Şehre Bir Katkı Sun!
Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün İSTANBUL´dan getirterek başkan yardımcısı yaptığı Muaz UZUN´un Sami AYDIN ekibinde de yer alması yıllardır çözülemeyen bir konu olarak duruyor. Şehre dair dişe dokunur bir katkısının olmadığı herkesçe bilinirken, uzun süreli başkan yardımcılığı yapmasının esrarı ise anlaşılamıyor.
Tarih: 8.6.2018 01:25:56/ 2754okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS BELEDİYE ekibinin en zayıf halkalarından biri olan Mehmet Muaz UZUN´un, uzun süreli Başkan Yardımcılığının sebepleri anlaşılamıyor. Doğan ÜRGÜP ekibinden olduğu halde her ne hikmetse kendisi ile çalıştığı Başkan seçimi kaybettiği halde ilkesel bir duruş gösterip görev kabul etmemesi beklenirken, ANKARA bağlamlı referanslar ile Başkan yardımcılığı görevine devam eden UZUN´un gelgitli yolu sorgulanıyor.

Eski Sanayi konusunda bir ara öne çıkan lakin o dönemlerde ÜRGÜP´ü yanılttığı bilinen MUAZ UZUN´un, Başkan Sami AYDIN´ı da yanılttığı herkes tarafından dile getiriliyor.

Özellikle SÜBLİMİNAL mesajlar veren HOBBİT EVLER fikrinin sahibi olan UZUN´un kamuoyu tepkisi akabinde HOBBİT EVLERİ “Yamaç Evlere” çevirdiğine geçtiğimiz yıllarda şahit olunmuştu.

Teknik bir kadroyu işgal eden UZUN´un, şehre dair ne türlü bir katkısının olduğu ise merak ediliyor. Eski Başkanı ÜRGÜP´ü terk ederek AYDIN´ın yanında saf tuttuğu bilinirken Aydın´ın seçimi kaybetmesi halinde,Muaz UZUN´un yeni seçilen Başkanın da yanında saf tutmasının kuvvetle muhtemel olduğu yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Şehre Katkı
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
9.6.2018 22:38:20
ne bekliyordunuzki doğanın eskisi saminin yenisi bunlardan memlekete ne meymenet gelir biz sivaslılar ne tuhaf adamları seçiyoruz böyle
Yakup ERASLAN
10.6.2018 19:22:38
Sayın Belediye başkanı ,Başkan yardımcıları,Mezarlık Müdürü yukarı tekke Mezarlığı pislik içinde hiçmi gözünüz görmüyor mezarın üzerindeki otlar çiçeklerle beraber biçilmiş üzerine bırakılmış insan bari otları alır her taraf pet şişesi bidonlarla dolu helikopter kazasında şehit düşen gazeteci ve diğer arkadaşların mezarların üst kısmı resmen pislik içinde kaldırım yaya geçidi daralmış aile mezarlığı olarak birilerine satılmış yapan kimseler pislik içinde bırakmış kaldırım çökmüş velhasıl rezil bir görüntü göz önünde olan bir yer böyle olursa diğer yerler hak getire Belediye hiç önem vermiyor bir gel gör belediye başkanım o kadar elemanın işkurcum özbelsan işçilerin nerede biraz orada yatanlara saygınız olsun önümüz bayram inşallah daha temiz bir mezarlık için el atarsınız
sinan korkmaz
9.6.2018 22:47:46
sanayiyi gökdelen yaptı daha ne yapsın allah bildiği gibi yapsın bu muazı
Yetkililer Göreve!
Yetkililer Göreve!
SİVAS Numune Hastanesi doktor yetersizliği nedeniyle yeterince hizmet veremiyor. İlçelerden, köylerden, kasabalardan gelenler, hastalarının tedavisi için yeterli doktor olmadığından şikayet ediyorlar.
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Kimi şehirler, çekirdek bünyelerinde felsefi bir damarı barındırırlar lakin, o şehrin müntesiplerince bu damar bir türlü harekete geçirilemez.
Annem Öldü mü
Annem Öldü mü
/sen benim arkamda benzerdin dağa.../
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ta sıra dışı etkinlikler de boy gösteriyor. Eski ağaçlardan, bina yıkıntılarından temin edilen odunlara, maharetli elleriyle şekil veren Kemallettin NAMOĞLU, şehre bir çocuk köyü kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Ama tek Türkiye var. Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetini teslim etmemek için hala bir şansımız var.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Hakan AKSU ve Beklentiler
Hakan AKSU ve Beklentiler
Sivas´ta yıllardır oluşan çalışmama üzerine kurulan düzeni yıkmalı. Uzun yıllardır görev yapan, çalışıyormuş gibi görünen, sıkı sıkıya koltuklarına yapışan yapının bir an önce değişmesi için çaba göstermesi bekleniyor.
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
Ağır bir zaman… Hayatın çentikli anı, kayda değer bir zamanı dillendirmeye namzet bir huzur ile, içine doğru kıvrılan bir nehir gibi ilerliyor yavaş yavaş… Öte dağlar ve öte diyarların, kendi kendileri ile söyleşmeleri belki de çoğu şeyi anlamlı kılan… Kayda değer bir zaman, ağır ağır ilerliyor DARENDE´ye doğru…
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
Bir zamanlar SİVAS´a bağlı olan DARENDE, gezip görenleri adeta büyülüyor. SOMUNCU BABA ile manevi bir iklim etrafı kaplarken, GÜNPINAR ŞELALASİ ile de doğanın insana sunduğu cömertlik ap açık ortada duruyor.
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de bu yıl dallar meyveye duramadı. Geçen yıl ağaçlar meyve yükünden kırılacak gibi olurken, bu sene yaşanan DOLU nedeniyle ara ara meyve olduğu gözlemlendi.
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
SİVAS´ın taş abidelerinden biri olan BURUCİYE MEDRESESİ, deyim yerinde ise kasvet haneyi anımsatıyor. İçine girip çay içenlerin içinin daraldığı gözlemlenirken, zerrece işletme mantığının da olmaması insanları üzüyor.
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban kesmeyi "vacip" olarak kabul eden Hanefi mezhebine göre nisap miktarı mala sahip olan her bireyin ayrı bir kurban kesmesi gerekir.
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Ünlü yazar Armağan ETHEMOĞLU vefat etti. ANKARA´da kalp krizi sonucu vefat eden Armağan ETHEMOĞLU, Ankara´da toprağa verildi.
Üç Günlük Dünya mı?
Üç Günlük Dünya mı?
Üç nesillik Rüya!” ancak ve ancak emekle, vizyonla, çalışmakla, azimle, dürüstlükle, merhametle, birlik ve beraberlikle, adil paylaşımla ve hakkaniyetle gerçeğe dönüşebilir ve bir hayat tarzı haline gelebilir!
yalan dünya...
yalan dünya...
/yürü bre yalan dünya/ sana konan göçer bir gün/
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar