje bazlı desteğinin olup olmadığı bilinmiyor.

 Salim KILIÇ (Gençlik Spor Müdürü)

Uzun yıllardır aynı görevde. Her hükümet ve siyasi ile bir yolunu bulup kontak kurması ile tanınıyor. 2018 yılında artık emekli olup bir kenara çekilip yeni neslin başarılı isimlerine yol vermesi bekleniyor. Emekli olmaması durumunda, Sivas sevdası ve kaygısı çeken bir siyasi tarafından görevden alınarak, yerine, yeni jenerasyondan başka isimlerin getirilmesi arzulanıyor.

 Ahmet ÖZAYDIN

Başkan Yardımcııs. Her dernekte ya yönetici, ya, üye ya şu ya bu…Esprili bir insan. Renkli giyinmeyi seviyor lakin kravat seçiminde başarı gösteremiyor. Saatlerce telefonla konuşması ile tanınıyor. Oyun oynamayı çok seviyor. Kapı gıcırdasa mendili kapıp sahneye çıkıyor. En son İstanbul´da Sivas günlerinde mendili alıp başa geçti. Sivas Halayı oyunu çökmelerinde az biraz zorlandığı lakin bunun sorumlusunun da ETLİ PİDE ve SİVAS KÖFTESİ olduğu sanılıyor.

2018 yılında DİLBER AY ile “tavukları pişirmişem” düeti yapması arzulanıyor. Bu bahar ile emekli olup, köyüne yerleşip çevreyi ağaçlandıracağı ve hatıralarını kaleme alarak kitaplaştırma ihtimali konuşuluyor.

 Şaban KAYA

Başkan AYDIN´ın sır katibi. ÖZBELSAN DA başkan vekili. Bu işin uzmanı onlarca insan varken ÖZBELSAN´ın ona emanet edilmesi şehir tarafından sorgulanıyor. Donanımlı, üniversite mezunu, teknik kabiliyeti yüksek isimler kenarda tutulurken KAYA Özbelsan da sorumlu. 2018 yılında da bu hazin gerçeğin değişmeyeceği biliniyor.

 Kadir PÜRLÜ

Kültür Müdürü hem de yıllardır. Valiler, hükümetler, dünya değişmesine rağmen o değişmedi.  65 yaşına kadar Kültür Müdürü koltuğunu bırakmayacağı sanılıyor.Hatta yaşını küçültüp bir 5 yaş daha o koltuğu bırakmama durumunun kuvvetle muhtemel olmasından korkuluyor. Olası emekli olması durumunda bir gurup arkadaşı ile ŞARKIŞLA dağlarında “DADALOĞLU´” nun mezarını araması bekleniyor.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Sivas 2017 Panorama
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
şaban aydın
7.1.2018 13:14:07
bu insanları neden halen tutuyorlar.özbelsan çalışanlarına sendika para yardımı verdiği halde şaban naapti.sonra çalışanlar müfettiş istemiş.840 bin tl ceza yiyen özbelsan nedense bunu cezasını çalışan işçileri gruplar halinde 1 ay şeklide ücretsiz izne gönderiyor.kış ortasında geçimini kim nasıl sağlıyacak.şaban kızını işe yerleştirmek için kimlerini sami aydın aracılığı ile tehditler ederek işe aldırmış...
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Kimi şehirler, çekirdek bünyelerinde felsefi bir damarı barındırırlar lakin, o şehrin müntesiplerince bu damar bir türlü harekete geçirilemez.
Annem Öldü mü
Annem Öldü mü
/sen benim arkamda benzerdin dağa.../
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ta sıra dışı etkinlikler de boy gösteriyor. Eski ağaçlardan, bina yıkıntılarından temin edilen odunlara, maharetli elleriyle şekil veren Kemallettin NAMOĞLU, şehre bir çocuk köyü kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Ama tek Türkiye var. Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetini teslim etmemek için hala bir şansımız var.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Hakan AKSU ve Beklentiler
Hakan AKSU ve Beklentiler
Sivas´ta yıllardır oluşan çalışmama üzerine kurulan düzeni yıkmalı. Uzun yıllardır görev yapan, çalışıyormuş gibi görünen, sıkı sıkıya koltuklarına yapışan yapının bir an önce değişmesi için çaba göstermesi bekleniyor.
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
Ağır bir zaman… Hayatın çentikli anı, kayda değer bir zamanı dillendirmeye namzet bir huzur ile, içine doğru kıvrılan bir nehir gibi ilerliyor yavaş yavaş… Öte dağlar ve öte diyarların, kendi kendileri ile söyleşmeleri belki de çoğu şeyi anlamlı kılan… Kayda değer bir zaman, ağır ağır ilerliyor DARENDE´ye doğru…
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
Bir zamanlar SİVAS´a bağlı olan DARENDE, gezip görenleri adeta büyülüyor. SOMUNCU BABA ile manevi bir iklim etrafı kaplarken, GÜNPINAR ŞELALASİ ile de doğanın insana sunduğu cömertlik ap açık ortada duruyor.
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de bu yıl dallar meyveye duramadı. Geçen yıl ağaçlar meyve yükünden kırılacak gibi olurken, bu sene yaşanan DOLU nedeniyle ara ara meyve olduğu gözlemlendi.
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
SİVAS´ın taş abidelerinden biri olan BURUCİYE MEDRESESİ, deyim yerinde ise kasvet haneyi anımsatıyor. İçine girip çay içenlerin içinin daraldığı gözlemlenirken, zerrece işletme mantığının da olmaması insanları üzüyor.
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban kesmeyi "vacip" olarak kabul eden Hanefi mezhebine göre nisap miktarı mala sahip olan her bireyin ayrı bir kurban kesmesi gerekir.
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Ünlü yazar Armağan ETHEMOĞLU vefat etti. ANKARA´da kalp krizi sonucu vefat eden Armağan ETHEMOĞLU, Ankara´da toprağa verildi.
Üç Günlük Dünya mı?
Üç Günlük Dünya mı?
Üç nesillik Rüya!” ancak ve ancak emekle, vizyonla, çalışmakla, azimle, dürüstlükle, merhametle, birlik ve beraberlikle, adil paylaşımla ve hakkaniyetle gerçeğe dönüşebilir ve bir hayat tarzı haline gelebilir!
yalan dünya...
yalan dünya...
/yürü bre yalan dünya/ sana konan göçer bir gün/
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
"HOBBİT" te Israr Anlaşılamıyor!
Sivas Belediyesi, ´Yüzüklerin Efendisi´ ve ´Hobbit´ serisi filmleri etkisinden olsa gerek, PAŞABAHÇE´de yaptığı “YAMAÇ EVLERE” ısrarla "HOBBİT EVLERİ" demeye devam ediyor. Küresel güç simsarlarının, dünya hâkimiyeti hayallerinin bir yansıması olan bir filmin temel alınması ise hayret uyandırıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar