Bugün, 22 Ocak 2022 Cumartesi


taner
16.06.2016 01:39:37
GERÇEKTEN HEYECAN GELDİ, İKİ GÜN ÖNCE VALİNİN SAĞLIK MÜDÜRÜNÜ, SEKRETERİ , HASTANELERİ DENETLEMESİ ÇOK HOŞ, GİDEN VALİ SİVASA ZAMAN KAYBETTİRDİ, DENETİM ŞART, BİRDE ÖZEL İDAREDE VALİLİKTE BAŞKA KURUMLARDAN KAÇIP GELENLERİ TEMİZLEMELİ, İŞİ BİLENLERLE ÇALIŞMALI, İMAM KÖKENLİ BİRİ NE ANLAR İHALEDEN

Anahtar Kelimeler: Şehre Dair Hayalleri

Şehre Dair Hayalleri Var

Uzun bir aradan sonra SİVAS´a heyecanı bitmemiş bir bürokratın atanması memnuniyet oluşturdu. SİVAS´ın kalkınıp gelişmesine dair hayalleri olan Vali GÜL´ün, heyecanlı gayretleri olumlu bulunuyor. Göreve başlayan GÜL´ün, şehirde mevcut bulunan ?bürokratik

 

Sivas yeni Vali´den çok önemli çalışmalar bekliyor. Hantal, heyecanı bitmiş, yürümeye mecali olmayan, günü kurtaran yönetici tipi yerine, cevval, atik isimlerin artık şehrin kaderinde etkin olmaları memnuniyet oluşturuyor.

Vali GÜL´ün terlemeye geldim demesi ise Sivas´ta sevinç yarattı. Çalışmayan bürokrasinin korktuğu bu cümle ise vatandaşları mutlu etti.

Tepeden tırnağa dökülen şehrin yeniden yapılanması hususunda Bakan YILMAZ´a en çok yardımcı olacak olan isim olan GÜL´ün, hayalleri ve ideallerinin olması ise heyecan oluşturdu.

Vali GÜL´ün Devletin kendisine verdiği yetkiyi kullanarak pek çok alanda değişime gitmesi bekleniyor. Özellikle Valilik iç işleyişine hakim olan personelin daha çok vatandaş odaklı çalışmasını sağlaması beklenirken, yerlerde sürünen şehrin eğitimi için de acil tedbirler alması gerektiği ifade ediliyor.

Tarihi eserlerin restorasyonu ve tanıtımının da yine Valilik tarafından ivedi hale getirilmesi gerektiği belirtiliyor.

Vali GÜL´ün okullar bölgesi sorununu da biran önce eğitim öğretim dönemine girmeden çözmesi bekleniyor.

Kültür ve Turizm´de sıfırın altında olan şehrin, Kültür vizyonunun da Hasan CANPOLAT gibi dizayn etmesi bekleniyor.

65 yaşına kadar emekli olmayacağı sanılan Kadir PÜRLÜ´nün hazırlayacağı ?başarılıyız sunumuna? itibar etmemesi zira ortada bir başarının mevcut olmadığı Sivas kamuoyunca biliniyor.