Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Belediye seçimlerine bir yıl kala pek çok adayın da yavaş yavaş siyasi arenayı koklaması, bu seçimin kıran kırana geçeceği öngörülüyor.
Tarih: 12.2.2018 23:00:19/ 2389okunma / 11yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS halkı yeni Belediye Başkanının kim olacağını konuşmaya başladı. Seçimlere bir yıl gibi kısa bir zaman kalmışken, başarısız bulunan Başkan AYDIN´a şans tanınmıyor.

Önümüzdeki Başkanlık seçimlerine beraber girecek olan MHP ve AK PARTİ ittifakının SİVAS´ta da kendini göstereceği ve MHP´nin de güçlü bir ismi BELEDİYE BAŞKANLIĞI için önereceği kulislerde konuşuluyor.

Ayrıca BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ´nin de olası ittifak için yeşil ışık yaktığı ve onun da aklından geçen şehirlerin başında ise SİVAS olduğu vurgulanıyor.

Sivas Belediye Başkanlığı için Doğan ÜRGÜP´ün uzun zamandır kulisleri yokladığı bilinirken, Sivaslılar Doğan ÜRGÜP ve Sami AYDIN Belediyeciliğinden bıktıklarını ve yeni isimler ve yeni bir kadro ile şehrin yepyeni bir yüze kavuşması gerektiği görüşlerini dile getiriyorlar.

Ak Parti içinde de yaklaşık on kadar güçlü ismin Belediye Başkanlığına hazırlandıkları ve önümüzdeki günlerde bu isimlerin Genel Merkez bağlamında kulislere başlayacakları alınan haberler arasında.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Şehir Belediye Başkanını Arıyor
Okuyucu Yorumları (11 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dogruya Dogru
14.2.2018 09:10:13
Başkanın halka indiği kadar var, ilk seneler dışarı çıkmayan insanlar seçim yaklaştıkça halka iner
Nejat DEMİR
13.2.2018 20:20:37
15 TEMMUZ SONRASININ AKPARTİ TEŞKİLATLARI EN DOĞRU KARARI VERECEK VE İLİMİN HİZMETİN EN İYİSİNİ HAKEDEN İNSANLARI BU DOĞRU KARARIN YANINDA BİR BÜTÜN OLARAK DURACAK VE DESTEKLEYECEKTİR.
metin
14.2.2018 01:40:33
VERİLEN SÖZLER NE OLACAK: KALE DURUYOR, HAL DURUYOR, OTOBÜSLER DEĞİŞMEDİ, TRAFİK SORUNU DURUYOR, İSTİHDAM NEREDEYSE HİÇ OLMADI , SANAYİ DURUYOR, SU PARASINDA EMLAK VERGİSİNDE HİÇ İNDİRİM OLMADI, ŞEHİR ÇIPLAK MEYDANLARLA DOLDU, DAHA SAYAYIMMI... NE OLACAK BU İŞLER, KİM HESAP SORACAK...
taner
14.2.2018 01:45:34
hızlı tren geçikmesi ve hastanelerin yıkılarak, yok edilerek kızılırmak kenarında bataklığa götürülmesinin hesabıda sorulmalı
sinan korkmaz
13.2.2018 14:38:45
sami ve doğana oy yok artık şu sivasın haline bak tek kazanan kendileri
Yaşar Rende
13.2.2018 10:54:14
Sami başkan yine kazanır.
Sivas Sevdalısı
17.2.2018 21:18:49
Sivas Iki isimden de çok çekti.Yeni isim yenilikçi halk ile iç içe olan biri olmalı.Sivas a tepeden bakan biri olmasın. Işi sadece Sivas Sevdası Olan biri; YENİ BİR SİVAS İÇİN BURHANETTİN KURU yu SEÇİN
FERHAT ASLAN
20.2.2018 10:17:12
Hırsız olmasın ,çalmasın ahlaklı olsun yeter.
M. Ali
25.2.2018 11:59:45
Selçuk ortaokulunu yıkın,Lisenin bahçesine ortaokul yapın. Eee şimdi bu okullara bahçe lazım ne yapmalı..??Öğretmen evini yıkalım buraların bahçesi olsun. Ne güzel mantık değil mi?Bu ne zenginlik. Bu ne rezillik. Okul içinde okul. Sanki Sivasta uygun alam yok. Zaten bu alan trafik açısından sıkışık şimdi tam bir rezalet. Milletin parasını çarçur edenleri kınıyorum. Gelelim imar durumuna. Eğriköprü konakları çevresini ihya ettiler. Sinekten böcekten geçilmeyen yerleri yerleşim yerleri yaptı yüksek katlarla o bölge güzelleştirdi. Başkana srmak lazım bu bölgeye bu ilgi neden..?? Asıl Sivasa katma değer katacak alan bence Sivas ın batı girişi,,batı kapısı. Niye buralara önem verilmiyor neden??Gerçekten Sivas ımıza yeni bir başkan lazım. Kendini değil Sivası düşünen ufku geniş halkla konuşan bir başkan.
murat
24.2.2018 09:05:56
sami aydını kesinlikle koymaz reis ,konsa bile müteahhitlerden oy istesin , ev fiyatlarının düşmemesi için gösterdiği çaba taktire şayan
FERHAT
27.2.2018 17:42:23
İMAR PLANI İPTAL EDİLDİ. ARTIK RANTLAR ORTAY AÇIKTI. MÜTEAHHİT BAŞKAN OLMASIN. YAPI DENETİM ŞİRKETİ OLAN OLMASIN. HAK İLE HAKİKAT OLSUN
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
Yerel Siyaset Hareketleniyor!
MART yerel seçimleri kentin gündeminde. CHP camiası da seçime hazırlanıyor. SİVAS´ın tanınmış isimlerinden Halit METE OLTULU´nun da CHP seçmeni tarafından ismi aday adaylığı için dillendiriliyor
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Bir DÖNEM Kapanıyor!
Yerel seçimlere ramak kala SİVAS BELEDİYESİ ekibi toplumun gündeminde. Başkan AYDIN şahsi işlerinin takibinden geri durmazken, Başkan Yardımcıları ve Danışmanlarının da günü kurtarma geçiştirmeleri kamuoyu tarafından analiz ediliyor.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir Değişime Odaklandı
Şehir Değişime Odaklandı
Son yıllarda TERMAL, AVM, Hafriyat Taşıma İşleri, FETÖ´cü olmayanları İHBAR edip çamur atma, Kızılırmak dibindeki inşaat işleri ile uğraşmaktan BELEDİYE´ye zaman bulamayan Mevcut Başkan Sami AYDIN ve ekibinin görev sürelerinin bitimine 6 ay gibi kısa bir zaman kala, SİVAS halkı pek çok aday adayının Belediye yönetimine talip olmasını arzuluyor.
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
TÜRKMENOĞLU´nun İsmi De Geçiyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala, şehir kamuoyunda aday adayları da konuşulmaya devam ediyor. Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı TÜRKMENOĞLU´nun da ismi aday adaylığı için geçiyor.
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Yusuf Ziya KURT, Aday Adayı!
Mevcut Başkan AYDIN´ın “sosyal ve siyasi kredini bitirmesi” akabinde, ŞEHİR KAMUOYU yeni BAŞKAN arayışını sürdürüyor. İş Adamı Yusuf Ziya KURT´un da aday adayı olacağı öğrenildi.
Belediye Yönetimine Talip!
Belediye Yönetimine Talip!
MART yerel seçimleri kulisleri şehrin dört bir yanında dalga dalga yayılıyor. Ak Parti Eski İl Başkanı Burhanettin KURU´nun da Belediye için aday adayı olduğu öğrenildi.
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Siyaset YEREL Seçimlere Kilitlendi
Mevcut Belediye yönetiminin görev süresinin bitmesine az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş sahneye inmeye başladılar. Sivas siyasetinin tanınan isimlerinden Selami UZUN´un da aday adayı olduğu öğrenildi.
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Ziya ŞAHİN Aday Adayı!
Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala, kamuoyunda yükselen değişim sesleri, aday adaylarının sahneye inmesini hızlandırıyor.
AKYILDIZ da Sahnede!
AKYILDIZ da Sahnede!
Sivas Belediye Başkanlığı için her partiden, her düşünceden isimler kamuoyunda dilden dile dolaşırken, Eski Vekil Ali AKYILDIZ´ın da ismi geçmeye başladı.
COŞKUN, Aday Adayı
COŞKUN, Aday Adayı
SİVAS Başkan´ını arıyor. Belediye yönetiminin görev sürelerinin bitimine az bir zaman kala,Mevcut Başkan, Başkan Yardımcıları, Danışmanları ve Birim Müdürlerinden bıkan halk, yeni bir nefes ve yeni bir umut için etkin kamuoyu oluşturarak değişim için gün sayıyorlar.
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
SİVAS´ta En Çok Konuşulan Konu
Seçimlere az bir zaman kala çarşıda pazarda BELEDİYE BAŞKANI adaylarının isimleri konuşulmaya başladı. ŞEHİRDE ise dilden dile adeta atasözü gibi dolaşan “Sami AYDIN Aday olursa AK PARTİYE OY vermeyeceğim” sözü GENEL MERKEZE kadar ulaşıyor.
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Sivas BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala yavaş yavaş aday adayları da netleşmeye başladı.Sami AYDIN´ın bazı uygulamalarını mahkemeye taşıyan ve mahkemeyi kazanan Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün de aday adayı olacağı öğrenildi.
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
TEŞKİLAT Sahaya İndi!
CUMHURBAŞKANI Erdoğan´ın tam desteğini alarak İL BAŞKANI olan Hakan AKSU, yönetimdeki görev dağılımını gerçekleştirdi.Yıllardır şehirde dağınık olan AK PARTİ sinerjisini yeniden toparlayan AKSU´nun özellikle BECERİKSİZ BÜROKRATİK yapılanmaya aman vermeyeceği belirtiliyor.
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
SİVAS BAŞKAN´ını Arıyor!
Yerel seçimlere az bir zaman kala aday adayları da yavaş yavaş belirmeye başladı.Şehir siyasetinin yıllardır içinde olan ve “ülkücü gazi” olarak da bilinen Hikmet KUZU´nun MHP´den Belediye Başkanı aday adayı olduğu öğrenildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar