ŞEHR-İ EMİN Olmak veya Olamamak
Peki, FETÖ konusunda aynaya baktığında Sami Aydın kendisini nasıl görüyor acaba?
Tarih: 26.7.2018 18:17:09/ 3258okunma / 1yorum

ŞEHR-İ EMİN OLMAK VEYA OLAMAMAK

Her adam Şehr-iEmin olamaz. Bir kişi, sırtını partiye verip belediye başkanı seçilemez demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Şehr-i emin manasında Belediye başkanı olamaz diyorum. Bir belediye başkanı kendisini eleştiren bir gazeteye veya vatandaşa karşı intikam almak için ben bunlardan şüpheleniyorum diyerek yalan ve asılsız ifadeler kullanıp, kanun önünde müfteri birihbarcı durumuna düşemez, düşmemelidir.Eğer bu duruma düşüyorsa, görevini yapamayacak bir psikoloji içine girmiştir ki, bir an önce istifa etmelidir.

Sivas belediye başkanı olarak görev yapan Sami Aydın. (savcılık kararın da böyle ifade ediliyor.)

26.07.2016 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığına yazdığı ihbar dilekçesinde,Sivas Postası gazetesi yazarlarıve köşe yazarı Mehmet Başkan için ihbarda bulunuyor ve diyor ki “…FETÖ/PDY bağlantısı içerisinde, örgüt amaç ve hedefleri doğrultusunda birliktelik içerisinde oldukları; bu çerçevede asılsız, üretilmiş haberlerle kamu kurum ve kuruluşları ve iş adamlarından tehdit ve şantajla FETÖ´ye maddi kaynak sağlamak amaç ve saikıyla hareket ettiği şüphe endişesi hasıl olmuştur.”

Bu ihbarcının şikâyeti üzerine, Cumhuriyet Savcılığı tarafından “ terör örgütüne üye olma” suçlaması ile soruşturma açılmış ve Savcılık, ŞÜPHELİLER HAKKINDA MÜSNET SUÇTANKAMU ADINA KOVUŞTURMA YAPILMASINA YER OLMADIĞINA, karar vermiştir.

Ey Sami Aydın,  şimdi sıra bizde. Şimdi kamuoyuna açıkla bakalım!

FETÖ/PDY adı altında,  hangi kamu kurum ve kuruluş için asılsız ve üretilmiş haber ve yayın yapmışız, AÇIKLA bakalım.

Ey Sami Aydın, hangi işadamına tehdit ve Şantajla FETÖ´ye maddi kaynak sağlamışız, AÇIKLA bakalım herkes bilsin.

Peki, FETÖ konusunda aynaya baktığında Sami Aydın kendisini nasıl görüyor acaba?

Mesela, Belediye Meclisine, başkan kontenjanından soktuğu ve hala FETÖ yargılaması devam İ.B.´yi aynada görüyor mu?

Mesela, yeğeninin, ortaklarının ve kendisinin 17-25 den Aralıktan sonra, hayatın doğal akışına ters bir şekilde anormal bir maddi güce ulaştığını, aynada görüyor mu?

Mesela, eski Cumhurbaşkanımız Abdullah GÜL´ün elini nasıl öptüğünü aynada görmese bile yayınladığımız fotoğraflarda görüyor mu?

Mesela, kapatılan “Kimse yok mu” derneğinin 17-25 Aralıktan sonra,şehir meydanında ki dev ekranlarda kurban bağışı reklamlarını yaptırdığını, aynada olmasa bile yayınladığımız fotoğraflardan görüyor mu?

Mesela, eşiniz hanımefendinin FETÖ soruşturmasında ifadesinin alınması gerçek mi, yalan mı?

Bunlar aysberg ´in görünen yüzü,  bunları biz gördüğümüze göre, eminimsiz de aynada aynısını görüyorsunuzdur.

Aysberg ´in görünmeyen bir yüzü daha vardır, bilirsiniz.

Mesela, zamanında Bülent Arınç, “Parsel parsel sattın Melih diye…” diye bir şeyler söylemişti, bu size bir çağrışım yaptırıyor mu?

Mesela, Hakan Şükür´ün Sivas´a kadar teşrif edip mahkemede görünüp gittiği dönemin Belediye başkanı ile birbirinize karşı halef-selef olduğunuz halde, bu güne kadar karşılıklı tek kelime dahi etmediniz, etmiyorsunuz, çok ilginç değil mi?Hâlbuki eski Başkan´ın elimde Atık Su Arıtma tesisi ihaleleri ile ilgili bir dosya var diyordu? Ne oldu? Yoksa karşılıklı centilmenlik anlaşması mı yaptınız?

Hızlı tren güzergâhının hattınıdeğiştirttiniz, sülalenize ait kamyon ve iş makinaları ile alt taşeron olarak milyonlarca metreküp hafriyat işi yapıldı, milletin milyonları heba olurken, sülaleniz iyi para kazandı. Kamuoyunun itirazları sonucu, güzergâh tekrar eski ve doğru olan yerine gelince, hiç haberim yok muamelesi çekip, karanlıkta ıslık çalıyorsunuz. Bunların hesabı, tüyü bitmemiş yetimin hakkı, günü geldiğinde sorulmayacak mı zannediyorsunuz!

Göreve gelir gelmez,iki yıl boyunca şikâyetleri değerlendiriyorum diye imar revizyon planını hokkabazın torbasına çevirdiniz.Emsal oranları ile oynadınız. Yeşil bantlara imar verdiniz, tescilli tarihi binaların bahçelerine dalavereli (sökülür takılır yalanı) bina yapılmasına göz yumup, işletme izni verdiniz. Revizyon kesmedi şimdi de mevzi imarlar veriyorsunuz.

Paşabahçe´yi, pankart açarak yalakalığını ilan eden bir yalakaya, Kale´yi büyüttükçe büyüttürüp kabadayı ayaklarına yatanlara,  Ethem Bey parkına koskoca bina yaptırtıp ağır abi rolündekilere, Aksu´yu hısımlara, Karşıyaka Çamlık´ı otoparkçıya derken babadan oğula, oğuldan torunageçecek şekilde memleketin ortak alanlarını dağıtıp durdunuz.

“Durun hele, az kaldı.”

 

Mehmet BAŞKAN
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEHR EMİN Olmak veya Olamamak
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
sinan korkmaz
28.7.2018 08:56:36
sami başkan yetim hakkı nedir bilmez boşuna uğraşmayın sivas postası allah ıslah etsin sami aydını
Sivas KURBAN´a Hazır mı?
Sivas KURBAN´a Hazır mı?
Halkımız heyecanla Kurban Bayramını bekliyor. Dünyevileşmenin, bütün evrelerini içselleştiren şehrimiz insanının, günler öncesinden derin dondurucuları hazır ederek, Kurban Bayramına hazırlandığı gözlemleniyor.
Kapısız´ın Tohumu
Kapısız´ın Tohumu
Hatem TÜRK´ün yazısı...
Yetkililer Göreve!
Yetkililer Göreve!
SİVAS Numune Hastanesi doktor yetersizliği nedeniyle yeterince hizmet veremiyor. İlçelerden, köylerden, kasabalardan gelenler, hastalarının tedavisi için yeterli doktor olmadığından şikayet ediyorlar.
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Sivas Kongresi´nin 100.Yılı
Kimi şehirler, çekirdek bünyelerinde felsefi bir damarı barındırırlar lakin, o şehrin müntesiplerince bu damar bir türlü harekete geçirilemez.
Annem Öldü mü
Annem Öldü mü
/sen benim arkamda benzerdin dağa.../
Bu Güzel Haber İşte!
Bu Güzel Haber İşte!
SİVAS´ta sıra dışı etkinlikler de boy gösteriyor. Eski ağaçlardan, bina yıkıntılarından temin edilen odunlara, maharetli elleriyle şekil veren Kemallettin NAMOĞLU, şehre bir çocuk köyü kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Mesele ERDOĞAN Değil ki!...
Ama tek Türkiye var. Ve 100 yıllık Türkiye Cumhuriyetini teslim etmemek için hala bir şansımız var.
Keşişin Kayıp Kitapları
Keşişin Kayıp Kitapları
SİVAS tarihi ve kültürü açısından çok önemli hatıralar zinciri...
Hakan AKSU ve Beklentiler
Hakan AKSU ve Beklentiler
Sivas´ta yıllardır oluşan çalışmama üzerine kurulan düzeni yıkmalı. Uzun yıllardır görev yapan, çalışıyormuş gibi görünen, sıkı sıkıya koltuklarına yapışan yapının bir an önce değişmesi için çaba göstermesi bekleniyor.
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
DARENDE´ye Doğru Ağır Zaman
Ağır bir zaman… Hayatın çentikli anı, kayda değer bir zamanı dillendirmeye namzet bir huzur ile, içine doğru kıvrılan bir nehir gibi ilerliyor yavaş yavaş… Öte dağlar ve öte diyarların, kendi kendileri ile söyleşmeleri belki de çoğu şeyi anlamlı kılan… Kayda değer bir zaman, ağır ağır ilerliyor DARENDE´ye doğru…
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
DARENDE´yi Görmeden Ölmeyin!
Bir zamanlar SİVAS´a bağlı olan DARENDE, gezip görenleri adeta büyülüyor. SOMUNCU BABA ile manevi bir iklim etrafı kaplarken, GÜNPINAR ŞELALASİ ile de doğanın insana sunduğu cömertlik ap açık ortada duruyor.
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de Ağaçlar Sabırda
GÜRÜN´de bu yıl dallar meyveye duramadı. Geçen yıl ağaçlar meyve yükünden kırılacak gibi olurken, bu sene yaşanan DOLU nedeniyle ara ara meyve olduğu gözlemlendi.
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
BURUCİYE Bunu Hak Ediyor mu?
SİVAS´ın taş abidelerinden biri olan BURUCİYE MEDRESESİ, deyim yerinde ise kasvet haneyi anımsatıyor. İçine girip çay içenlerin içinin daraldığı gözlemlenirken, zerrece işletme mantığının da olmaması insanları üzüyor.
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban ile İlgili Bazı Hususlar
Kurban kesmeyi "vacip" olarak kabul eden Hanefi mezhebine göre nisap miktarı mala sahip olan her bireyin ayrı bir kurban kesmesi gerekir.
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Sen Sadece Yalansın Dünya!
Ünlü yazar Armağan ETHEMOĞLU vefat etti. ANKARA´da kalp krizi sonucu vefat eden Armağan ETHEMOĞLU, Ankara´da toprağa verildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar