Bugün, 22 Ocak 2022 Cumartesi


Anahtar Kelimeler: Sinema Tiyatrodaki Gururumuz

Sinema ve Tiyatrodaki Gururumuz

SİVAS´ın Türk TİYATRO ve Sinemasındaki gururu hemşehrimiz Murat ERCANLI, 14 Nisan´da gösterime girecek olan ?MEZECİ ÇIRAĞI? isimli filmde oynuyor.

 

SİVAS´ın çocukları, ülkenin dört bir yanında başarıdan başarıya koşmaya devam ediyorlar. Her ne hikmetse SİVAS´ta kadri kıymeti bilinmeyen pek çok başarılı ve becerikli isim, il dışına gidince ikbal kapıları bir bir açılıyor.

Ünlü TİYATRO SANATÇISI Murat ERCANLI´da başarıları ile öne çıkan bir SİVASLI. ?Kuyu? gibi pek çok yapıtta yer alan ERCANLI, son olarak yönetmenliğini Battal KARSLIOĞLU´nun yaptığı MEZECİ ÇIRAĞI filminde oynadı.

14 NİSAN´da gösterime girecek olan filmde, hemşehrimiz Murat ERCANLI´nın da olması şehrimiz adına guru kaynağı oluşturdu.

Aynı zamanda memleket sevdalısı olan ve şuan ANTALYA´da yaşayan Murat ERCANLI´nın, olası bir ?Sivas Film Festivaline? de destek vereceği biliniyor.

Geçtiğimiz aylarda Sivas Postasına özel açıklamada bulunana ERCANLI, ?Sivas´ta daiyi bir ekip çalışması sonrasında pekala Film Festivali´nin yapılabileceğini? dile getirdi.