Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Belediye seçimlerine bir yıl kala pek çok adayın da yavaş yavaş siyasi arenayı koklaması, bu seçimin kıran kırana geçeceği öngörülüyor.
Tarih: 12.2.2018 23:00:19/ 1985okunma / 11yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS halkı yeni Belediye Başkanının kim olacağını konuşmaya başladı. Seçimlere bir yıl gibi kısa bir zaman kalmışken, başarısız bulunan Başkan AYDIN´a şans tanınmıyor.

Önümüzdeki Başkanlık seçimlerine beraber girecek olan MHP ve AK PARTİ ittifakının SİVAS´ta da kendini göstereceği ve MHP´nin de güçlü bir ismi BELEDİYE BAŞKANLIĞI için önereceği kulislerde konuşuluyor.

Ayrıca BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ´nin de olası ittifak için yeşil ışık yaktığı ve onun da aklından geçen şehirlerin başında ise SİVAS olduğu vurgulanıyor.

Sivas Belediye Başkanlığı için Doğan ÜRGÜP´ün uzun zamandır kulisleri yokladığı bilinirken, Sivaslılar Doğan ÜRGÜP ve Sami AYDIN Belediyeciliğinden bıktıklarını ve yeni isimler ve yeni bir kadro ile şehrin yepyeni bir yüze kavuşması gerektiği görüşlerini dile getiriyorlar.

Ak Parti içinde de yaklaşık on kadar güçlü ismin Belediye Başkanlığına hazırlandıkları ve önümüzdeki günlerde bu isimlerin Genel Merkez bağlamında kulislere başlayacakları alınan haberler arasında.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Şehir Belediye Başkanını Arıyor
Okuyucu Yorumları (11 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dogruya Dogru
14.2.2018 09:10:13
Başkanın halka indiği kadar var, ilk seneler dışarı çıkmayan insanlar seçim yaklaştıkça halka iner
Nejat DEMİR
13.2.2018 20:20:37
15 TEMMUZ SONRASININ AKPARTİ TEŞKİLATLARI EN DOĞRU KARARI VERECEK VE İLİMİN HİZMETİN EN İYİSİNİ HAKEDEN İNSANLARI BU DOĞRU KARARIN YANINDA BİR BÜTÜN OLARAK DURACAK VE DESTEKLEYECEKTİR.
metin
14.2.2018 01:40:33
VERİLEN SÖZLER NE OLACAK: KALE DURUYOR, HAL DURUYOR, OTOBÜSLER DEĞİŞMEDİ, TRAFİK SORUNU DURUYOR, İSTİHDAM NEREDEYSE HİÇ OLMADI , SANAYİ DURUYOR, SU PARASINDA EMLAK VERGİSİNDE HİÇ İNDİRİM OLMADI, ŞEHİR ÇIPLAK MEYDANLARLA DOLDU, DAHA SAYAYIMMI... NE OLACAK BU İŞLER, KİM HESAP SORACAK...
taner
14.2.2018 01:45:34
hızlı tren geçikmesi ve hastanelerin yıkılarak, yok edilerek kızılırmak kenarında bataklığa götürülmesinin hesabıda sorulmalı
sinan korkmaz
13.2.2018 14:38:45
sami ve doğana oy yok artık şu sivasın haline bak tek kazanan kendileri
Yaşar Rende
13.2.2018 10:54:14
Sami başkan yine kazanır.
Sivas Sevdalısı
17.2.2018 21:18:49
Sivas Iki isimden de çok çekti.Yeni isim yenilikçi halk ile iç içe olan biri olmalı.Sivas a tepeden bakan biri olmasın. Işi sadece Sivas Sevdası Olan biri; YENİ BİR SİVAS İÇİN BURHANETTİN KURU yu SEÇİN
FERHAT ASLAN
20.2.2018 10:17:12
Hırsız olmasın ,çalmasın ahlaklı olsun yeter.
M. Ali
25.2.2018 11:59:45
Selçuk ortaokulunu yıkın,Lisenin bahçesine ortaokul yapın. Eee şimdi bu okullara bahçe lazım ne yapmalı..??Öğretmen evini yıkalım buraların bahçesi olsun. Ne güzel mantık değil mi?Bu ne zenginlik. Bu ne rezillik. Okul içinde okul. Sanki Sivasta uygun alam yok. Zaten bu alan trafik açısından sıkışık şimdi tam bir rezalet. Milletin parasını çarçur edenleri kınıyorum. Gelelim imar durumuna. Eğriköprü konakları çevresini ihya ettiler. Sinekten böcekten geçilmeyen yerleri yerleşim yerleri yaptı yüksek katlarla o bölge güzelleştirdi. Başkana srmak lazım bu bölgeye bu ilgi neden..?? Asıl Sivasa katma değer katacak alan bence Sivas ın batı girişi,,batı kapısı. Niye buralara önem verilmiyor neden??Gerçekten Sivas ımıza yeni bir başkan lazım. Kendini değil Sivası düşünen ufku geniş halkla konuşan bir başkan.
murat
24.2.2018 09:05:56
sami aydını kesinlikle koymaz reis ,konsa bile müteahhitlerden oy istesin , ev fiyatlarının düşmemesi için gösterdiği çaba taktire şayan
FERHAT
27.2.2018 17:42:23
İMAR PLANI İPTAL EDİLDİ. ARTIK RANTLAR ORTAY AÇIKTI. MÜTEAHHİT BAŞKAN OLMASIN. YAPI DENETİM ŞİRKETİ OLAN OLMASIN. HAK İLE HAKİKAT OLSUN
Oyun İçinde Oyun
Oyun İçinde Oyun
Sami AYDIN ve Hilmi BİLGİN ikilisinin organize ettiği ve İl Başkanı Ziya ŞAHİN´in de dahil olduğu ihraç tiyatrosu devam ediyor.
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İHRAÇ ŞAMPİYONLARI KAZANIR MI?
İl Başkanı adayıyım. İl Başkanı olacağım derken, ters köşe yapılarak partiden kesin ihracı için çalışılan ve Ak Parti Genel Merkezine kesin ihraç olarak dosyası gönderilen Toraman´a soğuk bir duş yaşattılmıştı. Daha sonrasında ise İl genel meclis başkanı ve bir kaç üyeye de ihraç sopası gösterilmiş ancak sonrasında eylem gerçekleşmeyip söylemlerde kalmıştı.
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Herkesin Bir Fikri Var Ama...
Eski Numune Hastanesi halkın gündeminde. Partilerden Saadet Partisi açıklama yaparken, asıl İktidar Partisi İl Teşkilatının konu ile ilgili ne düşündüğü merak konusu.
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
ŞEHİR Başkanını Arıyor!
SİVASLILAR, Belediye Başkanının kim olacağına yoğunlaşmışken, görev süreleri az kalan mevcut yönetimin, geçen sürede ne yapıp ne yapmadıkları kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Bunları Konuşuyor!
Ankara Siyaset Kulislerini yakından takip eden SİVAS POSTASI Yazarı Abdülhadi GÜLER, Belediye seçimlerine özel önem veren Ak Parti´nin Büyükşehirler başta olmak üzere gündemde olan BÜTÜNŞEHİR BELEDİYE Başkanlıklarını almak için bazı üst düzey Bakan ve vekilleri Başkan adayı olarak göstereceği bilgilerine ulaştı.
Yeni Başkan Kim Olacak?
Yeni Başkan Kim Olacak?
Cumhur İttifakı diye tabir edilen partiler ittifakı yavaş yavaş netleşmeye başladı. Ak Parti ile MHP anlaşırlarken, BBP´nin de ittifaka gireceği belirtiliyor. Bu ittifakın BELEDİYE BAŞKANLIĞI seçimlerine de yansıyacağı ve SİVAS BELEDİYE Başkanlığını özellikle MHP ve BBP´nin istediği vurgulanıyor.
Yav He He!
Yav He He!
Belediye Başkanlığı seçimlerine bir yıl kala değişik adaylar da yavaş yavaş kulislerde boy göstermeye başladılar. Bir zamanlar ÜLFET HUKUK DERNEĞİ içerisin de olan ve o zamanlar “kılıcının önü de arkası da kesen” Hilmi BİLGİN´in Başkanlık istediği iddia ediliyor. Toplumda tabanı olmayan ve şehirde en çok eleştirilen bir ismin böyle bir niyetinin olması başta Ak Partililer olmak üzere her kesim tarafından komik bulunuyor.
Su Çatlağını Bulur
Su Çatlağını Bulur
TÜRKİYE, tek vucut olarak sınırları yanı başında bir terör oluşumunu engellemek için var gücü ile mücadele ediyor. Dış destekli PKK ve onun uzantılarına aman vermeyen TÜRKİYE, yerinde hamleler ile tarihi başarılara imza atıyor.
Bir Garip Basın Açıklaması
Bir Garip Basın Açıklaması
MHP teşkilatının yaptığı basın duyurusu kafaları karıştırdı. Genelde hiçbir konuda sesi soluğu çıkmayan Sivas teşkilatının, apar topar bir açıklama yapması analiz edilmeye çalışılıyor.
SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS, Başkanını Arıyor
SİVAS´ın önümüzdeki aylarda BÜYÜK ŞEHİR Belediyesi olma ihtimali yükselirken, Büyük Şehir olması durumunda başta İl Özel İdaresi araç gereçleri Belediyeye geçecek. Bütün ilçe ve köyler de tek merkezden yönetilecek. Devasa bir şehri yönetecek Belediye Başkanı´nın ise halkın takdirini kazanmış, müteahhitlik ilişkileri olmayan,şehir menfaatleri doğrultusunda iş bitirici, analitik zekaya sahip biri olması kamuoyunda arzulanıyor.
Partiyi Kim Yönetiyor?
Partiyi Kim Yönetiyor?
Ak Parti´de gündem olan bir konu herkesin dilinde. Özellikle Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın partiyi şekillendirmek için özel çabası kamuoyuna yansırken, İl Başkanı yeniden olmasına rağmen, psikolojik üstünlüğü bir türlü ele alamayan Ziya ŞAHİN´in ise neden sessiz kaldığı anlaşılamıyor.
SIRA ve GÜÇ KİMDE!
SIRA ve GÜÇ KİMDE!
Disiplin sırasında kim veya kimler var... Kim disiplin yolunu ve neden gösterdi...
Bunları Yapabiliriz!
Bunları Yapabiliriz!
Hızlı Tren İstasyonunun, mevcut GAR olarak dizayn edilmesi şehirde büyük bir memnuniyet oluşturdu. Orada bulunan geniş alanların da dahili ile, burada dünyanın en güzel YHT İSTASYONUNUN yapılarak TÜRKİYE´ye örnek bir çalışma armağan edilmesi bekleniyor. SİVASLILAR bu işi, şehrin TBMM´deki iki güçlü ismi olan YILMAZ ve SOLUK´un hayata geçirebileceğini ve bu hizmet ile de SİVAS tarihine altın harflerle yazılacaklarını dile getiriyorlar.
Halef Selef Kısır Döngüsü
Halef Selef Kısır Döngüsü
Belediye Başkanlığı seçimlerine az bir zaman kala SİVAS siyasi kulisleri hareketlendi. Eski Başkan ÜRGÜP, yeniden Belediye Başkanlığını almak için hazır kıta beklerken, mevcut Başkan AYDIN da üç yıl aradan sonra yavaş yavaş halkla kucaklaşmada büyük çaba sarf ediyor.
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Aklın ve Bilimin Yolu Bir
Sıradışı bakışı, analitik düşüncesi, teknik birikimi ile SİVAS için bir şans olan Mehmet Habip SOLUK, HIZLI TREN konusunda son noktayı koydu. Şehirde son günlerin en popüler ismi olan SOLUK´un, HIZLI TRENİN eski güzergaha gelip, mevcut GAR´ın kullanılacağını açıklaması tarihi bir anlamla hafızalara kazındı. Şimdi ise GAR alanına SOLUK´un teknik bakışıyla TÜRKİYE´nin en modern şeklinin verilmesi bekleniyor...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar