Şehre Bir Katkı Sun!
Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün İSTANBUL´dan getirterek başkan yardımcısı yaptığı Muaz UZUN´un Sami AYDIN ekibinde de yer alması yıllardır çözülemeyen bir konu olarak duruyor. Şehre dair dişe dokunur bir katkısının olmadığı herkesçe bilinirken, uzun süreli başkan yardımcılığı yapmasının esrarı ise anlaşılamıyor.
Tarih: 8.6.2018 01:25:56/ 2625okunma / 3yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS BELEDİYE ekibinin en zayıf halkalarından biri olan Mehmet Muaz UZUN´un, uzun süreli Başkan Yardımcılığının sebepleri anlaşılamıyor. Doğan ÜRGÜP ekibinden olduğu halde her ne hikmetse kendisi ile çalıştığı Başkan seçimi kaybettiği halde ilkesel bir duruş gösterip görev kabul etmemesi beklenirken, ANKARA bağlamlı referanslar ile Başkan yardımcılığı görevine devam eden UZUN´un gelgitli yolu sorgulanıyor.

Eski Sanayi konusunda bir ara öne çıkan lakin o dönemlerde ÜRGÜP´ü yanılttığı bilinen MUAZ UZUN´un, Başkan Sami AYDIN´ı da yanılttığı herkes tarafından dile getiriliyor.

Özellikle SÜBLİMİNAL mesajlar veren HOBBİT EVLER fikrinin sahibi olan UZUN´un kamuoyu tepkisi akabinde HOBBİT EVLERİ “Yamaç Evlere” çevirdiğine geçtiğimiz yıllarda şahit olunmuştu.

Teknik bir kadroyu işgal eden UZUN´un, şehre dair ne türlü bir katkısının olduğu ise merak ediliyor. Eski Başkanı ÜRGÜP´ü terk ederek AYDIN´ın yanında saf tuttuğu bilinirken Aydın´ın seçimi kaybetmesi halinde,Muaz UZUN´un yeni seçilen Başkanın da yanında saf tutmasının kuvvetle muhtemel olduğu yorumları yapılıyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Şehre Katkı
Okuyucu Yorumları (3 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
9.6.2018 22:38:20
ne bekliyordunuzki doğanın eskisi saminin yenisi bunlardan memlekete ne meymenet gelir biz sivaslılar ne tuhaf adamları seçiyoruz böyle
Yakup ERASLAN
10.6.2018 19:22:38
Sayın Belediye başkanı ,Başkan yardımcıları,Mezarlık Müdürü yukarı tekke Mezarlığı pislik içinde hiçmi gözünüz görmüyor mezarın üzerindeki otlar çiçeklerle beraber biçilmiş üzerine bırakılmış insan bari otları alır her taraf pet şişesi bidonlarla dolu helikopter kazasında şehit düşen gazeteci ve diğer arkadaşların mezarların üst kısmı resmen pislik içinde kaldırım yaya geçidi daralmış aile mezarlığı olarak birilerine satılmış yapan kimseler pislik içinde bırakmış kaldırım çökmüş velhasıl rezil bir görüntü göz önünde olan bir yer böyle olursa diğer yerler hak getire Belediye hiç önem vermiyor bir gel gör belediye başkanım o kadar elemanın işkurcum özbelsan işçilerin nerede biraz orada yatanlara saygınız olsun önümüz bayram inşallah daha temiz bir mezarlık için el atarsınız
sinan korkmaz
9.6.2018 22:47:46
sanayiyi gökdelen yaptı daha ne yapsın allah bildiği gibi yapsın bu muazı
Merhamet...
Merhamet...
Yüreklerin o dingin seyri alemini, nasıl da katlettik hunharca? MERHAMET; ağaca, kuşa dağa taşa merhamet…MERHAMET, sızım sızım bir yangın yerini abı hayata çeviren merhamet!..
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
yaşamak yaralanmaktır
su akar yatağını bulur
su akar yatağını bulur
Mısrasını yitirmiş şiirlerden, yarım kalmış öykülerden, kahramanı yitik romanlardan, gökteki yıldızların allı pullu salınışlarından, zarif tebessümlerden,tebessüm ardındaki derin hüzünlerden…
Sanayi Dönüşümünde SİVAS´ta Var
Sanayi Dönüşümünde SİVAS´ta Var
Sanayide MİLLİ ATILIM projesi kapsamında 11 ilde yapılacak olan SANAYİ SİTELERİ dönüşümünde SİVAS´ta yer alıyor.
Sorumlular Göreve!
Sorumlular Göreve!
SİVAS POSTASI GAZETESİ´nin geçtiğimiz hafta gündeme getirdiği, tarihi ALİ BABA CAMİNİN haziresinin bakımsızlığı hala devam ediyor. Ne VAKIFLAR, ne MÜFTÜLÜK, ne de BELEDİYE oraya el atmamak için direniyor.
Sanduka Örtüleri Yenilendi
Sanduka Örtüleri Yenilendi
Kanuni Sultan Süleyman Han´ın ŞAİR Şehzadesi ve oğulları asırlardır SİVAS´ın misafiri. Babasına baş kaldıran cengaver Şehzade Beyezıd Han´ı her gün SİVASLILAR ziyaret ediyor. Bakan YILMAZ´ın, güzel bir düşünce ile İstanbul Olgunlaştırma Enstitüsüne yaptırdığı türbe örtüleri ise dualarla değiştirildi.
ESTAŞ, İkinci Fabrikayı Açtı
ESTAŞ, İkinci Fabrikayı Açtı
Milli ve yerli sanayinin ete kemiğe bürünmüş hali olan ESTAŞ, 1000 civarında çalışanı ile takdir ediliyor. İkinci Fabrikayı da hayata geçiren ESTAŞ, burada da istihdama önemli katkılar sunuyor.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
geçmiş zaman olur ki!...
geçmiş zaman olur ki!...
Sevgi iyilikti, sevgi emekti…
Doğal Besin Kaynağı
Doğal Besin Kaynağı
Havaların yağışlı gitmesi mantarları coşturdu. Sivas´ın dört bir bucağında mantar bolluğu yaşanıyor.
SİVASLILAR Her Şehirde!
SİVASLILAR Her Şehirde!
Sivaslılar yurdun dört bir bucağına dağılmış vaziyette.SİVASLILAR´ın en çok yaşadığı illerin başında İSTANBUL, ANKARA, KAYSERİ, İZMİR gelmekte. Bu illerin her birinde 50 binin üzerinde SİVASLI yaşarken, diğer illerde de SİVASLILAR epey bir varlık oluşturuyorlar.
Talibi Coşkun´un Hatırası Yaşatılıyor
Talibi Coşkun´un Hatırası Yaşatılıyor
Halk kültürünün “EVLİYA ÇELEBESİ” olarak tabir edilen TALİBİ COŞKUN eserleri ile yaşıyor. TRT repertuarında yer alan türküleri yanı sıra ilginç hayatı ile de dikkat çeken AŞIK TALİBİ COŞKUN´un hatırasını yaşatan ALTINYAYLA BELEDİYESİ “Aşık Talibi Coşkun Sanat Evi” açarak, güzel bir hizmet ortaya koydu.
bayramın dokunaklı hüznü...
bayramın dokunaklı hüznü...
Dokunaklı, yarı mahzun, yarı sevinçli bayram günleri...
Belediye Kiracıları Dertli!
Belediye Kiracıları Dertli!
Belediye´ye ait dükkanlarda kiracı olan esnaflar kira miktarını ödeyemiyorlar. Borç harç bularak kira ödeme çabasında olan esnaf, ekonomik durgunluk nedeniyle de iş yapamıyorlar. Başbakan YILDIRIM´ın esnafın işlerini kolaylaştıran önlemler alırken, Başkan AYDIN´ın da buna benzer kolaylaştırmalara giderek, dükkan kiraları aşağıya çekmesini bekliyorlar.
Sorumlular Göreve!
Sorumlular Göreve!
Güzel mimarisi ve haziresinde birçok ilim sahibi insanları barındıran 1792 yılında yapılmış olan ALİBABA camiini caminin arka kısmındaki haziresine bakımsız tan girilememektedir. Sivas postası olarak sorumlularını göreve davet ediyoruz.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar