Şehir, Belediye Başkanını Arıyor!
Belediye seçimlerine bir yıl kala pek çok adayın da yavaş yavaş siyasi arenayı koklaması, bu seçimin kıran kırana geçeceği öngörülüyor.
Tarih: 12.2.2018 23:00:19/ 2256okunma / 11yorum

SPHM ÖZEL HABER

SİVAS halkı yeni Belediye Başkanının kim olacağını konuşmaya başladı. Seçimlere bir yıl gibi kısa bir zaman kalmışken, başarısız bulunan Başkan AYDIN´a şans tanınmıyor.

Önümüzdeki Başkanlık seçimlerine beraber girecek olan MHP ve AK PARTİ ittifakının SİVAS´ta da kendini göstereceği ve MHP´nin de güçlü bir ismi BELEDİYE BAŞKANLIĞI için önereceği kulislerde konuşuluyor.

Ayrıca BBP Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ´nin de olası ittifak için yeşil ışık yaktığı ve onun da aklından geçen şehirlerin başında ise SİVAS olduğu vurgulanıyor.

Sivas Belediye Başkanlığı için Doğan ÜRGÜP´ün uzun zamandır kulisleri yokladığı bilinirken, Sivaslılar Doğan ÜRGÜP ve Sami AYDIN Belediyeciliğinden bıktıklarını ve yeni isimler ve yeni bir kadro ile şehrin yepyeni bir yüze kavuşması gerektiği görüşlerini dile getiriyorlar.

Ak Parti içinde de yaklaşık on kadar güçlü ismin Belediye Başkanlığına hazırlandıkları ve önümüzdeki günlerde bu isimlerin Genel Merkez bağlamında kulislere başlayacakları alınan haberler arasında.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Şehir Belediye Başkanını Arıyor
Okuyucu Yorumları (11 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Dogruya Dogru
14.2.2018 09:10:13
Başkanın halka indiği kadar var, ilk seneler dışarı çıkmayan insanlar seçim yaklaştıkça halka iner
Nejat DEMİR
13.2.2018 20:20:37
15 TEMMUZ SONRASININ AKPARTİ TEŞKİLATLARI EN DOĞRU KARARI VERECEK VE İLİMİN HİZMETİN EN İYİSİNİ HAKEDEN İNSANLARI BU DOĞRU KARARIN YANINDA BİR BÜTÜN OLARAK DURACAK VE DESTEKLEYECEKTİR.
metin
14.2.2018 01:40:33
VERİLEN SÖZLER NE OLACAK: KALE DURUYOR, HAL DURUYOR, OTOBÜSLER DEĞİŞMEDİ, TRAFİK SORUNU DURUYOR, İSTİHDAM NEREDEYSE HİÇ OLMADI , SANAYİ DURUYOR, SU PARASINDA EMLAK VERGİSİNDE HİÇ İNDİRİM OLMADI, ŞEHİR ÇIPLAK MEYDANLARLA DOLDU, DAHA SAYAYIMMI... NE OLACAK BU İŞLER, KİM HESAP SORACAK...
taner
14.2.2018 01:45:34
hızlı tren geçikmesi ve hastanelerin yıkılarak, yok edilerek kızılırmak kenarında bataklığa götürülmesinin hesabıda sorulmalı
sinan korkmaz
13.2.2018 14:38:45
sami ve doğana oy yok artık şu sivasın haline bak tek kazanan kendileri
Yaşar Rende
13.2.2018 10:54:14
Sami başkan yine kazanır.
Sivas Sevdalısı
17.2.2018 21:18:49
Sivas Iki isimden de çok çekti.Yeni isim yenilikçi halk ile iç içe olan biri olmalı.Sivas a tepeden bakan biri olmasın. Işi sadece Sivas Sevdası Olan biri; YENİ BİR SİVAS İÇİN BURHANETTİN KURU yu SEÇİN
FERHAT ASLAN
20.2.2018 10:17:12
Hırsız olmasın ,çalmasın ahlaklı olsun yeter.
M. Ali
25.2.2018 11:59:45
Selçuk ortaokulunu yıkın,Lisenin bahçesine ortaokul yapın. Eee şimdi bu okullara bahçe lazım ne yapmalı..??Öğretmen evini yıkalım buraların bahçesi olsun. Ne güzel mantık değil mi?Bu ne zenginlik. Bu ne rezillik. Okul içinde okul. Sanki Sivasta uygun alam yok. Zaten bu alan trafik açısından sıkışık şimdi tam bir rezalet. Milletin parasını çarçur edenleri kınıyorum. Gelelim imar durumuna. Eğriköprü konakları çevresini ihya ettiler. Sinekten böcekten geçilmeyen yerleri yerleşim yerleri yaptı yüksek katlarla o bölge güzelleştirdi. Başkana srmak lazım bu bölgeye bu ilgi neden..?? Asıl Sivasa katma değer katacak alan bence Sivas ın batı girişi,,batı kapısı. Niye buralara önem verilmiyor neden??Gerçekten Sivas ımıza yeni bir başkan lazım. Kendini değil Sivası düşünen ufku geniş halkla konuşan bir başkan.
murat
24.2.2018 09:05:56
sami aydını kesinlikle koymaz reis ,konsa bile müteahhitlerden oy istesin , ev fiyatlarının düşmemesi için gösterdiği çaba taktire şayan
FERHAT
27.2.2018 17:42:23
İMAR PLANI İPTAL EDİLDİ. ARTIK RANTLAR ORTAY AÇIKTI. MÜTEAHHİT BAŞKAN OLMASIN. YAPI DENETİM ŞİRKETİ OLAN OLMASIN. HAK İLE HAKİKAT OLSUN
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Bu Ayrılığa Yürek Dayanır mı?
Birkaç dönemdir vekil olan ve AK PARTİ´ye büyük oy kaybettiren Hilmi BİLGİN´in listede olmaması şehirde büyük memnuniyet oluşturdu. Şehir bürokrasisinin altını üstüne getiren, ne kadar vasıfsız beceriksiz insan varsa onların bir yerlere gelmesi için yoğun çaba sarf eden BİLGİN´in, ÜLFET HUKUK DERNEĞİ geçmişi de herkes tarafından konuşulmaya devam ediyor.
Şen Bacı Koşturuyor
Şen Bacı Koşturuyor
Yakin zamanda açıklanan aday listesini görünce Elbeylilerin iyi bu sefer bizim yöremizden vekil çıkacak diye umutlandıkları hatta keşke iftar yemeğini simdi verseydik vekilimizle bol bol selfi cekinirdik dedikleri ancak Semiha Ekinci´nin ben bütun Sivasin adayıyım diyerek teşkilatları da bilen birisi olarak Susehrinden İmranliya Yildizelinden Doğansara bütün vatandaşları kucaklayacağına şehir inanmakta.
GÜL, Sivas´ı Sever
GÜL, Sivas´ı Sever
Geçtiğimiz aylarda 11.Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL´ün KHK´ler ile ilgili açıklamasına , Cumhurbaşkanı ERDOĞAN sert tepki göstermiş ve “dava arkadaşlarımıza yakışmadı üzüldük” demişti.
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Şehir İçin Çok Çalışmalısın!
Ak Parti teşkilatının içinde olan, Semiha EKİNCİ listede yerini aldı. Ak Partililer, Semiha EKİNCİ´nin parti için çok koşuşturduğunu ve vekilliğin hakkı olduğunu söylüyorlar.
Öz Eleştiri Zamanı!
Öz Eleştiri Zamanı!
Hiçbir risk almayan, eğriye eğri doğruya doğru demekten kaçınan, yanlışlar karşısında sesini yükseltmek yerine “idareyi maslahat” mantığını şiar edinen ZİYA ŞAHİN´in vekil listesinde olmaması şaşkınlık oluşturmadı. Savaşmadan ZAFER kazanmanın imkansız olduğuna ŞAHİN´in ne zaman inanacağı ise merak konusu.
Etme Bulma Dünyası!
Etme Bulma Dünyası!
Yaşam boyu FETÖ´nün bir bardak çayını dahi içmeyen insanları FETÖ´cü diye şikayet ederek bir takım perdelemeler yapan Belediye Başkanı Sami AYDIN´ın, oynadığı oyunlar bir bir çözülüyor. Afrika´ya vakti zamanında bir gezi düzenleyen AYDIN´ın bu geziyi kimlerle yaptığı kamuoyu tarafından özellikle merak ediliyor.
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Bir Varmış; Bir Yokmuş!
Ak Parti listesine dahil olan Büyük Birlik PARTİSİ, Sivas´ta Doğan ÜRGÜP ile seçimlere girmeyi planlıyordu.Hatta ÜRGÜP´ün 2. Veya 3.sırayı kesin aldığı şehirde dillendiriliyordu. Listeye giremeyen eski Başkan ÜRGÜP ise tam anlamıyla şok yaşadı. Siyasi hayatının son atağında başarı gösteremeyen ÜRGÜP´ün, siyasetten çekileceği öngörülüyor.
Sivas Bunu Konuşuyor!
Sivas Bunu Konuşuyor!
Ak Parti listesinin belirlenmesi akabinde Ziya ŞAHİN´in listede olmaması şok etkisi oluşturdu. Günler önce Hilmi BİLGİN ve taraftarlarının “ZİYA yok Bilgin 2.sırada” haberleri yaydığı kamuoyunda bilinirken, aynı minvalde siyasi hayatının son aylarını yaşayan Sami AYDIN´ın da Ziya ŞAHİN´in listeye girmemesi için çaba gösterdiği iddia ediliyor.
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
ÜLFETÇİ Bilgin Listede YOK!
FETÖ´nün ÜLFET HUKUK DERNEĞİ ekibinden olan Hilmi BİLGİN´in SİVAS listesinde olmaması büyük sevinç oluşturdu. Ülfet Hukuk Derneği ile adeta SİVAS´a çöken ve o zamanlarda FETÖ´nün en önde gelen isimlerinden biri olan Hilmi BİLGİN, SİVAS´ta siyasi ve sosyal tabanı olmayan bir isim olarak tepki alıyordu.BİLGİN´in kamuda referans olduğu defolu isimlerinde araştırılması kamu yararına bekleniyor...
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın Çözülüyor
Mustafa EKEN ve Osman YILDIRIM´ın yarıştığı STSO´da düğüm yarın çözülüyor. 69 oyun 35-34 şeklinde sonucu belirleyeceği yorumlanıyor.
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
M.YAZICIOĞLU Bilim ve Teknoloji Üniversitesi
SİVAS´ta yeni kurulacak olan “SİVAS Bilim ve Teknoloji Üniversitesi”nin isminin “SİVAS MUHSİN YAZICIOĞLU BİLİM ve TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ” olarak değiştirilmesini isteyen 5 tane milletvekili TBMM´ye bir önerge verdiler. İşin garibi bu önergede SİVASLI vekillerin olmadığı görüldü.
KARAMOLLAOĞLU Aday
KARAMOLLAOĞLU Aday
SAADET PARTİSİ Cumhurbaşkanı adayını Temel KARAMOLLAOĞLU olarak açıkladı. Sivas Belediye Başkanlığı da yapan KARAMOLLAOĞLU, Necmettin ERBAKAN´ın en yakın yol arkadaşı olarak biliniyor.
İki Kişilik Kısır Döngü
İki Kişilik Kısır Döngü
Büyük Birlik Partisi´nin ittifak içerisinde olması kesinleşmişken, Eski Başkan Doğan ÜRGÜP´ün, ise VEKİLLİK ve BAŞKANLIK hayalinin yeniden depreştiği kamuoyunda gözlemleniyor. Sami AYDIN ve Doğan ÜRGÜP kısır döngüsüne hapsolan şehirde, sanki başka isim yokmuş gibi ikisinin oynadığı adeta voleybol maçından, SİVASLILAR bizar olduklarını dile getiriyorlar.
Bir ALGI Oyunu!
Bir ALGI Oyunu!
Uzun zamandır Sivas milletvekilliği yapan lakin halk tabanı olmayan ve SİVASLILAR tarafından en çok eleştirilen isimlerden biri olan ÜLFET HUKUK DERNEĞİ kurucularından Hilmi BİLGİN´e şans tanınmazken, BİLGİN´in Ankara bağlamlı ataklarla yine listeye girmesi durumunda, Ak Parti oylarının başka partilere kayacağı vurgulanıyor.
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Listeyi Zorlayacak İsimler!
Seçimler için SİVAS´ta hummalı bir yarış yaşanıyor. Ak Parti´de pek çok isim aday adaylığını açıklarken, diğer partilerde de hareketlilik yaşanıyor. Halk tabanı olan Muharrem ELİŞ ve Hakan AKKAŞ´ın da aday adaylık başvurusunda bulunmaları, sürecin hareketli geçeceğinin kanıtı olarak algılanıyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
E-Gazete
Son Sayı
Önceki Sayılar
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar