Şehre Bir Katkı Sun!
Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün İSTANBUL´dan getirterek başkan yardımcısı yaptığı Muaz UZUN´un Sami AYDIN ekibinde de yer alması yıllardır çözülemeyen bir konu olarak duruyor. Şehre dair dişe dokunur bir katkısının olmadığı herkesçe bilinirken, uzun süreli başkan yardımcılığı yapmasının esrarı ise anlaşılamıyor.
Tarih: 8.6.2018 01:25:56/ 2852okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS BELEDİYE ekibinin en zayıf halkalarından biri olan Mehmet Muaz UZUN´un, uzun süreli Başkan Yardımcılığının sebepleri anlaşılamıyor. Doğan ÜRGÜP ekibinden olduğu halde her ne hikmetse kendisi ile çalıştığı Başkan seçimi kaybettiği halde ilkesel bir duruş gösterip görev kabul etmemesi beklenirken, ANKARA bağlamlı referanslar ile Başkan yardımcılığı görevine devam eden UZUN´un gelgitli yolu sorgulanıyor.

Eski Sanayi konusunda bir ara öne çıkan lakin o dönemlerde ÜRGÜP´ü yanılttığı bilinen MUAZ UZUN´un, Başkan Sami AYDIN´ı da yanılttığı herkes tarafından dile getiriliyor.

Özellikle SÜBLİMİNAL mesajlar veren HOBBİT EVLER fikrinin sahibi olan UZUN´un kamuoyu tepkisi akabinde HOBBİT EVLERİ “Yamaç Evlere” çevirdiğine geçtiğimiz yıllarda şahit olunmuştu.

Teknik bir kadroyu işgal eden UZUN´un, şehre dair ne türlü bir katkısının olduğu ise merak ediliyor. Eski Başkanı ÜRGÜP´ü terk ederek AYDIN´ın yanında saf tuttuğu bilinirken Aydın´ın seçimi kaybetmesi halinde,Muaz UZUN´un yeni seçilen Başkanın da yanında saf tutmasının kuvvetle muhtemel olduğu yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Şehre Katkı
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
9.6.2018 22:38:20
ne bekliyordunuzki doğanın eskisi saminin yenisi bunlardan memlekete ne meymenet gelir biz sivaslılar ne tuhaf adamları seçiyoruz böyle
Yakup ERASLAN
10.6.2018 19:22:38
Sayın Belediye başkanı ,Başkan yardımcıları,Mezarlık Müdürü yukarı tekke Mezarlığı pislik içinde hiçmi gözünüz görmüyor mezarın üzerindeki otlar çiçeklerle beraber biçilmiş üzerine bırakılmış insan bari otları alır her taraf pet şişesi bidonlarla dolu helikopter kazasında şehit düşen gazeteci ve diğer arkadaşların mezarların üst kısmı resmen pislik içinde kaldırım yaya geçidi daralmış aile mezarlığı olarak birilerine satılmış yapan kimseler pislik içinde bırakmış kaldırım çökmüş velhasıl rezil bir görüntü göz önünde olan bir yer böyle olursa diğer yerler hak getire Belediye hiç önem vermiyor bir gel gör belediye başkanım o kadar elemanın işkurcum özbelsan işçilerin nerede biraz orada yatanlara saygınız olsun önümüz bayram inşallah daha temiz bir mezarlık için el atarsınız
sinan korkmaz
9.6.2018 22:47:46
sanayiyi gökdelen yaptı daha ne yapsın allah bildiği gibi yapsın bu muazı
Üretim Ekonomisi
Üretim Ekonomisi
Hatem TÜRK´ün yazısı...
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
FETÖ Davaları Nasıl Gidiyor?
Abdurrahman DİLİPAK´tan çok önemli analizler...
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
Sivas´ta Şair Bir Şehzade
SİVAS Yukarı Tekke´de bulunan Şehzade Bayezıd, iyi bir şehzade olmanın ötesinde aynı zamanda şair biriydi. Babası Kanuni Sultan Süleyman´a yazdığı o muhteşem şiiri hala dillerden düşmüyor.
Huzur Nerede Sahi?
Huzur Nerede Sahi?
Arayışlar nereye götürüyor insanoğlunu? Bitmez tükenmez koşturmaların insan ruhunu berhava eden cenderesi ne zaman son bulacak?
ATALAR DER Kİ:
ATALAR DER Kİ:
/büyük lokma ye, büyük söz söyleme/
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
SİVAS´ın Zihniyeti Değişmeli
Osman ÇELİK Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Her “hak” almasında derdi ki; “Allahım beni bana bırakma.”Bu bilge sözü akşama kadar belki yüz defa söyler idi. “Allahım beni bana bırakma, Allahım beni bana bırakma…”
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Bu ŞEHİRDE Kuşlar Aç Kalmaz!
Hiçbir zaman terk etmeyip tüneyecek bir ağaç bulan serçeler, hiçbir gün yiyecek sıkıntısı çekmediler. Bayat ekmekleri parçalayarak serçelerin önüne sunan şehrin insanının, genlerinde taşıdığı merhamet ışığını söndürmemesi ümitli olmamız için yeter de artar bile…
Memleket...
Memleket...
Sonra Sivas´a dönmek için araba tuttuk. Yolda giderken ‘Ah, unuttum´ dedi: ‘Buranın karayemişleri meşhurdur. Anam beni İstanbul´a mektebe gönderirken yanıma torba içinde yemişler vermişti, onları yiyerek gelmiştim. Benim memleket sevgim, yemişle başlar. Geri dönüp alalım.´
SAVUNAN GAZETE
SAVUNAN GAZETE
Her olumsuzluğa karşı CESUR ADAMLARIN bir araya gelip şehri savunduğu SİVAS POSTASI, Türkiye´nin en çok okunan YERELgazetesi olarak yayın hayatında iz bırakıyor...
Bir Siyah Sancaktır Gece
Bir Siyah Sancaktır Gece
Emsali Karaduman Yazdı...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Kumru kuşları “hu hu” diyorlar, aşağıda da Fakı Amca “hu hu” diyordu. Bir Ramazan Amca, bir kuşlar, sıralarını sekitmeden “hu hu” diyorlardı.
Yalansın Dünya Yalan!
Yalansın Dünya Yalan!
Edebiyatımızıın "Dede Korkut" u 88 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç, Kahramanmaraş´ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
Ya Sivas Postası Olmasaydı?
SİVAS´ta gündemi sadece ama sadece SİVAS POSTASI Belirler...
Bir SİVAS Hatırası...
Bir SİVAS Hatırası...
Dedim ona ki “DÖNDÜ Bacı un helvası yapmayı bilirsin” dedim. Dedi ki “gadasın aldığım SİVASLI mısın yoksa” dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar